Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

6-latki

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

KONCERT CHARYTATYWNY „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

 

20 stycznia 2018 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się XXVII edycja koncertu charytatywnego „Wszystkie Dzieci Nasze Są”. W tym roku koncert poświęcony był 7- letniej Karince Furman. Dziewczynka choruje na białaczkę limfoblastyczną i wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Na koncercie wystąpiły dzieci z przedszkoli nr 2, 4, 6 i 13. Nasze 6-latki przedstawiły „Bajkowe jasełka” Podczas koncertu zebrano ponad 3000 złotych, które zostały przekazane rodzicom dziewczynki. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Miłość, ciepło, bezpieczeństwo, radość, cierpliwość, no i smaczne jedzonko – to wszystko kojarzy nam się z osobami bardzo nam bliskimi – naszymi babciami i dziadziusiami. Dzisiaj Wasze święto. Życzymy Wam 100 lat i wiele radości na dalsze lata od wszystkich wnuczek i wnusiów.

 

 

KARNAWAŁ 2018

 

Tańczymy, śpiewamy głośno i bawimy się wspaniale, bo naszą zabawę prowadzi pani Basia z panem Arturem. Dzisiaj są wszystkie grupy razem, więc można tańczyć również młodszymi kolegami lub rodzeństwem . Czasem musimy odpocząć po tak intensywnym ruchu. Nasi kochani rodzice zapewnili nam słodki poczęstunek. Słodkości wszystkim smakują, chociaż niektórzy cenią sobie najbardziej wypieki swoich mam.

więcej...


ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA

 

Zbliżają się święta. W naszej sali króluje wspaniała choinka, a sala jest pięknie udekorowana. Zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców, na przedstawienie jasełkowe pt. „Bajkowe jasełka”, które przedstawiliśmy 19 grudnia.


Po jasełkach złożyliśmy życzenia wręczając rodzicom świąteczne bałwanki. Radości było wiele, a niektórym nawet łezka zakręciła się w oku. Byliśmy szczęśliwi, że rodzicom podobał się nasz występ.


O świętach pamiętali również gimnazjaliści, którzy również wraz z panią katechetką przygotowali dla przedszkolaków jasełka. Było bardzo miło, a nawet zabawnie. Dziękujemy starszym kolegom za miłe spotkanie.

 


KONKURS NA ŁAŃCUCH CHOINKOWY


13 grudnia nasz kolega Karolek Wilk i Madzia Rynduch z grupy 5-latków udali się do Przedszkola Nr 7 na rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy łańcuch choinkowy”. Za udział w konkursie dzieci otrzymały upominki w postaci książek i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

 

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

 

6 grudzień to dzień pełen niespodzianek, które czekały dzieci od samego rana. Rano dzieci miały możliwość oglądania oceanarium a popołudniu odwiedził naszą grupę Święty Mikołaj na którego wszyscy bardzo czekali. Dostojny gość przyniósł nam piękne prezenty.

Miłą niespodzianką było to ,że oprócz  prezentów dla każdego dziecka  dostałyśmy mnóstwo pięknych zabawek na grupę. Radości i uśmiechów dzieci nie było końca. Bardzo dziękujemy Święty Mikołaju.

 

 

OCEANARIUM W PRZEDSZKOLU


6 grudnia 2017 roku mieliśmy możliwość przeniesienia się w świat wodnych głębin i poznania świata roślin i zwierząt oceanu. Po wstępnej prelekcji, podczas której każde z nas mogło „przebadać” wszystkie eksponaty, weszliśmy do namiotu, gdzie obejrzeliśmy niesamowitą prezentację.


Prowadzący bardzo ciekawie opowiadał o życiu różnych zwierząt, a my ciągle zadawaliśmy mnóstwo pytań. Na koniec pobawiliśmy się w teatrzyk cieni.

 

 

WYGRAŁA KONKURS

 

Nasza „Stokrotka” Wiktoria Tylus zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Nasz Przyjaciel Jeżyk”. Gratulujemy Ci Wiktorio i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W naszym przedszkolu dzisiaj jest bardzo misiowo, gdyż wszystkie pluszowe misie mają swoje święto.  W naszej sali dzisiaj wszystkie przedszkolaki bawią się razem z ulubionymi misiami. Pani Karolina i Agata przygotowały przedszkolakom ciekawe zabawy z tej okazji.


Dzieci oglądały bajeczkę o Misiu Uszatku i miały ocenić jego postępowanie. Ciekawe, ale nawet maluszki wiedziały, że miś był niegrzeczny dla swoich kolegów. Nasze misie były dziś w przedszkolu bardzo grzeczne i wesołe, bo tańczyły razem z dziećmi i wspólnie bawiły się.

Kolorowaliśmy maski misia. Trudno nas rozpoznać w tych maskach.


Mogliśmy też zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce. Wspólne zdjęcie: my i nasze pluszowe misie.

