Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

[2012 - 2013 - 4 latki] Biedronki

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

 

 

 

 

 

POŻEGNANIE

 

Na dwa dni przed wakacjami żegnaliśmy się z Przedszkolem, naszymi Paniami oraz kolegami i koleżankami z naszej grupy. Jednak w sposób szczególny żegnaliśmy Monisię i Bartusia, których od września nie będzie już z nami. Dzieci na zakończenie przedszkolnej przygody przyniosły dla nas pyszne słodkości.

Zrobiliśmy sobie ostatnie wspólne zdjęcie. Jak widać pożegnaniom i uściskom nie było końca.

 

 

WIZYTA MUZYKÓW

 

27 czerwca zaszczycili nas swoją obecnością Pani Beata Roman oraz uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu. Wizyta naszych Gości stanowiła drugi etap Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, podczas której mieliśmy okazję usłyszeć "na żywo" wybrane instrumenty.

Pani Beatka w bardzo interesujący sposób opowiadała nam o instrumentach, ich budowie oraz dźwiękach, jakie można z nich wydobyć. Jako pierwszego wysłuchaliśmy utworu granego przez uczniów na dwóch gitarach.


Następnie podziwialiśmy utwór zagrany na akordeonie.

Przyjrzeliśmy się także skrzypcom i wiolonczeli...


...po czym wsłuchiwaliśmy się w przepiękne utwory
grane na wiolonczeli przy wtórze pianina oraz na samym pianinie.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem talentu i umiejętności młodych muzyków.

więcej...


 

BEZPIECZNE WAKACJE

 

W tygodniu poprzedzającym wakacje rozmawiamy o tym, jak zachować bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Wiemy już, że należy znać swój adres zamieszkania oraz jak zachować się w kontakcie z niebezpiecznym zwierzęciem. Aby utrwalić tak ważne wiadomości, wykonaliśmy z papierowych rolek sylwety os.

 

 

"CALINECZKA"

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

 

25 czerwca w Przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania dzieci 6-letnich, które od września odchodzą już do szkół. Z tej okazji na scenie wystąpiły zarówno same starszaki, jak i 5-latki.

Pszczółki prezentowały swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i taneczne podczas inscenizacji bajki H. Ch. Andersena "Calineczka". Pożegnalne przedstawienie w jednakowym stopniu zachwyciło wszystkich zgromadzonych tego dnia widzów, zarówno nas - dzieci, jak i personel Przedszkola.

więcej...

 

Następnie Stokrotki wierszem i piosenką pożegnały swoich starszych kolegów,
kończących edukację przedszkolną.

Również 6-latki przygotowały na tę okazję pożegnalny program.


Przyszłym pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce!

więcej...

 

PODRÓŻE W NIEZNANE

 

Wakacje tuż, tuż. Już wkrótce każdy z nas będzie mógł wyjechać na letni wypoczynek, dlatego uznaliśmy, że jest to dobry moment, aby zaplanować swój wyjazd. Do tego zadania posłużyły nam mapy i atlasy samochodowe, które z zaciekawieniem przeglądaliśmy. Przy okazji podróży "palcem po mapie" utrwalaliśmy również kierunki.

Następnie każdy z nas rysował swoją własną mapę.

Dziewczynki, poza studiowaniem atlasu samochodowego, znalazły dla niego jeszcze jedno zastosowanie: spacerowały po sali z atlasem na głowie, ćwicząc tym samym prawidłową postawę ciała Smile

 

 

POWITANIE LATA

 

21 czerwca postanowiliśmy uroczyście powitać lato. A ponieważ ta pora roku zwykle bywa bardzo słoneczna, wykonaliśmy słoneczko. Nasze biedronkowe słońce jest jednak nietypowe, ponieważ jego promyki to pieczątki odbite naszymi dłońmi.

Wiele radości i śmiechu sprawiło nam malowanie rączek Smile

A tak prezentuje się nasze wspólne dzieło.

 

 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

 

10 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się po raz pierwszy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Dla naszej grupy jest to szczególny powód do dumy, ponieważ byliśmy jego organizatorami.

