Nasza oferta
Dla rodziców
Przedszkolaki

Aktualności 2019 - 2020

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

Spotkanie organizacyjne!

Serdecznie zapraszamy Rodziców 6-latków (grupa Pszczółki) na zebranie grupowe, które odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym 08.09.2020 (wtorek) o godz. 17.00.

W przypadku deszczu spotkanie jest odwołane i zostaje wyznaczony nowy termin.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z Przedszkola nr 13 obowiązująca od 01.09.2020 do odwołania.


W związku z dalszym panowaniem epidemii informujemy Rodziców, że do szatni przedszkolnej będą mogli wejść tylko rodzice 3-latków i dzieci nowo przyjętych.

 

W szatni może przebywać jednorazowo 5 rodziców.

 

Pozostali Rodzice dzwonią dzwonkiem przy wejściu i przekazują dzieci osobie dyżurującej.

 

Rodzice/opiekunowie prawni/ osoby przyprowadzające i odbierające dzieci mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Prosimy także o zachowanie odległości przed wejściem do przedszkola.

 

Wszyscy Rodzice zobowiązani są przynieść pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu wypełnione i podpisane Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych (Link). Po każdej dłuższej nieobecności dziecka w przedszkolu (kilka dni) należy przynieść kolejny raz uzupełnione oświadczenie.

 

Przy wejściu każde dziecko będzie mieć mierzoną temperaturę. W przypadku wystąpienia temperatury powyżej 37,4 stopni Celcjusza dziecko nie będzie mogło pozostać w przedszkolu.

 

Wszystkie dzieci prosimy przyprowadzić do godziny 8.00. Po wyznaczonej godzinie dziecko nie będzie przyjęte do przedszkola. Do przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe - bez objawów chorobowych.

Uwaga!

Na terenie przedszkola pozostawiono rower.

Właściciela prosimy o kontakt telefoniczny.

Uwaga!

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu są zobowiązani do złożenia potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola do 10.06.2020 do godz.10.00 (skan lub zdjęcie prosimy wysyłać na adres mailowy przedszkola: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.

Wzór potwierdzenia woli

Informacja o wznowieniu rekrutacji

Zostały określone nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Tarnobrzeg w roku szkolnym 2020/2021.

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane odbywać się będzie poprzez przesłanie skanu lub zdjęcia na adres mailowy przedszkola Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w dniach 04.06.2020r. od godz. 15.00 - 10.06.2020r. do godz. 10.00

SZANOWNI RODZICE !

Informujemy, że z dniem 18 maja 2020 Przedszkole Nr 13 wznawia funkcjonowanie – zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Tarnobrzega z  dnia 14.05.2020

 

Przedszkole będzie działało w szczególnym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem wytycznych Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Procedur bezpieczeństwa w czasie zagrożenia epidemicznego w związku z emisją wirusa covid-19 w Przedszkolu Nr 13.

 

Wszystkich zainteresowanych informujemy,  że w pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu lub zagrożeni są utratą tejże pracy. Istotnym kryterium będzie również uczestnictwo rodziców w zwalczaniu COVID-19.

 

Rodzice, którzy są zainteresowani opieką nad dzieckiem w późniejszym terminie proszeni są o zgłoszenie dziecka drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W informacji należy podać  termin od kiedy do kiedy , oraz w jakich godzinach potrzebujecie Państwo opieki nad dzieckiem. Zgłoszenia należy dokonać  do 18 maja do godz. 11.00.

 

Dla dzieci, które pozostaną w domu nadal będzie prowadzona praca zdalna zawierająca propozycje zabaw i zajęć na dotychczasowych zasadach.

 


 

INFORMACJA OD PREZYDENTA MIASTA

Szanowni Rodzice,
W związku z możliwością uruchomienia od dnia 06 maja 2020 roku działalności opiekuńczo – wychowawczej przedszkoli i żłobków na terenie miasta informuję, że decyzją Prezydenta Miasta Tarnobrzega w chwili obecnej przedszkola i żłobki przygotowywane są do wznowienia w/w działalności. Prezydent Miasta Tarnobrzega, jako organ prowadzący zobowiązał dyrektorów placówek do opracowania procedur bezpieczeństwa w podległych placówkach. Procedury te zostaną przekazane do zaopiniowania do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tarnobrzegu. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii oraz zapewnieniu warunków i zasad oraz spełnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego Prezydent Miasta Tarnobrzega podejmie decyzję o dacie otwarcia przedszkoli i żłobków na terenie miasta.

