Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

3-latki

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W środę 28 listopada odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Po długich miesiącach oczekiwań i  przygotowań wreszcie staliśmy się prawdziwymi przedszkolakami. Wszyscy odważnie i z uśmiechem zaprezentowaliśmy program artystyczny, nad którym ciężko pracowaliśmy. Pięknie zaśpiewaliśmy piosenki, zatańczyliśmy oraz wyrecytowaliśmy wiersze. Nasi rodzice z ogromną dumą i wzruszeniem obejrzeli występ, który nagrodzili wielkimi brawami. Później pani dyrektor każdego z nas pasowała na przedszkolaka, a nasze panie wręczyły nad  pamiątkowe dyplomy i upominki. To był wspaniały dzień, który wszyscy długo będziemy pamiętać!

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w piątek 23 listopada i my przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Spędziliśmy z nimi świetny dzień! Wspólnie się witaliśmy, bawiliśmy i tańczyliśmy. Tego dnia dużo rozmawialiśmy na temat misiów, mieliśmy też okazję spróbować miodku – przysmaku misia Kubusia Puchatka, którego wszyscy bardzo lubimy. Pani sprawiła nam również ogromną radość tym, że mogliśmy wspólnie obejrzeć bardzo mądrą i pouczającą bajkę pt. „Przygody Misia Uszatka”.


 

BAJKA „O JEŻYKU”

W środę 21 listopada mieliśmy okazję obejrzeć bajkę pt. ”O jeżyku”, którą wystawiła dla nas Agencja Horyzont. Bajka była bardzo ciekawa i zabawna zarazem. Uświadomiła nam wszystkim, że najlepiej w swoim życiu zawsze być sobą, nikogo nie naśladować i nie udawać!11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to bardzo ważna data w historii naszego kraju, zwłaszcza w tym roku. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i po wielu latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nasze przedszkole chciało uczcić ten jakże ważny dzień. Dlatego, z tej okazji, w piątek9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez naszych kolegów i koleżanki. Rozpoczęliśmy ją od uroczystego odśpiewania hymnu naszego kraju “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci wystawiły wspaniały program, pełen znanych i charakterystycznych dla tamtych, trudnych czasów pieśni. My także chcieliśmy dołączyć się do tego wydarzenia choćby małym akcentem, dlatego nasze panie pięknie i odświętnie nas ubrały, a my weszliśmy na uroczystość niosąc samodzielnie wykonane flagi. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy cały występ. Tego dnia nie zabrakło wielu wzruszeń i wśród nas, i wśród zaproszonych gości. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci i naszych wspomnieniach.KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

29 września w naszym przedszkolu odbył się VII Przedszkolny Konkurs Wiedzy o patronie naszego przedszkola św. Janie Pawle II. Nasza grupa nie brała udziału w konkursie, jednak chętnie obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci ze starszych grup.

 

SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI

25 października w naszym przedszkolu odwiedzili nas panowie kominiarze z „Krajowej Izby Kominiarzy”. Opowiadali oni o tym, czym jest smog i czad, a także jak ważne jest coroczne czyszczenie kominów w naszych domach. Nasi goście opowiedzieli również ciekawą legendę, która tłumaczyła, dlaczego ludzie widząc kominiarzy, łapią się za guziki. Spotkanie to było dla wszystkich dzieci bardzo interesujące i pouczające. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój pana kominiarza oraz na czym tak naprawdę polega jego praca. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymał ulotkę informacyjną.


 

REMIZA JAGODAJNA CZYLI SPOTKANIE Z NATURĄ

W pierwszym tygodniu października do naszym przedszkolu zawitali pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, promując tym samym akcję „Remiza Jagodajna – oazą bioróżnorodności”. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się czym jest remiza jagodajna, poznaliśmy nazwy jagodajnych krzewów, których owocami żywią się różne zwierzątka, próbowaliśmy też wymówić i  zapamiętać nazwy ptaków i owadów, o których mówili nam nasi goście.