 

 

TARNOBRZEG DAWNIEJ I DZIŚ

 

Dzisiaj, tj. 21 listopada ponownie gościmy w Muzeum Historycznym miasta Tarnobrzega. Celem naszej wizyty jest poznanie naszego miasta jakim było kiedyś. Dowiedzieliśmy się jak powstawało nasze miasto, jak wyglądało. Wiemy, że rodzina Tarnowskich ma duże zasługi dla naszego miasta. Oni je założyli i za ich staraniem wybudowano zamek , Klasztor oo Dominikanów, Szpital i inne ważne obiekty. Poznaliśmy kulturę lasowiacką oraz historię kopalni siarki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowe foldery.


 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W tym roku Akademię z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowały 5-latki, a my, wraz z innymi grupami oglądaliśmy ich występ.

Wiemy, ze nasz kraj nie zawsze był wolny, więc należy cieszyć się , że teraz żyjemy w wolnym kraju. Z tej okazji odwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Tarnobrzegu, gdzie mieliśmy kolejną lekcję patriotyzmu. Wykonane przez nas symbole narodowe przynieśmy do przedszkola. Pani opowiadała nam,  jakie ważne wydarzenia historyczne przyczyniły się do tego, że żyjemy w wolnej Polsce.

 

Odwiedziliśmy również pomnik Bartosza Głowackiego – naszego bohatera narodowego.

 

 

I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


7 listopada w Przedszkolu Katolickim odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym wzięły udział przedstawicielki naszej grupy: Lenka, Ala i Laurka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Jak długo w sercach naszych”. Piosenka bardzo podobała się publiczności, za co dziewczynki były nagrodzone gromkimi brawami. Otrzymane nagrody były miłą niespodzianką dla dziewczynek, a słodki poczęstunek wywołał uśmiech na buziach dzieci.

 

 

CYRK W PRZEDSZKOLU


8 listopada oglądaliśmy przedstawienie cyrkowe, które wywarło na nas bardzo duże wrażenie. Emocji było wiele. Artyści rozśmieszali nas, żonglowali oraz robili różne sztuczki. My też próbowaliśmy. Nie wiemy dlaczego, ale też czarowaliśmy. Na zakończenie oglądaliśmy próbę ognia i sztuczki z rozbitym szkłem. Wiemy, że takich sztuczek nie możemy próbować w domu, bo są niebezpieczne. Bawiliśmy się wspaniale. Można było nawet potańczyć.

 

 

PYSZNA SURÓWKA


Dzisiaj od rana przygotowywałyśmy produkty do zrobienia surówki z jabłek i marchewki. Dzieci rozpoczęły pracę od mycia rąk i warzyw, założenia fartuszka i chusteczki na głowę. Następnie każde dziecko obrało przyniesione przez siebie jabłko lub marchewkę.

Tak przygotowane produkty czekały na przyjście pani Eli, która pracuje w naszej kuchni z innymi paniami. Pani Ela przyniosła do naszej sali urządzenie, które służy do szatkowania warzyw i owoców. Pokazała nam jak wygląda i jak działa to urządzenie. Dzieci pod nadzorem pani Eli wrzucały warzywa i owoce. Wspólnie przygotowana surówka wszystkim bardzo smakowała. Dziękujemy pani Eli za pomoc.

 

 

KOLOROWY SPACER

 

Jesień w naszym mieście jest piękna. Dzisiaj zbieramy najpiękniejsze liście i robimy bukiety. Na osiedlu Przywiśle jest dużo drzew, więc i liści wiele. Najbardziej kolorowe są liście klonowe. Biegamy po nich jak po barwnym dywanie. A pani żartuje: -Nie wyzbierajcie wszystkich, bo jesień szybko się skończy!

 


ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

 

W tym roku w naszej grupie odbywają się zajęcia integracyjne. Prowadzone są przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Sprzyjają one prawidłowym relacjom w grupie. Pani Bożena i Teresa przygotowują nam ciekawe zabawy, które uczą nas różnych umiejętności społecznych. Każde z nas stara się, aby być wybranym do prowadzenia zabawy.

 

 

KONKURS O PAPIEŻU


24 października w naszym przedszkolu odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II, którego patronat objął prezydent Grzegorz Kiełb. Zmagania  tarnobrzeskich przedszkolaków zainaugurowaliśmy występem artystycznym, w którym przybliżyliśmy wszystkim osobę Jana Pawła II. Przedstawicielką naszej placówki była Alicja Giermasińska, która wykazała się nie tylko znajomością wiedzy o życiu i pontyfikacie papieża Polaka ale także prawidłowo oceniła postępowanie bohaterów opowiadań oraz kolorowała z pamięci herb papieski. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali również pracę plastyczną na temat „Idźmy naprzód z nadzieja”. Po zliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że nasza koleżanka Ala zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

więcej...

 

KARATE W PRZEDSZKOLU


W tym roku ponownie uczęszczamy na zajęcia karate, które prowadzi z nami Shihan Ryszard Kiper,  posiadacz stopnia 5 dan. Staramy się dokładnie wykonywać ćwiczenia,  za co jesteśmy chwaleni przez Shihana. Bardzo lubimy te zajęcia. Może ktoś z nas również będzie mistrzem?