Zebrane dzieci oraz personel powitała Pani Marta, po czym wyjaśniła nam, czym jest festiwal, wymieniła również festiwale, jakie odbywają się w naszym kraju, poza jego granicami oraz w samym Tarnobrzegu. Następnie każda z grup zaprezentowała zgromadzonej publiczności po dwa utwory muzyczne, do których akompaniowała na instrumentach perkusyjnych. Jako pierwsze wystąpiły Motylki z piosenkami "Ogrodniczka" i "Rosną kwiatki".

Następnie na scenę wkroczyliśmy my, śpiewając, tańcząc i grając do utworów "Polka nutka" oraz "Wiosenny marsz". Dodatkowym atutem naszego występu był fakt, że instrumenty, na których przygrywaliśmy, wykonaliśmy własnoręcznie z pojemników po jogurtach.

Jako trzecie wystąpiły Stokrotki prezentując piosenki "Kwiatowa wróżka" oraz "Czerwiec".

Najstarsze dzieci - Pszczółki - zakończyły Festiwal
akompaniując do utworów "Zagram dzieciom" i "Muzyczny zastęp".

Każda grupa za udział w Festiwalu otrzymała dyplom.

Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

więcej...

 

DZIEŃ DZIECKA

LOKOMOTYWA

 

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu jest zawsze obchodzony w sposób szczególny. Nie inaczej było tego roku. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor, po czym Pszczółki wraz ze Stokrotkami zaprezentowały utwór "Mamo, Tato, co Wy na to?".

Następnie miłą niespodziankę sprawili nam Rodzice, którzy wcielili się w bohaterów wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". Narratorkami-dróżniczkami były Pani Agnieszka i Pani Kasia. Na uwagę zasługiwały już same stroje aktorów - były naprawdę imponujące! Na zakończenie inscenizacji chętnie dołączyliśmy do Rodziców, tworząc wielki pociąg. Wiele radości przysporzyła nam ta inicjatywa.


Lokomotywa

Następnie mieliśmy okazję wysłuchać pogadanki Pani policjantki Małgosi Cywińskiej oraz Pana Sławomira Bogdańskiego z WORD-u, którzy przypomnieli nam o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Braliśmy także udział w konkursach z nagrodami zorganizowanych przez naszych Gości.

W przerwach pomiędzy zabawami mogliśmy posilić się kiełbaskami, które grillował Pan Dariusz z córką.
Nie brakowało również chętnych dzieci na malowanie buziek.

Podczas Familiady wszyscy świetnie się bawiliśmy, zarówno my, jak i nasi Rodzice.

więcej...

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Dzień Mamy i Taty to święta, które są dość odległe od siebie w czasie. My jednak tradycyjnie obchodzimy je jednocześnie w maju. Z tej to okazji zaprosiliśmy naszych ukochanych Rodziców do Przedszkola, aby zaprezentować im program artystyczny. Recytowane wiersze oraz wyśpiewane przez nas piosenki dostarczyły wielu wzruszeń zebranym Mamusiom i Tatusiom.

Na zakończenie wręczyliśmy Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.


 

 

SPOTKANIE Z LEKARZEM I PIELĘGNIARKĄ

 

27 maja 2013 roku gościliśmy w Przedszkolu dwie panie z tarnobrzeskiego szpitala: lek. med. Wiesławę Szematowicz-Mycek oraz pielęgniarkę oddziałową - Zofię Kucwaj. Panie opowiedziały nam m.in. na czym polega praca na oddziale noworodków, odpowiadały również na nurtujące nas pytania.

Na zakończenie spotkania przekazaliśmy gościom ubranka, zgromadzone w ramach akcji "Otwórz szafę i serduszko - przekaż ubranie ze swego maluszka". Zebrana odzież posłuży najbardziej potrzebującym małym pacjentom szpitala.

więcej...


