Przedszkolaki

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

SUKCES 6-LATKÓW

Miło nam poinformować, że dzieci z grupy Biedronek zajęły III miejsce w konkursie ogólnopolskim pt. "Mój przyjaciel z podwórka" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2. Serdecznie gratulujemy starszakom!

TEATRZYK MORALITET

25 marca gościliśmy w przedszkolu aktorów z teatru Moralitet, którzy zaprezentowali dzieciom pouczający spektakl "O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze". Bajeczka przypomniała Przedszkolakom jak ważną wartością jest przyjaźń oraz promowała czytelnictwo.

PRZEMARSZ Z MARZANNĄ

21 marca Przedszkolaki wyruszyły w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta, by pożegnać zimę oraz powitać nadchodzącą wiosnę. Niosąc marzannę dzieci grały na instrumentach i śpiewały wiosenne piosenki.

DZIEŃ KOBIET

Tego roku Przedszkolaki obchodziły Dzień Kobiet bardzo filmowo. Pszczółki, Motylki i Biedronki udały się do kina na bajkę pt. "Jak wytresować smoka 3".

WARSZTATY BURSZTYNIARSKIE

Przedszkolaki ze starszych grup wiekowych (Pszczółki, Motylki i Biedronki) uczestniczyły w warsztatach bursztyniarskich. Dzieci dowiedziały się jak powstaje bursztyn, oglądały różne okazy a następnie samodzielnie wykonały bursztynowe serduszka.

NABÓR DLA KONTYNUUJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

Prosimy Rodziców, których dzieci będą kontynuować edukację w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020 o złożenie deklaracji o kontynuowaniu uczęszczania do przedszkola. Dokumenty do pobrania są dostępne na naszej stronie w zakładce do pobrania lub u nauczycielek poszczególnych grup. Wypełnioną deklarację należy złożyć do 18 lutego 2019 r. do godz. 16.00.

deklaracja o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej

VII CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

26 stycznia 2019 roku odbył się VII Charytatywny Bal Karnawałowy. Przy dźwiękach karnawałowej muzyki Rodzice oraz Przyjaciele naszego przedszkola szampańsko się bawili!

KONCERT ZIMOWY

12 stycznia dzieci z grupy 6-latków wystąpiły na deskach TDK-u z programem taneczno-wokalnym "Podróż na Hawaje". Tegoroczna edycja koncertu "Wszystkie dzieci nasze są" poświęcona była Mateuszkowi, który potrzebuje funduszy na kosztowną rehabilitację.

ZAPRASZAMY NA KONCERT

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu naszego absolwenta - Krzysia Michalskiego!

"ORZEŁ BIAŁY - MOJA DUMA"

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym Przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny "Orzeł Biały - moja duma". Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej godło Polski.

"POMOST SERC"

W dniu 15.11.2018 w koncercie zatytułowanym "Pomost serc" w Tarnobrzeskim Domu Kultury dzieci grupy "Pszczółek" i "Motylków" zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko-wokalne. Dzieci wystąpiły na wielkiej scenie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz hucznie obchodzonego Dnia Seniora. Młodzi artyści z naszego przedszkola zaprezentowali zapomniane pieśni patriotyczne, zatańczyły "Mazura" i wspólnie ze zgromadzoną widownią odśpiewały najpopularniejsze pieśni legionowe. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

DZIECI NA ODSŁONIĘCIU POMNIKA

11 Listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Tarnobrzegu odsłonięto pomnik Józefa Piłsudskiego. Na tę okoliczność delegacja z naszego Przedszkola: Kasia Śnieżek, Rafałek Tałaj, absolwent Szymuś Stępień oraz pani dyrektor złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka. Dodatkowo Szymon zaniósł tam zwycięskie godło, które przygotował na konkurs "Orzeł biały - moja duma".

ZASADY KORZYSTANIA Z SYTEMU iPRZEDSZKOLE

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z systemu iPrzedszkole przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

29 października już po raz siódmy odbył się Przedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. O miejsce na podium konkurowały ze sobą 5- i 6-latki. Dzieci musiały wykazać się znajomością faktów z życia patrona, ułożyć historyjkę obrazkową dotyczącą jego osoby, zinterpretować historyjki oraz przygotować pracę plastyczną pt: "Jan Paweł II - papież patriota".

APLIKACJA iPRZEDSZKOLE MOBILE NA TELEFON

Jest już dostępna aplikacja iPrzedszkole Mobile na telefon. Można ją bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play i zainstalować na telefonie (TYLKO z systemem Android). Instrukcja uruchamiania aplikacji znajduje się w poniższym linku.

INSTRUKCJA URUCHAMIANIA APLIKACJI iPRZEDSZKOLE

WYGRANA W KONKURSIE!

Grupa Biedronek zajęła III miejsce w konkursie historycznym "A co to niepodległość" zorganizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli  w Rzeszowie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie gratulujemy naszym Przedszkolakom!

AKTYWACJA KARTY - iPRZEDSZKOLE

Informujemy, że konta rodziców w serwisie iPrzedszkole są gotowe do aktywacji. Aby uzyskać dostęp do serwisu oraz aktywować kartę należy:

1. W przeglądarkę wpisać adres https://portal.innowacyjny.tarnobrzeg.pl/jst/tarnobrzeg/rejestr.aspx

2. Wybrać w górnym menu ikonkę misia (iPrzedszkole).

3. W nazwę użytkownika wpisać pesel rodzica.

4. Wybrać "Przywracanie dostępu do konta".

5. Postępować według instrukcji.

Po uzyskaniu dostępu do konta należy aktywować kartę.

instrukcja aktywacji karty

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasze przedszkolaki co roku włączają się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Tym razem dzieci z grupy Pszczółek, Motylków i Biedronek sprzątały nadwiślańskie tereny.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września dzieci z grupy Motylków i Biedronek świętowały Dzień Przedszkolaka w Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie.