Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

[2011 - 2012 - 5 latki] 5-latki serdecznie witają

 

5-latki serdecznie witają

 

 

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

 

2 czerwca 2012 roku to wspaniały dzień dla nas i dla naszej grupy. Wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza – królewskiego miasta naszego regionu.

Główną atrakcją autokarowej wycieczki był półgodzinny rejs po najdłuższej rzece w Polsce – Wiśle. Podziwialiśmy piękne widoki, otrzymaliśmy też pamiątkowe marynarskie pieczątki na ręce, z których byliśmy bardzo dumni.


Po zakończonym rejsie i zejściu z pokładu statku było pozowanie do wspólnego zdjęcia w towarzystwie kapitana statku.


Był też czas na posiłek i wspaniałą zabawę na placu zabaw w pobliżu przystani. Korzystaliśmy z huśtawek, karuzeli, zjeżdżalni. Sprzęt do zabawy był to dla nas tym bardziej atrakcyjny, gdyż takiego nie mamy nawet na placu przedszkolnym.


Po zabawie pojechaliśmy do centrum miasta, gdzie spacerowaliśmy po Sandomierskiej Starówce. Karmiliśmy gołębie, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Powróciliśmy do Przedszkola troszkę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i weseli po bardzo udanej wycieczce.

więcej...

 

W PARKU

 

Wreszcie pogoda dopisała i mogliśmy wybrać się do parku.


Wrażenia były niesamowite. Tyle wysokich drzew, jedne liściaste, inne iglaste, każde piękne w swoim rodzaju.

Poznaliśmy nazwy niektórych drzew i krzewów. Zachwycaliśmy się nie tylko wysokimi drzewami, ale również śpiewem ptaków, napotkaną wiewiórką, która zmykała na drzewo.

Zauważyliśmy domki dla ptaków, ich gniazda. Mogliśmy również namacalnie doświadczyć tego, co już poznaliśmy na zajęciach – pojęcia runa leśnego, ściółki, wysokich drzew.


W drodze powrotnej korzystaliśmy z placów zabaw, na których było dużo śmiechu i radości.

 

 

TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Z WIEDZĄ DLA NAJMŁODSZYCH

5 czerwca 2012 roku w Przedszkolu odwiedziły nas panie pracujące w laboratorium w Zakładzie Wodociągów. Podczas spotkania obserwowaliśmy prowadzone badania czystości wody pitnej, jak również mogliśmy uczestniczyć w różnych doświadczeniach obrazujących skażenia wody różnymi środkami chemicznymi.


Poznaliśmy sposób dostarczania wody pitnej do domów oraz sposób, w jaki zużyta woda wędruje do systemu kanalizacji.


Po spotkaniu otrzymaliśmy drobne upominki od pań laborantek, a sami zrewanżowaliśmy się podziękowaniem, jakie wręczyliśmy za miłe spotkanie i bardzo ciekawe doświadczenia.

więcej...

 

SZTUCZKI CYRKOWE W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 4 czerwca tego roku odwiedzili nas prawdziwi cyrkowcy z Agencji Artystyczno – Cyrkowej „Cascada” z pokazem niesamowitych sztuczek cyrkowych. Było więc żonglowanie piłeczkami, maczugami, kręcenie dużymi obręczami, sztuczki z ogniem, a nawet z potłuczonym szkłem.

Były też zwierzęta, a wśród nich piękny dalmatyńczyk wykonujący polecenia swojego pana.


My również mogliśmy spróbować i sprawdzić swoje umiejętności dotyczących sztuczek cyrkowych pod okiem fachowców.


więcej...

 

FAMILIADA 2012

1 czerwiec tego roku był wspaniałym dniem dla wszystkich nas – przedszkolaków, gdyż wtedy właśnie specjalnie dla nas zostały przygotowane niespodzianki, konkursy i zabawy taneczne. Już od samego rana z niecierpliwością oczekiwaliśmy na popołudniową zabawę i przyjście Rodziców. Aż w końcu rozpoczęła się wspaniała zabawa! – z ulgą odetchnęliśmy.

Rodzice przygotowali dla nas ogromną niespodziankę w postaci nietypowej inscenizacji według wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Wśród występujących byli Rodzice naszych kolegów i koleżanek z grupy: rzepkę zagrał Tata Patrycji, Kicię – Mama Kingi, Wnuczka – Tata Julci, a Tata Bartusia – Żurawia. Wszystkim postaciom towarzyszyła wspaniała muzyka. Każdy aktor w podzięce za trud włożony w przygotowanie i przedstawienie otrzymał „wesołą kalarepkę”.


Po przedstawieniu wspólnie z Rodzicami wspaniale bawiliśmy się przy muzyce, braliśmy udział w konkursach i loterii fantowej z niespodziankami.


W międzyczasie tej jakże udanej zabawy mogliśmy się posilić pysznymi kiełbaskami, ciastem, ciasteczkami oraz napojami.


Dziękujemy wszystkim za przygotowaną wyśmienitą zabawę nie tylko dla nas, ale również dla Rodziców i zaproszonych gości.

więcej...

 

MAMA I TATA

 

…Ty mnie otaczasz swoją opieką,

Ty robisz dla mnie wciąż coś dobrego

To Ty się troszczysz o moje zdrowie.

Dziś tą piosenką dziękuje Tobie.


