Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

[2012 - 2013 - 3 latki] Motylki

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

 

 

 

 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

 

10 czerwca w naszym Przedszkolu po raz pierwszy odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej, który został zorganizowany przez panie z grupy Biedronek - panią Martę i panią Karolinę. W Festiwalu brały udział dzieci ze wszystkich grup z naszego Przedszkola. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie dwóch piosenek i zaprezentowanie ich z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. My, Motylki, zaśpiewaliśmy dwie piosenki: "Ogrodniczka" i "Rosną kwiatki". Za instrumenty posłużyły nam janczary i grzechotki.

Za piękny udział w Festiwalu dostaliśmy pamiątkowy dyplom.

Na zakończenie razem ze wszystkimi uczestnikami Festiwalu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

więcej...

 

FAMILIADA

 

7 czerwca w naszym Przedszkolu odbył się piknik rodzinny - Familiada 2013, w której chętnie uczestniczyliśmy razem z naszymi Rodzicami i innymi bliskimi osobami. Całą imprezę uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Korczak, a następnie wystąpiła grupa Stokrotek i Pszczółek. Po wstępie czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Rodzice przygotowali dla nas przedstawienie „Lokomotywa" Juliana Tuwima. Występ Rodziców zrobił na nas ogromne wrażenie i na koniec sami chętnie dołączyliśmy do tego barwnego pociągu.

Lokomotywa

Kolejnym punktem pikniku były konkursy i różne zabawy zorganizowane przez Panią Małgosię z Policji oraz Pana Sławomira z WORD. Zabawy dotyczyły bezpieczeństwa na drodze, w domu, a także w Przedszkolu i na wakacjach.

Dodatkową atrakcją był salon makijażu. Pani Edytka - Mama Milenki
i Pani Małgosia - Mama Leonka z grupy Stokrotek pięknie malowały nasze dziecięce buzie Laughing


Były również inne ciekawe zabawy, np. na makiecie imitującej prawdziwą ulicę.

Oczywiście były też pyszne kiełbaski z grilla, które bardzo nam smakowały.

To piątkowe popołudnie było naprawdę bardzo fajne Laughing



więcej...

 

NASI KOCHANI RODZICE

 

Tradycyjnie w miesiącu maju obchodzimy Święto Mamy i Taty. Z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców do Przedszkola. Rodzice z przejęciem oglądali program artystyczny. Były piosenki, wiersze i tańce. Występ dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń.

Na zakończenie wręczyliśmy Rodzicom drobne upominki. Mamusie dostały apaszki, a Tatusiowie krawaty.

 

 

ZABAWY W OGRODZIE

 


 

 

WIOSNO, NA CIEBIE CZEKAMY

 

Postanowiliśmy zachęcić wiosnę, aby do nas szybciej przyszła.

Wczoraj malowaliśmy słoneczka, a dzisiaj wyklejaliśmy tulipany kolorowym papierem i bułą. Mamy ogromną nadzieję, iż w ten sposób szybciej zawita do nas tak wyczekiwana przez wszystkich piękna pora roku, jaką jest właśnie wiosna :-)


 

 

TEATRZYK  "CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ"

 

8 kwietnia w naszym Przedszkolu panowała magiczna atmosfera. Stało się to za sprawą aktorów z teatru Art - Re. Z wielką uwagą śledziliśmy losy Dorotki i jej przyjaciół w czasie podróży do zaczarowanej krainy, której celem było spotkanie z wielkim i potężnym czarnoksiężnikiem z krainy Oz.

więcej...

 

ROBIMY PRZESTRZENNE PISANKI WIELKANOCNE

- ZAKOŃCZENIE AKCJI

 

5 kwietnia uroczyście zakończyliśmy świąteczną akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu. Wspólnie z naszymi Rodzicami przygotowaliśmy przepiękne pisanki oraz inne ozdoby wielkanocne. Za udział w świątecznej akcji serdecznie dziękujemy.

więcej...

 

WIELKANOCNE WYPIEKI

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy upiec ciasteczka...

