Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

4-latki

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


W piątek 24 listopada, w przeddzień obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, nasze przedszkolaki przyszły ze swoimi ulubionymi misiami, aby wspólnie bawić się w „misiowe zabawy”. Wspólnie zebraliśmy się w sali sześciolatków, gdzie zabawy przygotowały i przeprowadziły dla wszystkich dzieci, panie: Karolinka i Agatka. Na początku oglądaliśmy bajkę o „Misiu Uszatku”, po obejrzeniu której, dzieci analizowały zachowanie misia oraz jego przyjaciół. W dalszej części zabaw były misiowe: zagadki, ilustrowane wiersze o misiu, piosenki do których prezentowaliśmy układy taneczne lub ruchowe.

Dalsza część zabaw odbyła się w salach, gdzie robiliśmy sobie zdjęcia w misiowych foto-budkach oraz kolorowaliśmy sylwety misiów, aby później zrobić z nich piękne opaski na głowę. Nasz „misiowy dzień” spędziliśmy bardzo miło i z niecierpliwością czekamy na obchody tego święta w następnym roku. 

“KRUSZYNKA”


W poniedziałek 13 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Teatr Lalek “Pinokio”. Obejrzeliśmy spektakl pt. “Kruszynka”, którego główną bohaterką była samolubna słonica cyrkowa. Przedstawienie to było dla nas bardzo pouczające. W sposób bajkowy pokazało nam czym jest przyjaźń i zrozumienie oraz jak ważne w życiu są takie wartości jak akceptacja innych i pomoc potrzebującym. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, a szczególnie występujące w nim kukiełki.

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!


10 listopada w piątek, w przeddzień 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczestniczyliśmy w pięknej Akademii, upamiętniającej to wielkie wydarzenie historyczne. Nasze pięciolatki pięknym występem - wierszami i piosenkami okolicznościowymi – wprowadziły wszystkich zaproszonych gości: przedszkolaków, rodziców i personel Przedszkola w klimat tego pięknego patriotycznego święta. Nasze „Motylki” w z uwaga i przejęciem oglądały występ starszych kolegów – na zakończenie którego, wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski.

 


 

W PRZEDSZKOLU DOBRZE MIJA NAM CZAS...


To już kolejny miesiąc naszego pobytu w grupie 4 - latków. Każdy dzień przynosi nam coś nowego. Poznaliśmy zasady zabawy i pracy panujące w naszym przedszkolu. Każdego dnia staramy się postępować według nich. Codziennie wesoło się bawimy, ale także coraz więcej się uczymy. Poznajemy nowe wiersze i uczymy się nowych piosenek. Wykonujemy wiele prac plastycznych, rysujemy, malujemy i wycinamy. Coraz więcej czasu spędzamy pracując w naszych książeczkach.  W tym roku rozpoczęliśmy także zajęcia gimnastyczne, podczas których chętnie uczestniczymy w zabawach ruchowych oraz wykonujemy wszystkie ćwiczenia. Kiedy pogoda za oknem sprzyja, wychodzimy na spacery.

 


POKAZ SZTUK CYRKOWYCH


W środę 8 listopada do naszego przedszkola zawitała Agencja Cyrkowa „Caskada”. Podczas tego spotkania mogliśmy oglądać i podziwiać niesamowity pokaz sztuk cyrkowych w wykonaniu niezwykle utalentowanych artystów. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem i z bardzo szeroko otwartymi oczkami oglądały ten fascynujący występ.

 


W DZIEŃ ZADUSZNY PAMIĘTAMY O GROBACH ŻOŁNIERZY!

 

W dzień zaduszny – 2 listopada, nasze „Motylki” wybrały się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy w Tarnobrzegu, aby zapalić znicze na grobach żołnierzy. Nasze przedszkolaki wiedzą, że w takie dni pamiętamy nie tylko o grobach naszych bliskich zmarłych ale również o tych, którzy walczyli o wolność  i niepodległość naszej ojczyzny. Zapoznałyśmy dzieci z historia tego miejsca i osób, które spoczywają na tym cmentarzu. Jesienny urok tego miejsca, skłonił nas do refleksji i zadumy, która widoczna była również w zachowaniu naszych wychowanków. Po spacerze alejkami cmentarnymi i zapaleniu zniczy – wróciliśmy do naszego Przedszkola.

więcej...

