PSZCZÓŁKI WITAJĄ

Planetarium "HALO WIEDZA"

7 października gościliśmy w przedszkolu mobilne planetarium. Przedszkolaki w przenośnym namiocie sferycznym odbyły podróż przez Układ Słoneczny. W jednej chwili przeniosły się w świat zagadek kosmosu i w przystępny sposób przyswoiły zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Przedszkolaki były zaciekawione i oczarowane pokazem, w którym Słońce, gwiazdy i planety znalazły się...na wyciągnięcie ręki.

Dzień Chłopaka - 30 września

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie "Pszczółek" dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia. Serdecznie dziękujemy Trójce Grupowej za zorganizowanie i zakup prezentów dla chłopców, a także za słodycze dla całej grupy.

Teatrzyk

27 września odwiedził nas Teatr Bazyl z przedstawieniem "Legenda o smoku wawelskim".

Spotkanie z Policjantem

26 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Tarnobrzegu. Policjanci  przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Więcej zdjęć na poczcie grupowej.

PRACOWITE PSZCZÓŁKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!

W dniu 20 września Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w akcji "Sprzątania Świata" i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Akcję poprzedziły zajęcia dydaktyczne, podczas których Przedszkolaki przypomniały sobie do czego służą kolorowe pojemniki oraz w jaki sposób należy dbać o przyrodę.

"Dzień Przedszkolaka"

W czwartek 19 września wraz z grupami cztero- i sześciolatków świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji wybraliśmy się do Fabryki Zabawy. Czekało nas tam mnóstwo atrakcji: wspaniałe zabawki, zjeżdżalnie, auta, gry, labirynty, trampolina, a także basen z kulkami.  Wszystkie Pszczółki świetnie się bawiły, a szeroki uśmiech gościł na każdej buzi.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” /Janusz Korczak/

Witamy po wakacjach!

Serdecznie witamy wszystkie dzieci po wakacyjnej przerwie.

Szczególnie ciepło witamy nasze nowe koleżanki - Zosię i Maję które dołączyły do grupy "Pszczółek".

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wycieczek, spotkań z ciekawymi gośćmi, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy dużo radości, uśmiechu oraz wielu sukcesów!