Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

 

„PIERWSZE SUKCESY NASZYCH MALUSZKÓW”

 

Pod koniec roku dzieci próbowały swoich sił w konkursach ogólnopolskich i regionalnych. Ania wykonała pracę na konkurs plastyczno-literacki „Moja przygoda z Kubusiem Puchatkiem”. Do ilustracji Ania razem z panią ułożyła wierszyk.

 

Kiedy słoneczko wesoło świeci

 

Z misiem Kubusiem bawią się dzieci.

 

Po łące sobie biegają,

 

Biedronki szukają.

 

A biedronka mała

 

W trawie się schowała.

 

Motyl z góry zerka:

 

-Pobawmy się w berka!


Dzieci brały udział w ogólnopolskim  konkursie „Ocean- świat podwodnej przygody”. Najlepsze prace wykonały: Kacperek, Wiktoria, Lenka W. i Laurka. Jednak komisja najwyżej oceniła pracę Wiktorii „Taniec rybek”. Wiktoria zdobyła II miejsce w  konkursie.

 

 

„ULUBIONE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM”

 

Wiele radości wzbudziła nowa zabawka na placu 3-4-latków. Pani powiedziała nam, jak należy prawidłowo z niej korzystać.  Wreszcie można wspinać się – nawet razem z kolegą. Najważniejsze jest to, że wszystkim się udaje. W gronie rówieśników miło spędzamy w przedszkolu czas.


 

 

"W GOSPODARSTWIE"

 

Dzisiaj byliśmy w gospodarstwie p Doroty i Dominika. Poznawaliśmy jak żyje się na wsi. Pani Dorota pokazała nam jak robi się ser i masło.

 

Za domem rosły różne warzywa, krzewy i drzewka.


 

Oglądaliśmy zwierzęta, a kto chciał, mógł nakarmić świnki.


 

Pan Dominik pokazywał nam wielkie maszyny rolnicze.


 

Można było „pokierować"  traktorem.


 

Pogoda dopisała nam, więc wiele czasu spędziliśmy bawiąc się wesoło.


 

Na koniec słodki poczęstunek, przygotowany przez panią Dorotę, podziękowanie i pamiątkowe zdjęcie.


 

 

"DZIEŃ MAMY I TATY"

 

W tym pięknym, majowym dniu zaprosiliśmy Rodziców na nasz występ do ŚDK-u. Pani Dyrektor powitała wszystkich Rodziców i złożyła  życzenia.

A później życzenia składały Maluszki. Martynka, Szymonek i Dominika zaśpiewały piosenkę „Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato”, a Jaś i Wiktoria złożyli życzenia:

 

„Nasze piosenki i wierszyki są dla Taty i Mamy,

 

 

 

Bo my się wszyscy bardzo kochamy.

 

 

 

Życzymy Wam dzisiaj wiele radości,

 

 

 

Niech uśmiech zawsze na buziach gości.”


 

Dla Rodziców przedstawiliśmy inscenizację „W sklepie z zabawkami” do której zaprosili Oskarek, Ania i Tomuś.


 

Dominika zaprezentowała Misia - Mikołaja i piękne lale, którymi były wszystkie dziewczynki.

Lenka  i Gabrysia zaśpiewały  piosenkę „Lale tańczą”.


 

Wszystkie „zabawki” zatańczyły przy piosence śpiewanej przez Laurę „Tańczymy poleczkę”.


 

O pajacyku śpiewała Martynka, a rolę pajacyków odegrał Jaś i Hubercik. Oczywiście pozostali również tańczyli z pajacykami, aby wszystkim było wesoło.


 

Ania i Lenka S. zaprosiły dzieci do zabawy przy  piosence „Cztery zielone słonie”. Nasze sympatyczne słoniki to Szymonek, Kacperek, Oskarek i Tomuś.


 

Następnie Wiktoria zaprosiła wszystkie Maluszki do poleczki, którą śpiewały Nadia i Ala.


więcej...

 

 

„95 ROCZNICA URODZIN ŚW.  JANA PAWŁA II”

 

 

18 kwietnia odbył się Przegląd Piosenek dla Papieża Jana Pawła II. Na początku bardzo serdecznie wszystkich powitała pani Dyrektor, a następnie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola 13.

 

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z 3-latków „Stokrotki”.  Wykonały piosenkę „Świętym być”.


