Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

5-latki

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 


„UCZĄ KRÓLA DZIECI SEGREGACJI ŚMIECI” – TEATRZYK

 

W środę 3 kwietnia, zawitali do naszego przedszkola, aktorzy Teatru „Maska” w Krakowie z ekologicznym przedstawieniem dla dzieci zatytułowanym: „Uczą króla dzieci segregacji śmieci”. W tym humorystycznym przedstawieniu – postacie w nim występujące, uzmysłowiły dzieciom, jak ważna jest troska o nasze środowisko oraz składowanie i segregacja śmieci. Dzieci, pszczółka i niedźwiadek brunatny – bardzo długo przekonywali króla Śmiecisława, że nie należy wyrzucać śmieci do lasu, bo takie działania: niszczą przyrodę, są przyczyna pożarów w lesie oraz powodują bardzo brzydki zapach, a rozkładające się resztki pokarmów są przyczyną chorób zwierząt i ptaków. Ta bardzo pouczająca bajka,  podobała się naszym przedszkolakom, którzy bardzo entuzjastycznie i  żywiołowo reagowały, na wszystkie niewłaściwe sytuacje i zwroty akcji w oglądanym przedstawieniu.

 

 

MARCOWA JUBILATKA I JUBILAT


W miesiącu marcu swoje 6-te urodziny obchodzili: Rozalcia Z. i Eryczek G.. Były piękne życzenia od naszej grupy i całego personelu Przedszkola, urodzinowa piosenka oraz słodycze, którymi częstowali nasi Jubilaci. Naszym milusińskim życzymy: dużo szczęścia w życiu i spełnienia wielu marzeń!

 

 

„O KRZYKLIWYM SKRZACIKU I MAGICZNEJ KSIĘDZE” – TEATRZYK

 

W poniedziałek 25 marca, odwiedzili nas aktorzy Teatru „Moralitet” z zabawnym przedstawieniem: „O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze”. Dzieci z radością obserwowały i uczestniczyły w przedstawieniu, które było bardzo pouczające i niosło wiele przesłań. Dzieci oglądając przedstawienie uzmysłowiły sobie jak ważna i cenna w życiu jest przyjaźń. Aktorzy zwrócili uwagę na wartość - jaką jest czytelnictwo i poruszyli problem: degradacji środowiska naturalnego. Po przedstawieniu, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 


WIOSNĘ WITAMY - A ZIMĘ ŻEGNAMY!

 

W czwartek 21 marca, z radością świętowaliśmy nadejście wiosny. Witając wiosnę, żegnaliśmy zimę – najpierw wierszami, inscenizacjami, tańcem i piosenką w wykonaniu dzieci z grup młodszych.

Następnie, barwnym korowodem z instrumentami muzycznymi, wyruszyliśmy na radosny, wiosenny spacer ulicami naszego miasta. Prowadziła nas kolorowa Marzanna. Mijający nas tarnobrzeżanie, z radością i uśmiechem na twarzy – pozdrawiali liczną, kolorową i wesołą grupę przedszkolaków.

Nasz radosny i barwny korowód, zakończyliśmy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie wspólnie w piaskownicy zakopaliśmy Marzannę – symbol srogiej i złej zimy. Następnego  dnia, dzieci z radością zauważyły, że Marzanna zniknęła. Oznacza to, iż wiosna na dobre już do nas zawitała!!!

 

 

TAK ĆWICZYMY

 

Ćwiczenia gimnastyczne to jedne z naszych ulubionych zajęć. Na jednych z nich postanowiliśmy trochę porywalizować. Podzieliliśmy się na dwie grupy, kapitanowie dobrali sobie drużyny. Podczas konkurencji uczyliśmy się powstrzymywać emocje. Jak wiadomo, przy podziałach na grupy, któraś może być słabsza. Oklaski jednej grupy dla drugiej i na odwrót powstrzymały u nas niezadowolenie. Zdecydowaliśmy, że będziemy nadal ćwiczyć. Kto podczas ćwiczeń będzie słabszy, będzie w trakcie równał do tych, którzy są sprawniejsi. Był doping, oklaski i dużo radości. Najważniejsze, że nie było łez i smuteczków.


