Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

 

„NASZE CZERWCOWE JUBILATKI, JUBILAT I SOLENIZANT”

 

W miesiącu czerwcu wspólnie z naszymi „Motylkami” obchodziliśmy urodziny : Marysi G., Lilusi B., Jasia O. oraz imieniny Maxia W. Te wyjątkowe dni, upływały nam w bardzo przyjemnej i miłej  atmosferze. Były piękne i serdeczne życzenia, słodycze oraz piosenka okazjonalna: „Sto lat!”. Naszym wspaniałym milusińskim, życzymy wszystkiego najlepszego: pięknych i wspaniałych dni w życiu, spełnienia wielu marzeń oraz niezwykle urokliwych i bezpiecznych wakacji!

 

„POŻEGNANIE STARSZAKÓW”

 

W środę 24 czerwca w godzinach przedpołudniowych w sali 6-latków, zebrały się wszystkie dzieci oraz personel naszego Przedszkola, aby uroczyście pożegnać, naszych starszaków odchodzących do szkoły. Na wstępie całej uroczystości, swoją część artystyczną przedstawiły same 6 – latki, które pięknie odtańczyły Poloneza i zaprezentowały montaż słowno – muzyczny.


Następnie, w imieniu wszystkich młodszych kolegów, starszaków pożegnały nasze „Motylki”. Były wiersze i piosenki na pożegnanie oraz te, o tematyce wakacyjnej. Na zakończenie nasze pięciolatki obdarowały starszaków upominkami, które na pewno przydadzą się przyszłym uczniom w szkole. Wszyscy życzyliśmy naszym starszym kolegom: sukcesów w szkole oraz bardzo ciekawych, bezpiecznych i udanych wakacji.

 

 

„RODZINNY PIKNIK MOTYLKÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO”

 

W piątek 19 czerwca w grupie „Motylków” odbył się Rodzinny Piknik na „Zakończenie Roku Przedszkolnego”. Na początku naszej uroczystości, przedstawiliśmy program artystyczny, którym dzieci z naszej grupy żegnały 8 naszych wychowanków: Olę Książka, Tosię Tałaj, Oliwkę Bajorską - Maden, Kacperka Warchoła, Kubusia Ziębę, Kacperka Wiatrosa, Kubusia Gula i Kamilka Burlikowskiego – którzy po wakacjach, będą kontynuować edukację już w szkole. Były pamiątkowe upominki dla tych dzieci, a dla ich rodziców, którzy bardzo aktywnie włączali się w pomoc na rzecz naszej Placówki –  Podziękowania.  Podziękowania skierowane były do: pani Doroty Warchoł, pani Lidii Bajorskiej oraz państwa Jagody i Sebastiana Ziębów. Po części oficjalnej odbył się rodzinny piknik. Niestety pogoda nam nie dopisała i cała uroczystość musiała odbyć się w sali. Był poczęstunek, zabawy i tańce dzieci, a rodzice mogli ze sobą wspólnie porozmawiać. Cała uroczystość upływała w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości. Serdeczne podziękowania kierujemy do pań: Małgorzaty Rokoszewskiej – Ćwiękała i Katarzyny Małeckiej, które zakupiły i dostarczyły wszystkie produkty na piknik oraz panom: Hubertowi Chwała i Piotrowi Gospodarczykowi, którzy dzielnie grillowali kiełbaski dla wszystkich uczestników pikniku.

 

 

„BAJKA O MOJEJ MAMIE” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO

 

W czwartek 18 czerwca 2015 r. w Przedszkolu nr 2 w Tarnobrzegu, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego, zatytułowanego: „Bajka o mojej mamie”. Po części artystycznej w wykonaniu dzieci z grupy 5-latków, odbyło się odczytanie wyników i wręczenie nagród. Nagrodę i dyplom  w imieniu naszej grupy odebrała Ania Ćwiękała, która wykonała najwięcej ilustracji do naszej bajki, która nosiła tytuł: ”Zagadka”. Po wręczeniu nagród – czekał na dzieci słodki poczęstunek.


 

 

„NASI WSPANIALI ZŁOCI MEDALIŚCI!”

 

We wtorek 9 czerwca 2015 r. na stadionie MOSIR w Tarnobrzegu, odbyła się: „III Tarnobrzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków”. W Olimpiadzie wystartowały:  7 – osobowe zespoły dzieci z 12 tarnobrzeskich Przedszkoli. Przedszkolaki wykonywały 8 konkurencji sportowych, które były punktowane i oceniane przez Komisję Sędziowską. Wspaniali sportowcy z grupy „Motylków” z naszego Przedszkola w składzie: Filipek Gospodarczyk, Antoś Żyguła, Lila Błasiak, Ania Ćwiękała, Marysia Golik, Jasio Pyka i Zuzia Jajko – po fascynującej dogrywce z drużyną dzieci z Przedszkola nr 6 w Tarnobrzegu -  wygrali i zdobyli zasłużone I miejsce. Jesteśmy bardzo dumne z naszych małych, wspaniałych sportowców. Naszym kochanym złotym medalistom – z grupy „Motylków”, życzymy wielu dalszych,  wspaniałych sukcesów – nie tylko w dziedzinach i konkurencjach sportowych!


 

 

„JAK BEZPIECZNIE SPĘDZAĆ WAKACJE!  –  SPOTKANIE MOTYLKÓW ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM”

 

We wtorek 9 czerwca, grupę „Motylków” odwiedził Strażnik Miejski – pan Janusz Pyka, tato naszego Jasia, który przygotował dla dzieci pogadankę o tym: „Jak bezpiecznie spędzać wakacje?”. Pan Janusz, przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania: przy kąpieliskach i akwenach wodnych, podczas kontaktów z nieznanymi zwierzętami, podczas spotkań z nieznanymi osobami oraz wiele innych cennych porad, dotyczących bezpieczeństwa w okresie zbliżających się wakacji. Był też czas, na udzielanie odpowiedzi, na pytania naszych bardzo dociekliwych przedszkolaków. Na zakończenie spotkania, pan Janusz przeprowadził quiz z przekazanych wcześniej informacji. Nasze pięciolatki, pięknie odpowiadały na pytania i otrzymały wiele pamiątkowych upominków w postaci: opasek odblaskowych, kredek, informatorów dotyczących postępowania ze zwierzętami. Panu Januszowi, dziękujemy za przybliżenie naszym wychowankom, wielu cennych zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji.


 

 

„KOLEJNE SUKCESY NASZYCH DZIEWCZYNEK!”

 

W niedzielę 7 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Dzików – wieńczącego IV Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego, zatytułowanego: „Moja Rodzina”, organizowanego przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. W kategorii: praca plastyczna – przedszkolaki; II miejsce zajęła praca naszej Marysi Śnieżek. Natomiast w kategorii: wiersz – przedszkolaki; Nagrodę Specjalną otrzymała Ania Ćwiękała, za wiersz napisany wspólnie z mamą. Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom, które kolejny raz dostarczyły nam powodów do dumy i życzymy im wielu dalszych  - tak wspaniałych sukcesów.

 

 

„DZIEŃ DZIECKA W KUROZWĘKACH!”

 

Tegoroczny „Dzień Dziecka” spędziliśmy razem z grupą sześciolatków, na całodniowej wycieczce w Kurozwękach. Po przyjeździe autokarem na miejsce, na samym początku naszej wycieczki zwiedziliśmy przepiękny „Pałacyk w Kurozwękach”, należący i odrestaurowany  przez rodzinę Popielów. Pod troskliwą i fachową opieką pani przewodnik, zwiedziliśmy: podziemia pałacowe i lochy. Następnie z dziecińca  podziwialiśmy zabytkowe okna, oglądaliśmy kapliczkę pałacową, salkę muzealną z pamiątkami rodu Popielów m.in. zabytkową porcelaną i srebrami rodowymi. Widzieliśmy także różnorodne mundury z okresu wojen i powstań narodowych. Na zakończenie „pałacowego szlaku turystycznego” wyszliśmy na taras, z którego podziwialiśmy ogród oraz park. Następnie czekały nas muzyczne doznania, gdyż wysłuchaliśmy mini koncertu fortepianowego, podczas którego pan pianista grał motywy muzyczne z różnorodnych bajek a my musieliśmy je odgadywać. 

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd specjalnym pojazdem traktorowym i zwiedzanie jednego ze stad Bizonów. Oglądając te ogromne zwierzęta z uwagą wysłuchaliśmy opowieści i informacji pani przewodnik o tych majestatycznych zwierzętach. Mieliśmy możliwość poobserwowania młodych bizonków, które na wiosnę przyszły na świat. Wysłuchaliśmy też wzruszającej opowieści o młodym bizonku  - Popiołku, który urodził się jako jeden z bliźniaków -  i wychowują go oraz karmią pracownicy opiekujący się zwierzętami , gdyż „bizonia mama” nie mogłaby wykarmić dwójki dzieci. W drodze powrotnej, oglądaliśmy również rodzinę dzików, która wypoczywała w zacienionych miejscach, kryjąc się przed upałem, który i nam dawał się we znaki.


 

Następnie był czas, na odpoczynek i turystyczny posiłek. Zajadając przepyszne drożdżówki  ustalaliśmy , kolejne punkty wycieczki, gdyż czas biegł tego dnia bezlitośnie.


 

Posileni i wypoczęci, wybraliśmy się do „bukowego labiryntu”, gdzie wędrując korytarzami szukaliśmy atrakcji labiryntu – ukrytych tajemniczych figur:  postaci osób lub bizona. Labirynt okazał się – fajną przygodą i atrakcją dla naszych „Motylków”, które bardzo spontanicznie reagowały na odnajdywane kolejno figurki.


 

Kolejną atrakcją wycieczki była jazda,  każdego z dzieci na koniku. Niestety na zabawę na tamtejszym placu zabaw, nie było już czasu, bo pora była już późna i musieliśmy wracać do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.


 

Byliśmy tak zmęczeni trudami i wieloma atrakcjami dnia, że w drodze powrotnej wielu z nas smacznie i  słodko spało, podczas naszej powrotnej drogi do domu. Wycieczka okazała się bardzo miłym upominkiem dla naszych wychowanków z okazji ich święta, gdyż prawie wszystkie dzieci następnego dnia pytały nas, kiedy znowu pojedziemy na taką fajną wycieczkę!


więcej...

 

TRZYNASTKA W STREFIE NGO, PODCZAS OBCHODÓW „DNI TARNOBRZEGA”


Blisko 30 tarnobrzeskiej organizacji pozarządowych utworzyło 31 maja na terenach zielonych nad Wisłą "Strefę NGO". W specjalnie przygotowanym dla społeczników miasteczku, pasjonaci prezentowali swoją działalność i zachęcali do wstąpienia w szeregi ich organizacji. Nie zabrakło tam również Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu. "Stefa NGO" to inicjatywa Tarnobrzeskiej Rady Organizacji Pozarządowych, która postanowiła zachęcić lokalne stowarzyszenia, by podczas największej plenerowej imprezy w mieście zaprezentowały się z tym, co robią na co dzień. W "Strefie NGO" na Dniach Tarnobrzega zaprezentowało się około 30 organizacji. Były stowarzyszenia działające m.in. na rzecz dzieci, seniorów, były amazonki, pasjonaci żeglarstwa, kajakarstwa, strzelectwa, społecznicy pomagający bezdomnym zwierzętom, miłośnicy historii i motocykli. Reprezentacja Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola nr 13 także miała swój namiot, w którym prezentowane były prace dzieci oraz foldery promujące placówkę. Największym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy dzieci, ale i odważnych dorosłych. W pierwszą taką akcję włączyły się nauczycielki: mgr Anna Piątek i mgr Dominika Mucha. Całemu wydarzeniu patronowała także dyrektor placówki mgr Małgorzata Korczak .Ogromny wkład pracy podczas tego wydarzenia, był udziałem pani Małgorzaty Rokoszewskiej – Ćwiękała, która bardzo prężnie działa, na co dzień w naszym Stowarzyszeniu, i jest inicjatorką oraz pomysłodawczynią wielu  akcji i działań, na rzecz naszej Placówki. Bardzo pomocny podczas niedzielnej imprezy, okazał się również - pan Arkadiusz Błasiak.


więcej...

 

„KOLEJNY SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI!”

 

W dniu 16 maja 2015 roku, podczas Święta Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, zatytułowanego: „Rok 2015, rokiem Świętego Jana Pawła II”, organizowanego przez tę szkołę. Niezwykle miło nam poinformować, iż zaszczytne II miejsce, zajęła  praca nasze Ani Ćwiękały. Jesteśmy bardzo dumne z naszej koleżanki i życzymy jej dalszych sukcesów.

 

 

„NASZ MAJOWY JUBILAT I JUBILATKI”

 

W miesiącu maju, swoje urodziny wspólnie z nami, obchodzili: Jasio P., Zuzia J. oraz Ania Ć. Dni urodzin naszych kochanych jubilatów,  upływały w bardzo miłej atmosferze. Były piękne życzenia, słodycze i nasza piosenka okazjonalna „Sto lat!”. Naszym majowym jubilatom życzymy: wielu serdeczności, wspaniałych dni w życiu oraz spełnienie wielu z tych pięknych życzeń, które z takim przejęciem składaliśmy: Jasiowi, Zuzi i Ani.

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA – WYJŚCIE DO KINA NA  BAJKĘ: „RECHOTEK”

 

Ledwie skończyliśmy przygotowania na uroczystość „Dnia Mamy i Taty”, a już zaczęliśmy myśleć o atrakcjach dla naszych wychowanków z okazji ich święta, czyli „Dnia Dziecka”. Jedną z nich było wyjście do kina na premierową bajeczkę zatytułowaną: „Rechotek”. W piątek 29 maja wraz z grupa czterolatków wybraliśmy się na tę, bardzo zabawną bajeczkę, podczas której, bawiliśmy się znakomicie – pomimo, że było w niej kilka mocniejszych akcentów. Po projekcji filmu wszystkie nasze przedszkolaki otrzymały od pań z kina Danonki  - upominki z okazji Dnia Dziecka. W poniedziałek czekają na nas kolejne atrakcje i  niespodzianki! 

 

„NASZE ŻYCZENIA I UPOMINKI DLA MAMY I TATY!”

 

„W ten dzień świąteczny, przyjmijcie podziękę,

 

Za wiarę, mądrość, rodzicielską rękę.

 

Wysłuchajcie życzeń co z serca płyną,

 

Niech wszelkie smutki Was ominą!”

 

 

Piątek 22 maja, to dzień dla naszych przedszkolaków wyjątkowy. Wszystkie przedszkolaki z naszego Przedszkola – z życzeniami, piosenkami i upominkami stawiły się w Środowiskowym Domu Kultury, aby, bardzo licznie zgromadzonym tam Rodzicom, podziękować za miłość, troskę i opiekę, przed zbliżającymi się uroczystościami: Dnia Mamy i Taty. Były piękne występy wszystkich grup przedszkolnych na dużej scenie. Nasze „Motylki”, tym razem wcieliły się w postacie ze znanych bajek, po to, aby jeszcze piękniej podziękować rodzicom za bezgraniczną miłość i trud włożony w wychowanie swych pociech. Były więc postacie z bajek: o „Jasiu i Małgosi”, o „Rybaku i złotej rybce”, o „Kwiatowych  Wróżkach”, „Czerwonym Kapturku”, „Calineczce” i „Królewnie Śnieżce i Krasnoludkach”. Po pięknych życzeniach wszystkich grup przedszkolnych na dużej scenie, nadszedł czas na indywidualne: uściski, życzenia i upominki, które dla swoich rodziców -  własnoręcznie przygotowywały przedszkolaki. Nasze pięciolatki przygotowały: pudełeczka ze słodyczami dla Tatusiów i wazoniki na kwiaty dla kochanych Mam. My ze swej strony, dołączając się do życzeń przedszkolaków pragniemy wszystkim Rodzicom życzyć: szczęścia, miłości dzieci jak najczęściej okazywanej, oraz tego, aby uśmiech na twarzach: Mam i Tatów, gościł przez cały czas, tak piękny i serdeczny jak podczas naszej wspaniałej, piątkowej uroczystości.więcej...

 

„95 ROCZNICA URODZIN NASZEGO PATRONA”


18 maja w naszym przedszkolu odbył się przegląd piosenki lub wiersza o św. Janie Pawle II, w którym to wzięły udział wszystkie grupy. Nasze pięciolatki zaśpiewały piosenkę, której uczyły się od dawna. Przegląd odbył się w 95 rocznicę urodzin naszego patrona. Pięknie, elegancko wystrojone przystąpiły do wykonania zadania. Dzieci przeżywały swój występ co poskutkowało pięknym zaprezentowaniem piosenki. W nagrodę otrzymały prezent – książkę o Św. Janie Pawle II, który zasponsorowała  mamusia Maksia oraz pyszne cukierki od mamy Kacperka Warchoła. Po obiedzie zaś udaliśmy się  pod pomnik naszego patrona  Jana Pawła II, tam zaśpiewaliśmy ,,Barkę'', ulubioną pieśń ojca św., zapaliliśmy znicze i powróciliśmy do przedszkola.więcej...

 

„RYMOWANKI PRZYRODNICZE!”

 

Na zajęciach z „Kształtowania mowy i myślenia”, uczyliśmy się, jak się układa rymowanki. Ciekawsze rymowanki o treści przyrodniczej,  wysłałyśmy na Ogólnopolski Konkurs Literacki do Przedszkola we Wrocławiu. Trójka naszych przedszkolaków: Lila B., Antoś Ż. I Ania Ć. - otrzymała piękne dyplomy z podziękowaniami za udział w tymże konkursie. Dostaliśmy też prezent dla całej naszej grupy – książeczkę z rymowankami przyrodniczymi. Kolejny raz gratulujemy naszym wspaniałym „Motylkom” i życzymy im dalszych sukcesów.

 

 

„WYCIECZKA NA ŁĄKĘ”

 

W czwartek 14 maja, korzystając z ładnej, wiosennej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na łąkę, po to aby lepiej poznać świat roślin i zwierząt żyjących na łące i bezpośrednio je poobserwować. Mogliśmy jeszcze lepiej poznać rośliny i kwiaty rosnące na łące, zaobserwować niektóre ptaki i owady. Naszym pięciolatkom najbardziej podobała się obserwacja mrówek oraz pająków. Korzystając z przepięknej scenerii zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcia.


 

 

„KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM” – WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

 

W środę 13 maja na zaproszenie Pań z Biblioteki oraz mamy Jasia Pyki, wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Na miejscu powitała nas przemiła pani Małgosia – „Książkowa wróżka”, która zaproponowała nam przeróżne zabawy z książkami i bajkami. Był wiersz i rozmowa o szanowaniu książek, były zagadki, podczas których dzieci odgadywały postacie ze znanych bajek. Były bardzo ciekawe zabawy z balonikami: rywalizacja w rzędach – który rząd najszybciej poda balonik miedzy nogami, odbijanie balonika stojąc na małym kawałku gazety oraz odbijanie balonu ze zmianą osoby odbijającej.

Oglądaliśmy również różnorodne bajki, książki, czasopisma i bajki na DVD, które można w Bibliotece wypożyczyć. Na zakończenie zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia biblioteczne.


Przemiła pani Małgosia poczęstowała dzieci cukierkami oraz wręczyła  przedszkolakom kolorowe balony, które mogły ozdobić. Dostaliśmy też pamiątkowy dyplom i zrobiliśmy sobie zdjęcie z panią Małgosią czyli naszą „Książkową Wróżką”. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do Biblioteki Pedagogicznej oraz wszystkie zabawy i niespodzianki, które przygotowały dla nas pracujące tam przemiłe Panie.

więcej...

 

„TEATRZYK ŚPIĄCA KRÓLEWNA”

 

W czwartek 7 maja do naszego przedszkola przyjechał ,,Teatr pod Jabłonią'' z przedstawieniem pt; ,, Śpiąca Królewna''. Występujący aktorzy bardzo ładnie przedstawili nam świat bajki, trochę tak z uśmiechem. Perypetie Śpiącej Królewny i Królewicza bardzo się nam podobały. Oglądaliśmy to przedstawienie z ogromną ciekawością oraz uśmiechem na twarzach. Na końcu były gromkie brawa oraz wspólne zdjęcie.


więcej...

 

„KOLEJNY SUKCES NASZYCH MOTYLKÓW!”

 

Drogą pocztową dotarła do nas bardzo radosna wiadomość z Przedszkola w Poznaniu, które było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu dla Przedszkolaków, zatytułowanego: „Bezpieczna droga do przedszkola – wierszem pisana”. Aż dziewięcioro dzieci z naszej grupy otrzymało wyróżnienia, za swoje prace. A są to: Marysia Golik, Zuzia Jajko, Kubuś Zięba, Filipek Gospodarczyk, Kubuś Gul, Marysia Śnieżek, Jasio Pyka, Ania Ćwiękała i Oliwcia Bajorska. Nasi wspaniali laureaci otrzymali piękne dyplomy, książeczki „Legendy Wielkopolskie” oraz kolorowanki z naklejkami: „Malowanki Pirata Antoniego”. Bardzo cieszymy się z kolejnego triumfu naszych „Motylków” i życzymy im wielu sukcesów w kolejnych konkursach.


 

 

„NASI KWIETNIOWI JUBILACI”

 

W kwietniu obchodziliśmy urodziny naszego Maxia W. i Kacperka W. .Były piękne życzenia, słodycze, mnóstwo serdeczności i oczywiście – nasza okazjonalna piosenka : „Sto lat!”. Dni „urodzinowe”, upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Naszym kochanym chłopakom, życzymy wszystkiego najlepszego  oraz samych pięknych i radosnych chwil w życiu. 

 

„PIERWSZA ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II”

 

W poniedziałek 27 kwietnia przypadała I rocznica kanonizacji naszego Patrona – Jana Pawła II. Przypomnieliśmy sobie główne wiadomości z życia Karola Wojtyły, który, gdy został Papieżem -  przyjął imię Jana Pawła II. Ponieważ to już pierwsza rocznica, włączenia Jana Pawła II w poczet świętych, to dodatkowo zwiedziliśmy wystawę zorganizowaną z okazji  rozstrzygnięcia Konkursu Kanonizacyjnego zorganizowanego w naszej Placówce. Dzieci mogły wysłuchać wierszy oraz obejrzeć prace plastyczne, przygotowane na konkurs, przez chętne dzieci i absolwentów naszej grupy i naszego Przedszkola.