Jednocześnie informuję, że w pierwszej kolejności ze żłobków i przedszkoli będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu lub zagrożeni są utratą tejże pracy.


 

UWAGA RODZICE!

ANALIZA POTRZEB RODZICÓW

EWENTUALNE OTWARCIE PRZEDSZKOLA OD 06.05.2020r.

W związku z możliwością realizacji opieki nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach informuję że decyzja co do rozpoczęcia opieki od 6 maja w przedszkolu- w chwili obecnej nie została podjęta.

Jednakże przedszkole podjęło liczne działania przygotowawcze przyjmując za prawdopodobne taką ewentualność.

W związku z powyższym proszę rodziców o informację: czy są Państwo zainteresowani opieką nad dziećmi, w jakich godzinach oraz na jaki okres?

 

Informację proszę przesłać elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

w nieprzekraczalnym terminie do 04.05.2020 do godz. 8.00.

 

O możliwość opieki nad dzieckiem w przedszkolu będą mogli zabiegać rodzice pracujący, którzy nie są w stanie pogodzić opieki nad dzieckiem z pracą zawodową.

 

Z uwagi na wymagania sanitarne, określone z wytycznymi MEN, MZ i GIS ograniczona zostanie liczba dzieci i grup w przedszkolu. dlatego też w pierwszej kolejności miejsca w przedszkolu zostały by zapewnione dzieciom:

 

- pracowników służby zdrowia,

 

- służb mundurowych,

 

- pracowników handlu,

 

- pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19.

 

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/otwieramy-przedszkola-od-6-maja

 

O ewentualnym otwarciu przedszkola i zasadach funkcjonowania zostaną Państwo poinformowani.

 Drodzy Rodzice!

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Na czas zawieszenia zajęć w przedszkolu będziemy wysyłać propozycje zabaw i zajęć możliwych do przeprowadzenia w domu na poczty grupowe.

Przypominamy:

 

3-latki: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

4-latki: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

5-latki: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

6-latki: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Jeżeli ktoś z Państwa nie pamięta hasła, bardzo proszę skontaktować się z wychowawcą grupy.

 

 

 

Język angielski

Materiały z j.angielskiego przygotowane przez panią Paulinę Górz dla każdej grupy wiekowej

będą publikowane na naszej stronie na Facebooku.

https://www.facebook.com/Tarnobrzeska.Trzynastka/

 


 

INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI

 

Drodzy Rodzice! W związku z decyzją Pana Prezydenta informujemy o zawieszeniu postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli na czas uchylenia ograniczenia funkcjonowania publicznych i niepublicznych jednostek systemu oświaty. W terminie 7 dni o dnia uchylenia ograniczenia w funkcjonowaniu publicznych i niepublicznych jednostek systemu oświaty, zostanie ustalony nowy harmonogram dla przedszkoli dla kolejnych etapów rekrutacji.

 

 

Poniżej link do Zarządzenia:

 

http://tvl.tarnobrzeg.pl/2020/03/16/2020-03-16-zawieszenie-naboru-do-szkol-i-przedszkoli/

 

 

 

 


 

 

17 LUTEGO – OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA!

W poniedziałek 17 lutego, przez cały dzień bawiliśmy się w różnorodne kocie zabawy i zajęcia z „kotem w roli głównej” – bo właśnie tego dnia, przypadał „Światowy Dzień Kota”. Po wspaniałym spotkaniu z Panią Kasią – lekarzem weterynarii, wybraliśmy się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam Pani Agnieszka, również przygotowała dla nas mnóstwo fajnych i ciekawych zabaw o kotach i z kotami. Po przyjściu do przedszkola, również towarzyszyły nam zabawy związane z głównym tematem dnia. Na zakończenie, wykonaliśmy piękne prace plastyczne w zespołach dwuosobowych, na których to ozdabialiśmy koty różnymi technikami plastycznymi. To był bardzo miły i ciekawy dzień, pełen różnorodnych: spotkań, zajęć i interesujących działań.


 

 

„SPOTKANIE Z PANIĄ WETERYNARZ!”