 

Następnie wystąpiły 4-latki, 5-latki i 6-latki.


 

Pani dyrektor wręczyła wszystkim grupom pamiątkowe dyplomy oraz książeczki o papieżu.


 

Na koniec odśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża „Barka”.


 

Za piękny występ otrzymaliśmy słodycze. Pewnie papieżowi było bardzo miło, że pamiętamy o Nim.

więcej...

 

 

 

„MAJ, MAJ JEST NA ZIEMI”

 

Kiedy maj jest na ziemi, wszystko kwitnie i się zieleni. W naszym mieście jest pięknie i zielono. Kwitną kasztanowce, tulipany i bratki. Widzimy, że rosną też malutkie stokrotki.

 

Na trawnikach i skwerach coraz więcej dmuchawców. Lubimy je zrywać i zdmuchiwać białe puszki. Wiemy, że to nasionka z których wyrosną nowe kwiatuszki.

Ich kształt przypomina nam naszą fontannę nad którą lubimy przychodzić, bo jest tu pięknie.Zawsze możemy się trochę pobawić.

 

Dzisiaj widzieliśmy wielkie pojazdy, które wzbudziły naszą ciekawość.

 

Robimy konkurs, kto zdmuchnie wszystkie puszki. Wcale nie jest tak łatwo.

 

 

 

TEATRZYK - "ŚPIĄCA KRÓLEWNA"

 

7  maja gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru pod Jabłonią ze spektaklem -Śpiąca królewna. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, ponieważ zawierało oprócz znanych wątków bajki, również elementy tańca dworskiego, towarzyskiego  oraz współczesnego.

 

więcej...

 

„POZNAJEMY POLSKIE LEGENDY”

 

Legendy to bardzo wartościowe utwory literackie oparte na podstawach historycznych, opowiadające o ludziach i ich problemach. Każda legenda przybliża wartości, którymi należy kierować się w życiu.

 

Pod koniec kwietnia poznaliśmy niektóre polskie legendy. Pierwszą opowiadała nam pani „O Złotej Kaczce”. Legenda ta uczy nas, że szczęście daje nam zdrowie i praca, a nie pieniądze. Nie można być złym i samolubnym, jak ta zaklęta księżniczka, lecz dobrym jak szewczyk, który umiał podzielić się tym co miał. Malowaliśmy Złotą Kaczkę żółtą farbą - bo kaczka była złota, dziobek na pomarańczowo, a korale czerwoną farbką.


 

Poznaliśmy też legendę o Janosiku. Czytała nam pani Renia. Janosik również starał się pomagać biednym ludziom. Był silny i odważny.

 

W legendzie o Bazyliszku i Smoku Wawelskim, czytanej przez panią Elę, przekonaliśmy się, że nawet najsłabsi mogą sobie poradzić. Podziwialiśmy odwagę bohaterów.

 

Słuchaliśmy również legendy, czytanej przez panią dyrektor, „O toruńskich piernikach”. Wiemy, że zawsze należy pomagać innym. Dowiedzieliśmy się również, że pierniczki pochodzą z Torunia.

 

z legend można wyciągnąć wnioski o tym, jak postępować, wyciągnąć z nich przydatny nam morał. Poza tym dzięki nim możemy dowiedzieć się czegoś o dawnych zwyczajach, tradycjach i kulturze. Te piękne i ciekawe legendy skłoniły nas do wykonania harmonijkowych książeczek, które dzieci same opowiadały.


 

Robiliśmy też toruńskie pierniczki, które zdobią naszą salę 

"BEZPIECZNY SPACER"

 

Dzisiejszy spacer jest inny, bo mamy kamizelki odblaskowe, które otrzymaliśmy od PZU w Tarnobrzegu.

Jesteśmy bardziej widoczni, a więc bardziej bezpieczni na drogach.


 

Spacer to okazja do obserwacji ludzi, zwierząt i roślin oraz zjawisk przyrodniczych. Zauważamy, że jest coraz więcej ptaków i słychać ich piękny śpiew. Pani mówi, że ptaki już zakładają gniazdka.Widzieliśmy, jak ptaszek trzymał w dziobku małą gałązkę i frunął z nią na drzewo.

 

Wokół rosną różne rośliny. Jest  dużo żółtych kwiatków.
Próbujemy je policzyć. Ale mleczy jest za dużo. Pani mówi, że będą z nich dmuchawce.