 

 

„DOM” – KOLEJNE WYJŚCIE DO KINA

 

W środę 29 kwietnia – kolejny już raz w tym roku , razem grupą „Pszczółek”,  wybraliśmy się do kina „Wisła”  w TDK-u ,na przepiękny animowany film dla dzieci, zatytułowany: „Dom”. Ta bardzo piękna i wzruszająca bajka, opowiadała o przyjaźni ekscentrycznego przybysza z kosmosu i kilkunastoletniej zbuntowanej dziewczynki – poszukującej własnej mamy, którzy wspólnie razem ratują świat przed inwazją z kosmosu. Po projekcji bajki wyszliśmy zachwyceni i bardzo wzruszeni losami bohaterów. Wszystkim nam, bajka bardzo się podobała i już marzymy o kolejnym - tak udanym wyjściu do kina.


 

 

„ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU KANONIZACYJNEGO W NASZEJ PLACÓWCE”

 

We wtorek 28 kwietnia 2015 roku, miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego: „Jan Paweł II wszystkim dobrze znany, a przez nas Polaków bardzo ukochany” zorganizowanego z okazji I rocznicy kanonizacji naszego Patrona – Jana Pawła II. Po powitaniu laureatów konkursu i zaproszonych gości oraz przedstawieniu wszystkim zasad obrad Komisji Konkursowej i kryterium ocen prac, przystąpiono do ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia dyplomów oraz nagród. Całość uświetnił występ artystyczny dzieci z grupy starszaków, następnie ojciec Andrzej Bielat z parafii ojców Dominikanów przystąpił do ogłaszania wyników i wręczania nagród. Jest nam bardzo miło, gdyż wielu laureatów konkursu to przedszkolaki lub absolwenci z naszej grupy. I tak: Marysia Śnieżek -  zdobyła I miejsce za swoją pracę plastyczną; Tosia Tałaj – II miejsce za pracę plastyczną; szczególne wyróżnienia za prace plastyczne zdobyły – Oliwka Bajorska, Ania Ćwiękała, Lila Błasiak i Kacper Wiatros. Wyróżnienia za swoje prace plastyczne otrzymały: Roksanka Sieradzka, Kubuś Zięba i Krysia Małecka. Świetnie wypadli również nasi byli wychowankowie – absolwenci naszego przedszkola. I tak: II miejsce za swój wiersz otrzymał Kuba Piątek i II miejsce za pracę plastyczną -  Ewa Socha, a szczególne wyróżnienie za swoją pracę plastyczną uzyskała Jagoda Stefaniak. Na zakończenie uroczystości – dziękując wszystkim za trud włożony w przygotowanie prac oraz gratulując ogromnych talentów:  zarówno plastycznych jak i literackich,  wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II.  Serdecznie gratulujemy: naszym wychowankom, absolwentom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

więcej...

 

"ŚWIĘTUJEMY RAZEM Z NASZĄ KOLEŻANKĄ MARYSIĄ"

 

Marysia jest bardzo szczęśliwa ponieważ urodził się jej braciszek z tej okazji poczęstowała wszystkie swoje koleżanki i kolegów z grupy pysznymi cukiereczkami. Serdecznie witamy braciszka Marysi i życzymy dużo, dużo zdrówka, a rodzicom składamy gratulacje. Cieszymy się razem z nimi.


 

 

"GUCIO ZACZAROWANY”


Piękne przedstawienie wystawione przez teatr "Bajka" z Nowego Sącza.Jest to opowieść o chłopcu Guciu. Dzięki aktorom mogliśmy poznać jego przygody. Był to leniwy chłopiec i dlatego został przez wróżkę zamieniony w owada, miał więc możliwość dowiedzieć się jak wszyscy ciężko pracują. Obiecał poprawę i wrócił do swej mamy bardzo szczęśliwy.

 


 

 

„WIELKANOCNA INSCENIZACJA DLA NASZYCH RODZICÓW”

 

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, zaprosiliśmy do Przedszkola naszych rodziców, aby przedstawić im piękne przedstawienie, z okazji zbliżających się świąt. Poprzez radosny śpiew i inscenizacje w humorystyczny i niezwykle radosny sposób przypomnieliśmy: obrzędy, zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Później były piękne życzenia i przygotowane przez dzieci – upominki dla rodziców. Nasze spotkanie zakończyło się w miłej, przedświątecznej atmosferze. 

 

„WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE MOTYLKÓW DLA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW”

 

 

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi nasze „Motylki” zaprosiły wszystkich przedszkolaków oraz personel naszej Placówki, aby zaprezentować wszystkim piękne przedstawienie zatytułowane: „Wielkanocne kurki”. Nasze pięciolatki poprzez radosny śpiew i humorystyczne inscenizacje, przybliżyły wszystkim: obrzędy, zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Było dużo humoru i na niejednej buzi pojawił się uśmiech. Na zakończenie złożyliśmy wszystkim piękne życzenia świąteczne i obdarowaliśmy: Panie – pięknymi pisankami przygotowanymi specjalnie przez naszą grupę; wszystkie Przedszkolaki zaś  - otrzymały słodycze i czekoladowe  pisanki.

więcej...

 

„10 ROCZNICA ŚMIERCI NASZEGO PATRONA”

 

Czwartek - 2 kwietnia 2015 roku, to bardzo znamienna dla nas data, bo na ten dzień przypadała 10 – rocznica śmierci naszego Patrona – Świętego Jana Pawła II. W ten dzień przypomnieliśmy naszym wychowankom postać Karola Wojtyły, który po wyborze na Papieża przyjął imię: Jana Pawła II. Po przypomnieniu dzieciom najważniejszych wydarzeń z życia i pontyfikatu Jana Pawła II, wspólnie z naszymi młodszymi kolegami z grupy „Pszczółek” oglądaliśmy tablicę pamiątkową - przygotowaną z okazji 10-tej rocznicy śmierci, Patrona naszego Przedszkola.

 

 

„WILK WITEK – TEATRZYK Z FIRMY  ECO - TARNOBRZEG”

 

W środę 1 kwietnia, odwiedzili nas pracownicy firmy „ECO – Tarnobrzeg” z  nieodpłatnym  teatrzykiem zatytułowanym: „Wilk Witek”. Przepiękna bajeczka przedstawiała przygody wilka Witka, który bardzo chciał mieć przyjaciół, ale nie mógł ich zdobyć, ponieważ wszyscy się go bardzo bali. Dopiero po wielu dobrych uczynkach gdzie Witek – zamienił się w hydraulika i naprawił Czerwonemu Kapturkowi i jej mamie zepsuty kaloryfer, rodzinie Kozy i koźlątek - zepsuty dach, gdzie Witek musiał wykazać się umiejętnościami dekarskimi, a następnie rodzinie świnek – zepsuty zamek w drzwiach, gdzie z kolei  Witek -  zamienił się w ślusarza. Po tych wielu dobrych uczynkach wszystkie rodziny, którym pomógł wilk Witek obdarowały go prezentami i zaprosiły na wspólna ucztę. Od tej pory wilk Witek był bardzo szczęśliwy, gdyż zdobył fajnych i bardzo miłych przyjaciół. W całej bajeczce pojawiał się wątek – oszczędzania energii na co szczególną uwagę zwracał dzieciom – oczywiście zabawny wilk Witek. Po przedstawieniu pracownicy firmy „ECO – Tarnobrzeg”, obdarowali dzieci pięknymi bajeczkami z przygodami wilka Witka. Serdecznie dziękujemy firmie „ECO – Tarnobrzeg” za przepiękny teatrzyk oraz wspaniałe upominki książkowe dla naszych przedszkolaków.

 

 

„NASZA MARCOWA JUBILATKA I SOLENIZANTKA!”

 

W miesiącu marcu w naszej grupie, świętowaliśmy urodziny naszej Tosi oraz imieniny naszej Krysi. Było tradycyjnie: mnóstwo serdeczności, piękne życzenia, słodki poczęstunek i nasza okazjonalna piosenka: „Sto lat!”. Naszym kochanym dziewczynkom życzymy: dużo uśmiechu, szczęścia w życiu i spełnienia wielu wspaniałych i pięknych marzeń.


 

 

„WSZYSTKO ROŚNIE!”

 

 

Na zajęciu technicznym, w połowie marca zagospodarowywaliśmy nasz „kącik przyrody” i prowadzili w nim  wiosenne zasiewy. Nasze „Motylki” codziennie podlewają  roślinki i obserwują, jak wszystko  rośnie i pięknie się rozwija. Nasz wiosenny kącik przyrody jest bardzo zielony i wszystkie rośliny pięknie rosną.


 

 

„ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK” – TEATRZYK"

 

W poniedziałek 23 marca, odwiedzili nas aktorzy ze Studia Artystycznego MAGIC w Białymstoku, z przedstawieniem zatytułowanym: „Zamieszanie w krainie bajek”. W  teatrzyku występowały różne postacie bajkowe: Krasnal, Wilk, Czerwony Kapturek, Aladyn i Błękitna Wróżka. Po dziwnych i niezwykłych przygodach bohaterów wszystko wróciło do normalnego porządku – również postacie, które powracały  do swoich pierwotnych bajek. Scenografię do bajki, uwieczniliśmy na pamiątkowym zdjęciu.

 

 

„POWITANIE WIOSNY – ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU!”

 

W piątek 20 marca, w wiosennych nastrojach oraz zielonych ubrankach, przyszliśmy do przedszkola, aby żegnać zimę i witać wiosnę. Program na tę uroczystość przygotowały nasze maluszki, które bardzo uroczyście pożegnały zimę ze śniegowym bałwankiem, a na jej miejsce powitały zieloną i wesołą wiosnę. Piosenki o wiośnie zaśpiewały również nasze czterolatki i sześciolatki. Następnie wszyscy - barwnym korowodem, wyruszyliśmy z marzanną i instrumentami perkusyjnymi na wiosenny spacer, aby radośnie i wesoło witać wiosnę. Po powrocie do przedszkola zakopaliśmy marzannę w naszej ogrodowej piaskownicy, żeby na dobre ustąpiła miejsca zielonej wiośnie.więcej...


 

„WIOSENNE ZASIEWY W KĄCIKU PRZYRODY”

 

We wtorek 17 marca, na zajęciu technicznym bawiliśmy się w małych ogrodników i zasiewaliśmy nasionka i sadzili warzywa w kąciku przyrody. Po zapoznaniu się z etapami wzrostu roślin i walorami odżywczymi warzyw, zabraliśmy się do ochoczo do pracy. Zasiewaliśmy rzeżuchę na podstawkach wyścielonych watą, nasiona grochu i fasoli zaś, na gazie rozciągniętej na słoiczkach, w których znajduje się woda. Następnie sadziliśmy w pojemnikach wypełnionych ziemią, cebulę i pietruszkę. Nasze „Motylki” dowiedziały się również, jak ważna dla wzrostu roślin jest: woda i słońce. Po skończonych zasiewach, ustawiliśmy nasz „mini ogródek warzywny”, na parapecie przy oknie. Teraz codziennie będziemy podlewać nasze roślinki i patrzeć jak rosną. Wierzymy również, że zjemy pyszne i zdrowe kanapki wiosenne, z wyhodowanymi przez nas nowalijkami.

