Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

[2011 - 2012 - 3 latki] 3-latki - najmłodsze dzieci w Przedszkolu

 

3-latki - najmłodsze dzieci w Przedszkolu

 

 

CZERWONY KAPTUREK

 

25 czerwca 2012 r. niezwykłą niespodziankę sprawili nam uczniowie II klasy Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu, którzy zaprezentowali inscenizację bajki pt. "Czerwony Kapturek". Teatrzyk w wykonaniu młodych aktorów oglądaliśmy z ogromnym zaciekawieniem.

Dużym zainteresowaniem maluszków cieszył się nie taki straszny wilk Wink Chętnie zrobiliśmy sobie z nim oraz pozostałymi bajkowymi bohaterami pamiątkowe zdjęcie.

więcej...

 

TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Z WIEDZĄ DLA NAJMŁODSZYCH

 

5 czerwca gościliśmy w Przedszkolu pracowników Tarnobrzeskich Wodociągów, którzy zaprezentowali nam niezwykle interesujące doświadczenia z wodą. Mieliśmy zatem okazję zobaczyć co dzieje się z brudem, gdy umyjemy rączki oraz jak powstaje woda gazowana. Zaobserwowaliśmy, które przedmioty unoszą się na wodzie a które toną. Ciekawym zjawiskiem były również "tańczące" rodzynki.

Dużym powodzeniem cieszyła się gra na laboratoryjnych naczyniach w różnym stopniu wypełnionych wodą.

Po tak ciekawych doświadczeniach mogliśmy poeksperymentować z prawdziwymi rurami, kolankami i zaworami, które tworzą sieć wodno-kanalizacyjną.

Na zakończenie pokazu Panie z Tarnobrzeskich Wodociągów wręczyły nam upominki:
daszki, balony, kolorowanki, książeczki o Panu Kropelce oraz słodkie batoniki.

więcej...

 

CYRKOWCY W PRZEDSZKOLU

 

4 czerwca nasze Przedszkole odwiedzili cyrkowcy z Agencji Artystyczno-Cyrkowej "Cascada", którzy zaprezentowali nam niezwykłe sztuczki z ogniem, potłuczonym szkłem, a także żonglerkę, czarowanie i kręcenie hula-hopem.

Wiele radości sprawiły nam pokazy z udziałem zwierząt: wyczarowanego zajączka, którego następnie mogliśmy pogłaskać oraz tresowanego dalmatyńczyka, wykonującego iście cyrkowe sztuczki.

Do części sztuczek zostały zaproszone przedszkolaki, a nawet nasze panie.

więcej...

FAMILIADA

 

Dzień Dziecka to najbardziej wyczekiwane święto przez wszystkie maluchy. Tego roku obchodziliśmy je wyjątkowo, ponieważ Przedszkole wraz z Rodzicami zorganizowało dla nas Familiadę z mnóstwem atrakcji. Imprezę swoją obecnością uświetnili: Prezydent Miasta Tarnobrzega - pan Norbert Mastalerz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia - pani Anna Czaplińska, Inspektor Wydziału Edukacji i Zdrowia - pani Elżbieta Turbak oraz Przewodniczący Rady Miasta - pan Dariusz Kołek.

Mimo, że pogoda spłatała nam psikusa - padający deszcz zmusił nas do zabaw w budynku Przedszkola - to i tak wszyscy bawili się wspaniale! Największą atrakcją okazała się inscenizacja "Trochę inna rzepka" w wykonaniu debiutujących aktorów - Rodziców oraz absolwentki naszego Przedszkola.

Następnie wraz z Rodzicami braliśmy udział w licznych zabawach i konkursach.

W przerwie pomiędzy zabawami można było posilić się słodkościami przygotowanymi przez Mamusie oraz zjeść grillowaną kiełbaskę.

więcej...