 

DZIEŃ WRÓBELKA

 

W poniedziałek 18 marca wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki. Zostaliśmy zaproszeni na Światowy Dzień Wróbla.

Pani pokazywała nam zdjęcia wróbelków - ptaków, które żyją wśród nas przez cały rok. Rozmawialiśmy na temat kolorów piór, gdzie żyją, jakie mają gniazdka oraz co jedzą. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania "O wróbelku Elemelku, który szukał pantofelka". Było ono bardzo ciekawe i z uwagą go wysłuchaliśmy.

Panie także zaprosiły nas do wspólnej zabawy w dmuchanie kolorowych piórek.

Mieliśmy również okazję pooglądać bajki, książki, które sami mogliśmy wziąć z półek.

Na koniec podziękowaliśmy serdecznie za zaproszenie i wróciliśmy do przedszkola. Będziemy tam wracać, bo było ciekawie i miło.

 

 

NADAL SZUKAMY WIOSNY

 

4 marca w poniedziałek wybraliśmy się na wycieczkę do ogródków działkowych na Nadolu. Postanowiliśmy, że poszukamy oznak wiosny. Wypatrzyliśmy krokusy i przebiśniegi, które swoim pięknem budzą przyrodę do życia.

Słońce oraz kolory kwiatów powodowały nasz uśmiech na buzi. Przyjemnie i miło popatrzeć na pierwsze kwiaty zaraz po zimie.ZIMA JESZCZE CZY TO JUŻ WIOSNA?

 

W środę 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę. W jej trakcie rozglądaliśmy się szukając oznak zbliżającej się wiosny.

Spacerowało się wspaniale. Choć wiaterek jeszcze chłodny i ostry, to jednak słoneczko przygrzewało. Taka aura zachęcała nas do uśmiechu i spaceru. Oznaki zbliżającej się wiosny odszukaliśmy, choć są jeszcze słabe - podziwialiśmy bazie na leszczynie i na wierzbie. Ale wszystko przed nami. Z utęsknieniem czekamy na więcej wiosny!

 

 

WARSZTATY BURSZTYNIARSKIE

 

Przed świętem Babci i Dziadka nasze panie zorganizowały w naszym przedszkolu "Warsztaty bursztyniarskie". W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się skąd się bierze bursztyn, jak powstał oraz czym właściwie jest bursztyn. Miły pan starał się nam wszystko wyjaśnić.

Potem usiedliśmy do stolików i wykonaliśmy bursztynowe serduszka dla dziadków oraz babć. Uczyliśmy się także szlifować małe kamyczki bursztynów. Warsztaty były bardzo ciekawe, dzięki nim wiele się dowiedzieliśmy.


 

TEATRZYK "TRZY ŚWINKI"

 

W poniedziałek 4 lutego do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Aktorzy przedstawili nam piękną bajkę pt. "Trzy świnki". Przygody świnek, jakże różnych pod względem charakteru oraz pracowitości przeplatane były wspólnym tańcem.

Wszyscy z ciekawością obserwowaliśmy działania świnek oraz wilka. Wyciągnęliśmy na koniec wniosek, że pracowitość się opłaca.

 

 

PROJEKCJA BAJKI

 

Tuż przed świętami spotkaliśmy się w sali 6-latków na projekcji bajki. Przekonaliśmy się, że znani nam bohaterowie ze Stumilowego Lasu również oczekują na święta. Dzięki bajce wiemy jak ważną wartością jest przyjaźń oraz jakie zachowanie cechuje prawdziwego przyjaciela.

 


 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA


„Czy to wczoraj, czy to dziś

Wszystkim jest potrzebny miś!”

