BIEDRONKI WITAJĄ

DZIEŃ DRZEWA

10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Na tę okoliczność wspólnie z naszą panią posadziliśmy w przedszkolnym ogrodzie drzewo. Teraz codziennie je doglądamy i sprawdzamy ile urosło.

KASZTANOWE LUDKI

Jesień przynosi nam wiele darów, z których my Przedszkolaki chętnie korzystamy. Na jednych z zajęć wykonaliśmy kasztanowe ludziki i zwierzątka, z których następnie zrobiliśmy wystawę.

"PSIJaciele ZWIERZĄT"

W minionym tygodniu realizowaliśmy program edukacyjny "PSIJaciele". Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę z zakresu świata zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że właściciele czworonogów muszą być odpowiedzialni za los swoich pupili, omówiliśmy właściwe zachowania w kontaktach ze zwierzętami oraz nauczyliśmy się jak skutecznie ochronić się przed atakiem psa - każdy z nas umie teraz przyjąć pozycję żółwia. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonaliśmy pracę konkursową a następnie otrzymaliśmy drobne upominki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczały naszym chłopcom drobne upominki, składając przy tym najlepsze życzenia. Każdy mógł również poczęstować się pysznymi cukierkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

W KINIE I W TEATRZE

Miniony tydzień przyniósł nam wiele bajkowych atrakcji. W poniedziałek wybraliśmy się do kina na bajkę pt. "O czym szumi las". W kolejny dzień nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Bazyl ze spektaklem "Zagubiony.pl". Dzięki bajkom dowiedzieliśmy się, że nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwych przyjaciół.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka to jedno z najważniejszych świąt w naszym kalendarzu imprez, dlatego też postanowiliśmy je hucznie obchodzić. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zebrały się w sali starszaków, by tam tańczyć, śpiewać i wesoło się bawić. Pani Dyrektor dla wszystkich przygotowała niespodziankę - pyszne cukierki. Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy żadnego Przedszkolaka.

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2017"

15 września włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Na zajęciach w przedszkolu uczyliśmy się, że nie wolno zaśmiecać środowiska a odpady należy segregować, dlatego kiedy wybraliśmy się w teren, każdy chętnie założył ochronną rękawice i porządkował świat. Wysprzątaliśmy w miejscach, gdzie często spacerujemy, teraz jest tam czyściej i przyjemniej.

TO MY - 5-LATKI

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zabraliśmy się do pracy już jako 5-latki. W przedszkolu miło spędzamy czas: bawimy się, uczymy, wykonujemy ciekawe prace plastyczne. Efekty jednego z zajęć można podziwiać poniżej. To makieta naszego miasta, którą wykonaliśmy z papierowych pudełek.