 

UKWIECAMY OGRÓD PRZEDSZKOLNY


17 maja wraz z dziećmi z pozostałych grup, uczestniczyliśmy w finale akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu. Tym razem zadanie polegało na wyhodowaniu w domu kwiatów z nasion, a następnie wysadzenie ich w ogrodzie przedszkolnym. Każdy, kto włączył się w to przedsięwzięcie, otrzymał podziękowanie.


Wyhodowane przez nas kwiatuszki już zdobią przedszkolny ogród, ciesząc swą urodą nasze oczy.

więcej...


 

WIOSENNA ŁĄKA

 

Tego roku wiosna przyszła do nas nieco spóźniona, ale na szczęście zdążyła się już rozgościć na dobre. Drzewa i trawa bardzo szybko się zielenią, kwitną pachnące kwiaty. My, Biedroneczki, postanowiliśmy uwiecznić piękne oblicze tej pory roku, wykonując nietypową pracę plastyczną. Zrobiliśmy wiosenną łąkę z serwetek.

 


 

LISTY DLA ZIEMI

 

9 maja mieliśmy okazję uczestniczyć w finale akcji "Listy dla Ziemi" prowadzonej także i w naszym Przedszkolu. Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i ich rodzin.

Gościem specjalnym, który uświetnił wspomnianą uroczystość był Pan Grzegorz Lipiec. Znany fotoreporter przeczytał nam listy, które napisały dzieci ze starszych grup. Przedszkolaki zachęcały w nich m.in. do niezaśmiecania, recyklingu, oszczędzania wody.


Na zakończenie dzieci z grupy Stokrotek i Pszczółek zaśpiewały ekologiczne piosenki, po czym wręczyły Panu Grzegorzowi podziękowanie.


więcej...


 

BALONOWE SZALEŃSTWO

 

Dzieci uwielbiają zabawy z balonami, dlatego wiele radości sprawiła nam balonowa niespodzianka, która czekała na nas w piątkowe popołudnie. Tego dnia w naszym ogrodzie przedszkolnym zapanowało istne balonowe szaleństwo!


 


 

TEATRZYK "KOSMICZNE KŁOPOTY"

 

26 kwietnia mieliśmy okazję obejrzeć ekologiczną bajkę, wystawioną przez teatrzyk "Bazyl". Wspólnie z pacynkami Eko-ludków ustaliliśmy, czym są śmieci, kto je produkuje oraz powtórzyliśmy zasady segregacji odpadów.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie z aktorami i pacynkami grupowe zdjęcie.


więcej...

 

WYCIECZKA DO SZKLARNI

 

Tego roku Święto Ziemi spędziliśmy w wyjątkowy i niezapomniany sposób. Dzięki uprzejmości
Pana Piotra Truniarza - taty Czarusia, zostaliśmy zaproszeni do szklarni, której jest właścicielem.


Podczas wycieczki mieliśmy okazję podziwiać przepiękne kwiaty o najróżniejszych kolorach i kształtach. Zwiedzaliśmy również pomieszczenia, które znajdują się w szklarni. Bardzo dokładnie oglądaliśmy piec grzewczy oraz cały skomplikowany mechanizm, który doprowadza ciepło do roślinek w czasie zimowych dni. Pan Piotr pokazał nam również ogromny zbiornik na wodę, po czym wyjaśnił, w jaki sposób podlewa się kwiaty w szklarni.


Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści Pana Piotra o pracy ogrodnika oraz o warunkach, w jakich hodowane są rośliny. Poznaliśmy także kolejne etapy wzrostu kwiatów. Następnie sami mieliśmy okazję zasadzić lawendę.
Na zakończenie otrzymaliśmy od Pana Piotra piękne kwiaty oraz te roślinki, które sami zasadziliśmy.
Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam zwiedzenia szklarni!


więcej...


 

ODWIEDZINY PRACOWNIKÓW Z ASA TARNOBRZEG

 

19 kwietnia gościliśmy w Przedszkolu pana Wacława Golika i Jana Palacza, przedstawicieli z firmy ASA. Panowie opowiedzieli nam o tym, w jaki sposób nasze miasto radzi sobie z odpadami. Przypomnieli nam również, że nie powinniśmy zaśmiecać swojego otoczenia.