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe daty w życiu każdego dziecka. Pozwalają nam na wspólne świętowanie i okazanie naszym Rodzicom, jak bardzo ich kochamy. Tego roku, aby podkreślić wyjątkowość tych dni, zaprosiliśmy naszych Rodziców do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, gdzie każda z grup przedszkolnych zaprezentowała program artystyczny.

Z wielkim przejęciem recytowaliśmy wiersze dla Mamy i Taty, zarówno wspólnie, jak i indywidualnie. Zaśpiewaliśmy także piosenkę, a na zakończenie odtańczyliśmy taniec z kwiatuszkami, które następnie wręczyliśmy ukochanym Rodzicom.

więcej...

 

MAMO! TATO! KOCHAM WAS!

- WIELKI KONKURS RECYTATORSKI

21 maja 2012 r. odbył się konkurs recytatorski, w którym brały udział chętne przedszkolaki. Zadaniem dzieci było nauczenie się wiersza o Mamie lub Tacie pod okiem Rodziców w domu, a następnie zaprezentowanie go przed licznie zgromadzoną widownią. Z grupy maluszków do konkursu zgłosili się: Monika Rawska, Bartuś Rogóz, Ania Sałata i Ola Zawiska.

Decyzją jury pierwsze miejsce zajęły: Ola Zawiska, Ania Sałata i Monika Rawska, natomiast wyróżnienie przyznano Bartusiowi Rogózowi. Serdecznie gratulujemy małym zwycięzcom!

więcej...

 

PIERWSZA ROCZNICA BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

 

Przedszkolaki z "Trzynastki" są niezwykle dumne z faktu, że patronem naszej placówki jest Jan Paweł II, dlatego pamiętają o tak ważnej dacie, jaką jest pierwsza rocznica beatyfikacji Wielkiego Polaka. Z tej to właśnie okazji pięciolatki zaprosiły nas na program słowno-muzyczny, dzięki któremu poznaliśmy ważne fakty z życia Karola Wojtyły. Warto wspomnieć, że starszaki recytowały wiersze napisane przez dzieci i Rodziców z naszego Przedszkola, które zostały zgłoszone na konkurs "Jan Paweł II w wierszu i piosence".

więcej...

 

 

DINOZAURY W PRZEDSZKOLU

 

W naszym przedszkolu bardzo często pojawiają się niezwykli goście. 26.04.2012 r. odwiedziły nas dinozaury! Mieliśmy okazję poznać zwyczaje, wygląd oraz nazwy niektórych prehistorycznych gadów.

Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się interaktywny dinozaur, który samodzielnie poruszał się, wydawał odgłosy, a nawet okazywał swoje zadowolenie, kiedy był przez nas głaskany.

Na zakończenie obejrzeliśmy przez specjalne okulary film 3D, oczywiście o dinozaurach.

więcej...

 

ROZSTRZYGNIĘCIE NAKRĘTKOWEGO KONKURSU

 

 

W miesiącu kwietniu autorzy gazetki "Szczęśliwa Trzynastka" ogłosili Wielki Konkurs Zbierania Nakrętek. Zadaniem dzieci z każdej grupy było uzbieranie jak największej ilości plastikowych nakrętek. Maluszki spisały się na medal! Dzięki zaangażowaniu dzieci, Rodziców a niejednokrotnie również i całych rodzin naszych milusińskich uzbieraliśmy aż 22,95 kg tego surowca. Zebrane nakrętki zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Jędrusia Fietko.

 

 

23.04.2012 roku, w dniu rozstrzygnięcia konkursu odbyło się oficjalne ważenie, w którym uczestniczyła również mama Jędrzeja. Zajęliśmy IV miejsce (22,95 kg), III zdobyły 4-latki (25 kg), II - 6-latki (29,95 kg), zwycięzcami okazały się 5-latki (38,5 kg). Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki upominek, natomiast zwycięska grupa dodatkowo wybierze się do baru Kebab Poczekalnia.