 

Dlatego dzisiaj życzę Ci,

niech Ci się milion gwiazdek śni,

niech Ci radości nie brakuje,

niech na Twej buzi uśmiech króluje…

W dniu 24 maja 2012 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury dzieci z naszego Przedszkola i my wraz z nimi przedstawiliśmy program artystyczny dla naszych kochanych Rodziców – Mamy i Taty. Rodzice to najważniejsze dla nas osoby w całym życiu, w dniu ich święta możemy pokazać im, jak świetnie radzimy sobie na występach, jak jesteśmy szczęśliwi móc zaprezentować im nasz trud włożony w przygotowaniu niespodzianek do nich.

W trakcie trwania tak wzniosłej uroczystości naszych kochanych gości powitała Pani Bożenka, która podkreśliła, jak ważni w naszym życiu są nasi Rodzice i jak dużo im zawdzięczamy. Na przywitanie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „Trochę się boimy”, aby zyskać trochę odwagi i pokazać, że trema nie jest nam obca.


Jako pierwsi wystąpili nasi koledzy z grupy czterolatków, którzy zaprezentowali piękne piosenki, taniec z kapeluszami oraz recytowali wiersze. Następnie na scenę wspięły się maluszki, które zostały przywitane gromkimi brawami i bardzo dzielnie poradziły sobie z pioseneczkami i wierszami. My byliśmy grupą trzecią – zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki „Walczyk dla Mamy” oraz „Słońce dla Ciebie”. Mogliśmy pochwalić się pięknym ludowym tańcem „Przepióreczka”.

Jako ostatni wystąpili nasi koledzy i koleżanki z grupy sześciolatków, którzy swym tańcem, wierszami kończyli grupowe występy.

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wspólnie wyrecytowały krótki wiersz i zaśpiewały piękną piosenkę „Dla Mamy, dla Taty”.

Po udanym występie wręczyliśmy kochanym Rodzicom upominki i bardzo mocno ich uściskaliśmy.

Wszystkie zaprezentowane wiersze recytowane w czasie występu pochodzą z konkursu „Mamo! Tato! Kocham Was!”.

więcej...

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Propagując hasło "Cała Polska czyta dzieciom" 23 maja 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie w bibliotece, w którym uczestniczyliśmy. Zaproszonym gościem była pani Sabina pochodząca z USA.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy bajki o Myszce Miki w języku polskim i angielskim, po czym kolorowaliśmy ilustracje z głównym bohaterem, na których pani Sabina pisała dla nas specjalne dedykacje.

Otrzymaliśmy również dyplomy od miłego gościa oraz zapewnienie kolejnego spotkania.

 

 

MAMO! TATO! KOCHAM WAS!
- KONKURS RECYTATORSKI

 

21 maja odbył się Wielki Konkurs Recytatorski „Mamo! Tato! Kocham Was!” W konkursie wzięli udział nasi koledzy i koleżanki z każdej grupy przedszkolnej, których do udziału w nim zgłosili Rodzice.

Z naszej grupy do konkursu przystąpiło 13 dzieci: Oskar Dec, Bartosz Gospodarczyk, Wiktoria Gronek, Partycja Hynek, Antoś Kołodziej, Hubert Krajanowski, Dominik Madej, Julia Pycior, Kinga Rękas, Madzia Sałek, Jaś Sewera, Kacper Wawer, Karol Wojtal Za występ każdego mocno trzymaliśmy kciuki.


W przerwach, podczas których jury obradowała nad wyłonieniem laureatów z poszczególnych grup my wraz z panią Anią wesoło bawiliśmy się przy znanych nam zabawach ruchowych do ciekawych piosenek.


Prezentacje recytatorskie były oceniane przez komisję konkursową, w skład której wchodziły mamy naszych koleżanek. Natomiast wszystkie przedszkolaki dzielnie kibicowały wszystkim uczestnikom.


Zwycięzcami w naszej kategorii wiekowej, którzy zajęli pierwsze równorzędne miejsca zostali:

Hubert Krajanowski

Kinga Rękas

Julia Pycior

Pozostałe dzieci zdobyły wyróżnienia.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


więcej...

 

PIERWSZA ROCZNICA BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

 

15 maja zaprezentowaliśmy naszym kolegom z innych grup oraz pracownikom Przedszkola program słowno – muzyczny z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II, która przypada na dzień 1 maja.

W programie wykorzystano wiersze napisane przez dzieci, Rodziców i absolwentów naszego Przedszkola i zgłoszonych do konkursu „Jan Paweł II w wierszu i piosence” ogłoszonego w październiku 2011 roku.

Oprócz wierszy zaprezentowaliśmy taniec ludowy „Przepióreczka” oraz zaśpiewaliśmy Hymn naszego Przedszkola, a także piosenki związane z osobą Jana Pawła II.

Koledzy z naszej grupy pełnili funkcję straży papieskiej w czasie trwania akademii, co przyczyniło się do jej uświetnienia.

więcej...

 

W BARZE „KEBAB POCZEKALNIA”

 

W naszym Przedszkolu ogłoszono akację zbierania zakrętek dla chorego chłopca Jędrka Fietko. Do udziału w konkursie bardzo zachęcały nas nasze panie, które poprzez rozmowę oraz podawane przykłady utwierdziły nas w przekonaniu, że należy pomagać innym – nieść im pomoc, o którą nie zawsze proszą.

Wszystkie rady wzięliśmy sobie do serca i bardzo pilnowaliśmy w domu, a także podczas wizyt u bliskich nam osób, aby żadna zakrętka nie była przez pomyłkę wyrzucona. Bardzo zaangażowały się w naszą akcje mamy pracujące w banku, które zadbały o to, by przywieziono dla nas zakrętki aż z Bieszczad.