Wspólnie z gośćmi ustaliliśmy zasady segregacji śmieci: od dziś makulaturę składujemy
w przeznaczonych do tego niebieskich pojemnikach, plastik w żółtych, natomiast szkło w zielonych.


Panowie odpowiadali także na pytania nurtujące przedszkolaków. Na koniec otrzymaliśmy od miłych Gości worki oraz jednorazowe rękawiczki, które zostaną wykorzystane przy okazji akcji "Sprzątamy nasze miasto".

więcej...

 

ZAJĘCIE OTWARTE

 

16 kwietnia zaprosiliśmy naszych Rodziców do udziału w zajęciu otwartym.
Dzięki temu mieliśmy okazję zaprezentować zdobytą w Przedszkolu wiedzę oraz umiejętności.

Rodzice obserwowali nas w trakcie najróżniejszych zajęć edukacyjnych: ćwiczyliśmy, słuchaliśmy opowiadania, liczyliśmy figury geometryczne, wykonywaliśmy również pracę plastyczno-techniczną.

 

 

"CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ"

 

8 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia spektaklu pt. "Czarnoksiężnik z krainy Oz"
w wykonaniu aktorów z Teatru Art-Re.


Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy przygód Dorotki i jej przyjaciół. Także i my mieliśmy okazję uczestniczyć w wielkiej podróży bajkowych bohaterów. Widowisko bardzo nam się spodobało.


więcej...


 

ZAKOŃCZENIE AKCJI "ROBIMY PRZESTRZENNE PISANKI WIELKANOCNE"

 

5 kwietnia uczestniczyliśmy w podsumowaniu akcji "Robimy Przestrzenne Pisanki Wielkanocne". Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu, cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i Rodziców, gdyż na konkurs wpłynęło wiele oryginalnych ozdób świątecznych. Wszystkie pisanki zostały wystawione na kiermaszu w Niedzielę Palmową.

My zaś otrzymaliśmy dyplomy, jako podziękowanie za udział w akcji.

więcej...


 

WIELKANOCNY WYSTĘP PSZCZÓŁEK

ORAZ

POŻEGNANIE PANI BASI

 

26 marca najstarsze przedszkolaki zaprosiły nas na przedświąteczny występ. Podczas spotkania Pszczółki śpiewały, tańczyły i grały na Bum Bum Rurkach. W programie znalazły się również wiersze o wielkanocnej tematyce.


Następnie starszaki wraz ze Stokrotkami, wierszem i piosenką, pożegnały naszą księgową - panią Basię, która kończy już pracę w Przedszkolu. Uściskom i życzeniom nie było końca. Były także prezenty od pracowników oraz słodkości dla dzieci.


więcej...


 

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

- FINAŁ ZIMOWEJ AKCJI

 

26 marca odwiedzili nas leśnicy z Koła Łowieckiego "Nadwiślańskie". Panowie Ryszard Madej i Tadeusz Jabłoński podziękowali nam za udział w jesiennej akcji ogłoszonej przez "Szczęśliwą Trzynastkę", która polegała na zbiórce żołędzi dla dziko żyjących zwierząt. Dzięki naszemu zaangażowaniu udało się zebrać aż 800 kg żołędzi, którymi zimą dokarmiano mieszkańców lasu. Ponadto pan Ryszard opowiadał nam o niektórych leśnych zwierzętach i ich zwyczajach. Pokazywał również ciekawe tablice i eksponaty.

Na zakończenie otrzymaliśmy od gości breloczki, zakładki, kalendarzyki oraz książki edukacyjne.

więcej...


 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

 

 

Na 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Tak ważnych obchodów nie mogliśmy pominąć w naszym Przedszkolu, dlatego tego dnia wszyscy ubrani na niebiesko spotkaliśmy się w sali Pszczółek, gdzie wspólnie z innymi dziećmi miło i pożytecznie spędziliśmy czas.

Dowiedzieliśmy się, do czego potrzebna jest nam woda oraz co by było, gdyby jej zabrakło.
Określiliśmy również, jak powinniśmy postępować, by jej nie marnować.