Takie akcje uwrażliwiają nas na potrzeby drugiego człowieka a przy tym uczą dbania o środowisko.

więcej...

 

WIOSENNO - WIELKANOCNE KONCERTOWANIE

Wiosna jest radosną porą roku. Z jej nadejścia cieszą się także przedszkolaki. Aby dać temu wyraz, dzieci ze wszystkich grup spotkały się na uroczystej akademii, na której zaprezentowały krótkie programy artystyczne.

więcej...

TEATRZYK "PORWANIE KSIĘŻNICZKI"

 

Aktorzy teatru kukiełkowego "Pinokio" z Nowego Sącza po raz kolejny odwiedzili nasze przedszkole. Tym razem przedstawili nam bajkę pt."Porwanie księżniczki". Z ogromnym zaciekawieniem śledziliśmy przygody głównych bohaterów - lisicy, koguta i kota - którzy wyruszyli na pomoc księżniczce porwanej przez Cyganów. Na zakończenie aktorzy odbili nam na rączkach pieczątki. Było też pamiątkowe zdjęcie.

więcej...

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

FASOLKOWY KONKURS

 

21 marca wszyscy ubrani na zielono powitaliśmy wiosnę. Wraz z dziećmi z pozostałych grup przemaszerowaliśmy przez miasto z Marzanną, śpiewając piosenki i grając na instrumentach. Kukłę symbolizującą odchodzącą zimę zostawiliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Nie topimy Marzanny w rzece, ponieważ dbamy o nasze środowisko.

więcej...

 

W drugiej części dnia nastąpiło rozstrzygnięcie fasolkowego konkursu. Zanim jednak ogłoszono wyniki, 6-latki zaprezentowały nam inscenizację wiersza "W warzywniku".

Komisja konkursowa bardzo dokładnie mierzyła każdą z przyniesionych fasolek. Zwycięzcami okazały się czterolatki. Nasza grupa zajęła IV miejsce. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz medale "Doskonałych Hodowców Fasoli".

 

więcej...

SADZIMY NASIONKA

 

Wiosna zawitała do nas na dobre! Coraz piękniejsza pogoda, śpiew ptaków i powolne budzenie się przyrody do życia zainspirowały nas do założenia własnej hodowli roślin. Najpierw nasza pani zapoznała nas z akcesoriami niezbędnymi w pracy "małego ogrodnika". Wiemy już do czego służą doniczki, łopatki, ziemia oraz same nasionka. Rozmawialiśmy także na temat pielęgnacji roślin.

Tak fachowa wiedza pozwoliła nam na założenie własnej hodowli. Zasadziliśmy fasolkę i cebulę. Pamiętaliśmy również o rzeżuszce, którą po wykiełkowaniu zamierzamy zjeść z kanapkami na śniadanie.

 

 

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

 

12.03.2012 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z pracownikami Straży Miejskiej i Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Urzędu Miasta w Tarnobrzegu. Dowiedzieliśmy się, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Trzeba zaszczepić go przeciwko wściekliźnie oraz sprzątać po nim na spacerze, szanować go, chronić i opiekować się nim.

Dzieci ze wszystkich grup przekazały zebraną przez siebie żywność dla zwierząt przebywających w "Ogrodzie Świętego Franciszka".

więcej...

TEATRZYK "STRACH NA WRÓBLE"

 

28 lutego 2012 r. gościliśmy w naszym przedszkolu autorkę wierszy dla dzieci - Panią Bogusławę Hodyl. Tego dnia mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie jej autorstwa pt. "Strach na wróble". Dodatkową atrakcją był fakt, że sama Pani Bogusława wcieliła się w rolę sprytnego ptaszka, który przechytrzył tytułowego stracha na wróble, zjadając wisienki z drzewa. Ponadto dzięki sympatycznemu wróbelkowi poznaliśmy różne sposoby pomiaru czasu.

więcej...

