Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

4-latki

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

Lasowiacy
 
Idąc za tropem patriotycznej nuty nie mogło zabraknąć prezentacji strojów Lasowiaków. Gościnnie wystąpiły u nas panie z 5 -latków - pani Agatka oraz pani Ewa. Rozmawialiśmy o kulturze i strojach lasowiackich, słuchaliśmy śpiewów oraz oglądaliśmy typowe tańce lasowiaków. 
 
 
    
 

 

Maszerują strzelcy 

W naszym Przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć po raz kolejny grupę muzyczną "Jaszczur i Przyjaciele". Przybliżyli oni nam tematykę związaną z Narodowym Świętem Niepodległości,  upamiętniliśmy tym spotkaniem odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Wspólnie śpiewaliśmy hymn oraz pieśni patriotyczne.

 

  
    

Ojcowie i bohaterowie Tarnobrzega
 
Żywą lekcję historii przedstawili nam panowie ze stowarzyszenia PLUS. Barwnie przedstawili nam sylwetki najważniejszych postaci pochodzących z Tarnobrzega. W niezwykłych strojach wraz z rekwizytami przedstawili nam losy Tarnobrzega oraz okolic. 
 
 
     
 

Malowanie palcami
 
W tym tygodniu rozmawialiśmy o baśniach , bajkach oraz legendach. Jak każdy wie księżniczki oraz rycerze mieszkają w pięknych zamkach, ale aby namalować taki zamek trzeba użyć wyobraźni. Malowaliśmy palcami nasze wymarzone zamki z bajki

     

 

Spotkanie z piłkarzami Siarki
 
4 listopada nasze przedszkole odwiedzili piłkarze "Siarki". Specjalnie dla nas przygotowali trening sportowy, w którym nasze przedszkolaki brały aktywny udział, z wielkim zaangażowaniem wykonywały wiele zadań oraz strzelały piękne gole. 
 
 
  
  
 

Spotkanie z Fotografem
 
W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć miejscowego pasjonata fotografii przyrody. Pokazał On nam swoje najpiękniejsze zdjęcia, opowiadał o swojej pracy oraz o tym jak należy się zachować podczas robienia zdjęć dzikiej przyrody. Zaprezentował nam również swoją pelerynkę niewidkę- strój kamuflujący 
 
 
 

Zbiórka karmy dla schroniska
 
W związku z wizytą pani weterynarz nasze przedszkole prowadziło akcję zbiórki karmy na rzecz schroniska dla zwierząt w Machowie. Serdecznie dziękujemy za tak liczny odzew z państwa strony , a zwierzakom życzymy smacznego 
 
 

Spotkanie z panią weterynarz
 
Ostatnio w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Panią Doktor Weterynarii. Pani doktor jest zaprzyjaźniona z naszym przedszkolem od wielu lat, wraz z mężem prowadzą Centrum Weterynaryjne MAMUT, gdzie zajmują się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zwierząt towarzyszących. Dzięki tej wizycie przedszkolaki miały przybliżony zawód doktora weterynarii. Kto wie, może któreś z nich w przyszłości wybierze ten zawód?
 
  
 

Kolorowe iście
 
Na dzisiejszym spacerze zawędrowaliśmy aż na tereny zielone nad Wisłą. Super zabawę sprezentowała nam pani jesień, gdyż zabawa kolorowymi liśćmi dostarczyła nam mnóstwo frajdy. Zobaczcie sami. 
 
 
    
 

Przedstawienie muzyczne- Brazylijskie tańce oraz instrumenty
 
Pierwsze w roku szkolnym 2021/2022 spotkanie z panami z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Dzieci z naszego przedszkola mogły obejrzeć występ muzyczno – taneczny prowadzony przez naszych gości. W czasie spotkania jeden z panów  pokazywał dzieciom capoeirę – brazylijską sztukę walki i związany z nią taniec.  Można było również zobaczyć berimbau – instrument muzyczny pochodzący z Afryki charakterystyczny dla capoeiry. Spotkanie przyniosło wiele radości wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom
 
  
  
 

 

Jesienny spacer
 
Czy też słota czy też deszcz nam na spacer śpieszy się 
 
  

Jak kisimy Kapustę?
 
Jak kisimy kapustę i co to jest "kiszona kapusta"? Na te pytania starali się odpowiedzieć członkowie zespołu ludowego Ocicanki z Tarnobrzega w przedstawieniu teatralnym przybliżającym staropolskie zwyczaje. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów przygotowujących się do wspólnego obrzędu "kiszenia kapusty". Ponadto gratulujemy Ocicankom wyróżnienia podkarpackiego XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Ludowych Obrzędów i Zwyczajów. Jeden z członków zespołu – Józef Smykla otrzymał ponadto nagrodę dla najlepszego aktora  w tym konkursie. 15-osobowa grupa na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim zaprezentowała obrzęd kiszenia kapusty.
 
  
   
 

Kino na dzień chłopaka
 
W tym roku świętowaliśmy podwójnie dzień chłopaka! Pierwszy dzień przedszkolaki wybrały się do kina na bajkę : "Psi patrol". Psi ulubieńcy pojawili się na dużym ekranie i zrobiły na naszych dzieciach ogromne wrażenie, gdyż dla większości z nich było to pierwsze wyjście do kina. 
 
   

Dzień chłopaka

W grupie "Motylków" świętowaliśmy dzień chłopaka oczywiście na sportowo. Nasi chłopcy uwielbiają zabawy piłkami, kochają skoki, biegi przez przeszkody i różne ćwiczenia fizyczne. My dziewczynki małe i duże życzyłyśmy im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Rodzicom dziękujemy za wspaniałe prezenty i słodkości dla wszystkich dzieci.  

   

  

      

  

Akcja "Sprzątania świata"
We wrześniu dzieci z naszego przedszkola już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Dzięki takim akcjom nasze dzieci już od najmłodszych lat uczą się dbania o naszą planetę. 

  

  

 

 

Po udanej Akcji sprzątania świata Przedszkolaki świetnie bawiły się na naszym czystym placu zabaw

 

     

Teatr PINOKIO z Przedstawieniem "Zaczarowany las"
W ostatnich dniach nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt.: „Zaczarowany las” w wykonaniu artystów Teatru "Pinokio”. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem śledziły przygody trójki przyjaciół, którzy musieli się nauczyć się prawidłowego zachowania podczas pobytu w lesie.

   

 

Dzień przedszkolaka

20 września obchodziliśmy święto wszystkich Przedszkolaków. Było dużo śpiewów, tańców, gier i zabaw. Ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy wspólnie tak by na twarzy każdego dziecka gościł promienny uśmiech. Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" , życzymy wszystkim dzieciom , aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia , nie tylko od święta. 

  
  
 
  
  
 

 

 

40 - lecie Przedszkola
 
W tym roku nasze przedszkole obchodzi 40-lecie założenia. Z tej okazji 15 września wszyscy pracownicy oraz przedszkolaki mogły wspólnie obchodzić uroczystości związane z urodzinami.
 
  
 
 

 

Pierwszy spacer w grupie czterolatków
 
Na spacerek wychodzimy,
Tyle cudów zobaczymy,
Dziś słoneczko pięknie świeci,
Cieszą się już wszystkie dzieci!
 
 
  
 
 
 

Witamy po wakacjach!

Witamy wszystkich w czterolatkach. Przed nami nowy rok, nowe przygody oraz marzenia do spełnienia. Pierwszy dzień zaczynamy ciepłym przywitaniem, dużą dawką zabawy oraz przypomnieniem zasad ;)

 

 

 

 
(C) 1981 - 2021 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.