Ponieważ Światowy Dzień Pluszowego Misia w tym roku wypadał w niedzielę 25 listopada, więc cały piątek poprzedzający święto oraz poniedziałek – bawiliśmy się z ulubiona zabawką wszystkich dzieci. Nasze Motylki , ozdabiały techniką stemplowania sylwety misiów, które następnie wycinały.  Poznały piękne opowiadanie „O misiu Łasuchu”.  Odgadywały zagadki o misiach znanych z bajek książkowych oraz telewizyjnych oraz bawiły się w wiele różnorodnych zabaw z misiami przyniesionymi specjalnie na to święto z domów. Święto Pluszowego Misia upłynęło nam na wielu fajnych i  radosnych działaniach oraz zabawach. Na zakończenie „misiowego święta”,  zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z naszymi ulubionymi zabawkami.

 

 

"O JEŻYKU"

 

W środę 21 listopada do naszego przedszkola przyjechała "Agencja Horyzont" z bajką pt: "O jeżyku". Wszyscy ze śmiechem i ciekawością oglądaliśmy popisy aktorów. Dowiedzieliśmy się z tej bajki, że najlepiej w życiu jest pozostać sobą. Nie należy nikogo naśladować.


 

„100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” – UROCZYSTA AKADEMIA

 

W piątek 9 listopada, świętowaliśmy w naszym Przedszkolu wielkie wydarzenie historyczne – 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas pięknej Akademii, do której wstęp przygotowały dzieci z grupy czterolatków -  nasze pięciolatki  w montażu słowno – muzycznym, przedstawiły główne  wydarzenia, które doprowadziły do tego, że Polska po wielu latach zaborów – odzyskała niepodległość. Były wiersze, piękne pieśni: żołnierskie, legionowe, powstańcze – w śpiewanie, których włączyliśmy rodziców i dziadziów licznie zebranych na uroczystości. Uwieńczeniem tej wyjątkowej Akademii, było odtańczenie przez dzieci mazura. Ta wzruszająca i wywołująca  wiele emocji  uroczystość, na długo pozostanie w pamięci - naszej i licznie zgromadzonych gości.

 

 

„ORZEŁ BIAŁY – MOJA DUMA” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

W czwartek 8 listopada, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego: „Orzeł biały – moja duma”. Konkurs został zorganizowany w naszym przedszkolu przez Panie: Kasię i Karolinkę, jako jedna z form obchodów i uświetnienia 100 - Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Początkowym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez grupę czterolatków.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, połączone z prezentacja prac laureatów. Z naszej grupy aż 7 dzieci przygotowało przepiękne prace na Konkurs. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 3, 4 – latki; 5,6 – latki oraz absolwenci i rodzice naszych przedszkolaków. Prace naszych pięciolatków zyskały uznanie w oczach jury konkursowego i zajęły bardzo wysokie miejsca. W kategorii dzieci starszych ( 5, 6 latków) – I miejsce zdobyły prace: Julci P. i Gabrysi H.; II miejsce zajęła praca Natalci J., natomiast III miejsce prace: Rozalci Z. oraz Lily L.. Wyróżnione zostały prace: Danielka K. i Lenki Sz. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne upominki. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, i życzymy im wielu dalszych sukcesów, w kolejnych konkursach.

 

 

NASZE PAŹDZIERNIKOWE JUBILATKI I JUBILACI!

 

W miesiącu październiku, aż pięcioro dzieci z naszej grupy obchodziło swoje piąte urodziny, a byli to: Danielek K., Lenka Sz., Julcia M., Jasio R. oraz Lily L.. Z tej okazji były piękne życzenia, nasza piosenka okazjonalna „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi częstowali nas wspaniałe Jubilatki i  dostojni Jubilaci. Wszystkim naszym milusińskim życzymy z tej okazji dużo szczęścia  oraz samych cudownych i promiennych dni w życiu.

