Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

6-latki

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

MIKOŁAJU, MIKOŁAJU – PIĘKNIE CIĘ WITAMY!

Poniedziałek 6 grudnia, to dzień pełen radości i oczekiwania – bowiem po śniadaniu, miał odwiedzić nas długo oczekiwany gość – Mikołaj. Naszego wyczekiwanego gościa przywitaliśmy w naszej sali pięknym programem słowno muzycznym. Po powitaniu Mikołaja, zaprezentowaniu programu artystycznego był czas na: rozmowy, wręczanie prezentów i zdjęcia. Dzieci otrzymały upominki indywidualne, ale Mikołaj przyniósł  również nam zabawki do naszej grupy – którymi długo i z radością będziemy się bawić. Ze smutkiem pożegnaliśmy naszego gościa – ale wiemy, że bardzo dużo dzieci czeka na jego wizytę i musi wyruszyć w dalszą drogę, żeby rozdać wszystkim milusińskim - prezenty i niespodzianki.

        

Ponadto cały dzień obfitował w wiele Mikołajkowych zabaw, które sprawiły nam wiele radości. Podczas nich ćwiczyliśmy między innymi umiejętność celowania i prawidłowego rzutu do celu, jakim była choinka zaczepiona najpierw na głowie naszej Pani, a następnie na naszych głowach. Śmiechu przy tej zabawie było bardzo wiele.

 

 

Kto był chętny mógł wziąć udział w "Wyścigu Mikołajów". Tutaj ćwiczyliśmy motorykę małą, czyli nasze rączki, ponieważ musieliśmy porządnie nakręcić swojego Mikołaja, a następnie na hasło: START puszczaliśmy Mikołaja. Wygrywała ta osoba, której Mikołaj doszedł najdalej. 

  

Na zakończenie tego cudownego dnia każdy z nas mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie jako choineczka lub Mikołajek.

  

 

„GWIAZDKA KLARY MUU” – MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA

W piątek 3 grudnia, tuż przed Mikołajkami – wraz z grupami 4 i 5 latków, wybraliśmy się do kina w Tarnobrzeskim Domu Kultury na premierowy film dla dzieci, zatytułowany: „Gwiazdka Klary Muu”. Ta przesympatyczna opowieść o tematyce świątecznej, wprowadziła nas w bardzo radosny nastrój. Film. który był piękną historią o przyjaźni i wzajemnej pomocy – opowiadał o  przygotowaniach do Świat Bożego Narodzenia. Historia Klary Muu, jej rodziny i przyjaciół – bardzo nam się podobała i wprowadziła nas  w radosny nastrój oczekiwania na: odwiedziny w przedszkolu Mikołaja i przygotowań do Świat Bożego Narodzenia. Na przed mikołajkowym spektaklu, przemiła Pani Bożenka – obdarowała nasze dzieci słodyczami. To było bardzo miłe – pełne  niespodzianek popołudnie.

    

 

ANDRZEJKOWE CZARY- MARY

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy.

Zabawa czas start!" .

Pod takim hasłem mieliśmy okazję przenieść się w magiczny świat wróżb. Zabawę rozpoczęliśmy od "Szalonych kapeluszy". zadanie polegało na połączeniu dwóch takich samych kapeluszy i przeczytaniu danego wyrazu. Nie była to prosta sprawa, ale wspaniale się spisaliśmy! 

 

Smakowitą zabawą były "Czeko- sznurki". byliśmy podzieleni na drużyny i musieliśmy jak najszybciej zjeść czekoladowy sznurek. Ale uwaga bez użycia rąk! Był to nie lada wyczyn, albowiem sznurek był szalony i uciekał nam na wszystkie strony! 

Wchodząc rano na sale przedszkolną zastanawialiśmy się po co naszej Pani miotły? Czyżby na nich przyleciała? Ależ skąd przecież jeździ do pracy autem. Miotły były nam potrzebne do kolejnej konkurencji, czyli lot na miotle między krzesełkami.

Ponadto w naszej grupie był czarodziej Franiu, który wróżył nam z herbatki za pomocą swojej magicznej różdżki.