W poniedziałek 17 lutego z okazji „Światowego Dnia Kota” odwiedziła nas w Przedszkolu, Pani Kasia, która jest lekarzem weterynarii i mamą naszej Hani, po to, aby przekazać nam jak najwięcej informacji dotyczących zwierząt hodowlanych – głównie: kotów i psów. Pani Kasia uwrażliwiła wszystkie dzieci na to, jak ważna i bardzo przemyślana powinna być każda decyzja dotycząca chęci posiadania w domu jakiegokolwiek zwierzątka. To było niezwykle interesujące spotkanie, z którego nasi wychowankowie, wynieśli bardzo dużo wiedzy dotyczącej zwierzą domowych. Pani Kasi, najserdeczniej dziękujemy za spotkanie oraz tak piękna i wartościową lekcję przyrody.


 

DZIĘKUJEMY!!!

Dnia 22 lutego 2020r. w Restauracji "La Presentosa" odbył się VIII Bal Charytatywny na rzecz Przedszkola nr 13.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację balu: rodzicom i pracownikom oraz sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Pozyskana kwota w całości zostanie przeznaczona na działalność statutową Przedszkola.

 

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ I BARDZO MIŁĄ ATMOSFERĘ!


 

 

 


 

 

ŚNIEŻKA I FANTASTYCZNA SIÓDEMKA” – WALENTYNKOWE WYJŚCIE DO KINA!

W piątek 14 lutego, obchodziliśmy Walentynki. Po wykonaniu walentynkowych serduszek dla rodziców, słodkich niespodziankach i wielu innych okazjonalnych zabawach, grupa sześciolatków wybrała się do kina na premierowy film animowany: „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Film bardzo nam się podobał i by wspaniałym dopełnieniem tego radosnego dnia.


 

 

„ENCE PENCE” – TEATRZYK W WYKONANIU TEATRU MORALITET.

We wtorek 11 lutego, odwiedzili nas aktorzy Teatru Moralitet z Krakowa, z przedstawieniem zatytułowanym: „Ence pence”. Oglądaliśmy wspólnie, bajkę edukacyjną z morałem, w której to, występowali: Tygrysek, Zajączek i Kot pasiasty. Z przedstawienia, dowiedzieliśmy się że: należy zdrowo się odżywiać, pomagać innym w potrzebie oraz leczyć zęby i właściwie o nie dbać, aby były zdrowe.

PROJEKT EDUKACYJNY

W poniedziałek 3 lutego przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym  przygotowanym przez uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Uczniowie w krótkich scenkach przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące segregowania śmieci i dbania o środowisko naturalne. Na koniec odbył się quiz w którym dzieci sprawdzały swoją wiedzę. Bardzo dziękujemy uczniom za przygotowanie tak ciekawego i edukacyjnego spotkania.


 

 

 

 

 

 

Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ!

W poniedziałek 3 lutego grupa 6-latków wybrała się z wizyta do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu. Po powitaniu przez Panią wice dyrektor, rozpoczęli zwiedzanie szkoły i poznawanie poszczególnych sal i pomieszczeń. Przedszkolaki uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach w: świetlicy szkolnej, na zajęciach z karate, w pracowni komputerowej i w bibliotece szkolnej. Po tej edukacyjnej wycieczce, wiedzą już jak wygląda szkoła i jak swój czas, spędzają w niej uczniowie.


 

GRUPA 4-LATKI "STOKROTKI"

GRUPA 5 LATKÓW "PSZCZÓŁKI"

BAL KARNAWAŁOWY !

We wtorek 28 stycznia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty bal. W odświętnie udekorowanej sali, w kolorowych kostiumach wszystkie przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki granej na żywo przez "Pracownie Jaszczur i Przyjaciele". Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń.


„WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ” – KONCERT CHARYTATYWNY W TARNOBRZESKIM DOMU KULTURY.

W sobotę 11 stycznia w Tarnobrzeskim Domu Kultury, odbył się Koncert Charytatywny zatytułowany: „Wszystkie dzieci nasze są”. Koncerty te trwają już od 1991 roku, a występują w nich dzieci sześcioletnie z prawie wszystkich tarnobrzeskich przedszkoli. Styczniowa edycja koncertu dedykowana była chorej Agatce K.  Z ogromnym wzruszeniem , obserwowaliśmy występy wszystkich dzieci, a optymizmem napawa nas fakt, iż tak małe dzieci, chcą pomagać innym: chorym lub niepełnosprawnym kolegom.

 


„JASEŁKA” – ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE DLA: PRZEDSZKOLAKÓW, PERSONELU I RODZICÓW!