 

PAŹDZIERNIKOWE JUBILATKI I JUBILACI!!!


Miesiąc październik obfitował w wiele uroczystości w naszej grupie. W tym miesiącu, aż pięcioro dzieci z naszej grupy obchodziło swoje czwarte urodziny, a byli to: Danielek K., Lenka Sz., Jasio R., Julcia M. oraz Lily L.. Z tej okazji były piękne życzenia, nasza piosenka okazjonalna „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi częstowali nas wspaniałe Jubilatki i  dostojni Jubilaci. Wszystkim naszym milusińskim życzymy z tej okazji dużo szczęścia i samych cudownych i promiennych dni w życiu.

 


 

„MY LITTLE PONY” – NASZE PIERWSZE WYJŚCIE DO KINA NA FILM


Wtorek 17 października – to dla naszych „Motylków” wyjątkowy dzień, ponieważ wtedy pierwszy raz wspólnie z całą grupą przedszkolną, wybraliśmy się do kina na premierę filmu animowanego dla dzieci pt.: „My Little Pony”. Pomimo, iż film trwał prawie dwie godziny, czas upłynął nam bardzo szybko. Bezpośrednio po wyjściu z kina dzieci pytały, kiedy kolejny wybierzemy się na film. Kucyki Pony bardzo nam się podobały i wyjście do kina było bardzo fajnym i trafionym pomysłem.

 


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO

 

W czwartek 19 października, to kolejny wyjątkowy dzień, gdyż gościli w naszym Przedszkolu -  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Pan Sławek Bednarczyk – tatuś naszej Milenki, opowiadał dzieciom o pracy policjanta, o tym jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy, na przejściu dla pieszych oraz w innych sytuacjach, kiedy to jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Pan Sławek przypomniał o konieczności jazdy w fotelikach gdy dzieci są przewożone samochodami oraz o potrzebie elementów odblaskowych na ubrankach, gdy poruszamy się o zmroku lub w nocy. Pan Sławek pokazał dzieciom wyposażenie stroju policjanta – dzieci miały możliwość przymierzenia kasku, zobaczenia kajdanek i innych rekwizytów. Po prelekcji dzieci oglądały radiowozy policyjne oraz motocykl. Na dzieci czekała również słodka niespodzianka w postaci cukierków, które dzieci otrzymały na zakończenie spotkania. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy a Panu Sławkowi i jego kolegom, serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i oczywiście za bardzo ciekawe i niezwykle wartościowe spotkanie.

 


„KRÓLEWNA ŻABKA" - TEATRZYK KUKIEŁKOWY

 

Środę 18 października zawitali do naszego Przedszkola, aktorzy z agencji teatralnej „Aster”, z przedstawieniem zatytułowanym: „Królewna Żabka”. Dzieci z ogromną uwagą śledziły losy dzielnego Księcia Rzodkiewki, który w bardzo bohaterski sposób zdjął czar ze swej wybranki, którą zła czarownica zamieniła w  żabę. Pomógł też innym zwierzętom, których spotkał podobny los. Ale jak to najczęściej w bajkach bywa – wszystko zakończyło się szczęśliwie i odczarowana Królewna Żabka została żoną Księcia Rzodkiewki. Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z kukiełkami występującymi w teatrzyku.


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW


W dniu 29.09.2017 roku, zawitali do naszego Przedszkola wraz ze swoimi rodzicami – nasi absolwenci z rocznika 2012 – 2016. Spotkanie z uwagi na remont naszego ogrodu przedszkolnego, zamiast w czerwcu odbyło się końcem września. Podczas spotkania panowała bardzo serdeczna atmosfera – wspólne rozmowy, wspomnienia, zabawy i oczywiście konkurencje sportowe, które przygotowałyśmy dla naszych byłych wychowanków i ich rodziców. Fajna pogoda, wspólne rozmowy i zabawy, poczęstunek , kiełbaski z grilla , upominki dla naszych absolwentów oraz ogólna atmosfera radości, życzliwości i wspólnej zabawy,  sprawiły, że to niecodzienne spotkanie – na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci. Ufamy również, że nasi absolwenci odwiedzać będą nas nie tylko podczas oficjalnych spotkań, ale  również przy każdej nadarzającej się okazji!!!

więcej...