 W przerwie między kolejnymi zabawami i wesołymi tańcami był też czas na wspaniałe pamiątkowe zdjęcia.

Na domiar tego czekał na nas wspaniały poczęstunek, na który składały się: miotły czarownicy, ręka kościotrupa, lizak Baby Jagi, ciasteczka z wróżbą oraz magiczna mikstura do picia.

 Po poczęstunku mieliśmy okazję pobawić się w "Bandażowanie mumii". Nasze koleżanki sprawnie zostały zmumifikowane, a śmiechu przy tej zabawie było co nie miara.

Wesoła wiedźma rozdała nam afirmacje, czyli pozytywne myśli, które mogą wpłynąć korzystnie na: kreatywność, poczucie własnej wartości, pewność siebie, współczucie, czy empatię. Jest to technika pozytywnych wzmocnień. Wspiera dobre cechy i działania dziecka poprzez werbalny entuzjazm.

Ponadto wesoła wiedźma wróżyła nam przy pomocy latarki. Swoją przyszłość mieliśmy okazję poznać poprzez wróżbę z kolorami, dzięki której dowiedzieliśmy się jaki dar otrzymamy.

Wróżba z serduszkiem pozwoliła nam na poznanie imienia naszej przyszłej sympatii.

Wróżba ze szklanej kuli ukazała nam jacy jesteśmy i co nas charakteryzuje.

 Wesoła wiedźma wróżyła nam również z kart, dzięki czemu mieliśmy okazję się przekonać przed czym karty chcą nas ostrzec.

Na koniec mieliśmy okazję powróżyć sobie z butów. Każdy z nas wybierał takie buty, które najbardziej przypadły nam do gustu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jacy jesteśmy.

Andrzejki w naszej grupie były niezwykle udane. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże, ale jedno jest pewne, dzieciom przyniosły one wiele radości.

 

"JACHOWICZ DZIECIOM" - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - SUKCES NASZYCH DZIEWCZYNEK!

W piątek 26 listopada,  w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu - połączone w wręczeniem nagród - za udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: "Jachowicz Dzieciom". Konkurs organizowała Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, a z uwagi na Pandemię - rozstrzygniecie konkursu, odbyło się w bardzo niewielkim gronie. Prace naszych dziewczynek: Blani M. i Patusi K - zostały bardzo wysoko ocienione przez jury i zdobyły wyróżnienia- a dziewczynki otrzymały dyplomy i piękne upominki.

 

 

 

Natomiast nasi chłopcy - otrzymali dyplomy - w podziekowaaniu za udział w tymże konkursie, a byli to: Broniu O., Oluś Dz., Oskarek G., Adaś Ż., Adaś R., Mateuszek B. i Franio Ś.

 

Jesteśmy bardzo dumne z naszych wychowanków i życzymy im wielu sukcesów  w kolejnych konkursach.

stokrotki_dlugie.png

CIEKAWE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TARNOBRZEGU!

W piątek 26 listopada, wybraliśmy się na bardzo ciekawe zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Powitała nas tam, Pani Marta, która przekazała nam wiele informacji dotyczących: pracy biblioteki oraz poety piszącego wiersze dla dzieci, który urodził się i pracował na terenie obecnego Tarnobrzega - czyli Stanisława Jachowicza.

 

Po zapoznaniu dzieci z życiorysem i wierszami Stanisława Jachowicza - Pani Marta wraz z koleżanką  przedstawiły inscenizację najbardziej znanego wiersza - naszego lokalnego poety - czyli "Chorego kotka". 

  

 

W dalszej części naszego pobytu, przedszkolaki poznały wystrój pokoju dziecięcego wraz z zabawkami dla dzieci sprzed ponad 100 lat. był tez czas na wspaniałe zabawy dawnymi zabawkami, układanie wielkich puzzli oraz wspólne zdjęcia. To były bardzo ciekawe zajęcia, które bardzo wzbogaciły naszą wiedzę, a czas spędzony w Bibliotece Pedagogicznej, będziemy bardzo mile wspominać.

