Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

6-latki

 

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

 

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

 

30 listopada zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu na spotkanie pt. "Andrzejki". Panie bibliotekarki zapoznały nas z najpopularniejszymi tradycjami andrzejkowymi. Wróżyliśmy sobie przebijając serca z imionami chłopców i dziewczynek,

losowaliśmy przepowiednie.

Ustawialiśmy buty i czarowaliśmy nasze marzenia, żeby się spełniły.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W piątek obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak z ulubionym misiem rozwiązywał misiowe zagadki, słuchał misiowych wierszyków a nawet ćwiczył z misiem.

Na zakończenie wykonaliśmy grupowy portret misia oraz indywidualne prace plastyczne oczywiście z wizerunkiem misia.

 

 

"ORZEŁ BIAŁY - MOJA DUMA"

 

Na setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się konkurs patriotyczny "Orzeł biały - moja duma". Na uroczystym rozstrzygnięciu, które swym występem otwarły 4-latki otrzymaliśmy dyplomy i upominki. Wyróżnienia przyznano: Ani K., Dominikowi, Madzi R., Madzi S., Ani K, Ambrożemu, Julce, Kubusiowi Dz., Wiktorce oraz Wiktorkowi.

Miejsca na podium zajęli: Bartuś W., Kasia - I miejsce, Dawidek i Oliwka - III miejsce. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom!

Zwycięskie prace prezentują się tak:

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE

 

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, by tam świętować ten dzień. Na miejscu panie przeczytały nam wierszowaną bajkę o bohaterach ze znanych nam opowieści a następnie rozwiązywaliśmy tematyczne zagadki.

Przeszukiwaliśmy półki w poszukiwaniu ukrytych tropów,

układaliśmy bajkowe puzzle,

także te w wersji komputerowej.

 

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W tym roku w sposób szczególny obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości z uwagi na setną rocznicę wydarzenia. Długo przygotowywaliśmy się do tego dnia uczestnicząc w zajęciach o patriotycznym charakterze, odwiedzając muzeum oraz przygotowując patriotyczny występ do Tarnobrzeskiego Domu Kultury. 9 listopada wspólnie z naszymi rodzicami, babciami i dziadziusiami zgromadziliśmy się w naszej sali, by oglądnąć okolicznościowy występ dzieci z grupy 4- i 5-latków. My także włączaliśmy się w śpiew pieśni patriotycznych.

 

 

WYSTĘP NA OTWARCIE WYSTAWY

 

W listopadzie mieliśmy zaszczyt swoim występem otworzyć wystawę "Strajk w kopalni". Licznie zgromadzonej w Tarnobrzeskim Domu Kultury publiczności zaprezentowaliśmy patriotyczne piosenki oraz wiersze.

Nasze recytatorsko-wokalne popisy zostały docenione przez organizatorów wystawy, ponieważ za występ otrzymaliśmy słodkie upominki.

 

 

W MUZEUM

 

6 listopada udaliśmy się do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega na zajęcia muzealne. Prowadzący zapoznał nas z legendą o Lechu, Czechu i Rusie. Omawialiśmy również wygląd naszych symboli narodowych oraz ich znaczenie.

Następnie sami mogliśmy wykonać flagę i godło Polski. Dzięki zajęciom w muzeum będziemy mogli świadomiej przeżywać nadchodzące Święto Niepodległości.

 


ROBIMY SOK


Jesień przynosi nam w wiele darów a my chętnie z nich korzystamy. Na zajęciach popołudniowych przygotowaliśmy pyszny sok jabłkowy. Samodzielnie przygotowany sok smakuje najlepiej!

 

 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

 

29 października w naszym przedszkolu odbył się VII Przedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Na tę okoliczność wspólnie z grupą 4-latków przygotowaliśmy krótki montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II.

O miejsce na podium konkurowały z sobą dzieci z grupy 5-cio i 6-latków. Grupę Biedronek dumnie reprezentowali: Dawidek, Emilka, Gabrysia, Ania i Madzia. Dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą faktów z życia papieża, ich zadaniem było również ułożenie historyjki obrazkowej dotyczącej patrona, ocena zachowania bohaterów z krótkich historyjek oraz wcześniejsze przygotowanie pracy plastycznej. I miejsce zajął Dawidek, Emilka K. otrzymała II miejsce, natomiast III przypadło Gabrysi. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom ogromnej wiedzy o naszym świętym patronie!