 

Kiedy wracamy do przedszkola, zauważamy nasze cienie. Obserwujemy je i porównujemy kształty.

Pani mówi, że wszystko ma swój cień, kiedy świeci słońce.

 

 

"CZYSTO WOKÓŁ NAS"

 

Na podstawie wiersza I. Salach "Bałagan" i kolorowych ilustracji dzieci potrafiły odpowiedzieć na takie pytania jak np. "Jak czystość naszego otoczenia wpływa na nasze zdrowie?", "Od kogo zależy to, aby nasz świat był czysty?", "Co my możemy zrobić, aby nasze środowisko i otoczenie było czyste?", "Jak segregować śmieci?". Nasze maluchy postanowiły, że wspólnie zrobimy porządki w naszej sali. Zostały przydzielone role i zadania: wyczyszczenie zabawek, wycieranie kurzu na półeczkach z zabawkami. Wspólna praca przyniosła dzieciom dużo radości oraz dumy z wykonywanej pracy. Poukładane i czyste zabawki bardzo ładnie wyglądały w pięknie posprzątanej sali.

 

 

"10 ROCZNICA ŚMIERCI NASZEGO PATRONA"

 

 

 

"GUCIO - ZACZAROWANY"

 

9 kwietnia zawitał do naszego przedszkola teatrzyk z Nowego Sącza z bajką "Gucio - zaczarowany".  Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody Gucia i jego spotkania ze zwierzętami.

 

 

„TAK UROSŁY NASZE FASOLKI”

 

Dzisiaj zabieramy nasze fasolki do domu. Porównujemy ich wysokość: niektóre są bardzo wysokie, a inne niskie, ale wszystkie są bardzo ładne, bo wyhodowane przez nas.


 

 

„TO JUŻ WIELKANOC”

 

 

Zbliżające się Święta Wielkanocne były wielką radością, gdyż spędzamy dużo czasu z rodzicami i rodzeństwem. Pani opowiadała nam o Wielkanocy i tradycjach wielkanocnych. W przedszkolu też coraz bardziej świątecznie. Wspólnie dekorujemy naszą salę oraz wykonujemy świąteczne kurczątka.

 

5-latki wprowadziły nas w nastrój świąteczny przedstawiając „Awanturę w kurniku”.


 

Najbardziej podobał nam się śmigus-dyngus, który sprawili nam chłopcy dyngusiarze.


Pani dyrektor częstowała wszystkich czekoladową pisanką, a 5-latki wręczały paniom świąteczne upominki.

więcej...

 

„TEATRZYK – WILK WITEK”

 

W dniu 1 kwietnia do naszego przedszkola zawitał teatrzyk z Tarnobrzeskiej firmy ECO z przedstawieniem -Wilk Witek, który poruszał tematykę związaną z oszczędzaniem energii cieplnej oraz zwrócił uwagę na konieczność pomagania innym. W teatrzyku wykorzystane były scenki z takich bajek jak; Czerwony Kapturek, Koza i koźlęta, Trzy małe świnki.

 

Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę z przygodami Wilka Witka.

 

 

"WIOSENNE SPACERY I ZABAWY W OGRODZIE"

 

Coraz częściej spacerujemy i obserwujemy, co zmieniło się w przyrodzie.

Cieszymy się, że możemy wychodzić na spacery.


 

Ale najbardziej lubimy bawić się na placu zabaw.

  


 

"ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK"

 

23 marca przedszkole nasze odwiedziło studio Artystyczne MAGIC z Białegostoku przedstawiając dzieciom widowisko pt „Zamieszanie w krainie bajek”. Wilk napędził niektórym stracha, ale wszystko dobrze się skończyło.


 

 

"POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY"

 

Z wielką radością powitaliśmy zielony dzień w naszym przedszkolu. Dzisiaj żegnamy zimę i witamy wiosnę. Rolę pani zimy pięknie odegrała  Lenka S. Dziewczynki trochę jej zazdrościły, ale w przedstawieniu każdy odgrywał  bardzo ważną rolę.


Ala,Martynka i Laura bardzo ładnie zaśpiewały piosenki, a pozostałe dzieci ilustrowały je ruchem i również śpiewały. 4-latki śpiewały piosenkę o wiośnie, którą była Julcia m. 6-latki również zaprezentowały wiosenne piosenki.

