Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

NIECH ŻYJĄ WAKACJE!


Wszystkim naszym dzieciom  życzymy bezpiecznych, radosnych oraz pełnych cudownych przygód wakacji!!!

 

 

„BEZPIECZNIE NA WAKACJACH” – SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM I POLICJANTEM.


W środę 13 czerwca, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu, spotkanie dla dzieci ze strażnikiem miejskim i policjantem. Panowie: Janusz i Marcin – opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca strażnika miejskiego i policjanta. W dalszej części spotkania, nasi goście przypomnieli o tym, że zbliżają się wakacje i przedstawili wiele różnorodnych sytuacji i jak podczas tychże sytuacji, powinny się zachować dzieci – aby bezpiecznie i szczęśliwie spędzić wakacyjny czas. Panowie przypomnieli również wszystkie numery alarmowe i wyczulili dzieci na to: aby nie dotykać, i nie zbliżać się do zwierząt, których nie znamy, nie rozmawiać z obcymi osobami oraz bardzo ostrożnie zachowywać się w pobliżu akwenów wodnych i arterii komunikacyjnych. Dziękując za ciekawe spotkanie, ufamy że nasze przedszkolaki wiele tych cennych uwag i rad, zapamiętają i wezmą sobie do serca, po to aby szczęśliwie i bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje.


EDI SHOW


W czerwcu mieliśmy okazję obejrzeć w naszym przedszkolu przedstawienie pt. ”Edi Show”, w wykonaniu nauczycielek szkoły językowej British School. Podczas tego przedstawienie poznaliśmy olbrzymiego ale bardzo sympatycznego misia o imieniu Teddy Edi, jak również nauczyliśmy się kilku słów w języku angielskim.

 

 

DRUŻYNA ZET


7 czerwca gościł w naszym przedszkolu teatr Studio Eco z Opola. Jak co roku przyjechał do nas z fantastycznym i pouczającym przedstawieniem. Tym razem nosiło ono tytuł „Drużyna Zet”. Aktorzy w doskonały sposób przekazali dzieciom wiedzę o tym, czym jest smog, w jaki sposób przyczyniamy się do zanieczyszczenia powietrza oraz co robić aby o nie dbać. Na koniec każde dziecko otrzymało na pamiątkę książeczkę edukacyjną o przygodach bohaterów przedstawienia.


 

DZIEŃ DZIECKA W BARANOWIE SANDOMIERSKIM


30 maja z okazji Dnia Dziecka nasze czterolatki spędziły wspaniały dzień w Baranowie Sandomierskim. Pierwszą atrakcją była oczywiście podróż autobusem.  W Baranowie Sandomierskim dzieci miały okazję zwiedzić przepiękny, zabytkowy zamek oraz pospacerować po zamkowych ogrodach. Obejrzały również przedstawienie, podczas którego poznały historię zamku oraz historię jego właścicieli. Wzięły również udział w zabawach i tańcach, prowadzonych przez panią animatorkę. To był niezwykły, pełen wrażeń i radości dzień, który zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych czterolatków.

 

 


NASZE MAJOWE  JUBILATKI I JUBILACI!!!


Miesiąc maj obfitował w naszej grupie w różnorodne imprezy i wydarzenia. W tym miesiącu również aż czworo dzieci z naszej grupy obchodziło swoje urodziny, a byli to: Blanusia W., Natalcia J., Antoś K. i Ignaś W. . Z tej okazji, były piękne życzenia dla jubilatów, nasza okazjonalna piosenka  „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi byliśmy częstowani przez Blanusię, Natalcię, Antosia i Ignasia. Naszym milusińskim, życzymy z okazji piątych urodzin - dużo szczęścia i samych cudownych i radosnych dni w życiu.

 

ŚWIĘTO NASZYCH CUDOWNYCH RODZICÓW


24 maja nasze czterolatki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i wystawiły wspaniały program artystyczny z okazji ich święta. Dzieci spisały się doskonale, pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły, zaś rodzice nie kryli  dumy i wzruszenia! 

PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU PLASTYCZNEGO


W piątek 18 maja, w 98 rocznicę urodzin naszego Patrona – Świętego Jana Pawła II, odbyło się uroczyste podsumowanie przeglądu plastycznego, zatytułowanego: „Ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II – historyjka obrazkowa”. Przegląd przygotowały panie: Kasia i Karolinka, natomiast rozpoczęły go dzieci z grupy 5-latków, montażem słowno – muzycznym, który miał za zadanie przybliżyć dzieciom postać naszego Patrona. Po części artystycznej, nastąpiło podsumowanie przeglądu. Z naszej grupy piękne prace przygotowały: Milenka, Maja i Eryk – wraz ze swoimi rodzicami. Jesteśmy dumne z naszych wychowanków, a rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.WARSZTATY BĘBNIARSKIE


W piątek 18 maja, odbyły się w naszym Przedszkolu „Warsztaty bębniarskie”. Podczas warsztatów, dzieci uczyły się grać na bębnach afrykańskich, które były wykonane z drewna i powleczone –wyprawioną,  naturalną skóra z kóz afrykańskich. Każde dziecko mogło spróbować swoich umiejętności gry na prawdziwych bębnach.