Środowe przedpołudnie 27 marca spędziliśmy bardzo pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było upieczenie ciasteczek. Ubrani w fartuszki i chusteczki na głowach przystąpiliśmy do pracy. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywaliśmy powierzone nam zadania.

Największą frajdą było wycinanie ciasteczek :-)

Nasze ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni.
Dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach...

Ciasteczka były pyszne i wszystkim bardzo smakowały :-)

 

 

FINAŁ AKCJI "POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

 

26.03.2013r. nasze Przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan Ryszard Madej i pan Tadeusz Jabłoński (prezes Zarządu Koła Łowieckiego „Nadwiślańskie”). Na początku spotkania pan Ryszard opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, wiewiórki, kuny, zająca, borsuka, łosia, kuropatwy, bażanta itp.). Podczas spotkania pan leśniczy serdecznie podziękował wszystkim przedszkolakom za aktywne włączenie się do akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Łącznie udało nam się zebrać ok. 800 kg żołędzi. W nagrodę otrzymaliśmy przepiękne książeczki o przyrodzie, a także kalendarzyki, breloczki i słodycze. Nagrodę dla Przedszkola - piękny album przyrodniczy „Cuda natury. Europa” odebrała pani dyrektor Małgorzata Korczak.

Pięknie dziękujemy za te prezenty. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

więcej...

 

NASZA BAŁWANKOWA RODZINA

 

 

 

ZIMA, ZIMA, ZIMA!!!

 

„Hu, hu, ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
mroźnym śniegiem w oczy prószy,
wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!”


My MOTYLKI zimy się nie boimy i dlatego na zimowe spacerki chętnie wychodzimy :-) !!!

 

 

WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

 

Każde dziecko dobrze o tym wie, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe. My maluszki też o tym pamiętamy i dlatego w Przedszkolu postanowiliśmy zrobić zdrowy sok marchewkowo – jabłkowy. Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy pani zapoznała nas z urządzeniem, jakim jest sokowirówka, z jej działaniem oraz z zasadami bezpieczeństwa podczas robienia soku. Następnie kolejno podchodziliśmy i wkładaliśmy marchewki oraz jabłka podzielone na cząstki do dyszy sokowirówki.

Sok smakował wyśmienicie! :-)

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.

My to wiemy, dlatego zaprosiłyśmy swoje Babcie i swoich Dziadków do Przedszkola z okazji ich święta, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość. Były piosenki i wiersze. Goście byli bardzo wzruszeni, a my cieszyliśmy się, że możemy w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babć i Dziadków. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości i szczęścia.

Na zakończenie spotkania wręczyliśmy bukieciki, które zrobiliśmy razem z naszymi paniami.

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci.

W naszym Przedszkolu bal karnawałowy odbył się 17 stycznia. Długo wyczekiwaliśmy na ten dzień, a kiedy w końcu nastał fantastycznie się bawiliśmy. Całe Przedszkole zamieniło się w magicznie kolorowy świat. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły nam wiele radości i pozostawiły w naszej pamięci niesamowite wrażenia.



więcej...


 

NIEPOWTARZALNE OZDOBY CHOINKOWE

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu zaprosiło nas do udziału w akcji  "Robimy przestrzenne ozdoby choinkowe", której celem było udekorowanie choinki przedszkolnej. Bardzo chętnie przystąpiliśmy do tej akcji wykonując własnoręcznie przestrzenne ozdoby choinkowe razem z Rodzicami.

więcej...

 

JASEŁKA

 

Święta, to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji, nad tym co ważne. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na cud... W ten magiczny czas wprowadzili nas koledzy ze starszych grup. Wystawili bowiem dla wszystkich przedszkolaków jasełka bożonarodzeniowe.

Z wielkim przejęciem oglądaliśmy przygotowany występ. Aktorzy z grupy – Pszczółek i Stokrotek bardzo się starały, by wypaść jak najlepiej. Pięknie przebrane przypomniały jak wyglądała noc, podczas której narodził się Jezus Chrystus.