 

Wesoło było spacerować z Marzanną i grać na instrumentach perkusyjnych.


 

W przedszkolu również bawiliśmy się. Pani wymyśliła nam konkurs układania puzzli.

Najszybciej ułożyła Lenka S., Tomek, Laurka i Lenka W. Pozostali również bardzo dobrze spisali się.


 

Tańczyliśmy też „Zielony walczyk” z zielonym listkiem.


 

Ten zielony dzień był bardzo radosny, pierwszy dzień długo oczekiwanej wiosny.

więcej...

 

"ZABAWY W CZYTANIE"

 

Od lutego 2015 roku w grupie 3-latków prowadzimy zabawy w czytanie metodą Ireny Majchrzak oraz Glenna Domana. Propozycja programów własnych została zatwierdzona na pierwszym zebraniu z rodzicami we wrześniu 2014 roku. 

 

"WIOSENNE KWIATUSZKI"

 

Na zajęciu z plastyki dzieci doskonaliły sprawność manualną rąk dokładność wykonując z plasteliny kolorowe kwiatki. Prawda że nasze prace są piękne?


 

 

„W NASZYM KĄCIKU PRZYRODY – CEBULKI I FASOLKI”

 

 

Dzisiaj sadzimy do ziemi cebulkę. Mamy przygotowane pojemniki z ziemią i wodę w konewce. Pani przyniosła nam różne cebulki, abyśmy mogli porównać ich wygląd. Każde dziecko może spróbować zasadzić swoją cebulkę.


 

Później ćwiczyliśmy nasze małe paluszki: obrysowywaliśmy paluszkami kształty cebulek, a następnie malowaliśmy nimi wykorzystując żółtą i zieloną farbę.


 

W tym tygodniu założyliśmy też hodowlę fasolek. Każde z dzieci będzie mogło obserwować swoją fasolkę.


Robiliśmy też fasolową kompozycję. Bardzo staraliśmy się, ale każdy zrobił inaczej. Pani mówiła, że bardzo ładnie wymyśliliśmy fasolowe układanki.


 

 

"KRÓLOWA ŚNIEGU"

 

W czwartek zagościł w naszym przedszkolu teatrzyk Fiku-Miku. Aktorzy zaprosili nas na spektakl pt. "Królowa Śniegu". Z wielkim zaciekawieniem oglądałyśmy przygody Kaja i Gerdy. Po przedstawieniu dzieci wysłuchały pogadanki na temat pracy aktora, oraz obejrzały pacynki, które towarzyszyły aktorom podczas spektaklu.

 

więcej...

 

„ZIMOWY SPACER”

 

 

„Słoneczko świeci dla grzecznych dzieci” – mówi nasza pani i wtedy idziemy na spacer. Dziś jest słoneczny, ciepły dzień, chociaż słyszymy, że ciągle jest zima. Na drzewach nie ma liści, ale widzimy poobcinane gałązki. Pani wyjaśnia nam, że tak się przecina drzewka przed nadejściem wiosny. Zaglądamy do ulubionej fontanny.  – Dlaczego nie ma wody? Okazuje się, że tak było przez całą zimę, tylko śnieg wszystko przykrył. Dzisiaj spacerujemy bez naszego węża. Kroczymy  „para za parą”. Prawda, że ładnie idziemy? Nawet pani Dyrektor nas podziwia.


 

 

"DINOZAURY"

 

Dawno, dawno, temu żyły na świecie dinozaury. Jedne z nich były potężne, a niektóre to całkiem malutkie okazy. Pani opowiadała nam o nich i pokazywała jak wyglądały.

Próbowaliśmy zrobić takiego dinozaura, ćwicząc nasze małe paluszki.


Układaliśmy je też z drewnianych elementów oraz malowaliśmy farbami za pomocą pędzelka i korka.


Wszystkie nasze prace zdobią tablicę w szatni.


Ale nie bójcie się ich, bo dinozaurów już nie ma. Można je podziwiać w książeczkach. Robią wrażenie!


