MOTYLKI WITAJĄ

WRZEŚNIOWA JUBILATKA

W miesiącu wrześniu – 8 .09. w piątek obchodziliśmy urodziny naszej Milenki B.. Były piękne życzenia, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat” i oczywiście pyszne słodycze od naszej Jubilatki. Naszej Milence życzymy zdrówka, wiele szczęścia i samych cudownych dni w życiu!

DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek 29 września – w przeddzień uroczystości -  obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Chłopaka”. Były piękne życzenia dla naszych chłopców i słodki poczęstunek – zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych mam z trójki grupowej – chłopcy otrzymali piękne upominki – samochodziki Hot Wheels. To był kolejny wyjątkowy dzień w naszej grupie.

„ZAGUBIONY PL” – PRZEDSTAWIENIE TEATRU BAZYL

We wtorek 26 września zawitał do nas teatr „Bazyl” z przedstawieniem dla dzieci „Zagubiony Pl”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym Przedszkolakom i niosło wiele przesłań  - najważniejsze z nich to ogromne znaczenie przyjaźni w życiu ludzi i zgubny wpływ komputera – jeśli spędzamy przy nim zbyt wiele czasu. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny teatrzyk w naszym Przedszkolu!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Piękne Święto mieliśmy w przedszkolu w środę 20 września – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu bardzo wiele się działo. Od rano dzieci były wyjątkowo radosne i uśmiechnięte. Po śniadaniu wszystkie grupy spotkały się w sali starszaków aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Panie zorganizowały dzieciom dużo wesołych zabaw. Była muzyka i tańce, zaś Pani Dyrektor poczęstowała wszystkie Przedszkolaki cukierkami. Kiedy wróciliśmy do naszej sali, czekały na nas kolejne zabawy, zorganizowane przez nasze panie. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i kolorowaliśmy wybrane obrazki. Na koniec dnia każdy z nas otrzymał w prezencie balonik. To był wyjątkowy i bardzo udany dzień w naszym przedszkolu.

SPRZĄTANIE ŚWIATA” – OGÓLNOPOLSKA AKCJA

W piątek 15 września nasze czterolatki włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Po rozmowie z dziećmi, dotyczącej segregowania odpadów oraz wrzucania wszystkich śmieci do właściwych kontenerów lub koszy, wybraliśmy się na tereny Powiśla, aby czynnie włączyć się do akcji. Wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, poszliśmy sprzątać tereny spacerowe, które są często uczęszczane przez przedszkolaków oraz mieszkańców Tarnobrzega. Mamy nadzieję że po piątkowej akcji, tereny przy Wiśle będą czyste, a my jeszcze mocniej utrwalimy nawyk dbania o nasze środowisko.

ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM!

Korzystając z każdej chwili ładnej pogody, której we wrześniu nie ma niestety za wiele, wychodzimy do naszego ogrodu przedszkolnego, w którym nasze czterolatki bardzo lubią się bawić. Tam dzieci bardzo milo i radośnie spędzają czas, na rozmowach i wspaniałej zabawie, pod opieka swoich pań.

CZTEROLATKI TO MY!

Nasze „Motylki” po wakacjach czekało sporo zmian. Uczęszczają do sali na piętrze i w tym roku już nie śpią. Będą natomiast myć zęby i ćwiczyć w prawdziwych strojach do ćwiczeń gimnastycznych. W obecnym roku pracować z czterolatkami będą: pani Ania, pani Iza, pani Beatka a w piątki na 3,5 godziny wchodzić będzie również do naszych dzieci pani Dyrektor. W obecnym roku przedszkolnym dołączyły  do naszej grupy dwie nowe koleżanki: Gabrysia H. i Maja J., z których obecności bardzo się cieszymy!!!