W trakcie rozstrzygnięcia konkursu mieliśmy cichą nadzieję, że wygramy. Ii udało się! Laughing

Nagrodą było wyjście do Baru „Kebab Poczekalnia”, do którego wybraliśmy się 14 maja i gdzie czekało na nas pyszne jedzonko, a w tym nasze ulubione mięsko, frytki i mniej lubiane surówki.

Wszyscy cieszyliśmy się, że tego dnia mogliśmy miło spędzić czas poza Przedszkolem i zjeść coś mało zdrowego, ale jakże pysznego.

Bardzo podoba nam się taka forma nagrody. I jest ona dla nas tym bardziej cenna, gdyż dzięki uczestnictwu w konkursie i wielkiemu zaangażowaniu mogliśmy podarować komuś swoją pomoc, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Jedzonko było pyszne i bardzo nam smakowało Smile

 

 

JAK POWSTAJE MIÓD?
– ZAJĘCIE OTWARTE

 

10 maja w naszej sali miało miejsce zajęcie otwarte dla Rodziców. Zajęcie miało to na celu ukazanie, w jaki sposób powstaje miód – nasze ulubione małe co nieco. Dzięki temu zajęciu poznaliśmy zwyczaje pszczół, panującą wśród nich hierarchię, sposób zbierania nektaru z kwiatów. Mieliśmy możliwość oglądania ciekawych eksponatów związanych z pracą pszczelarza – ramkę, na której znajdowały się plastry zrobione przez pszczoły, a w nich prawdziwy miód, odkurzacz dymny oraz „serki” wytworzone przez pszczoły. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o miodzie, jego zastosowaniu, właściwościach zdrowotnych, rodzajach oraz o sposobie jego przechowywania.


Podczas zabaw ruchowych niektórzy z nas zamieniali się w króla rządzącego pszczelą rodziną i którego rozkazy wypełniają wszyscy poddani.

Wspólnie z Rodzicami wykonaliśmy plakaty przedstawiające sad lub ogród wraz z ulami. Ten etap zajęcia był dla nas bardzo fajną zabawą.


Ale najsmaczniejsze czekało nas na zakończenie – degustacja różnych rodzajów miodu na wafelkach i owocach.

 

 

ŻABKI

 

Wiosna w pełni, jest cieplutko, słonecznie, wychodzimy do ogrodu przedszkolnego i na długie spacery. Na jednym z nich wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury. Słyszeliśmy piękny śpiew ptaków, bzyczenie owadów, rechot żab. Ten ostatni tak bardzo nam się spodobał, że po powrocie do Przedszkola wykonaliśmy przestrzenne żabki. Poznaliśmy pojęcie „barwa ochronna” i już wiemy, dlaczego tak trudno dostrzec zieloną żabkę w zielonej trawie.


Nasze żabki na szczęście bociana bać się nie muszą. Pięknie wyglądały w naszej sali i w szatni.


Przy ich wykonaniu zupełnie nikt nam nie pomagał,
a nawet bardzo skomplikowane elementy wycięliśmy sami.


 

 

KONKURS ZBIERANIA NAKRĘTEK – ROZSTRZYGNIĘTY !!!

 

 

W dniu 23 kwietnia w sali naszych kolegów z grupy 6-latków odbyło się rozstrzygnięcie konkursu związanego ze zbieraniem nakrętek. Rywalizacja pomiędzy grupami była bardzo zacięta – wszyscy solidarnie włączyli się do zbiórki. Panie informowały nas o celu akcji, czyli przekazaniu zgromadzonych nakrętek Jędrkowi, chłopcu troszkę starszemu od nas.

W czasie trwania rozstrzygnięcia konkursu swoją obecnością zaszczyciła nas mama Jędrusia, która opowiedziała nam, jak ważny i wspaniały uczynek zrobiliśmy dla jej syna i jak bardzo im pomogliśmy. Na ręce Pani Agnieszki złożyła piękne podziękowanie w imieniu swojej rodziny, ale głównie Jędrzejka.


W czasie trwania uroczystości czas umilały nam nasi koledzy i koleżanki z najstarszej grup, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności wokalne i zaśpiewali dla nas piosenkę. W tym czasie pani Agnieszka wspólnie z członkami komisji – Panią Małgosią Michalską, naszą ulubioną panią logopedą i Panią Magdaleną Walkiewicz, mamą naszej koleżanki Patrycji ważyły zgromadzone nakrętki.


Gdy nadszedł czas ogłoszenia wyników wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, której grupie uda się zwyciężyć. Jak się później okazało:

IV miejsce zajęła grupa 3 – latków z wynikiem 22,95 kg

III miejsce przypadło grupie 4 – latków z wynikiem 25 kg

II miejsce zajęły 6 – latki z rezultatem 29,95 kg

I miejsce przypadło grupie 5 – latków z wynikiem 38,50 kg

Bardzo się z tego ucieszyliśmy, choć byliśmy o wiele bardziej zaskoczeni. W sumie zebraliśmy 116,40 kg nakrętek.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować WSZYSTKIM RODZICOM za zaangażowanie.


więcej...

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

 

Ten dzień był dla nas wszystkich wyjątkowo pracowity, braliśmy bowiem udział aż w trzech dużych uroczystościach. W trakcie spotkania dotyczącego Światowego Dnia Książki swoją obecnością umiliły nam czas panie zaprzyjaźnione z naszym Przedszkolem – Pani Gosia Michalska – logopeda oraz Pani Agnieszka Biela – Małecka – psycholog.