 

 

RECITAL W SZKOLE MUZYCZNEJ


W środę 9 maja czterolatki wraz z pięciolatkami i sześciolatkami udały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu. Dzieci zostały tam zaproszone na specjalny recital absolwentki naszego przedszkola – Marcelinki Obary. Kiedy dotarliśmy na miejsce, czekała na nas pani Grażynka, która pokrótce opowiedziała nam o pracy takiej szkoły, a następnie pokazała ciekawe zdjęcia z życia szkoły i jej wychowanków. Po tym wstępie zawitaliśmy do ogromnej sali koncertowej, w której Marcelinka zaprezentowała nam swoje umiejętności. Zagrała dla nas na fortepianie kilka utworów muzycznych oraz zaśpiewała piosenkę pt. „ Laleczka z saskiej porcelany”. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem jej talentu. Recital bardzo nam się spodobał. Nagrodziliśmy Marcelinkę gromkimi brawami oraz wręczyliśmy upominek, dziękując za wspaniały występ.

 

 


"JASZCZUR I PRZYJACIELE"- SPEKTAKL DLA DZIECI

W piątek 27 kwietnia, przyjechała do naszego Przedszkola grupa edukacyjna „Jaszczur i przyjaciele” ze spektaklem zatytułowanym „Zabawa z muzyka i instrumentami”.  Panowie muzycy, zaprezentowali dzieciom instrumenty z różnych zakątków świata. Nasze przedszkolaki mogły posłuchać gry na takich instrumentach jak: bęben szczelinowy, bęben obręczowy , kij deszczowy i udu. Niektóre dzieci mogły również spróbować gry na tychże instrumentach. Spotkanie z muzykami, muzyką i niecodziennymi instrumentami bardzo nam się podobało.


 

 

„UKŁADAMY, LICZYMY -  I DOBRZE SIĘ BAWIMY” – ZAJĘCIA MATEMATYCZNE.

Nasze czterolatki bardzo lubią wszystkie zajęcia organizowane w Przedszkolu. Ale jednymi z bardziej lubianych są zajęcia matematyczne. Dzieci mogą się wtedy wykazać  swoimi umiejętnościami i wiele działań wykonać indywidualnie. Poprzez zabawę, działanie i manipulowanie na: liczmanach, przedmiotach, materiale przyrodniczym - uczą się wielu pojęć matematycznych.

 

 

„PIOTRUŚ KRÓLIK” – NASZE KOLEJNE WYJŚCIE DO KINA


W poniedziałek 23 kwietnia, razem z grupą maluszków – wybraliśmy się kina W TDK-u, na bardzo fajny i jednocześnie niezwykle zabawny film dla dzieci, zatytułowany: „Piotruś Królik”. Film bardzo podobał się naszym wychowankom, który poza zabawną treścią oraz szybką i zaskakującą fabułą – niósł wiele przesłań i  w humorystyczny sposób ukazywał: właściwe zachowania bohaterów  filmu oraz te niepożądane. Po przyjściu do przedszkola, dzieci otrzymały tematyczne opaski z filmu, które podarowała nam mamusia naszego Antosia.

 


„WIOSNA MUZYKĄ ROZKWITA”– MUZYCZNY PROGRAM MOTYLKÓW

 

W czwartek 12 kwietnia, nasze czterolatki przedstawiły piękny program muzyczno – taneczny, zatytułowany: „Skąd ta melodia”, po to, aby przybliżyć wszystkim znaczenie: melodii, piosenki, rytmu oraz wielu innych zwrotów i terminów muzycznych. Czterolatki przedstawiły swój program - wszystkim przedszkolakom i personelowi przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych swoim rodzicom. Było wiele piosenek ilustrowanych ruchem i tańcem jak również  - grą na instrumentach perkusyjnych, tematyczne wiersze oraz piękne tańce: oberek i poleczka. Wszystkim zaproszonym gościom program bardzo się podobał. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, serdecznych podziękowań oraz gromkie brawa na zakończenie naszego występu.

galeria zdjęć

 

WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!!!


Wreszcie nadeszła upragniona i długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna, a wraz z nią piękna, słoneczna pogoda. My także postanowiliśmy wykorzystać ten czas i wyjść na zewnątrz. Coraz częściej udaje nam się spacerować i bawić się w naszym ogródku przedszkolnym.

 

 

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

 

We wtorek 27 marca oglądaliśmy wielkanocny występ naszych starszych kolegów z grupy 6-latków, zatytułowany: „Wielkanocne życzenia”. Nasze straszaki w bardzo wesoły i humorystyczny sposób, przybliżyły nam zwyczaje i tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Program bardzo nam się podobał i oglądaliśmy go z wielką przyjemnością. Na zakończenie występu były piękne życzenia świąteczne dla wszystkich przedszkolaków i personelu przedszkola. Starszakom i ich paniom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i za piękny program, który przysporzył nam wielu wzruszeń.

 

 

NASZA MARCOWA JUBILATKA I JUBILAT!!!