 

 

„PRZEDWIOŚNIA CZAS!”

 

Ponieważ na dworze robi się coraz cieplej, to i nasze przedszkolaki korzystają z coraz ładniejszej pogody i  więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Często spacerujemy w poszukiwaniu oznak zbliżającej się wiosny oraz wesoło bawimy się, w naszym ulubionym ogródku przedszkolnym. Po tak miłych zabawach niejednokrotnie wcale nie chce się nam wracać do przedszkola.
 

„DZIEŃ KOBIET”

 

W tym roku święto kobiet: małych i dużych, wypadało w niedzielę. Ale nasi panowie pamiętali o tym wydarzeniu i w poniedziałek 9 marca zrobili nam bardzo miłą niespodziankę. Wszystkie dziewczyny: i te duże i te małe, usłyszały przepiękne życzenia i  zostały obdarowane pysznymi słodyczami. Chłopcy w podziękowaniu częstowani byli cukierkami czekoladowymi. Dodatkowo przemiłą niespodziankę sprawili nam: Gabryś i Kacperek. Gabryś wspólnie z mamusią upiekł pysznych rogalików – którymi częstował nas w przedszkolu. Kacperek zaś przyniósł pyszną galaretkę, którą umilał nam to trochę już zapominane święto. Cieszymy się, że w naszej grupie ciągle jest wielu dżentelmenów, którzy potrafią umilić nam, każdą uroczystość i święto.


 

 

INFORMACJA

 

 

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym w grupie 5-latków realizowane są następujące programy dodatkowe:

 

- „Świat kolorów wokół dziecka” – program własny nauczycielki Anny Piątek. Program ma na celu w ciekawy i bardzo atrakcyjny sposób przybliżyć dzieciom 12 kolorów i bawić się wspólnie w obrębie tychże wprowadzanych i  utrwalanych kolorów. Program jest przeznaczony do realizacji przez dwa lata. Realizacja została rozpoczęta w ubiegłym roku a w aktualnym roku występuje jego kontynuacja i utrwalenie poznanych treści.

 

- „Dziecko w świecie wartości” – jako załącznik do programu przedszkolnego „Papież uczy nas…”, przeznaczony do realizacji z dziećmi pięcioletnimi. Program ma na celu jak najlepsze przybliżenie dzieciom takich wartości jak: dobro, miłość, empatia, pomoc potrzebującym, przyjaźń i inne.

 

- „Papież uczy nas…” – program wewnątrz - przedszkolny. Program ma za zadanie kultywowanie pamięci o naszym wielkim rodaku a Patronie naszego Przedszkola – Świętym Janie Pawle II i jak najlepsze zrozumienie i przybliżenie dzieciom nauk, głoszonych przez naszego Patrona, między innymi takich jak: dobroć, miłość, tolerancja, piękno , wrażliwość.

 

Rodzice zostali zapoznani z w/w programami na zebraniach wstępnych, pozytywnie je zaopiniowali i wyrazili zgodę na ich realizację.

 

 

„KOLEJNY WIELKI SUKCES MOTYLKÓW!”

 

W piątek 27 lutego w Przedszkolu Nr 17 w Tarnobrzegu, odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literacko – plastycznego, połączonego z uroczystym wręczeniem nagród dla laureatów i uczestników konkursu, zatytułowanego: „Bezpieczny Przedszkolak”. Konkurs zorganizowany został przez: Przedszkole Nr 17 i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu pod honorowym patronatem Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Konkurs adresowany był do dzieci: 5 i 6 – letnich z przedszkoli powiatu tarnobrzeskiego. Na powyższy konkurs wpłynęło łącznie 20 prac indywidualnych i zespołowych. W kategorii: wiersz i ilustracja, I miejsce zdobyła praca Ani Ćwiękały natomiast praca Marysi Śnieżek uzyskała wyróżnienie. W Przedszkolu Nr 17 czekało na nas wiele atrakcji: taniec w wykonaniu dzieci sześcioletnich, uroczyste wręczenie bardzo atrakcyjnych nagród dla laureatów konkursu, wspólne pamiątkowe zdjęcie  laureatów konkursu z  zaproszonymi gośćmi oraz słodki poczęstunek. My natomiast, jesteśmy bardzo dumne z naszych laureatek: Ani oraz Marysi  i życzymy im, wielu dalszych sukcesów:  zarówno życiowych jak i artystycznych.

więcej...

 

„SUKCES NASZYCH MOTYLKÓW”

 

W środę 25 lutego został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – muzyczny, organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Tarnobrzegu, zatytułowany: „Namaluj najpiękniejszą kolędę”. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie dzieci 5 i 6 - letnie, z tarnobrzeskich przedszkoli. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła praca Ani Ćwiękały, zaś praca Tosi Tałaj została wyróżniona. Dziewczynki otrzymały dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Jesteśmy bardzo dumne z naszych wychowanek i życzymy im wielu wspaniałych sukcesów, w kolejnych: konkursach, przeglądach i turniejach.


 

 

„KRÓLOWA ŚNIEGU” – BAJKA MUZYCZNA

 

W czwartek 19 lutego zawitał do naszego Przedszkola teatrzyk „Fiku Miku” z bajką muzyczną „Królowa Śniegu” na podstawie znanej baśni H. CH. Andersena.  Podobnie jak w baśni, Gerda wyrusza do pałacu Królowej Śniegu, aby  uwolnić swego przyjaciela Kaja, którego zabrała podstępnie Królowa. Gerda pokonując wiele dziwnych i niezwykłych przygód, przybywa do Lodowego Pałacu, z którego uwalnia Kaja i razem wracają do domu.Zabawny teatrzyk w wykonaniu aktorów i pacynek, został dodatkowo wzbogacony ładną scenografią i ciekawą oprawą muzyczną.Po przedstawieniu odbyły się „Warsztaty Teatralne” dla dzieci. Nasze przedszkolaki dowiedziały się co to jest: scenografia i scena. Poznały też różne rodzaje lalek teatralnych, takich jak: pacynki, kukiełki i marionetki. Mogły też pooglądać i pobawić się pacynkami z aktualnego teatrzyku. Na zakończenie zrobiliśmy sobie tradycyjnie - pamiątkowe zdjęcie z aktorami.


 

 

„PINGWINY Z MADAGASKARU” – WYJŚCIE DO KINA NA FILM ANIMOWANY"

 

W środę 18 lutego razem z grupami 4 –  i 6 -  latków, wybraliśmy się do kina „Wisła” w Tarnobrzeskim Domu Kultury na film animowany: „Pingwiny z Madagaskaru” w wersji 3D. Ta wspaniała i bardzo zabawna filmowa opowieść, przedstawia czwórkę pingwinów: Skippera, Kowalskiego, Rica i Szeregowego, którzy tym razem jednoczą siły z tajną organizacją Północny Wiatr aby razem stawić czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat. Dzięki wielkiej odwadze pingwinów, ich determinacji i nietuzinkowym pomysłom  - dobro zwycięża i wszystko wraca do normy. Podczas projekcji filmu, bawiliśmy się wspaniale i jeszcze po powrocie do przedszkola, długo trwały dyskusje dotyczące: fabuły filmu i losów jego głównych bohaterów.

 

 

"ZAMBEZIA"

 

W czwartek 12 lutego wybraliśmy się do kina na film ,,Zambezja''. Z przejęciem oczekiwaliśmy na rozpoczęcie seansu. Wygodnie usiedliśmy w fotelach- ,,i się zaczęło''. Film pełen akcji zwrócił naszą uwagę. Akcje ,,kaskaderskie'' ptaków - głównych bohaterów zapierały nam dech w piersiach. Z uwagą obserwowaliśmy rozwijającą się akcję. Film bardzo się nam podobał i po powrocie do przedszkola jeszcze dużo rozmawialiśmy na jego temat. Było warto zobaczyć ,,Zambezję''


więcej...

 

"ZIMOWY SPACER"


We wtorek wybraliśmy się na przechadzkę. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam podczas naszego spaceru. Mogliśmy podziwiać piękny ,,trochę'' jakby zimowy krajobraz naszego miasta. Szukając trochę więcej śniegu dotarliśmy do fontanny i tutaj postanowiliśmy zrobić sobie fotkę. Wykorzystując, że naprószyło tam troszkę więcej śniegu postanowiliśmy  pobawić się w tropy. Chodziliśmy po śniegu przyglądając się swoim śladom oraz śladom koleżanek i kolegów. Ponieważ śnieg był mokry to też zaraz okazało się, że nasze rękawiczki są również mokre  dlatego postanowiliśmy wracać do przedszkola. Ale w drodze do przedszkola zaglądnęliśmy do karmnika i sprawdziliśmy czy są jacyś ,,goście''. Gości nie zastaliśmy (pewnie sobie gdzieś pofrunęły) ale zobaczyliśmy, że w karmniku jest dla nich pokarm. Trochę nam było przykro ale trzeba było wracać do przedszkola. Kiedyś znów się wybierzemy....

 

 

„NASI STYCZNIOWI JUBILACI I SOLENIZANCI”

 

W miesiącu styczniu obchodziliśmy urodziny Kamilka i imieniny Kacperka. Były piękne życzenia, serdeczności i nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Nasi chłopcy częstowali wszystkich cukierkami i cały dzień panowała miła, podniosła atmosfera. Kamilkowi i Kacperkowi życzymy: wszystkiego najlepszego, spełnienia wielu marzeń i samych cudownych dni w życiu.

 

 

„DZIEŃ BABCI I DZIADZIA  DLA PENSJONARIUSZY  ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO – OPIEKUŃCZEGO W  TARNOBRZEGU”

 

W piątek 23 stycznia , na zaproszenie pani Maryli Fidrych – mamusi naszego Julka, wybraliśmy się do Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego, aby przebywającym w nim pensjonariuszom, przedstawić program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadzia i złożyć życzenia z okazji tego święta. Nasze „Motylki” zaprezentowały  inscenizacje, wiersze oraz piosenki związane tematycznie z uroczystością Dnia Babci i Dziadzia. Zaś momentem wieńczącym program był radosny układ taneczny naszych dzieci. Po zakończeniu programu artystycznego, nasze pięciolatki złożyły piękne życzenia pensjonariuszom Zakładu i wręczyły Im własnoręcznie przygotowane laurki. Poprzez nasz występ , życzenia oraz upominki – na twarzach wielu osób starszych i chorych zagościł uśmiech. Były też piękne podziękowania i zaproszenia do jak najczęstszych odwiedzin. Na zakończenie naszego pobytu, w Zakładzie  Pielęgnacyjno – Opiekuńczym, pani Marylka oraz pracownicy zakładu, przygotowali dla naszych pięciolatków słodki poczęstunek. Dzieci dostały również naklejki oraz batoniki. Dziękując za zaproszenie -  raz jeszcze życzymy, aby na twarzach pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego jak najczęściej gościł uśmiech i cieszymy się, że poprzez nasz występ i upominki, mogliśmy dostarczyć  im radości i umilić Dzień Babci i Dziadzia. 

