Nasza oferta
Dla rodziców
Przedszkolaki

Aktualności

 

 

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

Ogłoszenie!

Informujemy, że całe przedszkole w ciągu minionego tygodnia zostało zdezynfekowane.

Od poniedziałku 02.11 zajęcia w przedszkolu w związku z absencją chorobową nauczycieli i personelu dalej będą odbywać się w grupach łączonych.

Nadal obowiązuje całkowity zakaz przebywania Rodziców na terenie placówki. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych będą odbierane przy wejściu przez personel obsługowy.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci zdrowych bez objawów chorobowych.


OGŁOSZENIE!

W związku z absencją chorobową większości nauczycieli i personelu obsługowego od poniedziałku 26.10 zajęcia w przedszkolu będą odbywać się w 2 grupach łączonych. W tej sytuacji zwracamy się z prośbą do Rodziców, którzy mogą zapewnić opiekę dzieciom o pozostawienie ich w domach.

W najbliższych dnia odbędzie się także dezynfekcja przedszkola.

Od poniedziałku 26.10 obowiązuje całkowity zakaz przebywania Rodziców na terenie placówki. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych będą odbierane przy wejściu przez personel obsługowy.

Niezbędne informacje dotyczące pracy przedszkola będą udzielane na bieżąco.

Prosimy o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji.

UWAGA!

W związku z pozytywnym wynikiem testu na Koronawirusa u nauczycielek pracujących w grupach 4-latków i 5-latków informujemy, że po uzgodnieniu z sanepidem przedszkole pozostaje otwarte bez zmian. Chore nauczycielki przebywają wraz z rodzinami na kwarantannie domowej, natomiast zdrowe nauczycielki pracują w placówce.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować.

Bardzo miło nam poinformować, że w IX Przedszkolnym konkursie literacko - plastycznym o Św. Janie Pawle II wyłoniliśmy następujących laureatów:

w kategorii 3-4-latków:

I - miejsce: Maja S. i Zosia Ć.

II- miejsce: Zuzia O. i Michał B.

III - miejsce: Wojtuś P. i Zosia W.

Wyróżnienia: Ala W.

w kategorii 5-6-latków:

I - miejsce: Bronuś O., Mateusz B. i Emilka B.

II- miejsce: Blanka M., Patrycja K. i Maja Z.

III - miejsce: Wiktor W., Zosia B. i Julka K.

Wyróżnienia: Grześ K., Maja D., Adaś R., Filip. K.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich pasji.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycieli: Elżbieta Furtak, Agata Jaromek i Natalia Kosior.

Ogłoszenie!

Na zebraniu Rady Rodziców w dniu 09.10.2020 wybrano Radę Rodziców z trójek grupowych na rok szkolny 2020/2021 w osobach:

1. Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Rokoszewska - Ćwiękała

2. Zastępca - Pani Urszula Rolek

3. Sekretarz - Pani Anita Walczyk

4. Skarbnik - Pani Ewelina Tylus

Grupę 3-latków w tym roku szkolnym reprezentować będą:

1. Pani Patrycja Lubera

2. Pani Agata Florek

3. Pani Żaneta Nowak - Błasiak

Grupę 4 - latków:

1. Pani Małgorzata Rokoszewska - Ćwiękała

2. Pani Sylwia Gucwa

3. Pani Anita Walczyk

Grupę 5 - latków:

1. Pani Katarzyna Masak

2. Pani Urszula Rolek

3. Pani Ewelina Rawska

Grupę 6 - latków:

1. Pani Żaneta Cebula

2. Pani Karolina Fratyn

3. Pani Ewelina Tylus

Wszystkim Rodzicom życzymy udanej współpracy!

Uwaga konkurs!

Zachęcamy do udziału Dzieci wraz z Rodzicami w plastyczno-literackim konkursie. Tematem przewodnim konkursu jest 100-lecie urodzin naszego patrona Jana Pawła II.

Regulamin:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i Rodziców z Przedszkola nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

2. Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 grupach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki.

3. Praca konkursowa składa się z dwóch elementów:

I - wiersz, ułożony przez Rodzica wraz z Dzieckiem składający się z minimum 6 wersów, maksymalnie 12 wersów na temat "100-lecie urodzin naszego patrona Jana Pawła II" wydrukowany na kartce A4.

II - praca plastyczna na temat "100-lecie urodzin naszego patrona Jana Pawła II" wykonana samodzielnie przez Dziecko, format pracy: kartka A4, technika dowolna, płaska.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie obu prac (wiersz i praca plastyczna).

4. Prace należy złożyć do 16.10 w Przedszkolu nr 13 u nauczycielek poszczególnych grup wiekowych. Na odwrocie pracy plastycznej i literackiej prosimy napisać imię i nazwisko oraz wiek Dziecka, a także imię i nazwisko Rodzica.

5. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 19.10 przez powołaną komisję.