 

 

WYCIECZKA NA CMENTARZ WOJSKOWY W TARNOBRZEGU

 

W środę 31 października, w przeddzień „Święta Zmarłych”, nasze pięciolatki wybrały się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy, aby oddać hołd wszystkim, którzy walczyli i zginęli po to, abyśmy  żyli w wolnym kraju i mieli swoją własną ojczyznę. Dzieci dowiedziały się kto spoczywa na tym cmentarzu i komu poświęcone są pomniki i płyty pamiątkowe. Przedszkolaki w ciszy i skupieniu wysłuchały wszystkich informacji przekazanych im przez nauczycielkę, po czym złożyły przyniesione znicze na grobach żołnierzy.

 

 

ZWIEDZAMY "MAŁĄ OJCZYZNĘ"


We wtorek po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę. Zwiedzaliśmy naszą "małą ojczyznę" - nasze miasto. Byliśmy ciekawi jak przystrojono Tarnobrzeg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Odwiedziliśmy pomnik Bartosza Głowackiego, postument marszałka Józefa Piłsudskiego, który w dniu 11 Listopada został odsłonięty w naszym mieście. Zrobiliśmy też zdjęcie przy popiersiach Hieronima Dekutowskiego oraz hrabiego Tarnowskiego. Wszędzie wiedzieliśmy piękne, biało-czerwone bukiety. Podobały się nam przystrojone w wiązanki kwiatów pomniki naszych bohaterów.

 

 

 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

W poniedziałek 29 października  już po raz 7, odbył się  w naszej placówce Konkurs wiedzy o świętym Janie Pawle II – naszym Patronie. W tym roku, do udziału w konkursie zostało zaproszonych po pięciu uczestników z grup: 5– i 6–latków. Krótka część artystyczna na rozpoczęcie konkursu zaprezentowały dzieci cztero– i  sześcioletnie.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością faktów z życia naszego Patrona, ułożyć historyjkę obrazkową dotyczącą jego osoby, zinterpretować historyjki przedstawiające  różne  zachowania osób oraz przygotować pracę plastyczną na temat: „Jan Paweł II – papież patriota”. Naszą grupę reprezentowały: : Blanka W., Natalia J., Michalina W., Wiktoria K. i Julia P. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze i wszystkie zostały wyróżnione w konkursie.

 

 

„ZAPROŚ KOMINIARZA” – SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI


W  czwartek 25 października, odwiedzili na kominiarze z „Krajowej Izby Kominiarzy”, którzy mówili dzieciom o smogu i czadzie. Nasi goście, wyjaśnili przedszkolakom - jak ważne jest coroczne czyszczenie kominów. Przypomnieli dzieciom o tym, że kominiarze uważani są za pogromców smogu, gdyż usuwają z kominów tysiące ton sadzy i pyłów. Przy pomocy opowiedzianej legendy, wytłumaczyli dzieciom, dlaczego ludzie widzący kominiarza – łapią się za guzik. Na zakończenie spotkania - kominiarze rozdali dzieciom ulotki informacyjne i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

PYSZNA I ZDROWA – SAŁATKA OWOCOWA

 

W  pierwszym tygodniu października  - poznawaliśmy i bawiliśmy się z kolorem pomarańczowym. Aby uatrakcyjnić omawianą tematykę, na zajęciu techniczno – kulinarnym przygotowałyśmy z dziećmi sałatkę owocową, między innymi z pomarańczowych owoców, takich jak: morele , brzoskwinie, mandarynki oraz pomarańcze. Wprowadzeniem do zajęcia była zabawa, podczas której dzieci poznały nazwy owoców, przygotowanych do sałatki – ich zapach i smak, oraz zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się nożem podczas krojenia owoców. Następnie po umyciu rąk i założeniu fartuszków ochronnych, przystąpiliśmy do krojenia owoców na sałatkę. Nasze dzielne przedszkolaki poradziły sobie doskonale z tym kulinarnym wyzwaniem i z wielka radością i entuzjazmem kroiły wszystkie owoce.