    

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

PATRIOTYCZNA AUDYCJA MUZYCZNA

 19 listopada nasze przedszkole odwiedziła po raz kolejny Pracownia Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem zaprezentowali nam przepiękną audycję muzyczną poświęconą patriotyzmowi. Audycja rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu, a następnie panowie zaprezentowali mam wspaniałe stroje żołnierzy oraz pieśni i piosenki, które również potrafiliśmy zaśpiewać razem z nimi ! 
      

 

"OJCOWIE I BOHATEROWIE TARNOBRZEGA" - ŻYWA LEKCJA HISTORII 

W czwartek 18 listopada, w ramach projektu - "Rozgrzewamy polskie serca" - odbyła się w naszym Przedszkolu, żywa lekcja historii zatytułowana: "Ojcowie i bohaterowie Tarnobrzega". Panowie ubrani w historyczne - epokowe stroje, w piękny i bardzo interesujący  sposób, przybliżyli dzieciom - bohaterów lokalnych, którzy w różnych okresach historii walczyli o wolność i niepodległość naszego regionu i naszej Ojczyzny. Dzieci poznały również, wiele ciekawych faktów, dotyczących naszych "lokalnych ojców" - czyli rodziny Tarnowskich. Chłopców z naszej grupy -  najbardziej interesowała; broń, amunicja i rekwizyty rycerskie. Dziewczynki natomiast, dużo większą uwagę przywiązywały do pięknych, barwnych i niecodziennych epokowych strojów. Lekcja historii - bardzo nam się podobała - a fakty historyczne, którymi podzielili się z nami Panowie - wzbogaci i poszerzy naszą wiedzę o Tarnobrzegu i Polsce - naszej Ojczyźnie. 

        

 

"POZNAJEMY NASZE MIASTO"- LISTOPADOWY SPACER

We wtorek 16 listopada, korzystając z pięknej pogody - wybraliśmy się na jesienny spacer - po to, aby lepiej poznać nasze miasto: znane budowle, budynki i pomniki. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę fontanny znajdującej się w pobliże naszego Przedszkola, po krótkiej zabawie  i oglądniecie znajdujących się tam pomników - zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku  naszego lokalnego bohatera - Hieronima Dekutowskiego. Następnie - kroki nasze skierowaliśmy w stronę: Placu Bartosza Głowackiego. Tam - po oglądnięciu czynnej jeszcze fontanny - zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Bartosza Głowackiego - oglądaliśmy też piękny i odnowiony Klasztor O.O. Dominikanów. Był też czas na wspaniałą wspólną zabawę. Po tym uroczym spacerze - wzbogacającym nasza wiedzę o naszym mieście -  radośni i w doskonałych humorach - wróciliśmy do Przedszkola na podwieczorek.

   

  

 

 

 

SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI SIARKI

4 listopada nasze przedszkole odwiedzili piłkarze "Siarki".  Specjalnie dla nas przygotowali imponujące zajęcia sportowe, w których z wielkim zaangażowaniem braliśmy udział.

        

 

JESIENNY SPACER

 Ponieważ pogoda nam dopisuje dlatego często wybieramy się na spacery zdrowotne nad tereny zielone nad Wisłą, gdzie mamy okazję zaczerpnąć świeżego powietrza, poobserwować zmieniającą się przyrodę, ale także to świetna okazja do wielu zabaw na świeżym powietrzu.

  

 

SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

Dnia 3 listopada nasze przedszkole odwiedził gość specjalny: pan fotograf Marcin Soja. Pan Marcin jest fotografem przyrody oraz wielkim przyjacielem wszystkiego co żyje, zwłaszcza w najbliższej okolicy, ale też chętnie wybiera się w nieznane mu tereny. Jego sercem zawładnęły najmniejsze istoty i to właśnie makro fotografia stała się jego oczkiem w głowie. Podczas tego owocnego spotkanie nie tylko mieliśmy okazję pooglądać piękne zdjęcia zwierząt, ale także obejrzeć ciekawe filmiki przyrodnicze. Ponadto zobaczyliśmy w jaki sposób bezpiecznie się zamaskować przed zwierzętami oraz zobaczyliśmy sprzęt fotograficzny jaki niegdyś używano.

