Przedszkolaki

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

„DZIEŃ DRZEWA”

W czwartek 10 października, obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. 6-latki wysłuchały bajki zatytułowanej: „Czarodziejski dąb, a także wykonały grupową prace plastyczną.

PLANETARIUM "HALO WIEDZA"

W poniedziałek 7 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z astronomii. Po wstępnej pogadance na temat kosmosu prowadzący zaprosili nas do niezwykłego namiotu i zabrali w podróż do najdalszych zakątków wszechświata. Nasza podróż odbywała się przez Układ Słoneczny, przechadzaliśmy się po Marsie, lądowaliśmy na Księżycu i podziwialiśmy pierścienie Saturna. Seans zapewnił dzieciom rozrywkę, ale też przekazał najważniejsze informacje o kosmosie w przystępny sposób. Animacje video nie tylko dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć, ale także dostarczyły wielu "kosmicznych wrażeń" Smile

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU!

W piątek, 4 października obchodziliśmy  Światowy Dzień uśmiechu. Z tej okazji sześciolatki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyły w ciekawych zajęciach.

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

W piątek 27 września nasze przedszkole odwiedził teatr Bazyl z przedstawieniem "Legenda o smoku wawelskim". Zaprezentowana inscenizacja przybliżyła dzieciom legende o smoku, który niegdyś gnębił mieszkańców Krakowa oraz o dzielnym i sprytnym szewczyku. Jak każda baśń, tak i ta niesie ważne dla kształtowania wrażliwości młodego widza przesłanie, bowiem uczy rozróżniać dobro i zło, a także ukazuje wartość rozumu i mądrości.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

26 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci ze służby drogowej. Panowie opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na jezdni. Każdy przedszkolak mógł także przymierzyć policyjną czapkę oraz obejrzeć policyjne pojazdy.

galeria zdjęć na grupowych pocztach

STARSZAKI  OBCHODZĄ

„DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA”!

We wtorek 24 września, sześciolatki obchodziły „Dzień Spadającego Liścia”. Przedszkolaki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, gdzie uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach.

WIELKIE SPRZĄTANIE ŚWIATA!

Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. 20 września przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać planetę Ziemię. Maluszki sprzątały nasz ogród przedszkolny, a starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Celem akcji jest pokazanie przedszkolakom skutków zaśmiecania świata, wyjaśnienie potrzeby ochrony środowiska i recyklingu.

ŚWIĘTUJEMY „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”!

W czwartek 19 września grupy cztero-, pięcio- i  sześciolatków świętowały Dzień Przedszkolaka w „Fabryce Zabawy” w Tarnobrzegu. Był to wyjątkowy dzień, który bardzo radośnie upłynął dzieciom na wspaniałej zabawie.

galeria zdjęć na grupowych pocztach

Zaproszenie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci 6 - letnich na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w naszej sali w najbliższy wtorek 17 września 2019 roku, o godzinie 16.30. Ze względu na ważność omawianych spraw - obecność na zebraniu jest obowiązkowa!

Zebranie odbywa się bez udziału dzieci. Bardzo prosimy o zapewnienie dzieciom opieki na czas trwania zebrania!

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja i nauczycielki z grupy 6 - latków.

Ogłoszenie - 3 latki

Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się

12.09.2019 roku (czwartek) o godzinie 16.30 w sali 3 - latków

Dyrektor i nauczycielki

OGŁOSZENIE- 4 latki

Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe,

które odbędzie się 10 września 2019 roku w sali 4-latków o godzinie 16.10.

Prosimy o przybycie bez dzieci.

Dyrektor i nauczycielki

Ogłoszenie - 5 latki

Informujemy, że w dniu 05.09.2019r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców grupy "Pszczółki".

Serdecznie zapraszamy.

Nauczycielki grupy 5 - latków