Po pokrojeniu owoców, dodaniu jogurtu i miodu oraz wymieszaniu sałatki, przystąpiliśmy do degustacji. Sałatka wykonana przez nas samych – smakowała nam wybornie i zajadaliśmy ją z wielkim apetytem.


Pięciolatki, poczęstowały również zrobiona przez siebie sałatką  owocową – wszystkie panie w przedszkolu, które były pełne podziwu dla naszych: młodych i niezwykle zdolnych kucharzy.

galeria zdjęć

 

„REMIZA JAGODAJNA – OAZĄ BIORÓŻNORODNOŚCI”

 

W środę 3 października, odwiedzili nas pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, promując  i popularyzując  program: „Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności”. Dzieci dowiedziały się, że oprócz „remiz strażackich”, które są miejscem spotkań strażaków, istnieją inne remizy – a mianowicie : „remizy jagodajne” i jakie jest ich znaczenia dla ptaków, małych zwierząt i owadów. Dzieci dowiedziały się jakie są krzewy i rośliny, których owoce i nasiona są pożywieniem dla ptaków i owadów. Dzieci poznały nazwy: ptaków i wielu krzewów, których sadzonki otrzymaliśmy aby je posadzić na terenie ogrodu przedszkolnego i w ten sposób pomagać ptakom i owadom w zdobywaniu pokarmu. Na zakończenie spotkania, nasi goście przekazali nam domek dla owadów oraz rozdali dzieciom ulotki z wieloma cennymi i interesującymi informacjami dotyczącymi omawianej tematyki.

 


 

„MUZYCZNA PRZYGODA”


We wtorek 2 października nasze przedszkole odwiedziła Agencja Muzyczna  - Jaszczur i Przyjaciele z bardzo ciekawą audycją muzyczną, zatytułowaną: „Muzyczna przygoda”. Dzieci poznały mało znany i bardzo trudny taniec brazylijski „capoeira”, który jest połączeniem elementów tańca ze sztukami walki. Następnie panowie zaprezentowali dzieciom wiele ciekawych i oryginalnych instrumentów muzycznych, takich jak: bęben atabaque, pandeiro – instrument podobny do tamburyna oraz berinbau. Po wysłuchaniu kilku ciekawych piosenkach o jesieni – wspólnie odtańczyliśmy sambę. Na zakończenie niezwykle ciekawej audycji muzycznej, panowie uczyli naszych przedszkolaków gry na tych niecodziennych instrumentach. Audycja bardzo nam się podobała i będziemy z niecierpliwością czekać na kolejne audycje i programy muzyczno – teatralne.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W poniedziałek 1 października  - z jednodniowym opóźnieniem, obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Chłopaka”. Były piękne życzenia dla naszych małych mężczyzn, piosenka „Sto lat!” i upominki, które przygotowały mamusie z nasze Trójki grupowej. Aby dziewczynkom nie było smutno dla wszystkich dzieci był przygotowany słodki poczęstunek. Nasi chłopcy byli bardzo zadowoleni z upominków. Każdy Chłopiec otrzymał puzzle i różnorodne słodycze. Naszym wspaniałym mamusiom bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak fajnej uroczystości.

 

 

NASZ WRZEŚNIOWY JUBILAT!!!


