Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

3-latki

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

DZIEŃ DZIECKA

31 maja z okazji Dnia Dziecka nasze panie zorganizowały nam wycieczkę na tereny rekreacyjne przy DPS w Mokrzyszowie. To był dla nas niezapomniany i pełen wrażeń dzień. Pogoda nam sprzyjała, a uśmiech nie schodził z buzi. Najpierw odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Mokrzyszowie. Tam obejrzeliśmy wozy strażackie oraz posłuchaliśmy informacji na temat pracy strażaków. Mogliśmy przymierzyć również uniformy i hełmy strażackie, zaś na koniec w świetlicy, panowie poczęstowali nas cukierkami oraz obdarowali upominkami w postaci maskotek.

Później udaliśmy się na tereny zielone, gdzie szaleliśmy na placu zabaw, jeździliśmy na prawdziwych konikach, zwiedziliśmy zwierzątka w mini zoo oraz podróżowaliśmy alejkami pociągiem. Tego dnia atrakcji, dobrej zabawy i naszego śmiechu nie brakowało!

 

 

UCZYMY SIĘ CZYTAĆ

W marcu w tym  roku szkolnym w naszej grupie została wprowadzona zabawowa metoda nauki czytania z elementami Metody Glenna Domana. Na krótkich „sesjach” dzieci poznawały swoje imiona oraz imiona pań pracujących w grupie. Metoda ta polega na globalnym odczytywaniu wyrazów, bez wyodrebniania poszczególnych liter.

Obecnie wykorzystujemy już napisy w organizowanych z dziećmi zabawach.

 

KOCHAMY NASZYCH RODZICÓW

Wielu wrażeń i wzruszeń dostarczyliśmy Naszym Rodzicom podczas występu z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbył się 23 maja. Tego dnia wszyscy odświętnie ubrani, z uśmiechem na buziach śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze i tańczyliśmy. Na koniec wręczyliśmy naszym kochanym rodzicom wykonane przez nas upominki!

 

"JASZCZUR I PRZYJACIELE"

8 maja po raz kolejny w naszym przedszkolu spotkaliśmy się z muzykami z Agencji Muzycznej „Jaszczur i Przyjaciele”. Tym razem zaprezentowali nam oni ciekawe instrumenty muzyczne pochodzące z różnych zakątków świata. Podczas spotkania nie tylko dowiedzieliśmy się jak nazywają się te oryginalne instrumeny i jak wyglądają, ale również dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy na nich grać oraz mogliśmy usłyszeć jak brzmią.

 

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


Nadszedł wreszcie Wielki Tydzień, który mówi nam, że Święta Wielkanocne już tuż tuż. We wtorek 16 kwietnia w naszym przedszkolu obejrzeliśmy piękny, wielkanocny występ, przygotowany przez grupę 5-latków.  Dzieci wspaniale opowiadały o tradycjach i zwyczajach świątecznych, recytowały teksty, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wręczyły wszystkim paniom wielkanocne upominki. Podczas tego występu nam, jak również 4-latkom, także udało się zaśpiewać świąteczne piosenki.


Wspaniałych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajeczka i bardzo mokrego Śmigusa Dyngusa

życzą wszystkim Stokrotki!

 

"UCZĄ KRÓLA DZIECI SEGREGACJI ŚMIECI"


3 kwietnia  do naszego przedszkola zawitali aktorzy krakowskiego teatru "Maska" i wystawili dla nas wspaniełe przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "Uczą króla dzieci segregacji śmieci". W bardzo humorystyczny i zabawny sposób bohaterowie przedstawienia uświadomili dzieciom, jak ważna jest ochrona środowiska, troska o nasze otoczenie  oraz segregacja śmieci. Wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie, żywo i aktywnie reagowały na pytania aktorów oraz włączały się do wspólnej zabawy.


 

BAJKA „O KRZYKLIWYM SKRZACIKU I MAGICZNEJ KSIĘDZE”


W poniedziałek 25 marca zawitały do nas aktorki z krakowskiego teatru Moralitet z bardzo zabawnym ale pouczającym widowiskiem pt. „O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze”. Bajeczka poruszała temat prawdziwej przyjaźni, promowała czytelnictwo oraz poruszała problem degradacji środowiska naturalnego.


 

ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!

 

21 marca pożegnaliśmy w naszym przedszkolu zimę i uroczyście powitaliśmy wiosnę. Występ z tej okazji przygotowała nasza grupa we współpracy  z grupą czterolatków.