 

 

"ZABAWA DZIECI"

 

Zabawa to podstawowa forma działalności dziecka. Jest ona źródłem wiadomości o dziecku, jego rozwoju, potrzebach i umiejętności współdziałania z innymi. Zabawa 3-latka może być indywidualna lub prowadzona obok innych, bawiących się dzieci, to jednak tylko taki rodzaj zabawy powinien wzbudzić niepokój dorosłych. Należy wtedy zachęcać dziecko do zabaw z innymi dziećmi, a jeśli to nie przynosi rezultatów, to współuczestniczyć w zabawie – przynajmniej na początku. Obserwujmy swoje dzieci podczas zabaw, a dowiemy się o nich więcej niż podczas rozmowy. Im więcej zabawy, tym więcej nauki, bo dzieci uczą się przez zabawę.

  

 


 

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

 

Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się Dziadzio z Babcią nażyją do woli.

 

Dzień Babci i Dziadka świętowaliśmy w TDK-u. Zaproszeni goście to nasze babcie i dziadkowie oraz prababcie i pradziadkowie. W tym szczególnym dniu życzymy naszym Kochanym Babciom i Dziadziom wiele radości i uśmiechów oraz pociechy ze swoich wspaniałych wnuków.

 

 

 

Dla Was przedstawiliśmy „Zimową baśń o Królowej Śniegu”.

więcej...

 

"ZABAWA KARNAWAŁOWA"

 

Zabawa karnawałowa jest dla dzieci wielkim przeżyciem. Długo wyszukiwany strój można wreszcie zaprezentować swoim koleżankom i kolegom.

 

 

 

 

 

Patrzcie, jaki jestem wspaniały!

Patrzcie, jaka jestem urocza!

 

Na początku bawiliśmy się w naszej sali – było radośnie i kolorowo.

 

Po chwili jednak nasz pociąg odjechał do Sali balowej.Ależ tu dużo dzieci! Poznajemy kolegów ze starszych grup. Razem bawimy się przy muzyce, którą wybiera nam pan Marian.

Podczas przerwy mamy słodką niespodziankę, przygotowaną przez naszych kochanych rodziców.


 

Będziemy mile wspominać ten bal przez cały rok.

więcej...

 

„WESOŁE BAŁWANKI”

 

 

Pierwsze płatki śniegu sprawiły nam wiele radości. Postanowiliśmy zrobić śniegowe bałwanki. Chociaż śnieg zaraz stopniał, lecz bałwanki przypominają, że zima tuż, tuż. Czekamy na ciebie zimo, aby zrobić bałwanki z prawdziwego śniegu.

 

 


 

"ZABAWY NOWYMI ZABAWKAMI"

 

Rodzice Maluszków sprawili dzieciom ogromną radość, ofiarując z okazji Mikołaja atrakcyjne zabawki dla grupy. Dzieci bardzo chętnie podejmują zabawy w małych grupkach przy torach zjazdowych, w kuchni  lub budując własne budowle z klocków. Podczas zabaw ucząc się współdziałania w zabawie oraz dzielenia się zabawkami. Bardzo dziękujemy naszym kochanym Mikołajom.

 

 

 

"MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU"

 

Już przed południem zawitał do sali Maluszków Mikołaj z cukierkami. Dzieci były bardzo zaskoczone, ale i uradowane. Tylko niektóre bały się i nie podeszły po cukierka. Zaraz po obiedzie okazało się, że do sali przyniósł ktoś duże prezenty. – To Mikołaj! – wołały dzieci. Z  radością otwierały je i wspólnie z panią i mamą Szymonka składały zabawki z elementów. Dzieci otrzymały kuchenkę z akcesoriami dla dziewczynek i dwa zestawy torów zjazdowych oraz klocki dla chłopców.

 

Później w sali 6-latków dzieci oglądały przedstawienie o Mikołaju przygotowane przez Rodziców. Po zaśpiewaniu piosenki każda grupa była obdarowana przez Mikołaja. Dziewczynki otrzymały lalki Syrenki, a chłopcy samochody. Długo w pamięci dzieci pozostanie ten szczególny dzień.


więcej...

 

"ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU"

 

Dziś w sali 6-latków bawimy się wesoło na zabawie Andrzejkowej. Prowadzi ją pan Marian. Wspólna zabawa to wspólne przeżywanie radości. Starsze dzieci często otaczały opieką 3-latków i razem bawiły się.