 

„DZIEŃ BABCI I DZIADZIA”

 

W czwartek 22 stycznia, na zaproszenie swoich wnucząt,do Tarnobrzeskiego Domu Kultury przybyły Babcie i Dziadziowie wszystkich przedszkolaków z naszego Przedszkola, aby świętować piękną uroczystość : „Dnia Babci i Dziadzia”. Na początku uroczystości wystąpiły nasze 3- i 4-latki z pięknym programem artystycznym „Zimowa baśń o Królowej Śniegu”. Następnie zaprezentowały się nasze „Motylki”  z wesołym i humorystycznym programem „W Dniu Babci i Dziadzia”, którego uwieńczeniem był piękny taniec grupowy. Na zakończenie uroczystości nasze najstarsze przedszkolaki, przedstawiły taneczno- muzyczny program „W krainie Alladyna”. Było też wspólne  „Sto lat”, dla wszystkich naszych wyjątkowych gości. Na koniec uroczystości przedszkolaki obdarowały Babcie i Dziadziów, własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Babcie i Dziadziowie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni, i nie kryli oznak wzruszenia dziękując nam za tak piękne przygotowanie ich wnuków, do tej wspaniałej styczniowej uroczystości.


więcej...

 

„BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU!”

 

„W karnawale same bale,

 

zatem bawmy się wspaniale!”

 

Ta dewiza, przyświecała nam przez cały czwartek 8 stycznia, kiedy to w naszym Przedszkolu, odbył się najwspanialszy i najbardziej wyczekiwany przez dzieci bal – „Bal Karnawałowy”. Od rana w drzwiach naszej sali pojawiały się najróżniejsze postacie z bajek: księżniczki, dzwoneczki, motylki, żabki, wróżki, czarownice, strażacy, policjanci, piraci, królowie, kowboje, Zorro i wiele innych niezwykłych postaci znanych: zarówno z bajek książkowych jak i telewizyjnych. Zaraz po śniadaniu rozpoczął  się wspaniały bal, który poprowadził DJ Marian, przygotowujący muzykę i zachęcający dzieci do tańców i różnych zabaw m.in. z balonikami. Strudzeni tancerze mogli usiąść i zregenerować siły, rozmawiając z kolegami. Kilka razy w czasie balu, wychodziliśmy również do naszej sali, aby posilić się pysznymi ciastami i ciasteczkami, które na tę okazję upiekli rodzice naszych „Motylków”. Zrobiliśmy sobie również zdjęcia przy choince, w naszych karnawałowych kreacjach. Cały dzień upłynął nam bardzo miło, na tańcach oraz zabawach i będziemy go jeszcze bardzo długo wspominać.

więcej...

 

„NASZE GRUDNIOWE JUBILATKI”

 

W grudniu swoje urodziny obchodziły: Krystynka i Olunia. Było mnóstwo serdeczności: życzenia, słodkości i nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Naszym kochanym dziewczynom, życzymy dużo szczęścia w życiu, jak najwięcej uśmiechu na pięknych buźkach oraz spełnienia wielu, wielu marzeń.

 


 

 

„SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA NASZYCH RODZICÓW!”

 

W piątek 19 grudnia, zaprosiliśmy rodziców naszych „Motylków” na uroczyste „Spotkanie Opłatkowe”. Po powitaniu rodziców, nasze pięciolatki przedstawiły przepiękny teatrzyk we własnym wykonaniu, zatytułowany: „Niby Jasełka czyli Świąteczne Zamieszanie”. Akcja całej historii rozgrywała się w „niebieskich krainach”, gdzie mieszkające tam Śnieżynki były bardzo smutne, ponieważ nie miały na Święta choinki. Dzięki pomocy Wróżki i odważnych dzieci, które wyruszyły na Północ do zamku Mikołaja, udało się załatwić Śnieżynkom przepiękną choinkę i w całej krainie zapanowała przedświąteczna radość. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim rodzicom, a w naszej sali zapanowała miła, podniosła – świąteczna atmosfera. Były również piękne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i własnoręcznie przygotowane upominki gwiazdkowe, które tym razem dzieci, wręczyły swoim rodzicom. Później podzieliliśmy się wszyscy opłatkiem i po złożeniu sobie nawzajem życzeń, był czas na poczęstunek. Rodzice i dzieci, z apetytem zajadali ciasteczka, które na spotkanie opłatkowe upiekły nasze zdolne „Motylki”. W miłej przedświątecznej atmosferze był również czas na wspólne rozmowy i pogawędki. Raz jeszcze naszym „Motylkom” i ich rodzinom, życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęścia i jak najwięcej pomyślności, w Nowym 2015 Roku!

 

 

 

„OPŁATEK W NASZYM PRZEDSZKOLU”

 

W czwartek 18 grudnia, grupa pięciolatków zorganizowała uroczyste „Spotkanie Opłatkowe”, dla wszystkich przedszkolaków oraz personelu naszej placówki. Nasze „Motylki” zaprezentowały piękne przedstawienie zatytułowane: „Niby Jasełka czyli świąteczne zamieszanie”. Cała historia rozgrywała się przed świętami i Śnieżynki były bardzo smutne, bo nie miały choinki. Jednak dzięki pomocy wróżki i  dzieci, które udały się na Północ do zamku, w którym mieszkał Mikołaj, udało się załatwić piękną choinkę dla Śnieżynek na święta. Cała przygoda zakończyła się pomyślnie, i zapanowała ogólna radość z powodu nadejścia świąt Bożego Narodzenia i choinki, którą dzięki serdecznym prośbom dzieci – Mikołaj przywiózł i podarował Śnieżynkom. Po przedstawieniu były życzenia świąteczne, dla całego personelu i wszystkich przedszkolaków. „Motylki” obdarowały też, naszych gości upominkami – własnoręcznie przygotowanymi i upieczonymi ciasteczkami. Później dzieliliśmy się wspólnie opłatkiem i składali sobie nawzajem świąteczne życzenia. Zapanowała bardzo miła i serdeczna atmosfera, w której odczuwało się aurę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

„JAK PRZYGOTOWYWALIŚMY UPOMINKI NA SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA RODZICÓW!”

 

Okres przedświąteczny to czas wzmożonych prac i różnorodnych czynności, które wykonujemy po to, aby jak najlepiej przygotować się do wyjątkowych świąt – Bożego Narodzenia. Grupa „Motylków”, ostatni tydzień spędziła również bardzo pracowicie, przygotowując zarówno program artystyczny, jak i upominki na spotkania opłatkowe. Już od poniedziałku, zaczęliśmy piec różnorodne ciasteczka, po to aby przygotować miłą niespodziankę dla naszych kochanych rodziców. Nasze pięciolatki były bardzo zaangażowane we wszystkie powierzone im czynności. Szczególną radość sprawiały naszym dzieciakom wypieki ciasteczek. Dzieci z ogromną radością wycinały foremkami ciasteczka, następnie smarowały je  roztrzepanym jajkiem i dekorowały: grubym cukrem, wiórkami kokosowymi lub posypkami do ciast. Poza pracą i nauką kolejnych czynności kulinarnych, nasze „Motylki” fajnie i bardzo radośnie spędzały czas. Napiekliśmy bardzo dużo ciasteczek, którymi będziemy mogli obdarować naszych kochanych rodziców podczas spotkania opłatkowego w przedszkolu.

 

„JAŚ I MAŁGOSIA”

 

W piątek 19 grudnia do naszego przedszkola przyjechał teatr "Bajka" z przedstawieniem "Jaś i Małgosia". Aktorzy z pomocą lalek przedstawili przedszkolakom perypetie Jasia oraz Małgosi. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały występ. Podziwiały również piękną scenografię oraz ładnie i estetycznie wykonane lalki biorące udział w przedstawieniu. Po zakończeniu dzieci chętnie odpowiadały na pytania aktorów-lalkarzy, którzy pytali np. "Jakie zwierzęta dzieci spotykały w lesie?" Zwieńczeniem wszystkiego było wykonanie wspólnie z aktorami pamiątkowego zdjęcia.

 

 

„POMOCNICY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – POTRZEBNI OD ZARAZ” – TEATRZYK W WYKONANIU RODZICÓW I WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

 

„Mikołajki” to jedna z najprzyjemniejszych, i długo wyczekiwanych przez wszystkie dzieci uroczystości w ciągu całego roku. W naszym Przedszkolu, odbyła się w tym roku 5 grudnia. Wiele miłych wydarzeń sprawiło, że będzie to dzień – bardzo długo i niezwykle miło, przez nas  wszystkich wspominany. Już od rana czekała na nasze „Motylki” przemiła niespodzianka – List od Świętego Mikołaja z Koła Podbiegunowego oraz cały wielki kosz: prezentów i zabawek dla dzieci, przeznaczony do zabawy w sali. Następnie przybył pomocnik Mikołaja i częstował wszystkie dzieci słodyczami a cały worek cukierków pozostawił nam aby uprzyjemnić nam kolejne dni pobytu w przedszkolu. Były również „mikołajkowe tańce” z panią Agatką. Pozostałe niespodzianki czekały na nas po obiedzie, gdy wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali sześciolatków, a nasi wspaniali rodzice przedstawili nam przygotowany przez nich teatrzyk, zatytułowany: „Pomocnicy Świętego Mikołaja – potrzebni od zaraz”. Była to niezwykła opowieść o Śnieżynkach i Elfach, którzy przygotowywali się do Świąt i wizyty Mikołaja, gdy nagle dowiedzieli się, że Mikołaj w tym roku dzieci nie odwiedzi, gdyż nagle poważnie zachorował. Całą historyjkę ubarwiał Diabełek, który psocił i płatał różne figle. Na szczęście, cała przygoda zakończyła się bardzo pomyślnie, gdyż Śnieżynki przy pomocy Elfów , ugotowały wspaniałą miksturę z: cebuli, czosnku i mleka, która uzdrowiła Mikołaja a On z kolei, mógł przybyć do dzieci z prezentami. I oczywiście, tak się stało – Mikołaj w otoczenie Elfów i Śnieżynek przybył i do nas. Po wysłuchaniu piosenek przygotowanych przez dzieci, rozdawał wszystkim naszym milusińskim indywidualne upominki. Były też, indywidualne zdjęcia przedszkolaków z Mikołajem. Dzień ten, był niezwykle miły, obfitujący w wiele wspaniałych niespodzianek i prezentów. My zaś, jesteśmy niezwykle dumne, gdyż większość aktorów biorących udział w przygotowaniu tej niezwykle miłej niespodzianki dla dzieci, jaką był teatrzyk dla wszystkich przedszkolaków, to rodzice naszych „motylków”. Składamy zatem, serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych utalentowanych artystycznie rodziców, którzy dostarczyli nam wielu radości i wzruszeń, w tym niezwykłym dniu. A są to: Małgorzata Rokoszewska - Ćwiękała, Katarzyna Oręziak, Katarzyna Małecka, Izabela Stachowicz-Pyka, Arkadiusz Błasiak i Janusz Pyka. Dziękujemy również paniom: Ewie Lis i Annie Rawskiej – mamom Hani i Poli z grupy sześciolatków, które równie pięknie odegrały swoje role w w/w przedstawieniu.więcej...