W piątek 20 grudnia, grupa sześciolatków przedstawiła "Jasełka": w godzinach przedpołudniowych dla wszystkich przedszkolaków i personelu Przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych dla rodziców. Miła atmosfera, przepiękne przedstawienie i radosne kolędy i pastorałki śpiewane przez starszaków sprawiły, że w całym Przedszkolu zapanowała przemiła, świąteczna atmosfera. Piękną świąteczną aurę spotęgowały: przepiękne życzenia w wykonaniu dzieci, dzielenie się opłatkiem oraz upominki, które sześciolatki przygotowały i wręczyły swoim rodzicom. Na zakończenie spotkania, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. To by niezwykły dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach.

 

 

ŚWIĄTECZNA FABRYKA MAGII”

W piątek 20 grudnia, grupy: 5- i 6- latków, wybrały się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na wspaniałe, przedświąteczne widowisko dla dzieci, zatytułowane: „Świąteczna Fabryka Magii”. Przezabawne przygody skrzatów oczekujących na Święta Bożego Narodzenia, połączone z ich popisami cyrkowo – żonglerskimi bardzo nam się podobały. Po przedstawieniu, wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci czekoladek. Przedstawienie, bardzo nam się podobało i w bardzo radosnych nastrojach, wróciliśmy do przedszkola.

  

4-LATKI SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ!!!

JASEŁKA I WARSZTATY, W WYKONANIU UCZNIÓW !

We wtorek 17 grudnia wspólnie z panią Katechetka i Wychowawczynią, odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, którzy przedstawili wszystkim naszym przedszkolakom - „Jasełka”. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których wspólnie wykonywaliśmy i przyozdabialiśmy „dzwonki” techniką wydzieranki. Zajęcia i „Jasełka” bardzo nam się podobały, a paniom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

 


 

 

KOLEJNY SUKCES NASZYCH SZEŚCIOLATKÓW: BLANKI I ERYKA!

We wtorek 10 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Tarnobrzegu, odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu; „Przyroda oczami Lasowiaków” – połączone z wręczeniem nagród dla laureatów tegoż konkursu. Na konkurs wpłynęło prawie 100 prac dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli i szkół podstawowych. Zaszczytne 3 miejsce, w tym konkursie, zdobyła praca naszej Blanki , natomiast nagrodę specjalną konkursu, odebrał nasz Eryk. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanków i życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych konkursach i przeglądach.

 


 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE!

Piątek 6 grudnia grupy 5- i 6- latków wyruszyły autokarem na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Na miejscu czekała Pani Malwina, która była naszym przewodnikiem. Po zwiedzeniu wszystkich ekspozycji, wszystkie dzieci obserwowały pokaz „dmuchania” bombek, a następnie oglądały prace pań w dekoratorni, gdzie przyozdabiano bombki w różne motywy i wzory. Na zakończenie przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach, gdzie każdy samodzielnie ozdabiał i przystrajał swoją bombkę. Wycieczka była bardzo udana i długo jeszcze będziemy pamiętać i wspominać to magiczne miejsce.

 


 

 

„KRAINA LODU II” – MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA!

We wtorek 3 grudnia, w oczekiwaniu na Mikołajki – grupy:4-, 5- i 6- latków, wybrały się do kina na film „Kraina Lodu II”. Niezwykłe - dalsze losy, sióstr: Elzy i Anny oraz ich kolejne, zaskakujące przygody bardzo nam się podobały. Zabawny bałwanek Olaf i renifer Sven wprowadzili do filmu dodatkowo element humoru i rozrywki. Film bardzo nam się podobał i w wesołych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

 


 

 

 

 

 

 

 

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!”

25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, a także poznały historię ich święta. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Jadą, jadą misie", "Ja jestem niedźwiadek". Brały udział w różnych zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.

 

 

PROSIMY O GŁOSY!

Drodzy Państwo!
Nasze Przedszkole bierze udział w zabawie "Zaczytane przedszkole" organizowanym przez Wydawnictwo Tektura oraz Czyt-NIK.
Na portalu społecznościowym Facebook na Czyt-NIK w komentarzach pod postem "Zaczytanie przedszkolne" (link poniżej) wpisujemy w komentarz nazwę naszego przedszkola: Przedszkole nr 13 w Tarnobrzegu. Wygra przedszkole, którego nazwa w komentarzach pojawi się najczęściej. Jedna osoba może tylko raz oddać swój głos. Niewiele trzeba, aby pozyskać wspaniałe książki dla naszych cudownych Przedszkolaków.Zapraszam do zabawy!

https://www.facebook.com/1386322151403012/photos/a.1386639811371246/2540734895961726/?type=3&theater


Za każdy komentarz serdecznie dziękujemy!