 

KONKURS EKOLOGICZNY


W poniedziałek 4 marca w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie bardzo ciekawego konkursu ekologicznego pt. „ Cuda zrobione z odpadów”. Konkurs zorganizowały nauczycielki Izabela Łabędź i Agata Byrska, a wzięły w nim udział dzieci  z naszego przedszkola wraz z rodzicami. W ramach konkursu należało stworzyć pracę wykonaną z odpadów lub surowców wtórnych. Na początku tego wydarzenia nasza grupa we współpracy z czterolatkami zaprezentowała krótki program artystyczny, a następnie panie wręczyły zasłużone nagrody.

W naszej grupie także znaleźli się odważni i pomysłowi, którzy zgłosili swoje prace, a nawet zostali nagrodzeni. W kategorii 3-4 latki pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kalinka, a drugie Mateuszek Bzorek. Wśród wyróżnionych znaleźli się Blania Masak i Adaś Rolek.

Wszystkie zaprezentowane prace były wspaniałe i mogliśmy je podziwiać na naszej wystawie.

 

TYDZIEŃ KULTURALNY


Pierwszy tydzień lutego upłynął nam bardzo ciekawie. Już w poniedziałek 4 lutego  przyjechali do nas artyści, którzy wystawili dla nas przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Z radością oglądaliśmy losy zwierzątek z bajki, którą dobrze znamy. Przedstawienie było o tyle interesujące, że mogliśmy wziąć w nim czynny udział, tańcząc z aktorami.


W czwartek 7 lutego zaś odbył się w naszym przedszkolu spektakl pt. „Zelanda”, zorganizowany przez Spółkę ciepłowniczą  z grupy kapitałowej ECO. Przedstawienie opowiadało historię Zielonego Kruka, któremu zagrażał  dym, wydobywający się z kominów. Podczas przedstawienia, dowiedzieliśmy się czym jest smog, jak zagraża naszemu życiu oraz naszemu środowisku i jak niezdrowe jest palenie węglem w piecach w czasie zimy. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia nasza grupa przygotowała i zaprezentowała krótki program artystyczny dla naszych ukochanych Babć i naszych ukochanych Dziadziusiów z okazji ich święta. Nasi goście nie zawiedli nas i zapełnili salę do ostatniego krzesełka. Wszyscyz zaciekawieniem  oglądali nasz występ, słuchali jak pięknie potrafimy śpiewać i recytować wierszyki. Na koniec wręczyliśmy Babciom i Dziadziusiom własnoręcznie wykonane laurki. 

BAL KARNAWAŁOWY

8 stycznia uczestniczyliśmy w naszym pierwszym w życiu balu przedszkolnym. Tego dnia czekało na nas wiele zabawy i wiele atrakcji. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane w różne stroje ulubionych bohaterów i postaci z bajek. Każdy wyglądał bardzo ciekawie i ładnie. Dobra zabawa rozpoczęła się już po śniadanku. Najpierw tańczyliśmy i bawiliśmy się w naszej sali, zaś później uczestniczyliśmy w wielkim balu całego naszego przedszkola, który odbył się w sali sześciolatków. Zabawę, tańce i konkursy poprowadzili dla nas muzycy z Agencji Artystycznej Jaszczur i Przyjaciele. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie!


 

„PATRZCIE, PATRZCIE JAKA SZOPKA…” CZYLI NASZE PIERWSZE JASEŁKA

Tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych rodziców wyjątkowy prezent – jasełka. 18 grudnia wystawiliśmy dla naszych najbliższych króciutkie przedstawienie. Nasze panie  pięknie udekorowały salę i odświętnie nas ubrały. Wszyscy odważnie i radośnie wystąpiliśmy przed rodzicami, zaśpiewaliśmy świąteczne piosenki, a na koniec wręczyliśmy im upominki – świąteczne kartki.

 

 

ŚWIĄTECZNE KINO

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasze panie zorganizowały wszystkim dzieciom w przedszkolu świąteczne kino. Wszyscy spotkaliśmy się w sali sześciolatków, gdzie obejrzeliśmy bajkę o znanych nam dobrze bohaterach Stumilowego Lasu. Zobaczyliśmy jak Kubuś Puchatek i jego przyjaciele przygotowują się do świąt, jakie problemy pojawiły się podczas tych przygotowań oraz jak nasi dzielni bohaterowie sobie z nimi  radzili.