 

 

UBIERAMY CHOINKĘ W SALI

 

Na ten moment czekaliśmy od dawna…

Zabraliśmy się za ubieranie choinki, którą podarował nam tata Gabrysia. Dzięki wspaniałym ozdobom choinka wygląda prześlicznie.

Wiszą na niej gwiazdki, bombki, łańcuchy. Mamy nadzieję, że nasze świąteczne drzewko wszystkim się spodoba. Efekt dopełniają lampki, które najlepiej widać, gdy jest już ciemno.


 

 

Robiliśmy także papierowe choinki :-) Nasze dzieła można podziwiać na tablicy w szatni przedszkolnej.

 

 

NASZ KOCHANY MIKOŁAJ

 

 

We wtorek, 6 grudnia, wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na niezwykłego gościa. Już od samego rana nasłuchiwaliśmy, czy nie słychać dzwonka Św. Mikołaja. Czas oczekiwania na Niego umilili nam aktorzy z teatru BAZYL, przedstawiając spektakl pt. "Listy do Św. Mikołaja".

więcej...

 

Nasze cierpliwe czekanie zostało nagrodzone, bo oto w drzwiach sali pojawił się ukochany Św. Mikołaj.
Przez cały rok byliśmy grzeczni, dlatego zostaliśmy obdarowani wspaniałymi prezentami Laughing

Spotkanie z niezwykłym gościem upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Mikołaju, dziękujemy i czekamy na Ciebie za rok Laughing

więcej...

 

MY MOTYLKI PRZYRZEKAMY!

 

29 listopada w naszym Przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nas - maluszków. To właśnie podczas tego wydarzenia zostaliśmy przyjęci w poczet pełnoprawnych przedszkolaków Tarnobrzeskiej Trzynastki Laughing


Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego.
My jako mali aktorzy pięknie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i recytowaliśmy wiersze.

Następnie Dyrektor Przedszkola Pani Małgorzata Korczak wielkim zaczarowanym ołówkiem mianowała każdego z nas na prawdziwego przedszkolaka. Nie jednemu z Rodziców łezka zakręciła się w oku...

Przedszkolaki z "13" złożyły przyrzeczenie

 

więcej...

 

"BAŚNIOWY CZARODZIEJ ALADYN"

 

4 października w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Baśniowy Czarodziej Aladyn".
W zaczarowany świat, pełen magicznych sztuczek i czarów wprowadzili nas aktorzy z Teatru Iluzji.

Baśniowy Aladyn stworzył spektakl wspólnej i bardzo wesołej zabawy. Dzięki posiadającej ogromną moc lampie i pomocy nas - dzielnych przedszkolaków powstały drogocenne skarby.

Wszystkim nam przedstawienie bardzo się podobało.

więcej...

 

NASZA GRUPA

 

Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu nazywamy się MOTYLKI. Jesteśmy bardzo wesołymi i dzielnymi przedszkolakami. Codziennie rano z uśmiechami na twarzach przychodzimy do przedszkola, gdzie świetnie spędzamy czas słuchając piosenek, wierszy, bajek prezentowanych przez nasze panie, a także bawiąc się z koleżankami i kolegami z grupy. W naszej grupie jest 26 dzieci, a opiekują się nami: p. mgr Dominika Mucha, p. mgr Marta Kusiak, p. dyrektor mgr Małgorzata Korczak, p. Beata Paź i p. Urszula Duma.

W naszej sali mamy tak dużo zabawek, że każdy z nas znajdzie coś fajnego i interesującego do zabawy.
Panie bawią się z nami i czytają ciekawe bajeczki.

Bardzo lubimy bawić się w ogrodzie przedszkolnym i w naszej ulubionej piaskownicy.

Panie kucharki przygotowują nam pyszne jedzonko, które zjadamy ze smakiem.

Po obiadku chętnie odpoczywamy na leżaczkach...

Kto nie może usnąć cichutko odpoczywa sobie leżąc
i nie przeszkadzając koleżankom i kolegom w popołudniowej drzemce.


 


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.