 

 

"ALICJA W KRAINIE...INTERNETU"

W piątek 22 listopada wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk "Alicja w Krainie... Internetu". Przedstawienie miało na celu uświadomienie dzieciom jakie zagrożenia mogą czekać na nie w Internecie oraz poznanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Teatrzyk został przygotowany i zrealizowany przez nauczycielki z naszego przedszkola, panie: Agata Jaromek, Anna Jurek, Natalia Kosior, Jagoda Zięba.

 

SPOTKANIE NA TEMAT ZAGROŻEŃ PŁYNĄCYCH Z MEDIÓW I INTERNETU

W środę 20 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią psycholog Irminą G. Tematem zebrania były zagrożenia płynące z mediów i internetu. Pani Irmina opowiadała o tym jak używanie telefonów, komputerów i tabletów wpływa na nasz mózg, zachowanie i samopoczucie. Za pomocą włóczki stworzyliśmy sieć internetową, która zobrazowała nam jak Internet łączy wszystkich ludzi. Rozmawialiśmy także jak zachować się w konkretnych sytuacjach, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Na zakończenie serdecznie podziękowaliśmy Pani Irminie za ciekawe i edukacyjne spotkanie.


 

 

TANECZNY WTOREK

We wtorek 19 listopada przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej Pracowni Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem dzieci miały okazję poznać różne style taneczne prezentowane przez profesjonalną tancerkę. Przedszkolaki zobaczyły pokaz tańców takich jak: jazz, latino, disco dance, hip hop, cheerleading oraz taniec ze wstążką. Niektórzy spróbowali nawet swoich sił w krótkim układzie choreograficznym w stylu hip-hop. Dzieci chętnie uczestniczyły w pokazie i z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę.

STOP SMOG!

14 listopada (czwartek) grupa "Motylków" jako przedstawiciele naszego przedszkola wzięła udział w happeningu antysmogowym w naszym mieście. Na tę okoliczność wykonaliśmy baner: "STOP! SMOG!. Wszyscy doskonale wiemy, jakie skutki niesie za sobą zanieczyszczenie powietrza. Dlatego też nie godzimy się żeby takim powietrzem oddychać! Ziemia to nasz drugi dom, musimy zadbać, aby wszystkim - nie tylko ludziom żyło się dobrze. Mieszkańcami Ziemi są też ptaki, zwierzęta, cała otaczająca nas przyroda. To my, ludzie, musimy przeciwdziałać "brudom".

 


 

ODDAJ SWÓJ GŁOS !

 

DRODZY PAŃSTWO!

Grupa Stokrotek (4-latki) bierze udział w konkursie pt: "Pastusiowa Kraina" z Akademii Aquafresh, w której do wygrania są bardzo cenne atrakcyjne nagrody dla całego przedszkola oraz dla dzieci. bardzo potrzebujemy Państwa głosów. Głosować można raz dziennie do dnia 30 listopada 2019 roku do godziny 12:00. prosimy o wejście w link i oddawanie głosów. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

https://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-pastusiowa-kraina/praca/352.html

PS. Praca znajduje się na 9 stronie i jest odwrócona! (Zamiast w pionie jest w poziomie).

Z góry serdecznie dziękujemy za zaangażowanie Smile

 

 

 


SUKCES NASZYCH DZIEWCZYNEK - MICHALINKI I BLANUSI!!!

W piątek 8 listopada, w Przedszkolu Katolickim św. Józefa w Tarnobrzegu, odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej – „Dla Niepodległej”, zatytułowany: „Kocham Cię Polsko!”. Nasze Przedszkole, reprezentowały: Michalinka W. i Blanusia W. z piosenką: „Co to za dzień!”. Dziewczynki wystąpiły wspaniale i otrzymały zasłużone, gromkie brawa. Po słodkim poczęstunku, nastąpiło wręczenie upominków – dziewczynki otrzymały dyplomy oraz piękne Atlasy Polski .