 

 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Jak co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyła się wigilia dla wszystkich dzieci oraz pracowników. W tym roku po raz pierwszy i my mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Tym razem wspaniałe jasełka bożonarodzeniowe zaprezentowały czterolatki oraz pięciolatki.


 

JASZCZUR I PRZYJACIELE

10 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z muzykami zespołu Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem panowie zaprezentowali nam dwa instrumenty - gitarę i skrzypce. Podczas spotkania uczestniczyliśmy też w zabawach świątecznych, losowaliśmy świąteczne lizaki  oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, przy doskonałym akompaniamencie muzyków.

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia w czwartek, niezwykły gość zawitał do naszego przedszkola. Wreszcie doczekaliśmy się go! To Święty Mikołaj w swym czerwonym płaszczu, czerwonej czapce i z wielkim workiem prezentów przyszedł do naszej grupy. Wszyscy byliśmy zaskoczeni ale też bardzo, bardzo radośni. Każdy z nas otrzymał od niego prezent i każdy zrobił sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. My także przygotowaliśmy dla niego niespodziankę i wręczyliśmy mu świąteczną kartkę z życzeniami.

Wesołych Świąt Święty Mikołaju!!!

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W środę 28 listopada odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Po długich miesiącach oczekiwań i  przygotowań wreszcie staliśmy się prawdziwymi przedszkolakami. Wszyscy odważnie i z uśmiechem zaprezentowaliśmy program artystyczny, nad którym ciężko pracowaliśmy. Pięknie zaśpiewaliśmy piosenki, zatańczyliśmy oraz wyrecytowaliśmy wiersze. Nasi rodzice z ogromną dumą i wzruszeniem obejrzeli występ, który nagrodzili wielkimi brawami. Później pani dyrektor każdego z nas pasowała na przedszkolaka, a nasze panie wręczyły nad  pamiątkowe dyplomy i upominki. To był wspaniały dzień, który wszyscy długo będziemy pamiętać!

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w piątek 23 listopada i my przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Spędziliśmy z nimi świetny dzień! Wspólnie się witaliśmy, bawiliśmy i tańczyliśmy. Tego dnia dużo rozmawialiśmy na temat misiów, mieliśmy też okazję spróbować miodku – przysmaku misia Kubusia Puchatka, którego wszyscy bardzo lubimy. Pani sprawiła nam również ogromną radość tym, że mogliśmy wspólnie obejrzeć bardzo mądrą i pouczającą bajkę pt. „Przygody Misia Uszatka”.


 

 

BAJKA „O JEŻYKU”

W środę 21 listopada mieliśmy okazję obejrzeć bajkę pt. ”O jeżyku”, którą wystawiła dla nas Agencja Horyzont. Bajka była bardzo ciekawa i zabawna zarazem. Uświadomiła nam wszystkim, że najlepiej w swoim życiu zawsze być sobą, nikogo nie naśladować i nie udawać! 

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to bardzo ważna data w historii naszego kraju, zwłaszcza w tym roku. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i po wielu latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nasze przedszkole chciało uczcić ten jakże ważny dzień. Dlatego, z tej okazji, w piątek9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez naszych kolegów i koleżanki. Rozpoczęliśmy ją od uroczystego odśpiewania hymnu naszego kraju “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci wystawiły wspaniały program, pełen znanych i charakterystycznych dla tamtych, trudnych czasów pieśni. My także chcieliśmy dołączyć się do tego wydarzenia choćby małym akcentem, dlatego nasze panie pięknie i odświętnie nas ubrały, a my weszliśmy na uroczystość niosąc samodzielnie wykonane flagi. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy cały występ. Tego dnia nie zabrakło wielu wzruszeń i wśród nas, i wśród zaproszonych gości. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci i naszych wspomnieniach. 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

29 września w naszym przedszkolu odbył się VII Przedszkolny Konkurs Wiedzy o patronie naszego przedszkola św. Janie Pawle II. Nasza grupa nie brała udziału w konkursie, jednak chętnie obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci ze starszych grup.

 

 

SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI

25 października w naszym przedszkolu odwiedzili nas panowie kominiarze z „Krajowej Izby Kominiarzy”. Opowiadali oni o tym, czym jest smog i czad, a także jak ważne jest coroczne czyszczenie kominów w naszych domach. Nasi goście opowiedzieli również ciekawą legendę, która tłumaczyła, dlaczego ludzie widząc kominiarzy, łapią się za guziki. Spotkanie to było dla wszystkich dzieci bardzo interesujące i pouczające. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój pana kominiarza oraz na czym tak naprawdę polega jego praca. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymał ulotkę informacyjną.