 

WRZEŚNIOWA JUBILATKA

 

W miesiącu wrześniu – 8 .09. w piątek obchodziliśmy urodziny naszej Milenki B.. Były piękne życzenia, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat” i oczywiście pyszne słodycze od naszej Jubilatki. Naszej Milence życzymy zdrówka, wiele szczęścia i samych cudownych dni w życiu!

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W piątek 29 września – w przeddzień uroczystości -  obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Chłopaka”. Były piękne życzenia dla naszych chłopców i słodki poczęstunek – zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych mam z trójki grupowej – chłopcy otrzymali piękne upominki – samochodziki Hot Wheels. To był kolejny wyjątkowy dzień w naszej grupie.

 

 

„ZAGUBIONY PL” – PRZEDSTAWIENIE TEATRU BAZYL

 

We wtorek 26 września zawitał do nas teatr „Bazyl” z przedstawieniem dla dzieci „Zagubiony Pl”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym Przedszkolakom i niosło wiele przesłań  - najważniejsze z nich to ogromne znaczenie przyjaźni w życiu ludzi i zgubny wpływ komputera – jeśli spędzamy przy nim zbyt wiele czasu. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny teatrzyk w naszym Przedszkolu!

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


Piękne Święto mieliśmy w przedszkolu w środę 20 września – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu bardzo wiele się działo. Od rano dzieci były wyjątkowo radosne i uśmiechnięte. Po śniadaniu wszystkie grupy spotkały się w sali starszaków aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Panie zorganizowały dzieciom dużo wesołych zabaw. Była muzyka i tańce, zaś Pani Dyrektor poczęstowała wszystkie Przedszkolaki cukierkami. Kiedy wróciliśmy do naszej sali, czekały na nas kolejne zabawy, zorganizowane przez nasze panie. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i kolorowaliśmy wybrane obrazki. Na koniec dnia każdy z nas otrzymał w prezencie balonik. To był wyjątkowy i bardzo udany dzień w naszym przedszkolu.


 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA” – OGÓLNOPOLSKA AKCJA

 

W piątek 15 września nasze czterolatki włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Po rozmowie z dziećmi, dotyczącej segregowania odpadów oraz wrzucania wszystkich śmieci do właściwych kontenerów lub koszy, wybraliśmy się na tereny Powiśla, aby czynnie włączyć się do akcji. Wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, poszliśmy sprzątać tereny spacerowe, które są często uczęszczane przez przedszkolaków oraz mieszkańców Tarnobrzega. Mamy nadzieję że po piątkowej akcji, tereny przy Wiśle będą czyste, a my jeszcze mocniej utrwalimy nawyk dbania o nasze środowisko.

 ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM!

 

Korzystając z każdej chwili ładnej pogody, której we wrześniu nie ma niestety za wiele, wychodzimy do naszego ogrodu przedszkolnego, w którym nasze czterolatki bardzo lubią się bawić. Tam dzieci bardzo milo i radośnie spędzają czas, na rozmowach i wspaniałej zabawie, pod opieka swoich pań.

 


CZTEROLATKI TO MY!


Nasze „Motylki” po wakacjach czekało sporo zmian. Uczęszczają do sali na piętrze i w tym roku już nie śpią. Będą natomiast myć zęby i ćwiczyć w prawdziwych strojach do ćwiczeń gimnastycznych. W obecnym roku pracować z czterolatkami będą: pani Ania, pani Iza, pani Beatka a w piątki na 3,5 godziny wchodzić będzie również do naszych dzieci pani Dyrektor. W obecnym roku przedszkolnym dołączyły  do naszej grupy dwie nowe koleżanki: Gabrysia H. i Maja J., z których obecności bardzo się cieszymy!!!


 
(C) 1981 - 2017 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.