Mieliśmy okazję zobaczyć także jak wyglądają domki dla najmniejszych żyjątek spotykanych w lasach i parkach, takich jak biedronki, pszczoły czy trzmiele oraz jak ważne jest budowanie i ustawianie takich małych domków w ogrodach, sadach czy parkach. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał kolorową ulotkę z bardzo ciekawymi informacjami i ilustracjami.

„MUZYCZNA PRZYGODA”

Już na początku października zawitała do naszego przedszkola Agencja Muzyczna Jaszczur i Przyjaciele z bardzo interesującą audycją pt. „Muzyczna przygoda”. Podczas tego spotkania poznaliśmy taniec capoeira, który jest połączeniem tańca i sztuk walki.


Oprócz tego poznaliśmy mnóstwo nowych, ale ciekawych instrumentów o dziwnych i skomplikowanych nazwach, jak bęben atabaque, pandeiro czy berimbau. Wspólnie z prowadzącymi mieliśmy także okazję zatańczyć sambę, zaś najstarsze dzieci spróbowały gry na prezentowanych instrumentach.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w naszej grupie panowała wyjątkowo wesoła atmosfera. Nasze panie zorganizowały nam mnóstwo wesołych zabaw, a na koniec dnia każdy z nas otrzymał kolorowy balonik.

TRZYLATKI WITAJĄ!

Nazywamy się Stokrotki i jesteśmy nową, najmłodszą grupą w przedszkolu. W tym roku szkolnym będą z nami pracować pani Bożenka, pani Iza i pani Kasia, zaś pomagać dodatkowo będzie nam pani Ula. Nasza grupa liczy 25 radosnych i pełnych energii dzieci.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Od pierwszego dnia w przedszkolu czekało na nas sporo nowości. Zapoznaliśmy się z naszą salą, z naszymi leżaczkami, na których codziennie odpoczywamy oraz z resztą miejsc w przedszkolu. Odkryliśmy iloma wspaniałymi zabawkami możemy się bawić, ile ciekawych książeczek, gier i puzzli mamy do wyboru. Nasze panie już podczas pierwszych dni zadbały o to, aby nasze buzie były radosne i abyśmy jak najmniej tęsknili za rodzicami.

ZABAWA TO PODSTAWA

W naszej grupie najwięcej czasu spędzamy na zabawach nie tylko dowolnych, ale i zorganizowanych przez nasze panie. W przedszkolu czujemy się coraz lepiej, jesteśmy dzielni, bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do nowego miejsca, do nowych kolegów i koleżanek. Codziennie tańczymy i śpiewamy w kole, pracujemy na dywanie i przy stolikach. Abyśmy byli silni i zdrowi panie organizują nam różne gry, zabawy i ćwiczenia gimnastyczne. Coraz ładniej zachowujemy się też przy posiłkach oraz staramy się jeść samodzielnie. Kiedy tylko pogoda nam sprzyja i za oknem świeci słoneczko, wychodzimy na spacery lub bawimy się  w naszym przedszkolnym ogródku. A kiedy jesteśmy już zmęczeni, smacznie zasypiamy na leżaczkach.

NASZ PIERWSZY TEATRZYK

To dopiero pierwszy miesiąc naszego pobytu w przedszkolu, a my już obejrzeliśmy nasze pierwsze przedstawienie. 17 września zobaczyliśmy spektakl pt. „Zagubiona owieczka”. Wszystkie maluszki zachowywały się bardzo grzecznie i z wielkim zainteresowaniem oglądały poszukiwania zagubionej owieczki, która przez nieroztropnego pasterza oddzieliła się od stada. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, owieczka została odnaleziona. Świetna gra aktorów, ich doskonały kontakt z widownią, poczucie humoru i oprawa muzyczna oraz scenografia i wykorzystane rekwizyty bardzo nam się podobały.


 
(C) 1981 - 2018 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.