 

REMIZA JAGODAJNA CZYLI SPOTKANIE Z NATURĄ

W pierwszym tygodniu października do naszym przedszkolu zawitali pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, promując tym samym akcję „Remiza Jagodajna – oazą bioróżnorodności”. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się czym jest remiza jagodajna, poznaliśmy nazwy jagodajnych krzewów, których owocami żywią się różne zwierzątka, próbowaliśmy też wymówić i  zapamiętać nazwy ptaków i owadów, o których mówili nam nasi goście.

Mieliśmy okazję zobaczyć także jak wyglądają domki dla najmniejszych żyjątek spotykanych w lasach i parkach, takich jak biedronki, pszczoły czy trzmiele oraz jak ważne jest budowanie i ustawianie takich małych domków w ogrodach, sadach czy parkach. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał kolorową ulotkę z bardzo ciekawymi informacjami i ilustracjami.

„MUZYCZNA PRZYGODA”

Już na początku października zawitała do naszego przedszkola Agencja Muzyczna Jaszczur i Przyjaciele z bardzo interesującą audycją pt. „Muzyczna przygoda”. Podczas tego spotkania poznaliśmy taniec capoeira, który jest połączeniem tańca i sztuk walki.


Oprócz tego poznaliśmy mnóstwo nowych, ale ciekawych instrumentów o dziwnych i skomplikowanych nazwach, jak bęben atabaque, pandeiro czy berimbau. Wspólnie z prowadzącymi mieliśmy także okazję zatańczyć sambę, zaś najstarsze dzieci spróbowały gry na prezentowanych instrumentach.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w naszej grupie panowała wyjątkowo wesoła atmosfera. Nasze panie zorganizowały nam mnóstwo wesołych zabaw, a na koniec dnia każdy z nas otrzymał kolorowy balonik.

TRZYLATKI WITAJĄ!

Nazywamy się Stokrotki i jesteśmy nową, najmłodszą grupą w przedszkolu. W tym roku szkolnym będą z nami pracować pani Bożenka, pani Iza i pani Kasia, zaś pomagać dodatkowo będzie nam pani Ula. Nasza grupa liczy 25 radosnych i pełnych energii dzieci.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Od pierwszego dnia w przedszkolu czekało na nas sporo nowości. Zapoznaliśmy się z naszą salą, z naszymi leżaczkami, na których codziennie odpoczywamy oraz z resztą miejsc w przedszkolu. Odkryliśmy iloma wspaniałymi zabawkami możemy się bawić, ile ciekawych książeczek, gier i puzzli mamy do wyboru. Nasze panie już podczas pierwszych dni zadbały o to, aby nasze buzie były radosne i abyśmy jak najmniej tęsknili za rodzicami.

ZABAWA TO PODSTAWA

W naszej grupie najwięcej czasu spędzamy na zabawach nie tylko dowolnych, ale i zorganizowanych przez nasze panie. W przedszkolu czujemy się coraz lepiej, jesteśmy dzielni, bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do nowego miejsca, do nowych kolegów i koleżanek. Codziennie tańczymy i śpiewamy w kole, pracujemy na dywanie i przy stolikach. Abyśmy byli silni i zdrowi panie organizują nam różne gry, zabawy i ćwiczenia gimnastyczne. Coraz ładniej zachowujemy się też przy posiłkach oraz staramy się jeść samodzielnie. Kiedy tylko pogoda nam sprzyja i za oknem świeci słoneczko, wychodzimy na spacery lub bawimy się  w naszym przedszkolnym ogródku. A kiedy jesteśmy już zmęczeni, smacznie zasypiamy na leżaczkach.

NASZ PIERWSZY TEATRZYK

To dopiero pierwszy miesiąc naszego pobytu w przedszkolu, a my już obejrzeliśmy nasze pierwsze przedstawienie. 17 września zobaczyliśmy spektakl pt. „Zagubiona owieczka”. Wszystkie maluszki zachowywały się bardzo grzecznie i z wielkim zainteresowaniem oglądały poszukiwania zagubionej owieczki, która przez nieroztropnego pasterza oddzieliła się od stada. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, owieczka została odnaleziona. Świetna gra aktorów, ich doskonały kontakt z widownią, poczucie humoru i oprawa muzyczna oraz scenografia i wykorzystane rekwizyty bardzo nam się podobały.


 
(C) 1981 - 2019 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.