Wraz z kolegami z innych grup utrwaliliśmy pojęcia związane z czytelnictwem, tj. biblioteka, księgarnia, czytelnia, wypożyczalnia. Mamy nadzieję, że od teraz terminy te nie będą nam się mylić.

więcej...

 

ŚWIĘTO ZIEMI

 

Pani Ania przedstawiła nam najważniejsze zagrożenia dla naszej planety, my zaś wskazywaliśmy na działania, jakie podejmuje Przedszkole związane z tematem ekologii. Wiemy, że w Przedszkolu zbieramy makulaturę, plastikowe butelki, zużyte baterie, uczestniczymy w zajęciach o tematyce ekologicznej prowadzonych przez nasze Panie. Dzięki temu wiemy, co to recykling, do jakich kontenerów powinniśmy wyrzucać dany rodzaj odpadów oraz jakie podejmować działania, by nie szkodzić naszej planecie.

więcej...

 

W PRZEDSZKOLU

Nasza grupa to dzieci, które bardzo lubią chodzić do Przedszkola. Miło spędzamy tutaj czas na wspólnych zabawach i zajęciach. Chodzimy na spacery, wycieczki, bawimy się, ale również chętnie uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez nasze panie, podczas których skupiamy uwagę na pracy m.in. z książką pogłębiając zdobyte wiadomości i umiejętności logicznego myślenia.

 

 

W BIBLIOTECE

Współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Tarnobrzegu rozpoczęliśmy podczas realizacji programu autorskiego "Książka przyjacielem dziecka". W związku z tym wybraliśmy się do biblioteki, gdzie poznaliśmy jej wyposażenie oraz sposób wypożyczania książek. Wysłuchaliśmy bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Oglądaliśmy książki, czasopisma oraz rysowaliśmy bohatera wysłuchanej bajki. Mieliśmy też możliwość zabawy w kąciku z zabawkami, grami i układankami.

Uwieńczeniem miłego pobytu w bibliotece było wspólne zdjęcie.

 

 

WIOSNA I HIACYNTY

 

Zainspirowani nadejściem wiosny wspólnie z naszą panią wykonaliśmy bibułkowe Hiacynty.


Wiemy, że prawdziwe Hiacynty to kwiaty, które rozwijają się z cebulki i lubią wilgoć. Poznaliśmy ich charakterystyczny zapach. Nasze bibułkowe zaś nigdy nie będą wymagały podlewania oraz nigdy nam nie przekwitną. Zawsze będą cieszyć nasze oczka swym ciekawym wyglądem.

Wykonanie kwiatuszka składało się z dwóch etapów, przez które musieliśmy cierpliwie przejść.


Łatwy – pierwszy etap polegał na zamalowaniu na zielono podstawy Hiacynta, drugi zaś – trudniejszy wymagał od nas dużej cierpliwości i staranności w doklejaniu i rozplanowaniu powierzchni dla doklejania bibułkowych kulek.

Najwięcej frajdy i satysfakcji dał nam widok wszystkich kwiatków ustawionych razem na oknie.


 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II – NASZEGO PATRONA

 

W dniu 2 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Tego dnia po obiedzie na zaproszenie pani Ani z grupy 6-latków zebraliśmy się w sali naszych kolegów, by dowiedzieć się znacznie więcej o tym dniu. Pani Ania przedstawiła nam historię tego święta, które przypada w rocznicę urodzin Duńczyk Jan Chrystian Andersen.

Wraz z kolegami z innych grup braliśmy udział w rozwiązywaniu zagadek słownych, obrazkowych, przez co mogliśmy pokazać, jak wiele wiemy na temat dziecięcych bajeczek i wierszy. Bawiliśmy się także w zabawy ilustracyjne do słów piosenek oraz zabawy kołowe.

Każda z pań czytała nam wiersze i bajki. Pani Agnieszka zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Kaczka - dziwaczka”, który znamy,  więc bardzo chętnie pomogliśmy w recytacji. Pani Ania z Panią Kasią wspólnie przedstawiły wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Pan Jarząbek”, zaś Pani Dyrektor z pomocą wszystkich zebranych dzieci przedstawiła wiersz „Lokomotywa” autorstwa Juliana Tuwima.

 

 

 

Również tego dnia obchodzona była siódma rocznica śmierci patrona naszego Przedszkola – Jana Pawła II. Naszego kochanego rodaka, Papieża, przewodnika i mentora duchowego milionów ludzi. I o tej rocznicy pamiętaliśmy.

więcej...

 

PROGRAM MUZYCZNY "GAIK - MAIK"

 

Program muzyczny „Gaik – Maik” jest prezentowany przez dwie grupy.

Dzieci z grupy 6-latków to „Gaik”, który prezentuje zwyczaje ludowe związane z nadejściem wiosny oraz obrzędami Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci 5-letnie to „Maik”, który przedstawia pieśni i tańce ludowe związane tematycznie z naszym regionem.

Powyższy program słowno – muzyczny dzieci prezentowały dla Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu przy ul. Kurasia.

W trakcie występu widzieliśmy ogromną radość i wzruszenie na twarzach pensjonariuszy oraz pracowników DPS. Dla dzieci i pracowników Przedszkola było to wielkie wydarzenie, do którego długo się przygotowywaliśmy. Poprzez możliwość obcowania z osobami starszymi dzieci obserwują i uczą się, jak należy zwracać się do takich osób oraz jak wiele uwagi, uśmiechu i życzliwości im się należy.

więcej...

 

W czasie występu dla pracowników Przedszkola swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z wszystkich grup. Pierwsze wystąpiły maluszki. 3-latki zaśpiewały dla zgromadzonych gości kilka wesołych wiosennych piosenek.