 


 

 

"KOZIOŁEK MATOŁEK" - TEATRZYK

 

24 listopada gościł w naszym przedszkolu teatrzyk przedstawiając ”Koziołka Matołka”. Przedstawienie wzbudziło wielkie zainteresowanie Maluszków. Koziołek uczył dzieci, jak należy postępować w różnych sytuacjach. Starsze przedszkolaki odgadywały zagadki, a później pociągiem ruszyliśmy do Pacanowa. Wszystkie dzieci zapisały się do Klubu Koziołka Matołka.

 

 

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

 

Długo wyczekiwany dzień, kiedy Maluszki staną się prawdziwymi przedszkolakami właśnie nastąpił. Dzieci w odświętnych strojach złożyły przyrzeczenie na prawdziwego przedszkolaka. Uroczystość pasowania odbyła się 26 listopada 2014 roku, w obecności Rodziców i innych gości. Po zaprezentowaniu publiczności poznanych wierszy i piosenek, dzieci były wprowadzane przez bramę przez panią Bożenkę do grupy Stokrotek, a następnie odbyło się pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Małgorzatę Korczak. Po tej ceremonii pani Ela wręczała dyplomy i rożki obfitości. Gratulujemy wszystkim Maluszkom.

  

 

 

 

 

 

 

 

PROSIMY O GŁOSY!!!

 

Prosimy o Państwa głosy na pracę "Butelkowy słoń ruralski" wykonaną przez dzieci z naszego Przedszkola. Głosowanie rozpocznie się 27 listopada o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 23.00 dnia 1 grudnia. Aby zagłosować należy zalogować się na stronie http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/?utm_source=buliba&utm_medium=odsylacz&utm_campaign=eko2014 a następnie przejść do zakładki GALERIA, w pierwszym polu wybrać województwo, w drugim wpisać "TARNOBRZEG" lub nazwę pracy "BUTELKOWY SŁOŃ RURALSKI", po czym wyszukać naszą pracę i oddać swój głos. Na głosujących czekają nagrody! Bardzo prosimy o zachęcenie do głosowania swoich znajomych.

 

 

11 LISTOPADA "ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"

 

11 listopada to święto naszej ojczyzny Polski. Bierzemy udział w uroczystości przygotowanej przez grupę 5-latków. Podczas występów śpiewaliśmy Hymn Polski. Słuchaliśmy wierszy i piosenek patriotycznych. Bardzo podobały nam się pieśni: Rota, Pierwsza kadrowa, Szara piechota i inne. Było bardzo uroczyście. Wszyscy bili brawo, bo pięciolatki pięknie wystąpiły.

 
 

 

"LIŚCIE MALOWANE POD DRZEWEM ROZSYPANE"

 

Jesień do nas przyszła

 

Cała w złotych liściach

 

Listek z drzewa spada

 

A za nim gromada

 

Lecą liście kolorowe

 

I spadają nam na głowę.

 

 

Na podstawie wiersza oraz kolorowych ilustracji dzieci poznały wygląd i nazwy drzew oraz ich owoców. W trakcie zajęć plastycznych wykonały pracę zbiorową "Jesienny bukiet". 

 

"JESIENNE SPACERY"

 

Wokół jest pięknie i kolorowo. To Złota Polska Jesień daje nam znaki, że gości u nas w mieście. Czasami udaje nam się znaleźć piękny, kolorowy listek, albo dużo suchych, szeleszczących liści. Lubimy chodzić na spacery. A ciepła, jesienna pogoda zachęca nas do tego.


 

 

„CZYSTOŚĆ TO ZDROWIE”

 

 

„Umył kotek łapki,

 

Umył kotek nosek,

 

Więc mu na śniadanie

 

Spodek mleka niosę.

 

Myje ręce Jasio,

 

Buzia aż się świeci

 

Czysty chce być kotek

 

Cóż dopiero dzieci.”

 

 

Uczymy się wierszyka i pokazujemy jak kotek się myje. Wiemy, kiedy należy myć ręce. Umiemy już samodzielnie myć rączki.

 


 

A oto nasze kolorowe ręczniki.

 

 

"SERDUSZKA DLA PAPIEŻA"

 

Dzisiaj pani opowiadała nam o Janie Pawle II, bo nasze przedszkole nosi Jego imię. 16 października Karol Wojtyła został papieżem. Oglądaliśmy Jego zdjęcia, a później  kolorowaliśmy dla naszego papieża serduszka, aby wiedział, że dzieci Go kochają.