 

 

„TAŃCZĄCA CHOINKA” – TEATRZYK W TARNOBRZESKIM DOMU KULTURY!

 

W środę 3 grudnia, wybraliśmy się z naszymi „Motylkami” do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, na przepiękny Teatrzyk Żywego Planu w wykonaniu aktorów Teatru Banasiów z Warszawy, zatytułowany: „Tańcząca choinka”. Była to przepiękna bajkowa opowieść o:  przyjaźni, ekologii, zbliżających się świętach Bożego Narodzenia oraz Mikołajkach. Dzieci poznały w niej dziwne i niezwykłe przygody: Misia Mruczanko, wierzbowego duszka Rokicia, tańczącej Choinki, Drwala, Krasnala, Muchomorka, Pajacyka i Świętego Mikołaja. Było mnóstwo zabawy, radości i humoru, gdyż aktorzy cały czas włączali dzieci do śpiewania i różnorodnych zabaw ruchowo – naśladowczych. Teatrzyk bardzo nam się podobał, a morał płynący z niego był taki: że pięknymi ludźmi są: nie ci którzy się ładnie ubierają, lecz Ci, którzy mają piękne i dobre serca. Ponieważ był to teatrzyk m.in. o przyjściu Mikołaja, to bezpośrednio po przedstawieniu, w rolę Mikołaja wcieliła się babcia Marysieńki Golik i obdarowała dzieci słodką niespodzianką, którą Marysia rozdawała naszym pięciolatkom już w Przedszkolu. Za batoniki serdecznie dziękujemy Marysi i jej babci Ewuni.

 

 

 

 

 

PROSIMY O GŁOSY!!!

 

Prosimy o Państwa głosy na pracę „Butelkowy słoń ruralski” wykonaną przez dzieci z naszego Przedszkola. Do słonia dołączyła także palma zrobiona przez 5-latki i stonoga 4-latków. Głosowanie rozpocznie się 27 listopada o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 23.00 dnia 1 grudnia. Aby zagłosować należy zalogować się na stronie http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/?utm_source=buliba&utm_medium=odsylacz&utm_campaign=eko2014 a następnie przejść do zakładki GALERIA, w pierwszym polu wybrać województwo, w drugim wpisać "TARNOBRZEG" lub nazwę pracy: "BUTELKOWY SŁOŃ RURALSKI", po czym wyszukać naszą pracę i oddać swój głos. Na głosujących czekają nagrody! Bardzo prosimy o zachęcenie do głosowania swoich znajomych.

 

 

„NASZA LISTOPADOWA JUBILATKA!”

 

W  listopadzie swoje piąte urodziny obchodziła nasza Marysieńka Śnieżek Były piękne życzenia, słodycze, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!” i mnóstwo serdeczności. Cały dzień upłynął nam bardzo wesoło, zwłaszcza, że prezentowaliśmy również program z okazji „Święta Odzyskania Niepodległości”, dla wszystkich przedszkolaków, personelu i rodziców. Kochanej Marysi życzymy wszystkiego najlepszego: żeby uśmiech zawsze gościł na jej buzi, żeby była bardzo szczęśliwa, a w życiu spotykały ją same radosne chwile.

 

 

„ZABAWA ANDRZEJKOWA”

 

W czwartek 27 listopada zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków zabawę „andrzejkową”. Przez cały dzień były pląsy, wesołe zabawy, tańce oraz wróżby. Całą uroczystość poprowadził dyskdżokej Marian, który prowadził zabawy i organizował wróżby dla dzieci. Cały dzień upłynął nam na miłych zabawach, a elementem, który wzbudził największe zainteresowanie u wszystkich przedszkolaków były oczywiście „wróżby andrzejkowe”. Była wróżba w postaci zagadek, która „przepowiadała” co będą robić dzieci w najbliższej przyszłości, była wróżba która „wskazywała” imię wybranka lub wybranki w przyszłości oraz taka, która przepowiadała wykonywany zawód w dorosłym życiu. Nasze przedszkolaki bawiły się doskonale i myślimy, że z utęsknieniem czekają na „zabawę karnawałową”, czyli tzw. „bal przebierańców”, gdzie oprócz zabawy będą mogły zaprezentować przepiękne stroję karnawałowe.


 

 

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!”

 

„Czy to wczoraj, czy to dziś,

 

wszystkim jest potrzebny miś!”

 

25 listopada obchodziliśmy uroczyście w naszym Przedszkolu „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Cały dzień upłynął nam na wesołych „misiowych” zabawach. Były zagadki o misiach, wiersze i piosenki oraz quiz  wiedzy o misiach. Bawiliśmy się w: misie polarne – skaczące przez przeręble i łowiące ryby, misie koala wspinające się po drzewach, misie panda jedzące pędy bambusa oraz misie – niedźwiedzie brunatne – wykradające miód pszczołom, biegające po lesie i jedzące grzyby i owoce. Był też, bardzo zabawny „misiowy tor przeszkód”, który pokonywały nasze pięciolatki z woreczkami na głowach, chodząc slalomem pomiędzy „misiowymi pachołkami”. Nasze „Motylki” kolorowały, a następnie wycinały nożyczkami misie, które zostały wyeksponowane na tablicy w szatni. Robiliśmy również piękne przestrzenne misie – na rolkach po papierze toaletowym, które z kolei ozdabiają nasz korytarz. Cały dzień był niezwykle miły i upłynął pod znakiem wesołych, „misiowych” zabaw. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie – oczywiście z misiami - Przytulankami, przyniesionymi z domów.
 

 

„KOZIOŁEK MATOŁEK” – TEATRZYK

 

W poniedziałek 24 listopada, przyjechał do naszego Przedszkola kolejny teatrzyk, tym razem z przedstawieniem „Koziołek Matołek” na podstawie książek Kornela Makuszyńskiego. Przedszkolaki, z uwagą i radością, obserwowały zabawne losy Koziołka Matołka, oraz ochoczo włączały się do wszystkich organizowanych przez Niego zabaw. Julek i Zuzia odgadywali przygody Koziołka na podstawie pokazywanych ilustracji, Marysia i Julek pomagali Matołkowi przypominać przysłowia i powiedzonka o kozach, natomiast Tosia i Jasio – zamienili się w kowali i pomagali podkuć niesfornego Koziołka.  Następnie, wszystkie dzieci wspólnie z Koziołkiem, wyruszyły w podróż pociągiem do stacji Pacanów oraz zapisały się do „Klubu Przyjaciół Koziołka Matołka” i otrzymały na rączkach pamiątkowe pieczątki. Po przedstawieniu, tradycyjnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, z tym niezwykle lubianym przez dzieci bohaterem bajek.

więcej...

 

WYCIECZKA DO CENTRUM WETERYNARYJNEGO „MAMUT”.

 

W czwartek 20 listopada, na zaproszenie Państwa: Kasi i Wojtka Oręziaków – rodziców naszego Jasia, wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Weterynaryjnego „Mamut”. Już samą atrakcję, stanowił dla naszych pięciolatków przejazd autobusem miejskim MKS, którym wybraliśmy się na naszą wycieczkę. Pozostałe atrakcje czekały na nas na miejscu naszej wyprawy. W Centrum Weterynaryjnym, powitali nas przemili właściciele, którzy po prezentacji, pokazali nam poczekalnię i opowiedzieli, jak zakłada się karty dla pacjentów – którymi są zwierzęta. Dużą atrakcją była dla naszych przedszkolaków elektroniczna waga dla zwierząt i każde dziecko chciało być na tejże wadze - zważone. Następnie Pani Kasia i pan Wojtek, zabrali nas do Laboratorium, gdzie pokazali dzieciom i opowiedzieli jednocześnie, do czego są potrzebne takie urządzenia jak: aparaty do morfologii i biochemii oraz mikroskop. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji: m. in. tego, że należy pieskom myć zęby, odżywiać ich specjalnymi dla nich produktami, a temperaturę u zwierzaków mierzymy w odbycie. Dzieci oglądały także zdrowe i chore: uzębienie i ucho psa.

 

Następnie pokazano nam „Szpital” dla zwierząt z podgrzewanymi kojcami dla czworonożnych pacjentów. Państwo Oręziakowie pokazali nam wszystkich pacjentów szpitala i opowiedzieli o ich schorzeniach. Dzieci pooglądały też kroplówkę i mogły pogłaskać kotka, który był już zdrowy i bardzo przyjaźnie usposobiony do dzieci. Pani Kasia i pan Wojtek pokazali nam także Salę Chirurgiczną z pełnym wyposażeniem, gdzie wykonują różnorodne operacje ratujące zwierzakom życie. Dzieci mogły zobaczyć takie ciekawe urządzenia jak: monitor pacjenta i koncentrator tlenu. Kolejnym oglądanym przez nas pomieszczeniem była: Pracownia Diagnostyki Obrazowej, gdzie wykonywane są takie badania jak: RTG i USG. Gospodarze pokazali nam też kilka zdjęć rentgenowskich i opowiedzieli o urazach zwierząt widocznych na tychże zdjęciach.


 

Ostatnim oglądanym pomieszczeniem był sklep, w którym można kupić różnorodną karmę dla zwierząt i artykuły zoologiczne. Na zakończenie naszej wspaniałej wycieczki edukacyjnej, pani Kasia i pan Wojtek wręczyli każdemu przedszkolakowi torebkę z upominkami i oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z przemiłymi gospodarzami i przewodnikami wycieczki jednocześnie. Do przedszkola dzieci wróciły we wspaniałych humorach, a po drodze dzieliły się między sobą wrażeniami z wycieczki. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i Panu Wojtkowi, za zaproszenie do ich Centrum Weterynaryjnego oraz za upominki dla dzieci. Dzięki wspaniałym gospodarzom, nasze „Motylki” poznały bardzo ciekawy sprzęt weterynaryjny, dowiedziały się wielu niezwykle ciekawych rzeczy i bardzo wzbogaciły swoje wiadomości  dotyczące życia naszych czworonożnych przyjaciół, jakimi są zwierzęta.


więcej...

 

„PROGRAM PATRIOTYCZNY DLA PENSJONARIUSZY

ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO – OPIEKUŃCZEGO W TARNOBRZEGU”

 

W czwartek 13 listopada, na zaproszenie pani Maryli Fidrych – mamusi naszego Julka, odwiedziliśmy pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Tarnobrzegu, aby przedstawić im „Program Patriotyczny”, który przygotowaliśmy na uroczystość 11 Listopada – Święta Odzyskania Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny, bardzo spodobał się mieszkańcom Zakładu i dostarczył im wielu wzruszeń, a my byliśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż naszymi piosenkami i wierszami, uprzyjemniliśmy czas osobom starszym – częstokroć niedołężnym i bardzo schorowanym.