 

W miesiącu marcu obchodziliśmy urodziny Rozalci Z. oraz Eryczka G.. Z tej okazji, były piękne życzenia dla jubilatów, nasza okazjonalna piosenka  „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi byliśmy częstowani przez Rozalcię i Eryczka. Naszym milusińskim, życzymy z okazji piątych urodzin - dużo szczęścia i samych cudownych i radosnych dni w życiu.

 

 

POWITANIE WIOSNY

 

W środę 21 marca, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu, które przygotowały nasze trzylatki.  Wesołym programem artystycznym – nasze maluszki -  witały wiosnę i wprowadzały nas w tematykę Świąt Wielkanocnych. Nasze maluszki spisały się bardzo dzielnie i po pięknym występie,  nagrodziliśmy ich głośnymi brawami. Na pamiątkę spotkania otrzymałyśmy bardzo ładne karteczki wielkanocne, które przygotowywały same maluszki. Trzylatkom i ich paniom, dziękujemy za zaproszenie i piękny program artystyczny, który bardzo nam się podobał.

 SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI


W czwartek 8 marca, na spotkanie z przedszkolakami przybyli wyjątkowi goście; mistrzowie kominiarstwa zrzeszeni w  Korporacji Kominiarzy Polskich oddział w Tarnobrzegu- panowie: Piotr Czepiel i Piotr Śledziona. Panowie po przedstawieniu się dzieciom, zaprezentowaniu strojów i przeczytaniu wiersza o kominiarzu, w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli  o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się niezwykle ciekawych rzeczy: wiedzą , że mundur kominiarza ma 13 guzików; że nakrycia głowy mają odpowiednie nazwy i tak:  nakrycie głowy pomocnik kominiarza nazywa się „keplik”, czeladnika – melonik , natomiast mistrza kominiarskiego – cylinder. Nasi goście pokazali dzieciom wszystkie narzędzia, które są niezbędne w pracy kominiarza – wiele z tych narzędzi dzieci mogły bezpośrednio pooglądać. Następnie nasi goście, zaprezentowali dzieciom jak działają te urządzenia i sprzęty. Przedszkolakom najbardziej podobało się oglądanie działania „lusterka kominiarskiego”. Dzieci z ogromna uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu i dowiedziały się wielu ciekawych i niezwykle interesujących rzeczy o pracy kominiarza. Poznały również wiele zagrożeń wynikających z niewłaściwego  użytkowania  gazu i urządzeń zasilanych gazem. Na zakończenie spotkania, nasi goście rozdali dzieciom piękne książeczki, w których znajdują się  wiersze i opowiadania o kominiarzach oraz wiele cennych informacji dla rodziców, dotyczących m. in. właściwego użytkowania urządzeń zasilanych gazem. Przedszkolaki również podziękowały naszym gościom za przybycie i za spotkanie, które było bardzo ciekawe i  dzięki któremu - dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji.

 

 

„MOTYLKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOBIET!”

 

W czwartek 8 marca, nasi chłopcy pamiętali o corocznym święcie Dnia Kobiet. Były piękne życzenia dla dziewczynek i nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Po życzeniach, chłopcy wręczyli dziewczynkom piękne upominki a paniom prześliczne kwiaty. O chłopcach, również pamiętaliśmy w tym dniu. Otrzymali oni od dziewczynek słodkie lizaki. To było bardzo urocze i miłe święto, które przysporzyło nam wszystkim wiele radości.

 


„TO NAJWIĘKSZE JEST SZALEŃSTWO NIE ZNAĆ SŁOWA BEZPIECZEŃSTWO” – TEATRZYK

 

W środę 7 marca, zawitali do naszego Przedszkola, aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z przedstawieniem zatytułowanym: „To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo”. Biedronka Aldonka wraz ze swym przyjacielem Skrzatem, przybliżyli dzieciom znaczenie słowa bezpieczeństwo i pokazali naszym wychowankom jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach: podczas bezpiecznego przekraczania ulic i szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasi goście przypomnieli dzieciom, również jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw i w kontaktach z nieznajomymi. Przedstawienie bardzo nam się podobało a  o przestrogach udzielone przez naszych gości, będziemy długo pamiętać.

 

 

„POCZĘSTUNEK U MALUSZKÓW”

 

W czwartek  1 marca, nasze maluszki na zajęciu techniczno – kulinarnym, robiły wiosenne kanapki. W ramach integracji między grupami, zaprosiły nas na wspólny poczęstunek. Kanapki bardzo nam smakowały i jesteśmy pełni podziwu dla zdolności kulinarnych naszych młodszych kolegów. Maluszkom i paniom z grupy 3-latków, bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniały poczęstunek.

 

 

„KOPCIUSZEK” – TEATRZYK W WYKONANIU „TEATRU POD JABŁONIĄ”

 

W poniedziałek 26 lutego, odwiedzili nas aktorzy „Teatru pod Jabłonią”, którzy przedstawili dzieciom bajkę „Kopciuszek”. Pomimo, że bajkę te bardzo dobrze znamy – spektakl oglądaliśmy z wielka uwagą i zainteresowaniem. Bardzo dobra gra aktorska, kukiełki , scenografia oraz przepiękne kostiumy sprawiły, że przedstawienie bardzo nam się podobało.