 

WALENTYNKI PEŁNE NIESPODZIANEK

 

W tym roku święto zakochanych dzieci z grupy trzylatków obchodziły bardzo uroczyście. Jedną z atrakcji czekającą na nas tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu na "Największą Walentynkę". I miejsce zdobyły: Ola Zawiska i Monika Rawska natomiast wyróżnienia przyznano: Piotrusiowi Dzierzkowskiemu, Zuzi Jajko, Marysi Golik oraz Szymonkowi Jajko.

więcej...

 

Po uroczystym wręczeniu nagród czekała na nas kolejna niespodzianka - przedstawienie pt: "Randka w ciemno" w wykonaniu wychowawczyń oraz taty Ani i Julii. Śmiechu było co niemiara! Czesio Gitarzysta bardzo skwapliwie przepytywał wszystkie kandydatki - Zuzę, Pamelę i Honoratę, po czym nie mogąc zdecydować się na jedną, wybrał wszystkie trzy panny łącznie z panią prowadzącą.

Uwieńczeniem Balu Walentynkowego były wspólne tańce, konkursy i zabawy przy muzyce.

Randka w ciemno

więcej...

KONKURS NA "NAJŚMIESZNIEJSZĄ BOMBKĘ" ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Znamy już pierwszych zwycięzców konkursu zorganizowanego przez gazetkę "Szczęśliwa Trzynastka"! Wśród szczęśliwców są Ania Ćwiękała oraz Monika Rawska z grupy maluszków. Serdecznie gratulujemy!

więcej...

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

23 stycznia 2012 roku w przedszkolu już od rana dało się wyczuć odświętną atmosferę.
Tego dnia zaprosiliśmy nasze ukochane Babcie i Dziadziusiów aby wspólnie celebrować ich święto.

Występy przedszkolaków i gorące życzenia spotkały się z wielkim aplauzem naszych miłych gości. Były prezenty, uściski i dużo, dużo radości.

 

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

13 stycznia 2012 roku w naszym przedszkolu pojawiły się księżniczki, wróżki, smoki i jeszcze wiele innych bajkowych postaci, a wszystko to stało się to za sprawą Balu Przebierańców.

Były wspólne tańce i zabawy zaś podczas przerw można było posilić się pysznymi słodkościami przygotowanymi przez naszych rodziców.

więcej...

Na zakończenie karnawałowych szaleństw obejrzeliśmy teatrzyk pt: "Układanka dla Bałwanka".

więcej...

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

22 grudnia 2011 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym. Dzieci z grupy 5 i 6-latków zaprezentowały program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały kolędy i pastorałki. Kosztowaliśmy również pyszne pierniczki, które starszaki same przygotowały, a na koniec podzieliliśmy się opłatkiem.

więcej...

 

TEATRZYK "PRZEPOWIEDNIA STARUSZKI"

 

Ten tydzień upłynął nam na miłej zabawie. Prócz pasowania na przedszkolaka, odwiedzin Świętego Mikołaja oraz Haitańskiego Basiowego Balu Pasiastych do przedszkola zawitał także teatr lalek "Pinokio" z Nowego Sącza. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy bajkę pt: "Przepowiednia staruszki", po czym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

więcej...

 

HAITAŃSKI BASIOWY BAL PASIASTYCH

8 grudnia 2011 roku braliśmy udział w Haitańskim Basiowym Balu Pasiastych. Za sprawą tytułowej bohaterki bajki - Basi - poznaliśmy kulturę Haiti i zwyczaje mieszkańców tej wyspy.

W tym dniu uczestniczyliśmy w zabawach i tańcach haitańskich, wykonaliśmy też pasiasty dywanik.

Na koniec otrzymaliśmy dyplom Pasiastego Przyjaciela Basi.

więcej...

