Nasza oferta
Dla rodziców
Przedszkolaki

Aktualności

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

 

 

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016


Informujemy, że od 1.03.2015 r. do 31.03.2015 r. trwa nabór dzieci do naszego Przedszkola na rok szkolny 2015/2016.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2015/2016 oraz załączniki nr 1 i 2 do wniosku dostępne są w zakładce Pliki do pobrania. Dokumenty te można również pobrać w sekretariacie naszej placówki.

Rodzice dzieci już uczęszczających do naszej placówki wypełniają Deklarację o kontynuowaniu uczęszczania dziecka do przedszkola.

W/w dokumenty należy wypełnić i złożyć w przedszkolnym sekretariacie.

 

 

 

 

 

INFORMACJA O PROGRAMACH DODATKOWYCH

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w grupie 5-latków, realizowane są następujące programy dodatkowe:

- „Świat kolorów wokół dziecka” – program własny nauczycielki Anny Piątek. Program ma na celu w ciekawy i bardzo atrakcyjny sposób przybliżyć dzieciom 12 kolorów i bawić się wspólnie w obrębie tychże wprowadzanych i  utrwalanych kolorów. Program jest przeznaczony do realizacji przez dwa lata. Realizacja została rozpoczęta w ubiegłym roku a w aktualnym roku występuje jego kontynuacja i utrwalenie poznanych treści.

- „Dziecko w świecie wartości” – jako załącznik do programu przedszkolnego „Papież uczy nas…”, przeznaczony do realizacji z dziećmi pięcioletnimi. Program ma na celu jak najlepsze przybliżenie dzieciom takich wartości jak: dobro, miłość, empatia, pomoc potrzebującym, przyjaźń i inne.

- „Papież uczy nas…” – program wewnątrz - przedszkolny. Program ma za zadanie kultywowanie pamięci o naszym wielkim rodaku a Patronie naszego Przedszkola – Świętym Janie Pawle II i jak najlepsze zrozumienie i przybliżenie dzieciom nauk, głoszonych przez naszego Patrona, między innymi takich jak: dobroć, miłość, tolerancja, piękno , wrażliwość.

Rodzice zostali zapoznani z w/w programami na zebraniach wstępnych, pozytywnie je zaopiniowali i wyrazili zgodę na ich realizację.

więcej...

 

 

INFORMACJA O PROGRAMACH DODATKOWYCH


Informujemy, że od lutego  2015 roku w grupie 3-latków prowadzone są zabawy w czytanie metodą Ireny Majchrzak  oraz Glenna Domana. Propozycja programów własnych została zatwierdzona na pierwszym zebraniu z rodzicami we wrześniu 2014 roku.

więcej...

 

 

INFORMACJA O PROGRAMACH DODATKOWYCH

 

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w grupie 6-latków realizowane są następujące programy dodatkowe:

- "Czyste powietrze wokół nas" - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej o charakterze profilaktycznym, mający na celu zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz wykształcenie świadomej postawy ochrony własnego zdrowia;

- "Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania czytaniem w oparciu o sojusz metod oraz przygotowanie do nauki pisania" - program autorski nauczycielek Marty Malinowskiej i Doroty Poniatowskiej;

- "Papież uczy nas..." - program wewnątrzprzedszkolny, który zakłada kultywowanie pamięci o patronie placówki - św. Janie Pawle II oraz przybliżenie dzieciom nauki Ojca Świętego.

Programy zostały zatwierdzone przez rodziców na zebraniach wstępnych.

więcej...

 

 

 

 

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

 

W konkursie "Bezpieczny Przedszkolak" organizowanym przez Przedszkole Nr 17 w Tarnobrzegu dzieci z grupy Motylków i Biedronek zajęły miejsca na podium...

więcej...

 

 

 

 

 

TEATRZYK "KRÓLOWA ŚNIEGU"

W czwartek do przedszkola zawitali aktorzy teatru Fiku-Miku z przedstawieniem "Królowa Śniegu"...

więcej...

 

 

PRZEDSZKOLAKI W KINIE

12 lutego Motylki i Biedronki obejrzały w kinie "Zambezję"...

więcej...

 

 

 

 

 

 

III CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY DLA DOROSŁYCH

17 stycznia 2015 r. w restauracji "Fregata" w Tarnobrzegu odbył się już po raz trzeci charytatywny bal dla sympatyków naszego Przedszkola...

więcej...

 

 

 

 

"WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ"

17 stycznia 2015 r. odbyła się 24. edycja koncertu charytatywnego organizowanego przez nasze Przedszkole, w którym wzięły udział 6-letnie Biedronki...

więcej...

 

 

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

8 stycznia 2015 r. przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym...

więcej...

 

 

TEATRZYK "JAŚ I MAŁGOSIA"

19 grudnia przedszkolaki obejrzały spektakl pt: "Jaś i Małgosia" w wykonaniu teatru kukiełkowego BAJKA...

więcej...