     

 

 LAURKA NA ROCZNICĘ PONTYFIKATU

26 października niezależna Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt.: "Laurka na rocznicę pontyfikatu Św. Jana Pawła II. W skład Komisji wchodzili: Pan Tomasz Krawczuk, Pani Monika Forc, Pan Marek Łysiak oraz Pani Małgorzata Rokoszewska- Ćwiękała. 

Nasze Przedszkole reprezentowała Emilka R., która zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!

 

 

 

X PRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PAPIEŻU

26 października w naszym przedszkolu odbyła się X edycja konkursu wiedzy o Św. Janie Pawle II. Ze względu na pandemię w tej edycji udział wzięły tylko dzieci z naszej grupy. 

Dzieci były oceniane przez niezależną Komisję Konkursową w skład której wchodzili: Pan Tomasz Krawczuk, Pani Monika Forc, Pan Marek Łysiak oraz Pani Małgorzata Rokoszewska- Ćwiękała. 

Dzieci miały za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące życia naszego patrona. Ponadto wyszukiwały różnice w obrazkach, interpretowały opowiadania oraz układały puzzle z wizerunkiem Ojca Świętego.

    

I miejsce zajęli: Eurydysia B. i Adaś R.

II miejsce zajęli: Franiu Ś i Jaś Sz.

III miejsce: Hania G. i Patrysia K.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

PONTYFIKAT JANA PAWŁA II

26 października odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, którą zaprezentowaliśmy dla całego przedszkola. Dzieci pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki i pieśni.

  

 

 

AUDYCJA MUZYCZNA

27 października nasze przedszkole odwiedziła Pracownia Jaszczur i Przyjaciele z audycją muzyczną dotyczącą tańców brazylijskich oraz instrumentów muzycznych pochodzących z tamtego kraju.

Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się czym jest capoeira. Capoeira to zarówno sztuka walki, jak i taniec. Początki tej oryginalnej dziedziny sportu powstały w Brazylii, gdzie niewolnicy, chcąc potajemnie rozpocząć powstanie, zakamuflowali ciosy w układach tanecznych.

 

Ponadto zapoznaliśmy się z tańcem wojownika oraz brazylijskimi instrumentami muzycznymi. Maculel? jest brazylijską formą tańca, która ma swoje korzenie w Afryce. Tancerze tańczą w środku roda, trzymając parę kijów, tradycyjnie wykonanych z drewna biriba, o średniej długości 30 - 50 centymetrów (bardziej wprawieni gracze używają maczet). Taniec odbywa się przy akompaniamencie atabaque, który nadaje charakterystyczny rytm na cztery. Podczas pierwszych trzech uderzeń atabaque tancerze uderzają we własne kije, wykonując przy tym elementy taneczne lub akrobatyczne, co czwarty dźwięk, uderzają w kij partnera, stwarzając tym samym pozory walki na kije. Tradycyjnie w Maculel? gracze ubrani są w spódnice z suszonej trawy.

  

 

 

KISZENIE KAPUSTY

18 września nasza grupa miała okazję zobaczyć w jaki sposób wygląda obrzęd kiszenia kapusty, a wszystko to było możliwe dzięki wizycie w naszym przedszkolu Zespołu Ludowego "Ocicanki". Gospodynie ubrane w ludowe stroje w zabawny i żartobliwy sposób opowiadały w jaki sposób należy prawidłowo ukisić kapustę. Dziękujemy serdecznie za wizytę!

 

                                      DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym ? września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Dnia 30 września nasze dziewczynki wręczały chłopcom cudne upominki. Nasze świętowanie rozpoczęłyśmy od zaśpiewania chłopcom "Sto lat" następnie nasze kobietki złożyły chłopcom życzenia, po czym, wręczyły prezenty i słodkie upominki. 

             

 

 

"PSI PATROL"- WYJŚCIE DO KINA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

W środę 29 września - w przeddzień "Dnia Chłopaka"  -wybraliśmy się wraz z grupami: 4 i 5 - latków, do kina, w Tarnobrzeskim Domu Kultury, na premierowy film dla dzieci, zatytułowany: "Psi Patrol". W kinie, bardzo fajnie spędziliśmy czas i bawiliśmy się wyśmienicie - na projekcji tego bardzo zabawnego ale i edukacyjnego filmu. To był doskonały wstęp - do uroczystości "Dnia Chłopaka"   - gdzie znowu, będzie na nas czekało -  wiele wspaniałych zabaw i niespodzianek.

        

 

                                  SPRZĄTANIE ŚWIATA

24 września nasza grupa wyruszyła na pomoc przyrodzie. Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie świata" i pomogliśmy oczyścić tereny zielone nad Wisłą ze świeci, które pięknie posegregowaliśmy.

   

 

                              JESIENNE EKSPERYMENTY

23 września nasza grupa miała okazję wykonać jesienne eksperymenty pt.: "Co nam niesie jesień". Podczas tych prostych zabaw badawczych mogliśmy wysnuć nasze obserwacje dotyczące tego dlaczego liście spadają, co się dzieje z jabłuszkiem natartym sokiem z cytryny oraz tym, które nie jest natarte, a także dowiedzieliśmy się co się dzieje z szyszką, która jest zanurzona w wodzie, tą która jest schowana w zacienionym miejscu oraz tą pozostawioną na słońcu.

      

 

                      TEATRZYK PT.: "ZACZAROWANY LAS"

                                             

24 września nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek PINOKIO, który wystawił specjalnie dla nas spektakl pt.: "Zaczarowany las". Była to dla nas wspaniała lekcja ekologii podczas której dowiedzieliśmy się, że z przyrodą należy żyć w zgodzie, a powiedziały nam o tym zwierzątka które występowały w teatrzyku.

                                            

                                            

 

                                DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest świętem obchodzonym co roku, 20 września i zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka ? pana Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 14.09.2013 r. dla popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Mając na uwadze bezpieczeństwo przedszkolaków, każda z grup świętowała we własnej sali z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uroczystość obfitowała w najróżniejsze atrakcje ? zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej czy zabawy z piłkami, obręczami oraz wiele innych rozwijających kreatywność i sprawność dzieci. Po zakończonej zabawie każdemu przedszkolakowi wręczono wspaniały medal oraz bransoletkę świecącą w ciemności!

              

Drogie przedszkolaki! Mamy nadzieję, że dzisiejsze święto na długo zapadnie w waszej pamięci, a z okazji własnego święta, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach!

 

                               URODZINY PRZEDSZKOLA

15 września nasze przedszkole obchodziło swoje 40-lecie istnienia. Jubileuszowe obchody przepełnione były mnóstwem atrakcji, jakie na nas czekały począwszy od przepysznego tortu, poprzez wspaniałe pamiątkowe zdjęcie oraz masę zabaw, jakie na nas czekały tego dnia w naszej sali. 

                                            

 

 

 

 

                           BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA SPRAWA!

Dnia 10 września nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście. Byli to policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. podczas tego owocnego spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, poprzez utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego. Ponadto zaznajomiliśmy się z pracą Policjanta, a nawet obejrzeliśmy wspaniałą bajkę edukacyjną o bezpieczeństwie. Na koniec naszego spotkania pan policjant zatańczył z nami do piosenki. 

  

                                                                       

 

WITAMY!!!

1 września 2021 roku rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Jesteśmy już najstarszą grupą w przedszkolu, co oznacza, że musimy dawać przykład naszym młodszym kolegom i koleżankom. Mamy nadzieję, że wywiążemy się z tego zadania śpiewająco. Wraz z naszymi paniami rozpoczynamy nową przygodę pełną skarbów, które są ukryte w zakamarkach naszego przedszkola. Ahoj przygodo!- Nadchodzimy głodni nowej wiedzy i gotowi do działania! 

                                            

                                            

                                            

                                            

 

 

 

 
(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.