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Pierwszy egzamin jest już za nami! 6 grudnia 2011 roku w obecności koleżanek i kolegów z grupy, rodziców oraz naszych wychowawczyń, pani dyrektor pasowała nas na pełnoprawnych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Większość z nas nie miała tremy, ponieważ już nie pierwszy raz recytowaliśmy wiersze przed widownią.

Odtańczyliśmy również tanieć śnieżynek z pięknie skrzącymi się rekwizytami.

Następnie dyrektor przedszkola Małgorzata Korczak, zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka, po czym wręczała nam pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości zjawił się długo wyczekiwany przez nas gość -  Święty Mikołaj. Przywitaliśmy go piosenką a on w zamian za to, wręczył każdemu dziecku prezenty.

Na koniec podziękowaliśmy Mikołajowi za piękne podarki i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

ŚWIĘTO JABŁKA

 

24 listopada zaczerwieniło się w naszym przedszkolu a stało się to za sprawą Święta Jabłka. Na tę okazję obowiązywał wszystkich czerwony strój oraz jabłuszko w ręce.

Wspólnie z pozostałymi przedszkolakami braliśmy udział w licznych zabawach ruchowych: dojechaliśmy do sadu czerwonym autobusem, odtańczyliśmy jabłkowy taniec, upiekliśmy szarlotkę po czym samolotem wróciliśmy do przedszkola.

Tego dnia były również ciekawe konkursy, podczas których malowaliśmy farbami, rozpoznawaliśmy owoce za pomocą samego dotyku, karmiliśmy się jabłkami z przewiązanymi oczami, próbowaliśmy ugryźć jabłuszko zawiązane na sznurku oraz przenosiliśmy je na talerzyku.

Na koniec wspólnie wykleiliśmy także ogromne jabłko kolorowym papierem,
a na deser wypiliśmy pyszny sok jabłkowy, który sami przygotowaliśmy.

Teraz już wszyscy wiemy, że JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE.

więcej...

30 LAT PRZEDSZKOLA NR 13

 

Nasza grupa mimo, że najmłodsza w przedszkolu, brała udział w obchodach z okazji 30-lecia placówki. Na ten uroczysty dzień przygotowaliśmy krótki występ artystyczny, na którym zaprezentowaliśmy swe umiejętności wokalne i recytatorskie. Licznie zgromadzona publiczność na sali w Tarnobrzeskim Domu Kultury nie szczędziła nam braw.

więcej...

 

15 października odbyła się dalsza część jubileuszowych obchodów. W przedszkolu zorganizowano piknik, na którym bawiliśmy się wspólnie z Rodzicami. Spośród wszystkich atrakcji najbardziej zachwyciła nas "czekoladowa" fontanna. Była taka smaczna...

więcej...

 

 

NASZA GRUPA

 

 

 

 

13 dziewczynek i 13 chłopców liczy w tym roku nasza grupa. Dopiero się poznajemy i dużo musimy się nauczyć, żeby Pani dyrektor mogła pasować nas na przedszkolaków. Pomogą nam w tym nasze panie: Pani Marta, Pani Karolinka, Pani Ewa, Pani Renatka oraz Pani Ula.

Trochę jeszcze tęsknimy za rodzicami, ale tyle się tu dzieje, że szkoda czasu na płacz.

 

W naszym przedszkolu odbywają się m.in. zajęcia rytmiczne, podczas których uczymy się śpiewać i tańczyć, a przy tym świetnie się bawimy!

Lubimy również wychodzić na spacery, dzięki którym poznajemy naszą okolicę.

Panie nauczycielki dbają o nasz rozwój intelektualny.
Podczas codziennych zajęć dydaktycznych poprzez zabawę - uczymy się.

Jedzonko w przedszkolu jest tak pyszne "jak u mamy".
Oczywiście pamiętamy o tym, by umyć rączki zanim zasiądziemy do posiłku.

A teraz z pełnymi brzuszkami możemy udać się na krótką drzemkę.

 


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.