 

 

„FERNANDO” – KOLEJNE WYJŚCIE DO KINA


W środę 21 lutego, już po raz czwarty w tym roku szkolnym, wybraliśmy się do kina na przepiękny film animowany zatytułowany „Fernando”. Filmowa opowieść, o przygodach dzielnego i przyjacielskiego byczka Fernando, bardzo nam się podobała. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wyjście do kina.

 

 

WALENTYNKI

 

14 lutego nasza grupa świętowała Walentynki. Pani wytłumaczyła nam skąd pochodzi ta tradycja. Dowiedzieliśmy się, że tego dnia w szczególny sposób czas spędzają i okazują sobie uczucia nie tylko zakochani, ale także ci, którzy się lubią i się ze sobą przyjaźnią. Wspólnie i zgodnie jednak doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę, każdego dnia powinniśmy się lubić i szanować, być dla siebie mili i pomocni. Tego dnia w naszej sali nie zabrakło wesołych i bardzo ciekawych zabaw. Udało nam się także zrobić śliczne walentynkowe medaliony z serduszkami.

 

 

CZŁONKOWIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA CZYTAJĄ DZIECIOM BAJKI

 

5 lutego w czasie ferii zimowych, odwiedzili nas członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, którzy czytali naszym przedszkolakom bajki. Jagódka i Marek, to absolwenci naszego Przedszkola, dlatego też gościliśmy ich u nas z podwójną przyjemnością. Jagódka i Marek – poza czytaniem bajek polskich, opowiedzieli naszym wychowankom, gdzie się aktualnie uczą i podzielili się wspomnieniami z pobytu w przedszkolu. To był bardzo miły dzień, który spędziliśmy w towarzystwie naszych absolwentów.

 


 

NASZE STYCZNIOWE JUBILATKI

 

W miesiącu styczniu, obchodziliśmy  5 urodziny: Wiktorci K. oraz Julci P. Były piękne życzenia, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat” i oczywiście pyszne słodycze od naszych dostojnych  Jubilatek. Naszym wspaniałym dziewczynkom, życzymy:  zdrówka, wiele szczęścia i samych cudownych dni w życiu!

 


 

„WITAMINKI DLA BABCI I DZIADZIA!”

 

W środę 24 stycznia, świętowaliśmy niecodzienną i niezwykle miłą uroczystość  - „Dzień Babci i Dziadzia”. Dla naszych kochanych gości, przygotowaliśmy i przedstawili piękny program artystyczny zatytułowany „ Witaminki”. Dedykowany on był Babciom i Dziadziom , w trosce o to aby jeszcze bardziej dbali o swoje zdrowie i jeszcze lepiej się odżywiali, żeby  jak najdłużej mogli cieszyć się swoimi wnukami i spędzać z nimi czas. Dzieci zaprezentowały wiele pięknych piosenek o  warzywach, zawartych w nich witaminach i przedstawiły również przepis ,na pyszną i zdrową „sałatkę jarzynową”. Cały program przeplatany był okazjonalnymi wierszami oraz pięknymi tańcami. Uroczystość bardzo podobała się licznie przybyłym gościom, a na twarzach Babć i Dziadziów, malował się uśmiech oraz łzy wzruszenia. Na zakończenie pięknej uroczystości ,nasze czterolatki odśpiewały „Sto lat!”, złożyły indywidualne życzenia i wręczyły Babciom i Dziadziom upominki  -  ozdobione ramki z własnymi zdjęciami. Babcie i Dziadziowie nie kryli wzruszenia i nie szczędzili słów podziękowań, za tak miłą niespodziankę i pięknie przygotowany program artystyczny, który dostarczył im wiele radości i niezapomnianych wzruszeń.

więcej...


BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU!

 

W karnawale same bale,

A więc bawmy się wspaniale!

Ta dewiza  towarzyszyła nam przez cały wtorek 9 stycznia, ponieważ w tym dniu, odbywał się „Bal Karnawałowy” w naszym Przedszkolu. Wszyscy z radosnymi minami i pięknie przebrani w postacie z bajek – przybyliśmy do Przedszkola, gdzie cały dzień przepełniony był: radosną zabawą przy dźwiękach  żywej muzyki oraz atrakcjami i niespodziankami dla naszych wychowanków. Bawiliśmy się wspólnie w sali sześciolatków  w różnorodne zabawy muzyczne i taneczne: zabawy  ilustracyjne do piosenek, zabawy taneczne oraz zabawy z chusta animacyjną, które prowadziła dla nas pani Basia.

Gdy już byliśmy bardzo zmęczeni – chwile wytchnienia spędzaliśmy w naszej sali ,gdzie zajadaliśmy ciasteczka przygotowane przez nasze mamy i popijaliśmy je, pysznym sokiem lub herbatką.