We wrześniu obchodziliśmy 5 urodziny naszego Szymonka. Były piękne życzenia, okazjonalna piosenka „Sto lat” oraz urodzinowe słodycze. Naszemu Szymonowi życzymy dużo zdrówka  oraz samych pięknych i  szczęśliwych dni w życiu.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA – AKCJA

 

Co roku nasza placówka włącza się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”. W tym roku w piątek 21 września, po krótkich zajęciach w sali, podczas których przypomniałyśmy dzieciom o znaczeniu recyklingu, konieczności segregowania odpadków i dbania o nasze środowisko – wyruszyliśmy na zielone tereny przy Wiśle, aby wysprzątać je z różnego rodzaju śmieci i odpadków. Dzieci z ogromnych zaangażowanie  zbierały śmieci, bo nasze przedszkolaki wiedzą, jak ważna jest troska o czystość naszej planety.

galeria zdjęć

 

„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA” – WYCIECZKA DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W MOKRZYSZOWIE


W czwartek 20 września, z okazji „Dnia Przedszkolaka” wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie. Na zielonych terenach wokół DPS – u , rozpoczęła się nasza wesoła całodniowa zabawa. Przy dźwiękach wesołej muzyki , rozpoczęliśmy nasze radosne świętowanie, wesoła dyskoteką na powietrzu.

Później z wielkim entuzjazmem i  radością zwiedzaliśmy gigantyczne drewniane safari.

Każde z dzieci jeździło na koniku oraz jeździliśmy -  „pociągiem – kolejką”.

Po odpoczynku i posiłku był czas na dalsza radosną zabawę: rozegraliśmy wesoły mecz piłki nożnej, bawiliśmy się na trampolinie i na placu zabaw oraz zbieraliśmy kasztany, do  naszego przedszkolnego  kącika przyrody.

Po całym dniu radosnej zabawy, musieliśmy wrócić do przedszkola, ale ten radosny „Dzień Przedszkolaka” na długo pozostanie w naszej pamięci.

galeria zdjęć

 

„ZAGUBIONA OWIECZKA” – TEATRZYK


W poniedziałek 17 września, odwiedzili nas aktorzy Teatru „Eden”, z przedstawieniem zatytułowanym: „Zagubiona owieczka”. Przedstawienie opowiadało o tym, jak to nieroztropne zachowanie pasterza doprowadziło do tego, że owieczka odłączyła się od stada i zaginęła. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie i po wielu perypetiach owieczka została odnaleziona. Gra aktorów, stroje, rekwizyty, scenografia oraz piękna góralska muzyka sprawiły, że przedstawienie bardzo nam się podobało. Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

 

 

NASZE WAKACYJNE JUBILATKI!

 

Bardzo  dużo dzieci z naszej grupy swoje urodziny obchodzi w miesiącach:  lipcu lub sierpniu. Z uwagi na to, że są to wakacje i prawie wszystkie dzieci przebywają wtedy w domu i spędzają radosny czas ze swoimi rodzicami lub dziadkami – dlatego urodziny naszych wakacyjnych dziewcząt,  obchodziłyśmy początkiem września. Świętowaliśmy wówczas urodziny aż czterech wakacyjnych Jubilatek, a były to: Michalinka W., Kasia D., Milenka B. i Gabrysia H.. Były oczywiście piękne życzenia i tradycyjne „Sto lat!” odśpiewane dla naszych dziewcząt, które później częstowały nas pysznymi cukierkami. Naszym dostojnym Jubilatkom,  życzymy dużo zdrówka oraz samych cudownych  - przepełnionych radością i szczęściem dni w życiu.

 

 

WESOŁE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

 

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody – od pierwszego dnia naszego pobytu w grupie 5-latków, jak najwięcej czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu -  głównie w naszym wspaniałym ogrodzie przedszkolnym. Po dwu latach spędzonych w części ogrodu przeznaczonego dla dzieci młodszych – nasze „Motylki” nie mogły nacieszyć się nowymi zabawkami i sprzętami, znajdującymi się w części ogrodowej przeznaczonej dla dzieci starszych, czyli 5- i 6- latków. Każdy dzień pobytu w tej części ogrodu, jest dla naszych przedszkolaków przemiłą niespodzianką  oraz miejscem do wspaniałych i niezapomnianych zabaw.


 
(C) 1981 - 2019 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.