Były również zagadki słuchowe oraz zabawy w "strumyczki".

Najbardziej jednak podobały się nam "deszczowe" zabawy z gazetami,
które później wykorzystaliśmy do zrobienia wielkich kropli.

Po tak wyczerpujących działaniach masowaliśmy się butelkami z wodą
oraz wysłuchaliśmy bajki o "Przygodach Pana Kropelki".więcej...


 

ŻEGNAJ ZIMO,
WITAJ WIOSNO!

 

20 marca wraz z przedszkolakami z pozostałych grup postanowiliśmy pożegnać mroźną zimę i przywitać długo wyczekiwaną wiosnę. Ostatnim miłym akcentem odchodzącej pory roku było rozstrzygnięcie konkursu "Zima i ja". Zwycięzcami okazały się dzieci z grupy Stokrotek. Nasze zdjęcia były również bardzo zabawne, dlatego dzieci biorące udział w konkursie - Ania Sałata, Piotruś Gruca, Helenka i Jagódka Marszałek - otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Następnie panie Dominika i Kasia, które wcieliły się w role pór roku, zaprezentowały nam ciekawą inscenizację, dotyczącą rozmowy pomiędzy Zimą i Wiosną. Były również wesołe tańce i zabawy. A zatem zima została pożegnana, teraz pozostaje nam już tylko czekać na nadejście wiosny.

więcej...


 

KURTYNA W GÓRĘ!

 

25 lutego wybraliśmy się z wizytą do Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Na miejscu czekał już pan dr Sylwester Łysiak, który oprowadził nas po kulisach teatru. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia obrazów znajdujących się na wystawie w TDK-u. 

Przyglądaliśmy się również afiszom teatralnym. Teraz wiemy już, że pełnią one funkcję informacyjną o wystawianej sztuce. Zajrzeliśmy także do  kawiarni.

Następnie zwiedzaliśmy sale teatralne: zarówno tę kameralną, jak i wielką scenę. Pan instruktor zapoznał nas z jej wyposażeniem. Bardzo dokładnie oglądaliśmy zatem kotary, reflektory, tzw. "kieszeń sceny" oraz widownię.


Udaliśmy się również do garderoby, by tam przygotować się do czekającego nas zadania. Pod okiem specjalisty uczyliśmy się  aktorskiego ukłonu, a następnie bawiliśmy się w reżysera.


Wizyta w teatrze dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. W sali przedszkolnej zaaranżowaliśmy teraz miejsce na scenę, gdzie mamy okazję bawić się w aktorów i reżyserów.


 


 

WALENTYNKI

 

W dniu zakochanych panie Agnieszka i Kasia przygotowały dla nas słodką niespodziankę: upiekły nam pyszne babeczki, którymi z wielkim apetytem zajadaliśmy się po obiedzie.

Następnie każdy przedszkolak miał okazję przygotować walentynkę dla swoich najbliższych.

Po pracy przy stoliczkach nadeszła pora na walentynkowe tańce. Wszyscy bawili się znakomicie!

 


Kolejną atrakcją w dniu Walentynek były odwiedziny młodzieży z Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Tarnobrzegu. Goście przedstawili nam widowisko pt. "Księżniczka na ziarnku grochu".

Były tańce, zgadywanki i słodkie nagrody dla zwycięzców oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

 

WIELKIE WAŻENIE

 

W przedszkolu zawsze dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Na ostatnich zajęciach mieliśmy na przykład okazję porozmawiać o sklepach oraz poznać narzędzia niezbędne w pracy ekspedientki. Oglądaliśmy więc monety i banknoty.

Pani zaprezentowała nam również wagę szalkową. Po poznaniu zasad jej działania zabraliśmy się za ważenie naszych zabawek: klocków, miśków i lalek, po czym ustalaliśmy co jest lżejsze a co cięższe.

Następnie już na wadze łazienkowej sprawdzaliśmy swoją wagę.