Gdy w godzinach popołudniowych ucichły dźwięki orkiestry czekała już na nas kolejna niespodzianka – występ profesjonalnych muzyków z Krakowa – „Jaszczur i przyjaciele”. Muzycy,  zaprezentowali nam muzykę poważną w zupełnie nowym, humorystycznym i niestandardowym wykonaniu. Cały dzień upłynął nam niezwykle szybko i bardzo wesoło – szkoda tylko, że na kolejny Bal Karnawałowy musimy poczekać kolejny rok.

więcej...

 

„BARBIE: DELFINY Z MAGICZNEJ WYSPY” – NASZE TRZECIE WYJŚCIE DO KINA


W poniedziałek 8 stycznia, wybraliśmy się do kina w TDK – u na film animowany zatytułowany: „Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy”. Film bardzo się nam podobał, a szczególny zachwyt wzbudzały  w nas - podwodne widoki oceanów, flora i fauna w nich występująca oraz magiczny koloryt, który przykuwał naszą uwagę. Już teraz z niecierpliwością czekamy, na kolejne nasze wyjście do kina.

 

 

NASZA GRUDNIOWA JUBILATKA I JUBILAT

 

W miesiącu wrześniu, obchodziliśmy urodziny naszej Majeczki W. oraz Piotrusia K.. Były piękne życzenia, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat” i oczywiście pyszne słodycze od naszych Jubilatów. Naszym milusińskim życzymy zdrówka, wiele szczęścia i samych cudownych dni w życiu!

 


BOŻONARODZENIOWE JASEŁKA


W środę 20 grudnia nasze przedszkole odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr  1 w Tarnobrzegu. Zaprezentowali nam przepiękne jasełka. Z uwagą i dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy opowieść o narodzeniu Małego Jezuska, włączając się również do wspólnego śpiewania kolęd.

 

 

„NIE MIAŁY ANIOŁKI…”


 

We wtorek 19 grudnia nasza grupa zaprosiła do przedszkola rodziców wraz z naszym rodzeństwem, aby zaprezentować im wspaniały świąteczny program pt. „Nie miały aniołki choinki na święta”. Przygotowywaliśmy się do tego dnia bardzo długo i sumiennie. Występ wypadł doskonale. Wszyscy, odważnie, z ogromną radością, śpiewaliśmy świąteczne piosenki, tańczyliśmy oraz recytowaliśmy wiersze. Rodzicom nasza uroczystość niezmiernie się podobała i wzruszyła zarazem. Na koniec tego świątecznego spotkania wraz z naszymi paniami złożyliśmy wszystkim świąteczne życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem z naszymi najbliższymi. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci różnych słodkości dla wszystkich dzieci.

 

 

PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS


Podczas ostatniego tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia nasza grupa była bardzo zajęta. Był to wyjątkowy, magiczny czas. Dużo pracowaliśmy, wykonywaliśmy wiele prac plastycznych, powtarzaliśmy próby naszej świątecznej uroczystości dla rodziców oraz uczyliśmy się piosenek i kolęd świątecznych.

W tym całym zawirowaniu nie zabrakło jednak czasu na radosne zabawy w sali oraz spacer po rynku, podczas którego podziwialiśmy wspaniałe świąteczne dekoracje.

Ogromną atrakcją tego tygodnia było dla nas również dekorowanie choinki w naszej sali. Wszyscy, z wielkim zaangażowaniem i energią, wieszaliśmy na niej ozdoby.

Czas przedświąteczny to również okres pieczenia świątecznych pierniczków. Udało nam się posmakować tych wspaniałych wypieków, które przyniosły nasze koleżanki i którymi z wielką chęcią nas poczęstowały.

 

 

MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Środa 6 grudnia to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci, to dzień pełen wrażeń i niezwykłych atrakcji. Po wspaniałym pokazie dla dzieci czyli „Oceanarium”, które bardzo nam się podobało, kolejną niespodziankę  przygotowały nam nasze koleżanki z grupy: Michalinka W. i Natalcia G. . Dziewczynki przyniosły i częstowały nas pysznymi własnoręcznie upieczonymi pierniczkami. Z pełnymi brzuszkami ,w miłej i serdecznej atmosferze, przyszło nam jedynie czekać,  aż zjawi się u nas – długo oczekiwany gość, czyli Mikołaj. I po obiedzie doczekaliśmy się wizyty Mikołaja, który zjawił się z kilkoma workami pełnymi  prezentów. Każde z dzieci otrzymało piękny, indywidualny prezent. Mikołaj nie zapomniał również o prezentach w postaci zabawek do naszej grupy. Po pięknej części artystycznej, którą dedykowaliśmy i wykonali specjalnie dla Mikołaja – nadszedł czas na wręczanie upominków i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołajowi tak podobał się nasz piękny program i radosna atmosfera w grupie, że obiecał nam, iż w przyszłym roku również nas odwiedzi. Po wspaniałej tegorocznej wizycie, z niecierpliwością przyjdzie nam czekać na kolejne prezenty i odwiedzimy Mikołaja – ale to dopiero za rok!

więcej...