 

 

JESIENNE ZABAWY

 

Tegoroczna jesień jest wyjątkowo piękna, ciepła i kolorowa, dlatego chętnie korzystamy z jej uroków. Dzisiaj w przedszkolnym ogrodzie grabiliśmy liście, nurkowaliśmy w nich a na koniec zrobiliśmy deszcz z liści. Bawiliśmy się przy tym świetnie.

 


 

"KROWA W KOSMOSIE"

 

11 października obejrzeliśmy w Tarnobrzeskim Domu Kultury spektakl pt."Krowa w kosmosie". Dzieci i młodzież z grup teatralnych "Magia" i "Pstryk" w zabawny sposób przekazali nam, jak zdrowym napojem jest mleko, w jaki sposób powstała droga mleczna oraz to, że warto być miłym i pomocnym.

 


 

REMIZA JAGODAJNA - OAZĄ BIORÓŻNORODNOŚCI

 

W październiku zawitali do nas przedstawiciele Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że remiza to nie tylko siedziba straży pożarnej ale także niewielkie skupiska drzew i krzewów w miastach, przydomowych ogródkach. Dzięki remizie różne zwierzęta mogą się najeść, rozmnażać się i wychować młode. Od naszych gości dostaliśmy również sadzonki krzewów, które będą zdobić nasz przedszkolny ogród.

 

 

JASZCZUR I PRZYJACIELE

 

2 października odwiedzili nas Panowie z "Jaszczura i Przyjaciół". Przedstawili nam bardzo ciekawą audycję muzyczną. Mogliśmy zagrać na nowo poznanych, dziwnych instrumentach oraz obejrzeć pokaz tańca capoeira.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

28 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, po czym wręczyły im upominki.

Choć to święto chłopców, nasze dziewczynki również otrzymały słodkie podarki.


 

 

WYGRANA W KONKURSIE!

 

27 września w Rzeszowie odbyła się gala rozdania nagród za udział w konkursie historycznym "A co to niepodległość" zrealizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Nasza grupa przygotowała wywiad z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, za który otrzymaliśmy III miejsce! Wygrane nagrody bardzo nam się podobają, chętnie nimi się bawimy.

 

 

W BIBLIOTECE


24 września, korzystając z zaproszenia pań bibliotekarek, udaliśmy się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Wysłuchaliśmy tam dwóch ciekawych bajek czytanych przez panie.

Następnie sami mogliśmy przeglądać regały z książkami. Po wybraniu tych najciekawszych bajek oglądaliśmy je wspólnie z koleżankami i kolegami.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

We wrześniu co roku włączamy się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Przed wyjściem w teren rozmawialiśmy o tym, że odpady należy segregować. Przypomnieliśmy sobie zasady recyklingu a następnie wspólnie z grupą Motylków i Pszczółek wybraliśmy się na nadwiślańskie tereny, by je uporządkować.

 


 

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie. Na zielonych terenach wokół budynku bawiliśmy się wspaniale. Jeździliśmy na koniach i pociągiem, oglądaliśmy drewniane safari.

Chłopcy rozegrali mecz a dziewczynki im kibicowały.


Bawiliśmy się również na placu zabaw, a kiedy zgłodnieliśmy zajadaliśmy się pysznymi drożdżówkami.

 


 

WITAMY PO WAKACJACH!

 

Po wakacjach wróciliśmy do naszego Przedszkola. Jesteśmy teraz najstarszą grupą. Przed nami nowe obowiązki i zadania, ponieważ musimy dobrze przygotować się do szkoły. W tym roku szkolnym razem z nami bawić i uczyć się będą Emilka i Wiktorka.

 

Aby każdy z nas dobrze czuł się w grupie Biedronek, postanowiliśmy opracować kontrakt. Ustaliliśmy jak należy się właściwie zachowywać a później własnymi portretami podpisywaliśmy zasady. Teraz staramy się przestrzegać ustaleń naszego kontraktu.
 
(C) 1981 - 2018 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.