 

 

ZIMOWE DOKARMIANIE

 

Zima to ciężki czas dla zwierząt, którym śnieg utrudnia zdobywanie pożywienia. My - Biedroneczki - pamiętając o tym, systematycznie dokarmiamy ptaszki w naszym karmniku.

Bacznie obserwujemy przy tym stołujące się u nas sikorki i wróbelki oraz sowę, która od jakiegoś czasu przesiaduje na pobliskim drzewie.


 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Kocham Babcię, kocham Dziadka.
Bycie z nimi to jest gratka!

21 stycznia do naszego Przedszkola zawitały Babcie i Dziadziusiowie, aby wspólnie z nami uczcić swoje święto. Gości przyjęliśmy w sali Pszczółek w karnawałowej jeszcze scenerii.

Z wielkim przejęciem zaprezentowaliśmy inscenizację o zimowej tematyce. Nie mogło także zabraknąć okolicznościowych wierszy i piosenek o Babci i Dziadku. Podczas recytacji na twarzach zgromadzonych gości często malował się uśmiech.


Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy kochanym Dziadkom upominki.

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

Karnawał to czas zimowych bali i wesołych zabaw. Nie inaczej jest w naszym Przedszkolu, 17 stycznia odbył się tu bal przebierańców. Z tej to okazji w naszej placówce zjawiły się księżniczki i królowie, rycerze, czarownice, spidermeni, piraci oraz wiele jeszcze innych bajkowych postaci.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a do tańca przygrywał nam prawdziwy zespół muzyczny.

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach,
które wprawiły nas we wspaniały, karnawałowy nastrój.

W przerwie mogliśmy natomiast posilić się pysznymi wypiekami, przygotowanymi przez nasze Mamusie.

więcej...

 

NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

 

Po balu czekała na nas kolejna niespodzianka - rozstrzygnięcie konkursu na najdłuższy choinkowy łańcuch. Dzieci, które wzięły udział w zabawie zaproponowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Pomiary komisji konkursowej pozwoliły na wyłonienie zwyciężczyni - Olgi z grupy pięciolatków - która przygotowała łańcuch o długości 256,30 m! Łączna długość wszystkich ozdób jest równie imponująca i wynosi aż 1313,93 m! Teraz kolorowe łańcuchy zdobią nasze Przedszkole.


więcej...

 

OZDOBILIŚMY CHOINKĘ

 

W tym miesiącu z inicjatywy członków Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu, mieliśmy okazję wziąć udział w akcji pt. "Robimy przestrzenne ozdoby choinkowe". Przedsięwzięcie miało na celu przygotowanie najróżniejszych dekoracji, które następnie zawiesiliśmy na przedszkolnej choince. Nasze świąteczne drzewko prezentuje się teraz imponująco!

Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowania.

więcej...


 

JASEŁKA

 

Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas, w którym wystawiane są jasełka. Koledzy ze starszych grup - Stokrotek i Pszczółek - chcąc wprowadzić nas w świąteczny nastrój zaprezentowali nam takie właśnie widowiska, na których kolędowali oraz recytowali wiersze o bożonarodzeniowej tematyce. 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

17 grudnia 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą Bożonarodzeniową Kartkę", który został zorganizowany przez Przedszkole Nr 7 w Tarnobrzegu. Wszystkie prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3- i 4-letnie oraz dzieci 5- i 6-letnie. Miło nam poinformować, że w każdej z grup otrzymaliśmy wyróżnienie. W grupie Biedronek przyznano je Monice Rawskiej, natomiast w grupie Pszczółek - Karolowi Wojtalowi.


Świąteczny nastrój dopełniły jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 7. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek.

Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

Przedszkolaki z Tarnobrzega przygotowały piękne kartki bożonarodzeniowe

 


 

NAGRYWAMY KOLĘDY

 

Wielkimi krokami zbliża się okres kolędowania. Z tej to właśnie okazji my - przedszkolaki, szykujemy niespodziankę: dzięki uprzejmości Pana Jacka, nagraliśmy śpiewane przez nas pastorałki i kolędy na płytę CD. Mamy nadzieję, że już wkrótce bożonarodzeniowe utwory w naszym wykonaniu umilą czas rodzinnego świętowania.

więcej...