 

OCEANARIUM – POKAZ DLA DZIECI

 

Dzień 6 grudnia, to dzień wyjątkowy i pełen wrażeń. W tym roku, tego dnia czekało na nas wiele niespodzianek i atrakcji. Przed południem odbył się pokaz flory i fauny żyjącej w morzach i oceanach czyli Oceanarium. Nasze przedszkolaki mogły dotknąć wiele okazów przyrodniczych i wiele się o nich dowiedzieć. Następnie wszyscy weszliśmy do wielkiego namiotu, który przypominał łódź podwodną i w tej niezwykłej scenerii odbyła się projekcja filmów dotycząca oczywiście życia mórz i oceanów. Oceanarium bardzo się nam podobało i z niecierpliwością czekamy na kolejne pokazy lub atrakcje, które będą organizowane w naszym Przedszkolu. Po pokazie, nieco stremowani, czekaliśmy na wizytę Mikołaja.

 


PIERWSZA GWIAZDKA – NASZE DRUGIE WYJŚCIE DO KINA

 

W poniedziałek 4 grudnia, razem z grupą sześciolatków wybraliśmy się  do kina w TDK – u na premierę filmu animowanego dla dzieci pt.: „Pierwsza Gwiazdka”. Pobyt w kinie upłynął nam bardzo szybko i milo - za sprawą cudownego filmu, który bardzo się wszystkim podobał. Ta ciepła opowieść biblijna przybliżyła nam wymiar duchowy zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i jednocześnie w bajkowy sposób, pięknie wprowadziła w tematykę oczekiwania na te: magiczne i zimowe Święta.

 


 

NASZE LISTOPADOWE JUBILATKI I JUBILAT!!!


Miesiąc listopad obfitował w wiele uroczystości w naszej grupie. W tym miesiącu troje dzieci z naszej grupy, obchodziło swoje czwarte urodziny, a byli to: Rafałek T., Majeczka J. oraz Natalcia G.. Z tej okazji były piękne życzenia, nasza piosenka okazjonalna „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi częstowały nas, wspaniałe Jubilatki i  dostojny Jubilat. Wszystkim naszym milusińskim życzymy z tej okazji dużo szczęścia i samych cudownych i radosnych dni w życiu. 

 

JESIEŃ ŻEGNAMY A ZIMĘ WITAMY!!

 

Tym razem nasze najmłodsze przedszkolaki czyli 3- i 4-latki, przygotowały piękny program artystyczny, który zaprezentowały wszystkim przedszkolakom oraz personelowi naszej placówki 29 listopada. Nasze trzylatki w pięknych strojach: zajączków, misiów i wiewiórek oraz pani Jesieni – żegnały tańcami, śpiewem i wierszami Jesień. Bezpośrednio po nich, nasze czterolatki przebrane za śnieżynki i panią Zimę – witały nadchodzącą Zimę - ilustrowanymi wierszami, zabawami inscenizacyjnymi do piosenek oraz tańcami. Piękny program słowno – muzyczny, bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym gościom, a magia występów prezentowanych przez maluszki i średniaki sprawiła, że właśnie tego dnia spadł pierwszy śnieg.

więcej...

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


W piątek 24 listopada, w przeddzień obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, nasze przedszkolaki przyszły ze swoimi ulubionymi misiami, aby wspólnie bawić się w „misiowe zabawy”. Wspólnie zebraliśmy się w sali sześciolatków, gdzie zabawy przygotowały i przeprowadziły dla wszystkich dzieci, panie: Karolinka i Agatka. Na początku oglądaliśmy bajkę o „Misiu Uszatku”, po obejrzeniu której, dzieci analizowały zachowanie misia oraz jego przyjaciół. W dalszej części zabaw były misiowe: zagadki, ilustrowane wiersze o misiu, piosenki do których prezentowaliśmy układy taneczne lub ruchowe.

Dalsza część zabaw odbyła się w salach, gdzie robiliśmy sobie zdjęcia w misiowych foto-budkach oraz kolorowaliśmy sylwety misiów, aby później zrobić z nich piękne opaski na głowę. Nasz „misiowy dzień” spędziliśmy bardzo miło i z niecierpliwością czekamy na obchody tego święta w następnym roku. 

“KRUSZYNKA”


W poniedziałek 13 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Teatr Lalek “Pinokio”. Obejrzeliśmy spektakl pt. “Kruszynka”, którego główną bohaterką była samolubna słonica cyrkowa. Przedstawienie to było dla nas bardzo pouczające. W sposób bajkowy pokazało nam czym jest przyjaźń i zrozumienie oraz jak ważne w życiu są takie wartości jak akceptacja innych i pomoc potrzebującym. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, a szczególnie występujące w nim kukiełki.

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!


10 listopada w piątek, w przeddzień 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczestniczyliśmy w pięknej Akademii, upamiętniającej to wielkie wydarzenie historyczne. Nasze pięciolatki pięknym występem - wierszami i piosenkami okolicznościowymi – wprowadziły wszystkich zaproszonych gości: przedszkolaków, rodziców i personel Przedszkola w klimat tego pięknego patriotycznego święta. Nasze „Motylki” w z uwaga i przejęciem oglądały występ starszych kolegów – na zakończenie którego, wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski.