 

Świętujemy „Dzień Niepodległości”

7 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji „ Dnia Niepodległości”, przygotowana przez dzieci 5-letnie. Piękny program przedstawiający wiersze, piosenki patriotyczne podziwiały dzieci z przedszkola,jak również zaproszeni rodzice i dziadkowie, którzy tak licznie przybyli na występ.Przedstawiona akademia niech będzie ważnym przesłaniem dla kultywowania tradycji narodowej, oraz dumy z odzyskania Niepodległości.

 

SPOTKANIE Z AUTORKĄ WIERSZY DLA DZIECI!

W środę 30 października, wszystkie przedszkolaki z naszej Placówki, uczestniczyły w spotkaniu z autorka wierszy przyrodniczych dla dzieci – Panią Jolantą Tworek. Pani Jola, z zawodu jest nauczycielką Biologii i Geografii, a niedawno wydała debiutancki tomik wierszy dla dzieci, zatytułowany: „Przyrodyki „ – czyli wierszowane spotkania z przyrodą. Doskonała znajomość świata przyrody, którą posiada Pani Jola, sprawiła, że powstały wiersze nie tylko piękne, ale i bardzo mądre -  o charakterze edukacyjnym.

"DZIEŃ KUNDELKA"

W poniedziałek 28 października przedszkolaki z grupy "Pszczółek" wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które dotyczyły "Dnia Kundelka - 25.10."

„PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE!”– WYSTĘP SZEŚCIOLATKÓW DLA RODZICÓW I PRZEDSZKOLA.

W czwartek 24 października, nasze sześciolatki występowały dla: rodziców, dziadków, przedszkolaków  i całego personelu naszej Placówki – po to, aby uczcić pamięć o naszym Patronie – świętym Janie Pawle II. Były piękne wiersze, bardzo wzruszające piosenki i pieśni ,o Janie Pawle II. Na zakończenie naszej części artystycznej, wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę” – ulubiona pieśń Papieża Polaka. Był też czas, na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

SUKCES NASZEJ WIKTORII!

W środę 23 października, odbył się w naszym Przedszkolu, VIII Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Nasze Przedszkole, reprezentowała Wiktoria K. z grupy starszaków. Wiktoria bardzo pięknie zaprezentowała się podczas Konkursu i zdobyła zasłużone II miejsce, zaś jej praca plastyczna, została oceniona najwyżej i  tym samym zdobyła I miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszej grupowej koleżanki i życzymy jej dużo szczęścia i dalszych sukcesów, w kolejnych konkursach i przeglądach.

VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II

 

23 października 2019 roku, w Przedszkolu nr 13 im. Jana Pawła II, odbył się VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzo o świętym Janie Pawle II.

W konkursie wzięło udział 6 przedszkoli, tj. Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 9, Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II, Przedszkole nr 15 oraz Przedszkole Katolickie im. św. Józefa.

Dzieci odpowiadały na dwa teoretyczne pytania z życia Karola Wojtyły, układały puzzle z Janem Pawłem II oraz przedstawiały przygotowaną wcześniej ciekawostkę o tym papieżu. Na konkurs należało przygotować również pracę plastyczną, „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Komisja brała pod uwagę wkład pracy dziecka oraz jego kreatywność.

Nad porządkiem konkursu czuwała komisja w składzie: Ksiądz Jan Zając, pani Barbara Śnieżek – logopeda i Małgorzata Ćwiękała – Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola nr 13.

W wyniku konkursu I miejsce zdobył Piotr Ścieżka z Przedszkola nr 2, II miejsce Wiktoria Kopeć z Przedszkola nr 13, zaś III Piotr Chabzda z Przedszkola nr 15.

Konkurs uświetnił występ grupy 6-latków z przedszkola nr 13. Uczestnicy konkursu mogli skosztować pysznej, papieskiej kremówki.

Konkurs przygotowały i prowadziły nauczycielki – Bożena Giera, Elżbieta Furtak i Natalia Kosior.

 

„OTWARCIE PLACU ZABAW – WIZYTA DYREKTORA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO W TARNOBRZEGU!”

We wtorek 22 października, miało miejsce uroczyste otwarcie, nowej części placu zabaw, w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci, prezentując program artystyczny – dziękowały Panu Dyrektorowi WORD – u, za przekazanie środków finansowych na częściowe pokrycie opłat, za wykonany plac zabaw.