Po prezentacji programu artystycznego, nasze „Motylki” zostały zaproszone do gabinetu zabiegowego oraz sali rehabilitacyjnej, gdzie dzieci zapoznano z wieloma urządzeniami medycznymi. Dzieci poznały:  maty i materace do masażu oraz rowerek rehabilitacyjny, a bardzo mile panie rehabilitantki, pozwoliły każdemu przedszkolakowi sprawdzić ich działanie. W gabinecie zabiegowym zaś: pani Marylka i pani pielęgniarka, pokazały i zaprezentowały nam działanie: ssaka, stetoskopu, laryngoskopu oraz worka Ambu.


Po zapoznaniu się z tak ciekawymi urządzeniami, czekała na dzieci kolejna niespodzianka – słodki poczęstunek. Dzieci z apetytem zajadały: ciasteczka, kisiel i jabłuszka. Dziękując pani Marylce: za zaproszenie i wiele atrakcji przygotowanych dla dzieci, życzymy wszystkim pensjonariuszom Zakładu, którym kieruje -  wielu miłych dni bez bólu i zmartwień oraz jak najwięcej radości w ich życiu. 


 

 

„ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

 

W piątek 7 listopada, z czterodniowym wyprzedzeniem, zorganizowałyśmy w naszym Przedszkolu,  Uroczystą Akademię z okazji Święta Niepodległości. Nasze „Motylki” w eleganckich strojach, z pięknymi kotylionami, przedstawiły montaż słowno – muzyczny dla przedszkolaków, całego personelu oraz wszystkich chętnych rodziców oraz dziadziów naszych pięciolatków. Po powitaniu wszystkich gości, były wiersze okolicznościowe -  recytowane indywidualnie lub zespołowo, hymn państwowy oraz piękne pieśni patriotyczne. Wszyscy bardzo entuzjastycznie reagowali na występy dzieci i nagradzali małych artystów gromkimi brawami. Po uroczystości zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z rodzicami i dziadziami. Za piękny występ zostaliśmy nagrodzeni słodyczami oraz bardzo wzruszającymi pochwałami i licznymi wyrazami uznania ze strony naszych przemiłych gości.

 

 

 

 

 

„NASI PAŹDZIERNIKOWI JUBILACI I SOLENIZANT”

 

W miesiącu październiku świętowaliśmy urodziny naszego: Gabrysia i Antosia, oraz imieniny Julka. Uroczystości, tradycyjnie przebiegały w bardzo miłej atmosferze: były piękne życzenia, piosenka okazjonalna „Sto lat” oraz słodkości. Naszym milusińskim życzymy: wspaniałych prezentów,  uśmiechu na twarzy oraz pięknych chwil w życiu!


 

 

„WYCIECZKA NA CMENTARZ WOJSKOWY W TARNOBRZEGU”.

 

W piątek 31 października, w przeddzień uroczystości „Wszystkich Świętych”, grupa „Motylków” wybrała się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy, aby zapalić świeczki i oddać hołd wszystkim , którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej walcząc za naszą Ojczyznę. Na cmentarzu dzieci poznały historię tego miejsca i wszystkich, którzy tam zostali pochowani. Po obejrzeniu wszystkich pomników i tablic pamiątkowych, pięciolatki złożyły zapalone znicze na grobach żołnierzy. Nasze „motylki”, miały czas na krótką refleksję i obejrzenia całego cmentarza. Po tej refleksyjnej wycieczce, w atmosferze skupienia i zadumy wróciliśmy do przedszkola.

 

 

„WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE”

 

W dniu 23.10.2014 roku wraz z grupą „Pszczółek” wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do „Muzeum Bombki Choinkowej” w Nowej Dębie. Na początku pan przewodnik oprowadził nas po muzeum i pokazał różnorodne dekoracje świąteczne charakterystyczne dla różnych stylów: np. amerykańskiego, wiktoriańskiego, francuskiego , staropolskiego i norweskiego. Po obejrzeniu wielu przepięknych ozdób i bombek choinkowych, pokazano nam jak wykonuję się odlew do danego kształtu bombki  oraz uczestniczyliśmy w procesie tworzenia bombek czyli: dmuchaniu, srebrzeniu oraz ręcznym malowaniu każdej bombki. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach, gdzie nasze przedszkolaki własnoręcznie ozdabiały swoje bombki – według własnego pomysłu i koncepcji. Po tak wielu doznaniach, zarówno twórczych jak i artystycznych – wyposażeni we własnoręcznie ozdobione bombki oraz te, przygotowane dla nas z imieniem każdego dziecka, wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka bardzo nam się podobała i zarówno dzieci jak i ich rodzice, przez kolejne dni z entuzjazmem,  mówili o tym wydarzeniu.

 

 

„ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI”

 

16 października, na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Żywności”. Celem tej akcji jest pogłębienie wiedzy na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem. Nasze „motylki” również włączyły się w tę akcję i z jednodniowym opóźnieniem – czyli 17 października  - przedstawiliśmy humorystyczny program artystyczny dla wszystkich przedszkolaków z naszej Placówki. Później włączyliśmy się w obchody tej uroczystości, organizowanej przez Bank Żywności, na Rynku naszego miasta. Tam nasze pięciolatki występowały dla mieszkańców Tarnobrzega – przedstawiając wesoły, inscenizowany sylwetami wiersz o „Warzywach” i śpiewając piosenkę „Witaminki, witaminki”.  Po występie uczestniczyliśmy w pokazach „Ratownictwa Medycznego”, gdzie dzieci uczyły się jak należy udzielać pierwszej pomocy medycznej. Po przedpołudniu pełnym wrażeń, z upominkami w postaci pysznych gruszek i magnesów, wróciliśmy do przedszkola.

 

 

„JESIENNA WYCIECZKA DO NADWIŚLAŃSKICH OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH”

 

W piątek 10 października – korzystając z przepięknej jesiennej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę do nadwiślańskich ogródków działkowych „Na dole”. Na wycieczkę, udaliśmy się na zaproszenie pani Krysi Oręziak – babci naszego Jasia. Przemiła gospodyni, powitała nas bardzo serdecznie i przedstawiła historię ogródków działkowych „Na dole”, a następnie zaprosiła nas, na własną działkę. Tam mogliśmy zaobserwować ogromną ilość warzyw, owoców oraz ziół, a pani Krysia opowiadała o swoich uprawach i hodowanych roślinach z ogromną pasją i wielką wiedzą. Wszystkie warzywa i owoce, dzieci mogły zobaczyć, pooglądać, a nawet dotknąć i degustować. Pani Krysia pokazywała naszym przedszkolakom zarówno owoce i warzywa znane takie jak: maliny, porzeczki, śliwki, marchewkę, pietruszkę, cebulę, pora, rzodkiewkę i kapustę. Ale nasze pięciolatko mogły również zobaczyć: brukselkę, kalarepę, jarmuż i ogrodowe kiwi. Pani Krysia bardzo pięknie opowiadała o tym jakie prace wykonuje się jesienią na działce i jak należy przygotować ją na nadejście zimy.Dowiedzieliśmy się również, co to jest kompostownik i do czego służy.

Mogliśmy posmakować pysznych winogron, malin, kiwi oraz marchewki, a na pożegnanie pani Krysia poczęstowała nas pysznymi domowymi ciasteczkami z dżemem śliwkowym.

Serdecznie dziękujemy pani Krysi, za tak miłe przyjęcie, przekazanie nam wielu wiadomości dotyczących uprawy i hodowli roślin oraz za pyszne ciasteczka śliwkowe.

 

 

„WYCIECZKA DO SKLEPU OWOCOWO – WARZYWNEGO”

 

W czwartek 9 października, wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu owocowo – warzywnego, państwa: Madzi i Huberta Chwałów – rodziców naszego Gabrysia. Przemili właściciele, powitali nas bardzo serdecznie i zaprezentowali cały asortyment sklepu. Pięciolatki mogły dotykać, ważyć i oglądać wszystkie owoce i warzywa – nazywać je i określać ich kolor. Mogły też degustować suszone owoce, takie jak: śliwki, rodzynki i żurawinę. Dzieci obserwowały również, jak klienci robią zakupy w „zieleniaku” i jakie produkty kupują najczęściej. Po tak wielu doznaniach: smakowych, zapachowych i wzrokowych – dziękując za wspaniałą wycieczkę – udaliśmy się do przedszkola. Oczywiście rodzice Gabrysia obdarowali nas wieloma upominkami w postaci owoców i słodyczy. Serdecznie dziękujemy pani Madzi i panu Hubertowi, za: przemiłe przyjęcie, cierpliwość, wzbogacenie naszej wiedzy o owocach i warzywach i za „pyszne” upominki.

 

 

„OWOCOWE KUKIEŁKI – WARZYWNE LALE!”

 

We wtorek, 7 października na zajęciu technicznym, nasze „Motylki” z przyniesionych do przedszkola owoców i warzyw – wykonywały kukiełki i lale. Dzieci rozpoznawały i nazywały, przyniesione owoce i warzywa. Określały również ich kolor, wielkość, kształt i zastosowanie. Następnie przedszkolaki – przy pomocy pinezek i szpilek  - doczepiały: włóczkowe włosy, oczy, nosy i usta. I tak powstały nasze piękne kukiełki i lale, które początkowo posłużyły nam do zabawy w teatr, a następnie wykonałyśmy z nich, przepiękną ekspozycję przed naszą salą, która długo cieszyła bajkowym wyglądem zarówno nas jak i naszych rodziców.

 

 

„POMARAŃCZOWA SAŁATKA”

 

W piątek 3 października, na zajęciu technicznym, nasze „motylki” wykonywały -  pyszną pomarańczową sałatkę z marchewek i jabłek. Dzieci poznały właściwości odżywcze przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Następnie zapoznały się z narzędziami i sprzętami kuchennymi, jakimi są: tarki i elektryczny robot kuchenny oraz uczyły się bezpiecznie nimi posługiwać. Po trudzie włożonym w przygotowanie sałatki, mogliśmy się cieszyć jej smakiem i aromatem podczas wspólnej degustacji.  Panie w przedszkolu, które również próbowały naszej sałatki – chwaliły kunszt i umiejętności kulinarne naszych pięciolatków. Przyznać musimy, że sałatka bardzo nam smakowała, a umiejętności przez nas zdobyte będziemy wykorzystywać w domu podczas przygotowywania posiłków wspólnie z rodzicami. 

 

„CZARNA OWIECZKA” – TEATRZYK

 

2 października odwiedził nas teatrzyk „Bazyl”, z pierwszym w tym roku przedszkolnym teatrzykiem, zatytułowanym: „Czarna owieczka”. W pięknej scenerii gór i przy dźwiękach, skocznej -  góralskiej muzyki, oglądaliśmy przygody tytułowej owieczki, która ze względu na czarny kolor futerka nie była akceptowana przez pozostałe owieczki w stadzie. Koleje jej smutnego losu zmieniły się wówczas, gdy udowodniła wszystkim, że jest bardzo dzielna: przepędziła rozbójnika i uratowała małą owieczkę porwaną nocą ze stada. Piękny teatrzyk z bardzo mądrym przesłaniem – bardzo podobał się wszystkim przedszkolakom, którzy oglądali przedstawienie z ogromną uwagą i przejęciem. Po przedstawieniu, był jeszcze czas na wspólne zdjęcie z aktorami.