 


 

W PRZEDSZKOLU DOBRZE MIJA NAM CZAS...


To już kolejny miesiąc naszego pobytu w grupie 4 - latków. Każdy dzień przynosi nam coś nowego. Poznaliśmy zasady zabawy i pracy panujące w naszym przedszkolu. Każdego dnia staramy się postępować według nich. Codziennie wesoło się bawimy, ale także coraz więcej się uczymy. Poznajemy nowe wiersze i uczymy się nowych piosenek. Wykonujemy wiele prac plastycznych, rysujemy, malujemy i wycinamy. Coraz więcej czasu spędzamy pracując w naszych książeczkach.  W tym roku rozpoczęliśmy także zajęcia gimnastyczne, podczas których chętnie uczestniczymy w zabawach ruchowych oraz wykonujemy wszystkie ćwiczenia. Kiedy pogoda za oknem sprzyja, wychodzimy na spacery.

 


POKAZ SZTUK CYRKOWYCH


W środę 8 listopada do naszego przedszkola zawitała Agencja Cyrkowa „Caskada”. Podczas tego spotkania mogliśmy oglądać i podziwiać niesamowity pokaz sztuk cyrkowych w wykonaniu niezwykle utalentowanych artystów. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem i z bardzo szeroko otwartymi oczkami oglądały ten fascynujący występ.

 


W DZIEŃ ZADUSZNY PAMIĘTAMY O GROBACH ŻOŁNIERZY!

 

W dzień zaduszny – 2 listopada, nasze „Motylki” wybrały się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy w Tarnobrzegu, aby zapalić znicze na grobach żołnierzy. Nasze przedszkolaki wiedzą, że w takie dni pamiętamy nie tylko o grobach naszych bliskich zmarłych ale również o tych, którzy walczyli o wolność  i niepodległość naszej ojczyzny. Zapoznałyśmy dzieci z historia tego miejsca i osób, które spoczywają na tym cmentarzu. Jesienny urok tego miejsca, skłonił nas do refleksji i zadumy, która widoczna była również w zachowaniu naszych wychowanków. Po spacerze alejkami cmentarnymi i zapaleniu zniczy – wróciliśmy do naszego Przedszkola.

więcej...

 

PAŹDZIERNIKOWE JUBILATKI I JUBILACI!!!


Miesiąc październik obfitował w wiele uroczystości w naszej grupie. W tym miesiącu, aż pięcioro dzieci z naszej grupy obchodziło swoje czwarte urodziny, a byli to: Danielek K., Lenka Sz., Jasio R., Julcia M. oraz Lily L.. Z tej okazji były piękne życzenia, nasza piosenka okazjonalna „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi częstowali nas wspaniałe Jubilatki i  dostojni Jubilaci. Wszystkim naszym milusińskim życzymy z tej okazji dużo szczęścia i samych cudownych i promiennych dni w życiu.

 


 

„MY LITTLE PONY” – NASZE PIERWSZE WYJŚCIE DO KINA NA FILM


Wtorek 17 października – to dla naszych „Motylków” wyjątkowy dzień, ponieważ wtedy pierwszy raz wspólnie z całą grupą przedszkolną, wybraliśmy się do kina na premierę filmu animowanego dla dzieci pt.: „My Little Pony”. Pomimo, iż film trwał prawie dwie godziny, czas upłynął nam bardzo szybko. Bezpośrednio po wyjściu z kina dzieci pytały, kiedy kolejny wybierzemy się na film. Kucyki Pony bardzo nam się podobały i wyjście do kina było bardzo fajnym i trafionym pomysłem.

 


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO

 

W czwartek 19 października, to kolejny wyjątkowy dzień, gdyż gościli w naszym Przedszkolu -  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Pan Sławek Bednarczyk – tatuś naszej Milenki, opowiadał dzieciom o pracy policjanta, o tym jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy, na przejściu dla pieszych oraz w innych sytuacjach, kiedy to jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Pan Sławek przypomniał o konieczności jazdy w fotelikach gdy dzieci są przewożone samochodami oraz o potrzebie elementów odblaskowych na ubrankach, gdy poruszamy się o zmroku lub w nocy. Pan Sławek pokazał dzieciom wyposażenie stroju policjanta – dzieci miały możliwość przymierzenia kasku, zobaczenia kajdanek i innych rekwizytów. Po prelekcji dzieci oglądały radiowozy policyjne oraz motocykl. Na dzieci czekała również słodka niespodzianka w postaci cukierków, które dzieci otrzymały na zakończenie spotkania. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy a Panu Sławkowi i jego kolegom, serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i oczywiście za bardzo ciekawe i niezwykle wartościowe spotkanie.

 


„KRÓLEWNA ŻABKA" - TEATRZYK KUKIEŁKOWY

 

Środę 18 października zawitali do naszego Przedszkola, aktorzy z agencji teatralnej „Aster”, z przedstawieniem zatytułowanym: „Królewna Żabka”. Dzieci z ogromną uwagą śledziły losy dzielnego Księcia Rzodkiewki, który w bardzo bohaterski sposób zdjął czar ze swej wybranki, którą zła czarownica zamieniła w  żabę. Pomógł też innym zwierzętom, których spotkał podobny los. Ale jak to najczęściej w bajkach bywa – wszystko zakończyło się szczęśliwie i odczarowana Królewna Żabka została żoną Księcia Rzodkiewki. Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z kukiełkami występującymi w teatrzyku.