 

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

 

Każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje dnia, w którym to Święty Mikołaj rozdaje prezenty. 6 grudnia już od samego rana wypatrywaliśmy przez okno postaci w czerwonym płaszczu i z długą, białą brodą. Oczekiwanie na gościa upłynęło nam w miłej atmosferze, gdyż obejrzeliśmy teatrzyk pt. "Listy do Świętego Mikołaja", który opowiadał o tym, jak ważną wartością jest przyjaźń.

więcej...

 

Następnie na sali zjawił się upragniony przez nas gość - Święty Mikołaj - który dla każdego grzecznego dziecka miał prezent. Oprócz upominków, które zabraliśmy ze sobą do domu, otrzymaliśmy także prezenty grupowe: grę planszową oraz Bum Bum Rurki.

więcej...


 

RATOWNICY MEDYCZNI W PRZEDSZKOLU

 

3 grudnia wraz z pozostałymi przedszkolakami uczestniczyliśmy w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Pouczającą prezentację przedstawili nam Ratownicy Medyczni z tarnobrzeskiego szpitala.

Dowiedzieliśmy się, jak należy reagować w sytuacji zagrożenia życia, poznaliśmy numer alarmowy 999, wiemy też, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi w trakcie zgłaszania wypadku. Mieliśmy również okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.


Następnie wręczyliśmy ratownikom medycznym misie, uszyte przez Rodziców w ramach akcji "Szyjemy misie dla chorych dzieci". Mamy nadzieję, że pluszaczki wywołają uśmiech na buziach małych pacjentów tarnobrzeskiego szpitala.

więcej...


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Ponieważ każdy przedszkolak jest posiadaczem pluszowego misia, postanowiliśmy hucznie uczcić święto tej sympatycznej maskotki. 26 listopada ubrani na brązowo, w towarzystwie naszych misiaczków wkroczyliśmy do Przedszkola, gdzie czekało na nas wiele niespodzianek.

Na sali 6-latków wspólnie z koleżankami i kolegami z pozostałych grup, uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zabawach ruchowych i tańcach. Były też zagadki, które polegały na rozpoznaniu misiów z telewizyjnych bajek. Poznaliśmy również wiele interesujących faktów z życia prawdziwych niedźwiedzi.


Po wspólnej zabawie nastąpiło rozstrzygnięcie akcji "Szyjemy misie dla chorych dzieci". Nasi Rodzice z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to przedsięwzięcie. Dzięki temu najmłodsi pacjenci z tarnobrzeskiego szpitala otrzymają od dzieci z Przedszkola 13 wiele własnoręcznie uszytych pluszowych misiów.

więcej...


 

W PIEKARNI "MONIKA"

 

21 listopada dzięki uprzejmości Pani Danuty Wójcikowskiej - babci Emilki
- mieliśmy okazję odwiedzić piekarnię "Monika".

Pani właścicielka zorganizowała nam zwiedzanie piekarni.
Oglądaliśmy
wielkie piece oraz maszyny służące do krojenia i foliowania pieczywa.

Widzieliśmy również pomieszczenie, w którym przechowuje się mąkę, ogromne miksery oraz miejsce przeznaczone na upieczone już bułeczki. Ich zapach był tak aromatyczny, że nie mogliśmy się powstrzymać, aby ich nie skosztować. Były przepyszne!

Następnie pod okiem piekarza formowaliśmy z ciasta drożdżowego rogaliki, precle, chałki oraz bułeczki w najróżniejszych kształtach. Na naszej brytfannie znalazły się więc ślimaki, bałwanki, ludziki, a nawet pociągi.


Po tak zajmującej pracy mogliśmy posilić się pysznymi drożdżówkami i soczkiem,
zaś na drogę otrzymaliśmy bułeczki oraz czekoladowe Mikołajki.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Po przyjeździe do Przedszkola jeszcze długo dyskutowaliśmy na temat tego, co widzieliśmy. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam zwiedzenia piekarni "Monika"!

więcej...