4-latki zaprezentowały piosenki ilustrowane ruchem oraz wprowadziły nas śpiewająco w tematykę Świąt Wielkanocnych.

Dzieci z grupy 6-latków zaprezentowały program „Gaik”.

Na koniec nasza grupa zaprezentowała program „Maik”.

więcej...

 

W dniu 3 kwietnia wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy 6-latków zaprezentowaliśmy program słowno - muzyczny dla Rodziców „Gaik-Maik”. W czasie trwania występu na twarzach Rodziców widzieliśmy zadowolenie i uśmiech, nasze panie z przejęciem trzymały za nas kciuki.

Zanim jednak nadszedł czas występu z drobną pomocą pań z naszej grupy wykonaliśmy dla Rodziców drobne upominki :)

Po zakończonym występie Rodzice długo bili nam brawo, a my wręczyliśmy im własnoręcznie wykrawane i malowane ozdoby wielkanocne, by jeszcze bardziej przybliżyć nadchodzące święta.

 

 

 

Powyższy program prezentowaliśmy również wspólnie z grupą 6-laków dla dzieci i pań ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie mgr Barbara Chomka oraz mgr Małgorzata Siepetowska wraz ze swoimi uczniami.

 

 

 

Pragniemy serdecznie podziękować także naszej nieocenionej Pani Grażynce za cierpliwe nas przygotowanie oraz dyspozycyjność, związaną z tak liczymi występami.

 

 

 

WIOSNA I... KURKI

 

Nadeszła nasza ulubiona pora roku - WIOSNA, czyli czas, kiedy wszystko budzi się do życia,
a w przyrodzie zaczyna się "wszystko od nowa".

Dziś wspólnie z naszą panią wykonaliśmy papierowe kurki, które pięknie ozdobiły naszą szatnię.

Wszystkie wycięte części doklejaliśmy zgodnie z instrukcją Pani Kasi, a i tak nie wszystkie kurki są do siebie podobne. I to właśnie powoduje, że są one takie piękne :)

 

 

TEATRZYK "PORWANIE KSIĘŻNICZKI"

 

23 marca 2012 roku zawitał do naszego Przedszkola Teatr Lalek "Pinokio" z bajką "Porwanie księżniczki". Pomimo groźnie brzmiącego tytułu i bardzo przebiegłego cygana sprawcy porwania wszystko dobrze się skończyło, a dzięki dobroci zwierząt otaczających rozkapryszoną księżniczkę udało się jej z powrotem dotrzeć do zamku, w którym mogła jako księżniczka Paulinka żyć długo i szczęśliwie.

Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy teatralne pieczątki na rączkach i mogliśmy zrobić sobie wspólne zdjęcie z lalkami.

więcej...

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy był jednocześnie jako "Zielony Dzień". W tym dniu wszyscy przemaszerowaliśmy uroczyście przez miasto niosą Marzannę - zimową pannę, którą po powrocie do Przedszkola zostawiliśmy w ogrodzie przedszkolnym, z którego bardzo szybko zniknęła wraz z odejściem zimy.


Choć tego dnia pogoda nam nie dopisała to i tak cieszyliśmy się wielce z nadejścia upragnionej pory roku.

więcej...

Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na samodzielnie wyhodowaną fasolkę. Zadaniem każdego dziecka było zasadzenie wspólnie z Rodzicem fasolki w domu i pierwszego dnia wiosny przyniesienie jej do Przedszkola.

Komisja konkursowa skrupulatnie mierzyła wysokość wyhodowanych fasolek.

Zwycięzcami w konkursie została grupa 4-latków, w której średnia długość fasoli wyniosła 24,13 cm. II miejsce zajęła grupa 6-latków z wynikiem 15,78 cm, III miejsce - grupa 5-latków - 11,50 cm, natomiast IV miejsce zajęły maluszki, w których średnia długość fasoli wyniosła 6,82 cm.


Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, zaś każdy, kto przymaszerował do Przedszkola z fasolką w rączce otrzymał medal WZOROWEGO HODOWCY FASOLI

 

 


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)

więcej...

 

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

12 marca w Przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z inspektorem Januszem Pyką - Strażnikiem Miejskim i Panią Ireną Peter z Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Zaproszeni goście opowiadali nam o pracy i obowiązkach tarnobrzeskich strażników miejskich oraz o obowiązkach właścicieli względem posiadanych zwierząt, zwłaszcza psów oraz przybliżyli nam prawa zwierząt. Zademonstrowali, w jaki sposób należy zachować się w kontakcie z nieznanym zwierzęciem oraz przedstawili rasy psów niebezpiecznych, których posiadanie związane jest otrzymaniem odpowiedniego zezwolenia.

Zgromadzone przedszkolaki opowiadały o swoich zwierzętach, zaś na zakończenie spotkania każdy otrzymał biuletyn, w którym opisane są obowiązki opiekunów zwierząt.

Dzieci zaproszonym gościom wręczyły dyplom z podziękowaniem oraz kwiatuszki.


W tym dniu przedszkolaki na ręce strażnika Miejskiego przekazali karmę dla zwierząt dla podopiecznych "Ogrodu Świętego Franciszka". Same zostały poczęstowane pysznymi cukierkami.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za czynne włączenie się do ogłoszonej akcji :)

więcej...