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW


W dniu 29.09.2017 roku, zawitali do naszego Przedszkola wraz ze swoimi rodzicami – nasi absolwenci z rocznika 2012 – 2016. Spotkanie z uwagi na remont naszego ogrodu przedszkolnego, zamiast w czerwcu odbyło się końcem września. Podczas spotkania panowała bardzo serdeczna atmosfera – wspólne rozmowy, wspomnienia, zabawy i oczywiście konkurencje sportowe, które przygotowałyśmy dla naszych byłych wychowanków i ich rodziców. Fajna pogoda, wspólne rozmowy i zabawy, poczęstunek , kiełbaski z grilla , upominki dla naszych absolwentów oraz ogólna atmosfera radości, życzliwości i wspólnej zabawy,  sprawiły, że to niecodzienne spotkanie – na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci. Ufamy również, że nasi absolwenci odwiedzać będą nas nie tylko podczas oficjalnych spotkań, ale  również przy każdej nadarzającej się okazji!!!

więcej...

 

WRZEŚNIOWA JUBILATKA

 

W miesiącu wrześniu – 8 .09. w piątek obchodziliśmy urodziny naszej Milenki B.. Były piękne życzenia, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat” i oczywiście pyszne słodycze od naszej Jubilatki. Naszej Milence życzymy zdrówka, wiele szczęścia i samych cudownych dni w życiu!

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W piątek 29 września – w przeddzień uroczystości -  obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Chłopaka”. Były piękne życzenia dla naszych chłopców i słodki poczęstunek – zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych mam z trójki grupowej – chłopcy otrzymali piękne upominki – samochodziki Hot Wheels. To był kolejny wyjątkowy dzień w naszej grupie.

 

 

„ZAGUBIONY PL” – PRZEDSTAWIENIE TEATRU BAZYL

 

We wtorek 26 września zawitał do nas teatr „Bazyl” z przedstawieniem dla dzieci „Zagubiony Pl”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym Przedszkolakom i niosło wiele przesłań  - najważniejsze z nich to ogromne znaczenie przyjaźni w życiu ludzi i zgubny wpływ komputera – jeśli spędzamy przy nim zbyt wiele czasu. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny teatrzyk w naszym Przedszkolu!

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


Piękne Święto mieliśmy w przedszkolu w środę 20 września – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu bardzo wiele się działo. Od rano dzieci były wyjątkowo radosne i uśmiechnięte. Po śniadaniu wszystkie grupy spotkały się w sali starszaków aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Panie zorganizowały dzieciom dużo wesołych zabaw. Była muzyka i tańce, zaś Pani Dyrektor poczęstowała wszystkie Przedszkolaki cukierkami. Kiedy wróciliśmy do naszej sali, czekały na nas kolejne zabawy, zorganizowane przez nasze panie. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i kolorowaliśmy wybrane obrazki. Na koniec dnia każdy z nas otrzymał w prezencie balonik. To był wyjątkowy i bardzo udany dzień w naszym przedszkolu.


 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA” – OGÓLNOPOLSKA AKCJA

 

W piątek 15 września nasze czterolatki włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Po rozmowie z dziećmi, dotyczącej segregowania odpadów oraz wrzucania wszystkich śmieci do właściwych kontenerów lub koszy, wybraliśmy się na tereny Powiśla, aby czynnie włączyć się do akcji. Wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, poszliśmy sprzątać tereny spacerowe, które są często uczęszczane przez przedszkolaków oraz mieszkańców Tarnobrzega. Mamy nadzieję że po piątkowej akcji, tereny przy Wiśle będą czyste, a my jeszcze mocniej utrwalimy nawyk dbania o nasze środowisko.

 ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM!

 

Korzystając z każdej chwili ładnej pogody, której we wrześniu nie ma niestety za wiele, wychodzimy do naszego ogrodu przedszkolnego, w którym nasze czterolatki bardzo lubią się bawić. Tam dzieci bardzo milo i radośnie spędzają czas, na rozmowach i wspaniałej zabawie, pod opieka swoich pań.

 


CZTEROLATKI TO MY!


Nasze „Motylki” po wakacjach czekało sporo zmian. Uczęszczają do sali na piętrze i w tym roku już nie śpią. Będą natomiast myć zęby i ćwiczyć w prawdziwych strojach do ćwiczeń gimnastycznych. W obecnym roku pracować z czterolatkami będą: pani Ania, pani Iza, pani Beatka a w piątki na 3,5 godziny wchodzić będzie również do naszych dzieci pani Dyrektor. W obecnym roku przedszkolnym dołączyły  do naszej grupy dwie nowe koleżanki: Gabrysia H. i Maja J., z których obecności bardzo się cieszymy!!!


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.