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada to niezwykle ważne święto dla wszystkich Polaków, również i dla tych najmłodszych. Na tę okazję dzieci z grupy Pszczółek przygotowały program słowno-muzyczny, zaś Stokrotki piosenki o patriotycznych treściach.


Za wychowanie patriotyczne jesteśmy odpowiedzialni wszyscy. W naszym Przedszkolu realizuje się ono poprzez poznanie symboli narodowych, takich, jak godło, flaga, czy hymn Polski oraz przez spotkania z ciekawymi osobami. W tym roku odwiedzili nas kombatanci z 13 Koła Związku Żołnierzy Wojennych im. por. Józefa Sarny.

więcej...

 

ĆWICZENIA NA RÓWNOWAŻNI

 

Przejście po wąskiej równoważni to nie lada wyzwanie dla naszych małych stóp. Chętnie jednak ćwiczymy w ten sposób wykonując przy tym najróżniejsze kombinacje: chodzimy w przód, w tył, w bok, próbujemy również obracać się na równoważni. Taka zabawa pozwala kształtować nam właściwą postawę ciała oraz koordynację wzrokowo - ruchową.


Samo konstruowanie równoważni to dla nas także okazja do świetnej zabawy.

 


 

NASZE GRZYBKI

 

Jesień to czas grzybobrania, dlatego też postanowiliśmy wzbogacić nasz kącik przyrody o własnoręcznie wykonane borowiki. Zadanie było wieloetapowe, jednak poradziliśmy sobie z nim doskonale. W pierwszej kolejności zajęliśmy się przygotowaniem kapeluszy. W tym celu malowaliśmy łupinki orzechów.

Następnie osadzaliśmy pomalowane już łupinki na trzonkach uformowanych z plasteliny.

Teraz wykonane przez nas grzybki zdobią kącik przyrody.

Dzięki tym zajęciom wiemy już, że grzybki zbudowane są z trzonka i kapelusza. Pamiętamy także o tym, że nie wszystkie nadają się do spożycia, ponieważ wyróżniamy również grzyby trujące.

 

 

TEATR ILUZJI

 

4 października gościliśmy w progach naszego Przedszkola baśniowego czarodzieja Aladyna, który reprezentował Teatr Iluzji z Krakowa. Za jego sprawą przenieśliśmy się w świat pełen magii i czarów.

Przedstawienie bardzo się nam spodobało. Oprócz fascynującego pokazu iluzji
mieliśmy również okazję nauczyć się kilku magicznych zaklęć.

więcej...

 

WITAMINKI, WITAMINKI!

 

3 października Biedroneczki korzystając z darów jesieni, postanowiły przygotować smaczną i zdrową sałatkę witaminową. Każdy z nas przyniósł tego dnia do przedszkola owoce, które następnie samodzielnie i bardzo ostrożnie kroiliśmy. Ta czynność nie sprawiła nam większych trudności - owoce pokroiliśmy fachowo, jak przystało na małych kucharzy.

Dzięki zajęciom nauczyliśmy się, że wszystkie produkty przez spożyciem należy najpierw dokładnie umyć, trzeba także zadbać o własną higienę. Mieliśmy również okazję poznać smak, zapach i wygląd niektórych owoców. Na koniec, kiedy wszystko było już gotowe, urządziliśmy sobie prawdziwie owocowo-sałatkową ucztę.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

Wakacje dobiegły już końca. Dla nas - Biedronek - nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż w przedszkolu znów czekają na nas wspaniałe atrakcje. Jedną z nich było spotkanie z asp.szt. Andrzejem Barnasiem. Pan policjant omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. Uświadomił nam m.in. jak ważne jest podróżowanie w foteliku z zapiętymi pasami, a także przestrzegł przed kontaktami z nieznajomymi.

Mieliśmy również okazję dokładnie obejrzeć mundur oraz narzędzia, jakimi posługuje się każdy funkcjonariusz.

Po tak ciekawym i pouczającym spotkaniu z miłym gościem niejeden czterolatek zadeklarował, że w przyszłości zostanie policjantem.

 

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.