 

TEATRZYK „STRACH NA WRÓBLE”

 

28 lutego do naszego Przedszkola zagościł teatr prawdziwego aktora z Krakowa „Sfora”, który zaprezentował przedstawienie „Strach na wróble”. Jest nam szczególnie miło, bo odwiedziła nas sama autorka przedstawienia, Pani Bogusława Hodyl, która opowiedziała nam o swojej pracy, zaprezentowała kilka własnych wierszy i rymowanek.

W czasie trwania przedstawienia autorka wcieliła się w rolę ptaszka, który sprytnie zagadywał i przekonywał stracha na wróble do swoich racji i tak go zagadał, że strach dał mu wszystkie owoce, jakie miał za zadanie strzec.

Po zakończonym przedstawieniu wspólnie z aktorami zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

więcej...

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

 

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.
Z tej okazji w naszym przedszkolu nie zabrakło ciekawych wydarzeń.


Mogliśmy wspólnie z kolegami z innych grup poznać dotychczas nie znane piosenki, w które wprowadziła nas Pani Grażynka na rytmice.

Oglądaliśmy krótka scenkę zatytułowaną „Spotkanie” w wykonaniu Pani Ani i Pani Kasi, która opowiadała o tym, jak to biały i czarny kot chciały się spotkać, ale że biały kot czekał przy białym płocie, a czarny przy czarnej ścianie to im się długo nie udawało. Ale jak to bywa w bajkach wszystko dobrze się skończyło. Koty się spotkały i od tej chwili już nigdy się nie rozstawały.


Pani Agnieszka wymyśliła bardzo ciekawe zabawy, ilustrowane piosenki i zadania.
Wspólnie tańczyliśmy i bardzo dobrze się bawiliśmy.

Każda grupa układała obrazek do piosenki "Wlazł kotek na płotek",
a na zakończenie wszystko uwieczniliśmy na wspólnej fotografii.

więcej...

 

WALENTYNKI I RANDKA W CIEMNO

 

14 lutego obchodziliśmy w naszym Przedszkolu wyjątkowe święto - Święto Zakochanych.

Tego dnia królował kolor czerwony i wszędzie obecne były serduszka. My sami byliśmy bardzo zaciekawieni, co w tym dniu będzie się działo, ale wiedzieliśmy, że na nasze Panie zawsze można liczyć.

Tuż po śniadaniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „Największą i Najpiękniejszą Walentynkę”. Zwycięzcami w naszej grupie okazali się: Hubert Krajanowski, Kinga Rękas oraz Dominik Madej. Wyróżnienie otrzymali: Oskar Dec, Ania Idec, Antoś Kołodziej, Konstancja Owczarek, Ola Sołtys, Pawełek Szczęch, Patrycja Walkiewicz i Karolek Wojtal.

więcej...

Tuż po rozdaniu nagród czekała na nas wyjątkowa niespodzianka. Nasze Panie zaprezentowały przedstawienie pt. „Randka w ciemno”. Każda z nich wcieliła się w wyjątkową rolę: Pani Agnieszka była prowadzącą całe przedstawienie, Pani Ania była cudowną Zuzanną, Pani Karolinka była ułożoną bibliotekarką, a Pani Kasia została Pamelą – miłośniczką wszystkiego, co różowe. Pojawił się także tajemniczy Czesio Gitarzysta, którym okazał się Pan Jacek - tata naszych koleżanek z przedszkola.


Każda z pań musiała odpowiadać na różne pytania, zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne. Po tych trudnych zadaniach okazało się, że wszystkie panie zdobyły uznanie Czesława.

Po cudownym przedstawieniu odbyły się zabawy i tańce.


Był to super udany dzień.

więcej...

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYMI
w Tarnobrzeskim Domu Kultury

 

W czasie ferii uczestniczyliśmy w spotkaniu z leśniczymi z Nadleśnictwa „Ryś” z Nowej Dęby. W czasie tego spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia eksponatów dzikich zwierząt zamieszkujących polskie lasy oraz oglądaliśmy prezentację multimedialną i fotografie.

Dzięki temu spotkaniu pozyskaliśmy wiele ciekawych informacji
związanych z obyczajami myśliwych i leśniczych.

więcej...

 

KONKURS NA NAJŚMIESZNIEJSZĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ
WYSTĘP "CZERWONY KAPTUREK"

 

27 stycznia 2012 roku został rozstrzygnięty konkurs "Najśmieszniejsza bombka choinkowa", który został ogłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13. W konkursie udział wzięły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, z naszej grupy tylko Hubert Krajanowski wraz z mamą. Uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody.

Nasza grupa zaprezentowała dla zgromadzonych gości – przedszkolaków, personelu przedszkola i organizatorów konkursu przedstawienie Czerwony Kapturek.

6-latki zatańczyły dla nas kilka wesołych tańców.

więcej...

 

WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W TARNOBRZEGU

 

Widząc, jak wiele radości i uśmiechu wywołał nasz występ z okazji Dnia Babci i Dziadka na twarzach zaproszonych przez nas Dziadziów zdecydowaliśmy wraz z naszymi paniami zaprezentować go osobom zamieszkującym w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kurasia w Tarnobrzegu.

Pensjonariusze przyjęli nas z wielką radością i zaciekawieniem. Po występie wręczyliśmy przygotowane laurki oraz zaśpiewaliśmy „Sto lat”, za co zostaliśmy nagrodzeni brawami i obdarowani szczerymi uśmiechami. Było nam niezmiernie miło móc się zaprezentować i podzielić ciepłem naszych serc z osobami starszymi.

