Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

6-latki

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

„DZIEŃ DRZEWA”

W czwartek 10 października, obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. Święto to, było doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi, o tym jak ważną role pełnią drzewa, w całym ekosystemie. Wspólnie ze starszakami, wysłuchaliśmy bajki zatytułowanej: „Czarodziejski dąb”. Następnie odgadywaliśmy nazwy drzew i dobieraliśmy liście i owoce, do właściwego rodzaju drzewa. Uwieńczeniem naszych zajęć, było grupowe wykonanie drzewa, którego pień i konary malowaliśmy farbą, zaś liście odbijaliśmy dłońmi pomalowanymi pastelami w jesiennych kolorach.


 

PLANETARIUM "HALO WIEDZA"

 

7 października gościliśmy w przedszkolu mobilne planetarium, które zabrało nas w niezapomnianą podróż do gwiazd. Na spotkaniu mieliśmy okazję utrwalić nazwy planet układu słonecznego. Poznaliśmy Mikołaja Kopernika - tego, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Dowiedzieliśmy się też ciekawych rzeczy o kosmonautach, prowadzący zapoznał nas z postacią Polaka Mirosława Hermaszewskiego. Było bardzo ciekawie, piękna bajka o mieszkańcach bieguna północnego i południowego oraz niebo gwiazd nad naszymi głowami.

 


 

PAŹDZIERNIKOWA JUBILATKA

 

Lenka w dniu swoich urodzin otrzymała od nas wiele życzeń zdrowia, pomyślności. Odśpiewaliśmy także "Sto lat". Lenka częstowała wszystkich cukierkami.


 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30 września w naszej grupie obchodziliśmy "Dzień chłopaka". Mamy tylko kilku "rodzynków" więc nasi chłopcy otrzymali od nas gorące życzenia zdrowia, pomyślności oraz samych radosnych chwil. Odśpiewałyśmy również tradycyjne "Sto lat". Podarowałyśmy naszym kolegom drobne prezenciki i słodkości. My - dziewczynki - także otrzymałyśmy w tym dniu cukierasy.

 

 

URODZINY DANIELKA

 

30 września swoje urodziny obchodził Danielek K. Życzymy naszemu koledze spełnienia wszystkich marzeń!

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU!


W piątek, 4 października obchodziliśmy  Światowy Dzień uśmiechu. Były piękne zajęcia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie wysłuchaliśmy pięknej i pouczającej bajki o tym: co przynosi nam radość i w jakich sytuacjach jesteśmy szczęśliwi. Oglądaliśmy piękne uśmiechy ludzi i zwierząt. Po wesołych zabawach „z uśmiechem w roli głównej”, samodzielnie wykonaliśmy piękne „uśmiechnięte  słoneczka”, które w domu będą przypominać nam o tym jak ważny jest: uśmiech , radość i szczęście.


 

NASZ WRZEŚNIOWY JUBILAT!


We wrześniu, swoje szóste urodziny, obchodził Szymon K.. Były piękne życzenia, okazjonalna piosenka „Sto lat!”, oraz pyszne cukierki, którymi częstował nas Jubilat. Szymonkowi życzymy dużo szczęścia i samych cudownych dni w życiu.
 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

 

W każdy piątek zaszczycać nas będzie swoją obecnością neurologopeda – pani Basia. Będzie wspólnie z nami pracować  oraz bawić się głoskami. Na ostatnich zajęciach różnicowaliśmy głoski „s” i „z”.

 

 

TEATRZYK

 

W piątek 27 września nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Bazyl”. Aktorzy przedstawili nam „Legendę o smoku wawelskim”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób oraz kto pozbył się niebezpiecznego zwierza z Krakowa. Teraz już wiemy, że to szewczyk Skuba wpadł na prosty ale genialny pomysł unicestwienia tego potwora.

 

 

WIZYTA POLICJANTÓW

 

26 września 2019 r. do naszego przedszkola przyjechali panowie policjanci ze służby drogowej. Jednym z nich był tatuś naszych przedszkolaków – Milenki oraz Michasia. Panowie opowiadali nam o ciężkiej i odpowiedzialnej służbie.


