STOKROTKI WITAJĄ

KARATE W PRZEDSZKOLU

W tym roku ponownie uczęszczamy na zajęcia karate, które prowadzi z nami Shihan Ryszard Kiper,  posiadacz stopnia 5 dan. Staramy się dokładnie wykonywać ćwiczenia,  za co jesteśmy chwaleni przez Shihana. Bardzo lubimy te zajęcia. Może ktoś z nas również będzie mistrzem?

WYCIECZKA DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

W czwartek 5 października nasza grupa wybrała się do gabinetu stomatologicznego Pani dr Małgorzaty Małek, który znajduje się nieopodal naszego przedszkola. Dzieci chętnie wysłuchały Pani doktor, która przedstawiła dzieciom jak wygląda jej praca i jaki sprzęt specjalistyczny można zobaczyć w gabinecie dentystycznym. Dzieci mogły wczuć się w rolę pacjenta i zasiąść na fotelu w gabinecie. Pani doktor pokazała dzieciom jak prawidłowo należy dbać o higienę jamy ustnej. Takie spotkanie z pewnością zaowocuje w przyszłości tym, że dzieci bez obaw będą odwiedzały poradnie stomatologiczne i jeszcze lepiej dbały o swoje zęby. Każde z dzieci otrzymało od Pani doktor dyplom okolicznościowy i kolorowe naklejki. Dziękujemy Pani doktor za owocne i bardzo pouczające spotkanie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

FESTIWAL TENISA STOŁOWEGO

Uczestniczyliśmy dzisiaj w zajęciach sportowych, które prowadzili trenerzy tenisa stołowego. Przygotowane dla nas zabawy sportowe wymagały przede wszystkim zręczności - ale my lubimy bawić się i ćwiczyć.

Trenerzy zachęcali nas do uczestnictwa w takich zajęciach, które odbywają się na hali sportowej - oczywiście za zgodą rodziców.

Za udział w tych zabawach  otrzymaliśmy dyplomy i nagrody. Było super!

JESIEŃ W BIBLIOTECE

W tym roku pierwszy raz gościmy w bibliotece. Jak zwykle jest miło i ciekawie. Słuchamy opowiadania o jesieni, które czyta dla nas pani Agnieszka. Rozmawiamy o treści opowiadania. Prawie wszystko udało nam się zapamiętać. Czasami tyko zapominamy, że w bibliotece należy zachowywać się bardzo cicho. Wykonujemy też piękne, kolorowe liście. Nie jest łatwo, bo musimy przewlekać paseczki papieru, ale efekt jest zadziwiający. Jesienne listki przynieśliśmy do przedszkola i zdobią naszą szatnię.

WRZEŚNIOWI  JUBILACI

Wrzesień zaczął się bardzo słodko. Wiele radości, wspaniałych kolegów i duuuuużo zdrówka, życzymy naszym wrześniowym jubilatom: Wiktorii, Nadii, Mikołajowi, Jasiowi i Tymusiowi.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w naszym przedszkolu było bardzo wesoło, ponieważ w tym dniu wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto. Oprócz mnóstwa zabaw, tańców i śpiewów, były również słodkie upominki od Pani Dyrektor. Wspólna zabawa z młodszymi dziećmi sprawiła naszym dzieciom dużo radości oraz uśmiechów, które tego dnia nie schodziły z twarzy dzieci.

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

15 września nasza grupa 6-latków włączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Na zajęciach w przedszkolu uczyliśmy się jak należy dbać o środowisko. Jak prawidłowo segregować śmieci. Po rozmowie wybraliśmy się na tereny "Powiśla", aby czynnie włączyć się do akcji. Cała grupa wyposażona w rękawiczki oraz worki na śmieci zaczęła porządkować miejsca, gdzie często chodzimy na spacery. Mamy nadzieję, że przykład dzieci zaowocuje w utrzymaniu czystości przez wszystkich mieszkańców Tarnobrzega.

NASZE MIASTO TARNOBRZEG

Nasze przedszkole położone jest w pobliżu rzeki Wisły, więc często spacerujemy w okolice rzeki Wisły. Dzisiaj oglądamy budynki znajdujące się blisko przedszkola. Liczymy piętra, podziwiamy piękno zabytkowych budowli. To nasze miasto, więc musimy je dobrze poznać.

PO WAKACJACH

Wrzesień zaczął się radośnie i miło. Super było na wakacjach, ale nie ma jak wspólne zabawy z kolegami z przedszkola.

Jeśli jest ładna pogoda bawimy się wesoło na świeżym powietrzu. Jesteśmy najstarszą grupą, musimy więc dawać przykład młodszym dzieciom.