 

 

„NASI WRZEŚNIOWI JUBILACI I JUBILATKA”

 

W miesiącu wrześniu swoje urodziny obchodzili: Julek, Oliwcia , Kacperek i Kubuś. Były piękne życzenia i oczywiście: „Sto lat”, a jubilaci częstowali nas pysznymi słodkościami. Naszym milusińskim życzymy wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wielu marzeń.


 

 

„DZIEŃ CHŁOPAKA”

 

30 września obchodzony jest „Dzień chłopaka”. W tym dniu, dziewczynki i panie z grupy „Motylków”, również nie zapomniały o chłopcach z naszej grupy. Złożyłyśmy chłopcom piękne życzenia i odśpiewały im „Sto lat”. A dzięki inicjatywie kochanych mam z „trójki grupowej”, dziewczynki obdarowały swoich grupowych kolegów: lizakami i pięknymi kolorowankami podłogowymi. Później było dużo zabawy i zmagań przy kolorowaniu, aż powstały nasze piękne dzieła, które zostały wyeksponowane na tablicy w szatni. Wszystkim chłopcom – małym i dużym, życzymy wszystkiego najlepszego i pięknie spędzonego święta!

 

 

„KOLOROWY PIKNIK – WSPÓLNIE MALUJEMY NASZE PRZEDSZKOLE”

 

Wygrana w ogólnopolskim konkursie „Dulux Let’s Colour” umożliwiła nam, odnowienie całej elewacji naszego Przedszkola. Przez dwa miesiące pracownicy firmy „Polaris” malowali budynek Przedszkola według podanego projektu, natomiast w sobotę 27 września zebraliśmy się wspólnie podczas „Kolorowego Pikniku” aby dokończyć malowanie budynku wspólnie z rodzicami, przedszkolakami, absolwentami oraz zaproszonymi gośćmi. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która witając wszystkich i serdecznie dziękując za przybycie, podziękowała również wszystkim  sponsorom i darczyńcom, dzięki którym można było pięknie odnowić całą elewację budynku przedszkolnego. Następnie grupa sześciolatków przedstawiła  program artystyczny, zatytułowany: „Kolorowe kredki”.


Po części artystycznej przystąpiliśmy do wspólnego malowania, do którego włączyli się: Prezydent i zastępca Prezydenta miasta Tarnobrzeg – Panowie: Norbert Mastalerz i Łukasz Dybus, Panie – Naczelnik i Inspektor Wydziału Edukacji: Anna Czaplińska i Elżbieta Turbak, Pani Barbara Obara – Kierownik Wydziału Kontroli Kuratorium Oświaty. Poza wymienionymi gośćmi – nasze Przedszkole w tym dniu malowali: pracownicy firmy „Polaris”, rodzice, przedszkolaki, absolwenci oraz wszyscy pracownicy i sympatycy naszego Przedszkola.


 

W tym dniu, poza wspólnym malowaniem budynku przedszkolnego, czekało na przybyłych wiele atrakcji: stoisko Duluxa, w którym odbywało się malowanie twarzy. Dzieci mogły kolorować kolorowanki i zrobić sobie pamiątkowe plakietki. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcia z przepięknym pieskiem Dulkiem.


 

Można było również podegustować: kiełbasek z grilla, waty cukrowej, popcornu, bigosu lub domowych ciast – upieczonych na tą okazję, przez rodziców oraz wszystkich pracowników naszej placówki. Były również tańce, zabawy oraz wspólne integracyjne rozmowy. Cały dzień – choć bardzo pracowity – upłynął w miłej i niezwykle serdecznej atmosferze.


 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w malowaniu oraz we wszystkich działaniach, które przyczyniły się do tak pięknego wyglądu naszego: kolorowego i odnowionego, budynku przedszkolnego.

 

 

„TARNOBRZEG – KOLOROWE MIASTO” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Podczas sobotniego „Kolorowego pikniku”, odbyło się również uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród, w konkursie organizowanym przez Firmę „Polaris”, a zatytułowanym: „Tarnobrzeg – kolorowe miasto”. Na konkurs wpłynęło 51 prac plastycznych lub plastyczno – literackich dzieci z całego Tarnobrzega. Jest nam bardzo miło, gdyż w naszej grupie znalazło się wielu laureatów tego konkursu. W kategorii „Bajka o kolorach” II miejsce zajęła praca Krysi Małeckiej. Natomiast w kategorii „Projekt budynku”: I miejsce zajęła praca Kacperka Wiatros, II miejsce praca Ani Ćwiękała, a III miejsce praca Marysi Golik. Wyróżnienia za swoje prace otrzymali: Jasio Oręziak, Marysia Śnieżek, Kamilek Burlikowski, Oliwcia Bajorska – Maden oraz Wojtuś Krajanowski. Wszystkim zwycięzcom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


więcej...

 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

 

W piątek 19 września wraz z grupą starszaków uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątania świata”. Akcja ta, organizowana jest w każdy trzeci weekend września w całej Polsce, a zainicjowała ją 20 lat temu Fundacja Nasza Ziemia. Przedszkolaki z naszej placówki, od kilku lat, również bardzo czynnie włączają się w tą akcję, która jest wspaniałą lekcją poszanowania środowiska. Tym razem wyposażeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki ochronne, sprzątaliśmy  nadwiślańskie tereny spacerowe. Akcja ta, była dla naszych Przedszkolaków wspaniałą lekcją ekologii i promowania nieśmiecenia.


 

 

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKAMI, TARNOBRZESKIEGO STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT „OGRÓD ŚWIĘTEGO FRANCISZKA”.

 

W czwartek 18 września odwiedziły nas wolontariuszki pracujące w „Ogrodzie Świętego Franciszka” wraz z byłą podopieczną tego Ogrodu – pieskiem Figą. Jedną z wolontariuszek, była absolwentka naszego Przedszkola, a nasza wychowanka – Julcia Tworek. Dziewczynki opowiedziały dzieciom o swojej pracy w schronisku i o opiece nad zwierzętami, które się tam znajdują. Następnie Figa zaprezentowała przedszkolakom swoje umiejętności akrobatyczne: podskoki, turlanie, podawanie łapki i przybijanie piątki. Nasze przedszkolaki dziękując dziewczynkom za spotkanie, przekazały na rzecz zwierząt ze Schroniska suchą karmę, którą przyniosły do przedszkola specjalnie dla podopiecznych „Ogrodu Świętego Franciszka”.


 

 

„GŁĘBIA OCEANU”

 

W trzecim tygodniu września, poznawaliśmy rożne rodzaje środowisk i mówiliśmy dużo o ekologii. Nasze pięciolatki  bardzo zainteresował „ocean”, jako przykład środowiska wodnego. Motylki poznały więc florę i faunę oceanu a uwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie pięknego plakatu, zatytułowanego: „Głębia oceanu”.

 

 

„ZAJĘCIA I ZABAWY Z PANIĄ MADZIĄ”

 

Przez trzy pierwsze tygodnie września, przebywała w naszej grupie pani Madzia Piątek – studentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z KUL-u, która hospitowała, a następnie prowadziła zajęcia z naszymi Motylkami. Dzieci bardzo polubiły panią Madzię, a zajęcia, które prowadziła były bardzo ciekawe. Niestety, po tym czasie, pani Madzia musiała wrócić na studia aby kontynuować naukę. Nam obiecała, że zawsze będzie pamiętać o naszych pięciolatkach a w wolnych chwilach będzie nas również odwiedzać. Dziękując pani Madzi – życzymy jej wielu sukcesów na studiach i w przyszłej pracy.


 

 

"WYCIECZKA NA LOTNISKO „RZESZÓW - JASIONKA”.

 

12 września wraz z grupą Pszczółek i  Biedronek ,pojechaliśmy na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę autokarową do portu lotniczego „Rzeszów- Jasionka”. Podróż autokarem upłynęła nam bardzo szybko i miło.  Na miejscu przywitała nas przemiła Pani Przewodnik, która opowiedziała nam historię powstania tego lotniska i ogólne zasady dotyczące podróżowania samolotem oraz bezpieczeństwa na lotnisku.  Obserwowaliśmy  odprawę bagażu, dowiedzieliśmy się również tego, co można zabrać na pokład samolotu a czego absolutnie przewozić nie można. Wiemy też, ile powinien ważyć bagaż podręczny i co można w nim przewozić.


Następnie ruchomymi schodami wyjechaliśmy na górę, gdzie zwiedziliśmy kaplicę lotniskową,a później udaliśmy się na taras widokowy. Stamtąd obserwowaliśmy lądowanie, a następnie start samolotu oraz obsługę samolotu podczas postoju.


 

Ogromnym przeżyciem było dla nas wejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej oraz przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowali pokaz wszystkich urządzeń oraz narzędzi, które strażacy wykorzystują podczas zagrożenia bezpieczeństwa lub życia pasażerów. Wielkim przeżyciem dla dzieci był pokaz samochodów bojowych Straży Pożarnej, a szczególnie działek i armatek wodnych, wykorzystywanych podczas pożarów. 

Na zakończenie Pani Przewodnik opowiedziała nam o pracy innych służb odpowiadających za bezpieczeństwo na lotnisku oraz o funkcjonowaniu wieży kontroli lotów. Po pożegnaniu Strażaków i Pani Przewodnik udaliśmy się na parking do autokaru, gdzie posililiśmy się pysznymi drożdżówkami. Po tak miłym i pełnym wrażeń dniu, musieliśmy niestety wracać do Przedszkola, ale wycieczka na lotnisko na długo pozostanie w naszej pamięci.


 

„WRZEŚNIOWY SPACER”

 

Wrzesień jak na razie rozpieszcza nas piękną pogodą. Dlatego też, każdą wolną chwilę po zajęciach i zabawach w sali spędzamy na świeżym powietrzu: bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym lub korzystając z wycieczek i spacerów. Tym razem wybraliśmy się na spacer po naszym mieście, który był okazją do przypomnienia i utrwalenia zasad ruchu drogowego oraz  oglądania budynków i instytucji sąsiadujących z naszym Przedszkolem. Oglądaliśmy budynki m. in.: Urzędu Miasta Tarnobrzeg, Gimnazjum nr 1, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Banku Spółdzielczego. Po spacerze zrelaksowani wróciliśmy do Przedszkola.

 

 

„ZABAWY OGRODOWE”

 

Nasze „Motylki” z niecierpliwością czekały, aż zostaną pięciolatkami i będą mogły korzystać z tej części w naszym ogrodzie przedszkolnym, która jest przeznaczona dla starszych średniaków i starszaków. Teraz, gdy nadszedł już ten długo wyczekiwany czas, nasze przedszkolaki z ogromną radością z niego korzystają oraz z wszystkich nowych zabawek i sprzętów, które tam się znajdują. A ponieważ wrześniowa pogoda jak na razie jest bardzo łaskawa, więc każdą wolną chwilę po zajęciach w sali, staramy się spędzać na świeżym powietrzu i właśnie w ogrodzie przedszkolnym, który jest ulubionym miejscem pobytu – myślę, że nie tylko naszych Motylków!


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.