 

 

 

"POZNAJEMY WARZYWA"

 

 

Na podstawie wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, dzieci poznały nazwy warzyw, ich kształt, kolor, zapach. Poznały znaczenie jedzenia warzyw dla zdrowia. Na zajęciach plastycznych bardzo dobrze poradziły sobie z wyklejaniem sylwety pietruszki kawałkami bibuły. Zobaczcie sami jakie są ładne.

 

 

TEATRZYK "CZARNA OWIECZKA"

 

W czwartek gościł w naszym przedszkolu teatrzyk „Bazyl”, który przedstawił dzieciom spektakl pt. „Czarna owieczka”. Dla Maluszków to pierwsze przedstawienie. Wzbudziło ono wielkie zainteresowanie dzieci.

 

Aktor pozwolił przed spektaklem zapoznać się z „najstraszniejszą„ postacią tzn. Rozbójnikiem. Dzieci witały się z nim, a nawet ciągnęły za nos. Przez cały czas z zainteresowaniem śledziły akcję i biły brawo. Podobał im się ten teatrzyk.
więcej...

 

"GRUSZKI"

 

„Wpadła gruszka do fartuszka,

 

A za gruszką dwa jabłuszka,

 

A śliweczka wpaść nie chciała,

 

Bo śliweczka nie dojrzała.”

 

 

"MY TEŻ MALUJEMY"

 

Chyba nikt w to nie wierzył, że Maluszki mogą malować przedszkole. Oczywiście pod opieką rodziców.

Niektórzy wolą kolorowanki lub inne zabawy. Warto było przyjść w sobotę, aby uczestniczyć w tej imprezie. W przerwie malowania można było spróbować kiełbasek z grilla, które kusiły swoim zapachem. Dla łasuchów - pyszne ciasto upieczone przez rodziców i personel przedszkola. Było też wiele innych atrakcji.

więcej...

 

"SPACERUJEMY"

 

 

„Kiedy słonko jasno świeci

 

Na spacerek idą dzieci

 

Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy

 

Idę ja, idziesz ty”

 

 

Po drodze tyle ciekawych rzeczy. Ale my musimy uważać, aby się nie odłączyć od  grupy. Pomaga nam w tym spacerowy wąż, którego trzymamy aby się nie zgubił. Zatrzymujemy się kiedy pani opowiada nam o czymś. Dziś oglądaliśmy prawdziwy traktor oraz kosiarki do trawy. Spotykamy wielu ludzi którzy do nas się uśmiechają.

 

 

"NASZE MISIE"


"Nasze misie"
"Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A, to szkoda."

 

Nasze wesołe misie robiliśmy z panią Elą i Bożenką. Są wesołe i kolorowe, prawda?

Można je podziwiać na tablicy w szatni. Serdecznie zapraszamy :-)

 

 

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

 

Pierwsze dni w przedszkolu to duże wyzwanie zarówno dla rodziców jak i dzieci. Wśród wielu emocji dzieci mają zapewnioną bardzo dobrą opiekę i odpowiednio wyposażoną salę. Zachęcane są do podejmowania zabaw w małych grupkach i indywidualnie. Często słuchają piosenek, próbują je śpiewać i grać na instrumentach.


 

Jak tylko pozwala nam pogoda to wychodzimy na przedszkolny plac zabaw, gdzie dowolnie bawimy się pod opieką pani Eli, Bożenki i Kasi. Często też bawimy się z 4-latkami. 

Posiłki w obecności przedszkolnych kolegów to duży sprawdzian dla Maluszków. Niektóre dzieci wymagają dużej pomocy, a inne radzą sobie doskonale.


 

Po obiedzie dzieci odpoczywają słuchając kołysanek i muzyki relaksacyjnej. Mogą leżakować z własną przytulanką lub wybraną z przedszkolnej półeczki.


 

 

PIERWSZA WIZYTA MALUSZKÓW

W czerwcu zawitały do nas dzieci, które będą chodzić do grupy maluszków od września. Pod bacznym okiem rodziców miały one okazję poznać nowych kolegów oraz personel przedszkola. Wspólna zabawa, mini posiłek oraz zwiedzanie przedszkola były dla dzieci ważnym momentem, który otwierał nowy rozdział w ich życiu w roli przedszkolaka.

Wszystkim przyszłym przedszkolakom życzymy wielu miłych chwil spędzonych w naszym przedszkolu!

 

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.