 

 

NAMALUJ NAJPIĘKNIEJSZĄ KOLĘDĘ

- konkurs

 

W dniu 23 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu przy udziale Prezydenta Miasta Pana Norberta Mastalerza oraz Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Anny Czaplińskiej odbyło się oficjalne wręczenie nagród za udział w konkursie pod tytułem „Namaluj najpiękniejszą kolędę”. W naszej grupie nagrody z rąk Pani Dyrektor otrzymały:

I miejsce - Kinga Rękas

II miejsce - Julia Żyguła

III miejsce - Patrycja Hynek

 

Prace na konkurs przygotowaliśmy przy użyciu naturalnych materiałów – nasionek grochu, kaszy, ryżu oraz pasteli olejnych i farb. Musimy przyznać, że otrzymane nagrody bardzo nas ucieszyły, zaskoczyły oraz sprawiły nam wiele radości.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

W dniu 19 stycznia do naszej sali przybyli zacni i wyczekiwani przez nas goście – Nasi Dziadkowie.

 

My, ich wnusie przygotowaliśmy dla naszych Babć i Dziadziusiów przedstawienie zatytułowane „Czerwony Kapturek” oraz montaż słowno – muzyczny, w którym zaprezentowaliśmy wiersze i piosenki, które wywołały uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych bliskich. Po zakończonej akademii każdy z nasz wręczył zaproszonej Babci i Dziadziusiowi własnoręcznie wykonaną figurkę z masy solnej oraz laurkę.

 

Całusom i gratulacjom nie było końca.

 

 

W KARNAWALE, W KARNAWALE...

 

W karnawale, w karnawale
nie siedzimy w domu wcale.
Przymierzamy wstążki, szale,
wybieramy się na bale…

Zgodnie z przesłaniem powyższej piosenki w dniu 13 stycznia
w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Na balu zagościły biedroneczki, pszczółki, złe czarownice, a także spiderman, klauni i złe czarownice, które na szczęście nie rzucały złego uroku. Zabawę prowadziła i umilała prawdziwa orkiestra pod batutą Pani Basi Trzpis oraz zaprzyjaźnionych z nią muzyków.

Z kolegami z innych grup wspólnie świetnie się bawiliśmy.

Po intensywnym tańcu należało znaleźć także chwilę na odpoczynek i rozmowę z koleżankami.

więcej...

 

Po wspólnych tańcach i zabawach nadszedł czas na obejrzenie przedstawienia
w wykonaniu prawdziwych aktorów pt.

 

UKŁADANKA DLA BAŁWANKA

 

Dzięki nim zostaliśmy wprowadzeni w przygody trójki bohaterów – Bałwanka, Mikołaja i Śnieżynki.

więcej...

 

…ZAMIAST GWIAZDY NAD MIASTECZKIEM

KTOŚ ZAPALIŁ ZŁOTĄ ŚWIECZKĘ…

 

My zamiast gwiazdy zapaliliśmy ogień przedświątecznej atmosfery w sercach naszych Rodziców.

W dniu 19 grudnia zorganizowaliśmy dla naszych najbliższych spotkanie przy choince, które miało na celu wprowadzenie wszystkich w magię Świąt Bożego Narodzenia.

W zaprezentowanym montażu słowno – muzycznym chcieliśmy, aby zaproszeni goście odnaleźli sens zbliżających się świąt oraz by przedświąteczne zabieganie nie przysłoniło wzajemnie okazywanej sobie w tym czasie miłości, uśmiechu, przebaczania oraz życzliwości.

Zaproszeni Rodzice oraz nasze rodzeństwo nagrodziło nas wielkimi brawami i składali wielkie wyrazy uznania dla naszych pań.

 

 

PRZEPOWIEDNIA STARUSZKI

 

Wraz z dziećmi z innych grup oglądaliśmy bajkę pt. „Przepowiednia staruszki” w wykonaniu teatru lalek z Nowego Sącza. Dzięki niej przekonaliśmy się, że dobro zawsze zwycięża i zawsze należy być dobrym i uczciwym człowiekiem. Po spektaklu wspólnie z lalkami zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

więcej...

 

BASIOWY BAL PASIASTYCH

 

 

W naszym przedszkolu po raz drugi odbył się pasiasty bal, którego bohaterką jest Basia – dziewczynka, która tak, jak my uczęszcza do przedszkola i zmaga się z różnymi nurtującymi ją problemami i pytaniami.

W tym roku do Basi przedszkola przybył ciemnoskóry chłopiec Titi, który po pewnych perypetiach stał się jej przyjacielem, a my poznaliśmy dokładnie jego historię.

Tegoroczny bal miał na celu ukazać konieczność niesienia pomocy ludziom, których spotkało nieszczęście, uczył tolerancji i przełamywania stereotypów, a co najważniejsze pokazał nam, że wszystkie dzieci chcą mieć rodziców, przyjaciół i być kochane.

więcej...

 

MIKOŁAJKI

 

Grudzień jest miesiącem pełnym niespodzianek i właśnie nasze panie tak bardzo się natrudziły i przygotowały dla nas super wyjazd do krainy zabawy i fantazji zwanej „Figlolandem”. Tam w milej atmosferze spędziliśmy mikołajkowe przedpołudnie. Gdy zaczęliśmy powoli przygotowywać się do powrotu do przedszkola w drzwiach pojawił się Święty Mikołaj, który przyniósł nam wymarzone prezenty na które tak bardzo czekaliśmy. My dla tak zacnego gościa zaśpiewaliśmy piosenkę i obiecaliśmy, że będziemy bardzo grzeczni by mógł nas odwiedzić w przyszłym roku.

Gdy wróciliśmy do przedszkola pani dyrektor przekazała nam zabawki pozostawione przez Świętego Mikołaja dla naszej grupy.