„O YETI!” – WYJŚCIE DO KINA

W środę 16 października, grupy: 4-, 5- i 6- latków, wybrały się do kina „Wisła”, w Tarnobrzeskim Domu Kultury,  na premierową komedię animowaną dla dzieci. Akcja filmu rozgrywająca się w Szanghaju, a następnie w pięknej scenerii Himalajów  - bardzo się nam podobała. Natomiast pięknie przedstawiona historia nastolatki, która spotyka małego Yeti i wraz z przyjaciółmi organizuje niezwykła wyprawę, aby odwieźć  malca do domu -  bardzo nas wzruszyła. Film bardzo nam się podobał, i po projekcji  w bardzo radosnych nastrojach, wróciliśmy do przedszkola.

„DZIEŃ DRZEWA”

W czwartek 10 października, obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. 6-latki wysłuchały bajki zatytułowanej: „Czarodziejski dąb, a także wykonały grupową prace plastyczną.

PLANETARIUM "HALO WIEDZA"

W poniedziałek 7 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z astronomii. Po wstępnej pogadance na temat kosmosu prowadzący zaprosili nas do niezwykłego namiotu i zabrali w podróż do najdalszych zakątków wszechświata. Nasza podróż odbywała się przez Układ Słoneczny, przechadzaliśmy się po Marsie, lądowaliśmy na Księżycu i podziwialiśmy pierścienie Saturna. Seans zapewnił dzieciom rozrywkę, ale też przekazał najważniejsze informacje o kosmosie w przystępny sposób. Animacje video nie tylko dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć, ale także dostarczyły wielu "kosmicznych wrażeń" Smile

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU!

W piątek, 4 października obchodziliśmy  Światowy Dzień uśmiechu. Z tej okazji sześciolatki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyły w ciekawych zajęciach.

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

W piątek 27 września nasze przedszkole odwiedził teatr Bazyl z przedstawieniem "Legenda o smoku wawelskim". Zaprezentowana inscenizacja przybliżyła dzieciom legendę o smoku, który niegdyś gnębił mieszkańców Krakowa oraz o dzielnym i sprytnym szewczyku. Jak każda baśń, tak i ta niesie ważne dla kształtowania wrażliwości młodego widza przesłanie, bowiem uczy rozróżniać dobro i zło, a także ukazuje wartość rozumu i mądrości.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

26 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci ze służby drogowej. Panowie opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na jezdni. Każdy przedszkolak mógł także przymierzyć policyjną czapkę oraz obejrzeć policyjne pojazdy.

 

galeria zdjęć na grupowych pocztach

 

 

STARSZAKI  OBCHODZĄ

„DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA”!

 

We wtorek 24 września, sześciolatki obchodziły „Dzień Spadającego Liścia”. Przedszkolaki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, gdzie uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach.

 

WIELKIE SPRZĄTANIE ŚWIATA!

Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. 20 września przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać planetę Ziemię. Maluszki sprzątały nasz ogród przedszkolny, a starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Celem akcji jest pokazanie przedszkolakom skutków zaśmiecania świata, wyjaśnienie potrzeby ochrony środowiska i recyklingu.

 

ŚWIĘTUJEMY „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”!

 

W czwartek 19 września grupy cztero-, pięcio- i  sześciolatków świętowały Dzień Przedszkolaka w „Fabryce Zabawy” w Tarnobrzegu. Był to wyjątkowy dzień, który bardzo radośnie upłynął dzieciom na wspaniałej zabawie.

galeria zdjęć na grupowych pocztach

 

 

 

 

Zaproszenie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci 6 - letnich na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w naszej sali w najbliższy wtorek 17 września 2019 roku, o godzinie 16.30. Ze względu na ważność omawianych spraw - obecność na zebraniu jest obowiązkowa!

Zebranie odbywa się bez udziału dzieci. Bardzo prosimy o zapewnienie dzieciom opieki na czas trwania zebrania!

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja i nauczycielki z grupy 6 - latków.

 

 

Ogłoszenie - 3 latki

Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się

12.09.2019 roku (czwartek) o godzinie 16.30 w sali 3 - latków

Dyrektor i nauczycielki

 

 

OGŁOSZENIE- 4 latki

Zapraszamy rodziców na zebranie grupowe,

które odbędzie się 10 września 2019 roku w sali 4-latków o godzinie 16.10.

Prosimy o przybycie bez dzieci.

Dyrektor i nauczycielki

 


Ogłoszenie - 5 latki

 

Informujemy, że w dniu 05.09.2019r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców grupy "Pszczółki".

Serdecznie zapraszamy.

Nauczycielki grupy 5 - latków

 

VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II

(C) 1981 - 2021 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.