 


WYCIECZKA DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

 

W czwartek 5 października nasza grupa wybrała się do gabinetu stomatologicznego Pani dr Małgorzaty Małek, który znajduje się nieopodal naszego przedszkola. Dzieci chętnie wysłuchały Pani doktor, która przedstawiła dzieciom jak wygląda jej praca i jaki sprzęt specjalistyczny można zobaczyć w gabinecie dentystycznym. Dzieci mogły wczuć się w rolę pacjenta i zasiąść na fotelu w gabinecie. Pani doktor pokazała dzieciom jak prawidłowo należy dbać o higienę jamy ustnej. Takie spotkanie z pewnością zaowocuje w przyszłości tym, że dzieci bez obaw będą odwiedzały poradnie stomatologiczne i jeszcze lepiej dbały o swoje zęby. Każde z dzieci otrzymało od Pani doktor dyplom okolicznościowy i kolorowe naklejki. Dziękujemy Pani doktor za owocne i bardzo pouczające spotkanie.

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

W poniedziałek 2 października świętowaliśmy w grupie dzieci 6-letnich Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły piękne życzenia i odśpiewały wszystkim chłopcom „Sto lat!”. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości Mam z trójki grupowej chłopcy otrzymali słodkie upominki, a dziewczynki zostały poczęstowane cukierkami. Była również zabawa przy muzyce i konkurencje sportowe. Pełne wrażeń dzieci usiadły do stolików na których były przygotowane upieczone przez rodziców ciasteczka, którymi się wszyscy zajadali. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony dzień w naszej grupie.

 


FESTIWAL TENISA STOŁOWEGO


Uczestniczyliśmy dzisiaj w zajęciach sportowych, które prowadzili trenerzy tenisa stołowego. Przygotowane dla nas zabawy sportowe wymagały przede wszystkim zręczności - ale my lubimy bawić się i ćwiczyć.

Trenerzy zachęcali nas do uczestnictwa w takich zajęciach, które odbywają się na hali sportowej - oczywiście za zgodą rodziców.

Za udział w tych zabawach  otrzymaliśmy dyplomy i nagrody. Było super!

więcej...

 

JESIEŃ W BIBLIOTECE

 

W tym roku pierwszy raz gościmy w bibliotece. Jak zwykle jest miło i ciekawie. Słuchamy opowiadania o jesieni, które czyta dla nas pani Agnieszka. Rozmawiamy o treści opowiadania. Prawie wszystko udało nam się zapamiętać. Czasami tyko zapominamy, że w bibliotece należy zachowywać się bardzo cicho. Wykonujemy też piękne, kolorowe liście. Nie jest łatwo, bo musimy przewlekać paseczki papieru, ale efekt jest zadziwiający. Jesienne listki przynieśliśmy do przedszkola i zdobią naszą szatnię.

 

 

WRZEŚNIOWI  JUBILACI


Wrzesień zaczął się bardzo słodko. Wiele radości, wspaniałych kolegów i duuuuużo zdrówka, życzymy naszym wrześniowym jubilatom: Wiktorii, Nadii, Mikołajowi, Jasiowi i Tymusiowi.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20 września w naszym przedszkolu było bardzo wesoło, ponieważ w tym dniu wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto. Oprócz mnóstwa zabaw, tańców i śpiewów, były również słodkie upominki od Pani Dyrektor. Wspólna zabawa z młodszymi dziećmi sprawiła naszym dzieciom dużo radości oraz uśmiechów, które tego dnia nie schodziły z twarzy dzieci.

 

 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

15 września nasza grupa 6-latków włączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Na zajęciach w przedszkolu uczyliśmy się jak należy dbać o środowisko. Jak prawidłowo segregować śmieci. Po rozmowie wybraliśmy się na tereny "Powiśla", aby czynnie włączyć się do akcji. Cała grupa wyposażona w rękawiczki oraz worki na śmieci zaczęła porządkować miejsca, gdzie często chodzimy na spacery. Mamy nadzieję, że przykład dzieci zaowocuje w utrzymaniu czystości przez wszystkich mieszkańców Tarnobrzega.

 

 

NASZE MIASTO TARNOBRZEG


Nasze przedszkole położone jest w pobliżu rzeki Wisły, więc często spacerujemy w okolice rzeki Wisły. Dzisiaj oglądamy budynki znajdujące się blisko przedszkola. Liczymy piętra, podziwiamy piękno zabytkowych budowli. To nasze miasto, więc musimy je dobrze poznać.

 


PO WAKACJACH


Wrzesień zaczął się radośnie i miło. Super było na wakacjach, ale nie ma jak wspólne zabawy z kolegami z przedszkola.


Jeśli jest ładna pogoda bawimy się wesoło na świeżym powietrzu. Jesteśmy najstarszą grupą, musimy więc dawać przykład młodszym dzieciom.

 

 
(C) 1981 - 2018 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.