 

 

"NIBY JASEŁKA CZYLI PRZEDŚWIĄTECZNE ZAMIESZANIE"

18 grudnia Motylki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o świątecznej tematyce. Po części artystycznej dzieliśmy się opłatkiem...

więcej...

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

8 grudnia 2014 r. dzieci z grupy Biedronek wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej mieszczącego się w Nowej Dębie...

więcej...

 

 

 

 

 

 

"POMOCNICY ŚW. MIKOŁAJA POTRZEBNI OD ZARAZ"

5 grudnia Rodzice sprawili naszym przedszkolakom ogromną niespodziankę. Dzieci obejrzały przedstawienie, w którym główne role odegrali Rodzice...

więcej...

 

 

 

 

 

 

PROSIMY O GŁOSY!!!

Prosimy o głosowanie na pracę wykonaną przez dzieci z naszego Przedszkola w ramach konkursu "Zwierzakolubni". Głosowanie rozpocznie się 27 listopada o godzinie 12.00 i potrwa do 23.00 dnia 1 grudnia. Aby zagłosować należy zalogować się na stronie buliba.pl a następnie wyszukać naszą pracę. Na głosujących czekają nagrody!

zaloguj się i zagłosuj

 

 

TEATRZYK "KOZIOŁEK MATOŁEK"

24 listopada przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. "Koziołek Matołek"...

więcej...

 

 

MOTYLKI W CENTRUM WETERYNARYJNYM "MAMUT"

Dzięki zaproszeniu Państwa Katarzyny i Wojciecha Oręziaków Motylki odwiedziły Centrum Weterynaryjne "Mamut" w Tarnobrzegu...

więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIE RADY RODZICÓW

Na zebraniu w dniu 21.10.2014 r. spośród trójek grupowych wybrano Radę Rodziców Przedszkola Nr 13 w składzie:

  • Pani Małgorzata Rokoszewska-Ćwiękała – przewodnicząca
  • Pani Katarzyna Małecka – zastępca przewodniczącej
  • Pan Przemysław Kuraś – sekretarz/skarbnik.

Trójki grupowe w poszczególnych grupach w roku szkolnym 2014/2015 reprezentują:

Grupa 3-latków:

Pani Marzena Sarzyńska
Pan Przemysław Kuraś
Pan Konrad Krzemiński

Grupa 4-latków:

Pani Ewelina Lis
Pani Justyna Obara
Pani Monika Jabłońska

Grupa 5-latków:

Pani Małgorzata Rokoszewska-Ćwiękała
Pani Katarzyna Małecka
Pani Izabela Pyka

Grupa 6-latków:

Pani Renata Gruca
Pani Anna Rawska
Pan Maciej Adamowicz.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór” przywracającą rodzicom decyzyjność w sprawie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego.
Aby projektem zajęli się posłowie potrzeba 100 tysięcy podpisów. Jeśli inicjatywa zostanie przyjęta przez sejm, dzieci z rocznika 2009 i młodsze będą mogły pójść do 1 klasy jako siedmiolatki lub sześciolatki, zgodnie z wolą rodziców.

Apelujemy do Państwa o włączenie się w akcję. Jednocześnie informujemy, że w naszym Przedszkolu istnieje możliwość złożenia podpisu popierającego inicjatywę.

 

 

 

 

Społeczność Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu składa serdeczne podziękowania mieszkańcom miasta, którzy włączyli się w akcję Dulux Let’s Colour oddając  głos na naszą placówkę oraz tym, którzy uczestniczyli we wspólnym malowaniu elewacji przedszkola.  Dziękujemy Prezydentowi Miasta Panu Norbertowi Mastalerzowi za objęcie honorowego patronatu nad akcją oraz za wsparcie finansowe. Szczególne podziękowania kierujemy również do firmy Polaris Tarnobrzeg, która koordynowała projektem Dulux Let’s Colour oraz dostarczała niezbędnych materiałów malarskich.


Dyrektor, nauczyciele, dzieci i rodzice

 

 

 

 

KONKURS!

 

W związku z wygraną w projekcie Dulux Let’s Colour serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego miasta i okolic do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez firmę Polaris pt.: „Tarnobrzeg – kolorowe miasto”. Zabawa polega na zobrazowaniu wizji dzieci na temat tego, skąd biorą się kolory. Prace konkursowe mogą także przybrać formę projektów zmian budynków naszego miasta.

 

Regulamin konkursu

 

 

więcej...

 

 

 

 

DZIĘKUJEMY!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, mieszkańcom Tarnobrzega oraz wszystkim, którzy w ramach akcji Dulux Let’s Colour głosowali na nasze Przedszkole. Dzięki Państwa zaangażowaniu zwyciężyliśmy i już wkrótce elewacja budynku zostanie odnowiona. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnego malowania, które przewidziane jest na ostatnie dni września.

Szczególne podziękowania składamy także firmie POLARIS Sp. z o.o. z Tarnobrzega, która koordynuje akcją Dulux Let's Colour.

 

 
(C) 1981 - 2015 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.