PSZCZÓŁKI WITAJĄ

PODMORSKA PRZYGODA- CZYLI  O TYM JAK PSZCZÓŁKI PŁYWAŁY Z REKINAMI

6 grudzień był dniem pełnym wrażeń. W naszym przedszkolu gościliśmy nie tylko Świętego Mikołaja, lecz również niesamowitych gości , którzy przedstawili nam jak wygląda życie pod wodą. mogliśmy obejrzeć oraz dotknąć przedmioty i gatunki występujące w morzach i oceanach. Wchodząc do specjalnego namiotu dzięki wyświetlonemu filmowi przenieśliśmy się w zupełnie inny świat. Mogliśmy się poczuć jak w łodzi podwodnej, gdyż wszędzie dookoła otaczała nas podmorska przygoda.

POŻEGNANIE JESIENI I POWITANIE PRZEDSZKOLA- CZYLI PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

29 listopada był dla nas niezwykle ważnym i przełomowym dniem, gdyż wtedy właśnie pierwszy raz jako 3-latki wystąpiliśmy przed resztą przedszkolaków oraz całym personelem Przedszkola. W tym dniu mieliśmy jeszcze drugi występ, który zaprezentowaliśmy przed naszymi najważniejszymi gośćmi - naszymi rodzicami. Były wiersze, śpiewy oraz tance. Oczywiście nie obyło się bez tremy, czy niejednej łezki, lecz musicie nam to wybaczyć ponieważ bardzo się staraliśmy. W nagrodę za udany występ zostaliśmy pasowani na pełnoprawnych PRZEDSZKOLAKÓW.

CZAS NA ZABAWY

Chodząc do przedszkola nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, już wiemy z kim lubimy się bawić i jakie zabawki są najbardziej lubiane przez naszych kolegów i koleżanki.

JAK MY LUBIMY SPACERY

Nie straszna nam pogoda, my pszczółki uwielbiamy wychodzić na spacery, a dzięki naszym kamizelkom odblaskowym widać nas z daleka niezależnie od warunków pogodowych.

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia jest jednym z naszych ulubionych świąt - wiemy, że nawet Wy - nasi rodzice mieliście, a nawet niektórzy wciąż mają swoją ulubioną maskotkę =) W piątek 24 listopada spotkaliśmy się ze wszystkimi przedszkolakami oraz ich pluszakami na sali 6 -latków by wspólnie świętować. Mieliśmy dużo atrakcji min. pokaz filmowy o Misiu Uszatku, rozmowę na temat jego postępowania, zagadki o misiach, możliwość wykonania własnych masek, fotobudkę oraz oczywiście tańce i śpiewy.

TEATR PINOKIO

W poniedziałek 13 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Teatr Lalek "Pinokio". Obejrzeliśmy spektakl pt. "Kruszynka", którego główną bohaterką była leniwa Słonica cyrkowa. Przedstawienie pokazało nam w bajkowy sposób czym jest niesienie pomocy innym i czerpanie z tego radości. Wszystkim nam się bajka podobała, lecz najbardziej - możliwość sprawdzenia jak wyglądają kukiełki z bliska i z czego są one zrobione.

JAK NAM MIŁO I WESOŁO -  ZAJĘCIA SPORTOWE

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Mamy wiele zajęć dzięki którym wiele się uczymy, ale przede wszystkim świetnie bawimy. Wiele gier i zabaw ruchowych pozwala nam się rozwijać i czerpać radość ze wspólnych ćwiczeń.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w przed dzień 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyliśmy w niezwykłej Akademii przygotowanej przez naszych starszych kolegów z grupy 5- latków. Dzięki ich wystąpieniu wszyscy zaproszeni goście: przedszkolaki, rodzice oraz personel Przedszkola zostali wprowadzeni w niezwykły nastrój tego święta. Z uwagą słuchaliśmy przygotowanych wierszy oraz piosenek, po to by poznać losy Polski, a na koniec wystąpienia wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski.

SZTUCZKI CYRKOWE

W środę 8 listopada do naszego przedszkola zawitała Agencja cyrkowa "Caskada". Podczas tego spotkania mogliśmy oglądać i podziwiać niesamowity pokaz sztuk cyrkowych w wykonaniu niezwykłych artystów. Występy tym bardziej nam się podobały, ponieważ my i nasze panie mogliśmy uczestniczyć w pokazach wychodząc na scenę jako asystenci.

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

W naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkowego gościa - był nim policjant. Opowiedział nam o swojej pracy oraz sprawdził naszą wiedzę na temat przechodzenia przez pasy. Był zaskoczony tym, że nawet my 3- latki wiemy o tym jak mamy się zachować podczas poruszania się po jezdni i chodniku. Pozwolił nam przymierzyć swoją czapkę, kask oraz kamizelkę odblaskową.

TEATRZYK ASTUR- KRÓLEWNA I ŻABKA

Dzięki tej bajce poznaliśmy co to są pacynki oraz do czego służą. W nagrodę za to, że byliśmy wspaniałą publicznością mogliśmy z bliska zobaczyć oraz dotknąć pacynki.

NASZ PIERWSZY TEATRZYK

Dziś do naszego przedszkola zawitał teatrzyk ze spektaklem "Zagubiony pl."Nasza pani twierdzi, że byliśmy wyjątkowymi zuchami, bo już wiemy jak należy się zachować podczas spektaklu teatralnego. Bajaka nauczyła nas, że jedną z najważniejszych rzeczy na świecie jest przyjaźń.

MOJA WŁASNA PSZCZÓŁKA

Już wiemy, jak nazywa się nasza grupa - jesteśmy pszczółkami =) aby to utrwalić każdy z nas tworzył własną pszczółkę o takim samym imieniu.

POZNAJEMY NASZE PRZEDSZKOLE

Z wielkim zainteresowaniem zwiedzaliśmy nasze przedszkole. Poznaliśmy panie kucharki oraz zobaczyliśmy ich królestwo, gdzie przygotowują nam pyszne posiłki. Następnie widzieliśmy gabinet naszej intendentki, Pani Dyrektor oraz sale innych przedszkolaków- już wiemy, że jak będziemy starsi to na będziemy się bawić i uczyć na innych salach.

PIERWSZE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Każdy z nas z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością czekał na to co dziś będziemy robić. Okazało się, ze będziemy mieli kolorowe dłonie, bo malowaliśmy farbami. Było dużo śmiechu, bo pędzelek bardzo łaskotał.

NASZ PIERWSZY SPACER

Na naszym pierwszym spacerze dotarliśmy, aż do fontanny =) zaczynamy małymi kroczkami, bo pod koniec roku szkolnego mamy zamiar wybierać się na naprawdę dłuuuuuugie spacery.

TO MY 3-LATKI !

Pierwszy tydzień za nami. W naszym nowym przedszkolu dużo się dzieje i nie mamy czasu na nudę. Oto pierwsze zdjęcia pokazujące jak szybko potrafimy się zaaklimatyzować i świetnie bawić wśród rówieśników.