Następnie wyszliśmy na plac przedszkolny, gdzie mogliśmy zobaczyć i posiedzieć w radiowozie lub na policyjnym motocyklu.


Na zakończenie podziękowaliśmy policjantom za przybycie a panowie mundurowi poczęstowali nas słodkościami.

 

STARSZAKI  OBCHODZĄ „DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA”!


We wtorek 24 września, sześciolatki obchodziły „Dzień Spadającego Liścia”. Wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach. Pani Agnieszka, przeczytała nam bajkę zatytułowaną „Jesień”, z cyklu bajek o Kubusiu Puchatku. Były fajne zabawy oraz rozmowy z dziećmi o tym, co najbardziej lubią robić jesienią. Na zakończenie spotkania, wykonaliśmy piękne jesienne,  liście techniką papieroplastyki. Żółte liście, będą stanowiły piękną jesienną ozdobę naszej sali zajęć.
 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019”


W piątek 20 września, wszystkie dzieci z naszego Przedszkola, włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Po teoretycznych zajęciach w przedszkolu, nasze przedszkolaki wyposażone w worki i rękawice, udały się na zielone tereny Powiśla, obok „miasteczka ruchu drogowego”, aby posprzątać tamte tereny. Przedszkolaki wykonały zadanie doskonale i zebrały bardzo dużo śmieci, które segregowały do właściwych worków. Była to doskonała lekcja wzmacniania świadomości ekologicznej przedszkolaków oraz wpajania w nich, odpowiedzialności za środowisko naturalne.
ŚWIĘTUJEMY „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”!


W czwartek 19 września, wraz z grupami: cztero i pięciolatków, obchodziliśmy uroczyście „Dzień Przedszkolaka” w „Fabryce Zabawy” w Tarnobrzegu. Był to wyjątkowy dzień, który bardzo radośnie upłynął nam, na wspaniałej zabawie. Cudowna zabawa, mnóstwo wspaniałych rekwizytów, przestrzeń i sprzęt do zabaw, z którego mogliśmy korzystać bez ograniczeń, sprawił że zapomnieliśmy o tym, ze jesteśmy głodni. Na szczęście, przypomniały nam o tym nasze Panie, bo na stolikach czekał na nas, pyszny słodki poczęstunek. Po długiej i wspaniałej zabawie, musieliśmy wrócić do przedszkola. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się z całą grupą, odwiedzić jeszcze Fabryką  Zabawy, aby móc się wspólnie  - wspaniale i beztrosko pobawić.

 


„LALKI ŚWIATA” – WYSTAWA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

W czwartek 5 września, z naszymi starszakami wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, na przepiękną wystawę, zatytułowaną „Lalki świata”. Po przywitaniu, radosnych zabawach i zapoznaniu z wystawą i jej historią nasze „Motylki” oglądały eksponaty, o których pięknie opowiadała nam Pani Małgosia. Dzieci oglądnęły 102 lalki z 40 krajów świata. Lalki wykonane były z różnorodnych materiałów – często pochodzenia organicznego, a ubrane były bardzo często w stroje regionalne lub ludowe. Wystawa bardzo nam się podobała, a oglądane na niej lalki, dzieci z pasją rysowały, po powrocie do przedszkola.

 

 

NASZE WAKACYJNE JUBILATKI!

 

W miesiącach wakacyjnych swoje szóste urodziny obchodziły: Michalinka W., Gabrysia H. oraz Kasia D..W naszym Przedszkolu, urodziny dziewczynek świętowaliśmy początkiem września. Były piękne życzenia , nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”, po której dziewczynki częstowały wszystkich słodyczami. To były bardzo miłe i serdeczne chwile, które  długo będziemy wspominać. Naszym wspaniałym dziewczętom życzymy: spełnienia wielu marzeń oraz samych tak radosnych i wyjątkowych dni w życiu.


 


 
(C) 1981 - 2019 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.