 

 

 

ŚWIĘTO JABŁKA

 

24 listopada w naszym przedszkolu odbyło się „Święto Jabłka”, którego hasłem przewodnim było motto:

JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE.

Wraz z innymi przedszkolakami braliśmy udział w różnorodnych zabawach i zadaniach, jakie wymyśliły dla nas nasze panie. Pani Agnieszka zabrała nas rozśpiewanym autobusem na wyprawę do sadu, gdzie zbieraliśmy jabłuszka i piekliśmy z nich przepyszną szarlotkę. Pani Dominika zaproponowała jedzenie jabłuszek umieszczonych na sznurku oraz karmienie się z zawiązanymi oczami. Za sprawą Pani Karoliny byliśmy kelnerami, a Pani Kasia zamieniła nas w malarzy oraz detektywów, którzy z zawiązanymi oczami musieli z tajemniczego worka wyciągnąć jabłko i nazwać inne znajdujące się w nim owoce.

W naszej sali wykonaliśmy przepyszną surówkę, oczywiście z jabłka i marchewki.

więcej...

 

W KRAINIE ZDROWYCH ZĄBKÓW

 

 

Nasza grupa bierze udział w projekcie Akademii Aquafresh propagującym profilaktykę stomatologiczną u dzieci przedszkolnych. Na tę okoliczność wykonaliśmy pracę plastyczną w postaci opowieści rysunkowej pod tytułem „Przygody Pastusiów w poszukiwaniu Krainy Zdrowych Ząbków”.

Wypełnialiśmy sylwety bohaterów opowieści różnymi technikami – nasionami, kolorowym papierem, kuleczkami bibuły, pastelami. Zaś strony opowieści plastycznej malowaliśmy farbami, pastelami, doklejaliśmy nasiona i owoce drzew. Wraz z naszą panią wymyśliliśmy tekst opowieści, który dokleiliśmy do naszej pracy i wysłaliśmy na konkurs.

 

 

PODZIEL SIĘ SERCEM PODZIEL SIĘ ZŁOTÓWKĄ

 

W dniu 16 października 2011roku odbył się koncert finałowy wieńczący akcję „Podziel się sercem, podziel się złotówką”. W koncercie udział brały dzieci i młodzież z Tarnobrzeskich szkół i przedszkoli. Nasze przedszkole było jednym z ośmiu zgłoszonych do udziału w charytatywnym koncercie.

Na kilka tygodni przed koncertem zbieraliśmy produkty chemiczne na rzecz podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Tarnobrzegu. Udało nam się zebrać bardzo wiele produktów, które w dniu koncertu zabraliśmy ze sobą w darze.

Naszym wkładem był także udział w koncercie, na którym przedstawiliśmy inscenizację słowną zatytułowaną „Czarodziejskie słowa”, która przypomniała wszystkim zgromadzonym o konieczności używania zwrotów grzecznościowych oraz ukazała ważną rolę przyjaźni i posiadania przyjaciela w swoim życiu. Zaśpiewaliśmy także piosenką „Słońce niech wschodzi tam gdzie TY” oraz wykonaliśmy taniec z Pedagogiki Zabawy „Klanza” – Taniec z widokiem.

 

NA STRAGANIE

 

Niedawno na zajęciach poznaliśmy polskiego poetę Jana Brzechwę oraz napisane przez niego wiersze. Najbardziej spodobał się nam wiersz zatytułowany "Na straganie", który zainspirował nas do stworzenia warzywnego teatru. Wspólnie z naszą panią wykonaliśmy kukiełki teatralne z prawdziwych warzyw - występujących w tym utworze.

Zaprosiliśmy także do siebie na występ naszego mini warzywnego teatru naszych kolegów i koleżanki z grupy 4 i 6-latków oraz panią Dyrektor.

 

 

MIŚ HARIBO ZWIEDZA NASZE GOSPODARSTWO WIEJSKIE

 

Makieta gospodarstwa wiejskiego zgłoszonego do konkursu "Kraina Fantazji Misia Haribo"

Nim powstała cała makieta musieliśmy wykonać sporo pracy - Julia i Patrycja tworzyły tło makiety, inni wypełniali sylwety rozcieraną plasteliną.

Jeszcze inni kolorowali zwierzęta bądź wyklejali nasionkami oraz pociętą włóczką.

 

 

KORALE Z WARZYW

Wspólnie z naszą panią wykonaliśmy korale z najpopularniejszych polskich warzyw, czyli z pietruszki i marchewki. Sami nabijalismy warzywa na igłę i nawlekaliśmy je na nitkę - troszkę pokłuliśmy się, ale nikt się nie poddał i wykonał swoje zadanie do końca.

Gotowe korale umieściliśmy w naszym kąciku przyrody, gdzie bardzo ładnie się prezentują.

 

 

NASZA GRUPA

 

tunel

Jesteśmy wesołą, spontaniczną i bardzo ruchliwą grupą dzieci. Jest nas 26 roześmianych szkrabów. Nasze panie to Pani Ela, Pani Kasia i Pani Ola. To one wprowadzają nas w świat bajek, opowiadań i różnych ciekawych historyjek. To z nimi słuchamy muzyki, tańczymy, śpiewamy. Nasze panie pokazują nam otaczający nas świat zabierając nas na spacery, ciekawe wycieczki krajoznawczo - przyrodnicze i ulubiony plac zabaw. Przedszkole to miejsce, do którego chętnie każdego dnia wracamy, bo tu świetnie się bawimy i ciekawie spędzamy czas.

 

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.