6. W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21.10.

"ROBIMY KOMPOTY!" - WYKONUJEMY PRZETWORY NA ZIMĘ

Przez cały aktualny tydzień, rozmawiałyśmy z dziećmi o warzywach i owocach z polskich: sadów, pól i ogrodów. W piątek 9 października, ma zakończenie tygodnia i podsumowanie  wiadomości - na zajęciu kulinarno- technicznym, wspólnie z naszymi sprytnymi pięciolatkami - robiłyśmy kompoty. Po rozpoznawaniu i degustowaniu owoców zgromadzonych na zajęcie,  przystąpiliśmy do jego  głównej części. Nasi mali kucharze, ubrani w fartuszki, z umytymi rączkami, z użyciem plastikowych noży, kroili owoce na kompoty. Dzieci robiły kompoty z polskich owoców: jabłek, śliwek, gruszek i winogron. Przy okazji tego zajęcia, dzieci dowiedziały się dlaczego przygotowujemy przetwory na zimę. Nauczyły sie również:  kroić przy pomocy noża, zachować ład, dyscyplinę i porządek na zajęciu oraz rozpoznawać nasze rodzime owoce, po: smaku, zapachu i wyglądzie. Po pokrojeniu owoców, dzieci poprzekładały je do wyparzonych wcześniej słoików, które następnie zalałyśmy przegotowaną osłodzona wodą. Pozostało nam jeszcze zapasteryzować nasze kompoty i wykonać piękne etykiety na słoiki. I z tym zadaniem, nasze zuchy poradziły sobie wspaniale. Teraz nasze własnoręcznie zrobione kompoty - pięknie ozdabiają kącik przyrody w naszej sali.

 

"TROLLE 2"- WYJŚCIE DO KINA, Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

We wtorek 29 września, w przeddzień "Dnia Chłopaka", wybraliśmy się wspólnie z grupami: 4 i 6-latków, na premierowy film dla dzieci, zatytułowany:  "Trolle 2". W seansie, uczestniczyły tylko dzieci z naszego przedszkola. Po wejściu, do wywietrzonej i zdezynfekowanej sali kinowe - zajęliśmy miejsca i zaczęła się projekcja filmu. Film bardzo nam  się podobał, a jego humorystyczne akcenty, były doskonałym wprowadzeniem w to niezwykle ważne dla przedszkolaków święto - czyli Dzień Chłopaka.

OGŁOSZENIE

W związku z tym, że w przedszkolu nie ma higienistki, ani pielęgniarki, prosimy rodziców o kontrolowanie czystości głów swoich pociech. Dzieci korzystają z różnorodnych zajęć dodatkowych w różnych miejscach, więc zdarzają się przypadki wszawicy.

Prosimy rodziców, gdy stwierdzą obecność tych małych, ale uciążliwych żyjątek o poinformowanie nauczycielek, aby w porę zapobiec rozprzestrzenianiu się wszawicy.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie jak co roku przedszkolaki z Przedszkola nr 13 włączyły się do akcji "Sprzątanie Świata". 25 września Maluszki sprzątały nasz ogród przedszkolny, a starsze dzieci (4-, 5-, i 6 - latki) zbierały śmieci na terenach zielonych nad Wisłą. Dzieci mogły zobaczyć skutki zaśmiecania świata, i zrozumieć potrzebę ochrony środowiska i recyklingu.

Dzień Przedszkolaka

 

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. W każdej grupie panie nauczycielki zadbały, żeby wyjątkowo uczcić to specjalne wydarzenie. Były zabawy z chustą animacyjną, zawody sportowe, zabawy muzyczno - ruchowe , słodkie poczęstunki, bale, teatrzyki kukiełkowe, dyplomy i upominki, a przede wszystkim dużo zabawy, radości i uśmiechu.

Spotkanie organizacyjne!

Serdecznie zapraszamy Rodziców 6-latków (grupa Pszczółki) na zebranie grupowe, które odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym 08.09.2020 (wtorek) o godz. 17.00.

W przypadku deszczu spotkanie jest odwołane i zostaje wyznaczony nowy termin.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z Przedszkola nr 13 obowiązująca od 01.09.2020 do odwołania.


W związku z dalszym panowaniem epidemii informujemy Rodziców, że do szatni przedszkolnej będą mogli wejść tylko rodzice 3-latków i dzieci nowo przyjętych.

W szatni może przebywać jednorazowo 5 rodziców.

Pozostali Rodzice dzwonią dzwonkiem przy wejściu i przekazują dzieci osobie dyżurującej.

Rodzice/opiekunowie prawni/ osoby przyprowadzające i odbierające dzieci mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Prosimy także o zachowanie odległości przed wejściem do przedszkola.

Wszyscy Rodzice zobowiązani są przynieść pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu wypełnione i podpisane Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych (Link). Po każdej dłuższej nieobecności dziecka w przedszkolu (kilka dni) należy przynieść kolejny raz uzupełnione oświadczenie.

Przy wejściu każde dziecko będzie mieć mierzoną temperaturę. W przypadku wystąpienia temperatury powyżej 37,4 stopni Celcjusza dziecko nie będzie mogło pozostać w przedszkolu.

Wszystkie dzieci prosimy przyprowadzić do godziny 8.00. Po wyznaczonej godzinie dziecko nie będzie przyjęte do przedszkola. Do przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe - bez objawów chorobowych.

 

VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II

 
(C) 1981 - 2020 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.