Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

 

POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM

 

25 czerwca uroczyście żegnaliśmy się z Przedszkolem. Tego dnia odbyła się oficjalna uroczystość, na którą zaprosiliśmy naszych Rodziców. Przedstawienie otwarliśmy odtańczeniem poloneza.

Następnie wierszem i piosenką dziękowaliśmy naszym paniom oraz wszystkim pracownikom placówki za trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

Pani Dyrektor dziękowała naszym Rodzicom, którzy w sposób szczególny angażowali się w przedszkolne życie.

Następnie każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom zaświadczający o ukończeniu przedszkola.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne grillowanie, zabawy w ogrodzie i rozmowy z absolwentami, którzy już w zeszłym roku rozpoczęli naukę w szkole.

więcej...


 

W SZKOLE MUZYCZNEJ

 

W ramach współpracy z tarnobrzeską Szkołą Muzyczną zostaliśmy zaproszeni na koncert w wykonaniu uczniów tamtejszej placówki. Mali artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na fortepianie, akordeonie, flecie, trąbce i gitarze.


 

 

HANIA NA KONKURSIE RECYTATORSKIM

 

2 czerwca 2015 r. Hania brała udział w IV Miejskim Konkursie Recytatorskim Przedszkolaków organizowanym przez Przedszkole Nr 18 w Tarnobrzegu. Jako że hasłem przewodnim tegorocznej konkurencji było "dobre wychowanie wierszem malowane", nasza koleżanka zaprezentowała zgromadzonemu jury oraz publiczności wiersz pt.: "Dobre wychowanie: savoir-vivre dla dzieci" autorstwa Krystiana Pruchnickiego. Serdecznie gratulujemy Hani zdobytych nagród i życzymy jej dalszych sukcesów!

 


 

WYCIECZKA DO KUROZWĘK

 

Tego roku Dzień Dziecka świętowaliśmy wyjątkowo - wraz z młodszymi kolegami i koleżankami wyruszyliśmy na wycieczkę do Kurozwęk, gdzie czekała na nas moc atrakcji. Pierwszym punktem było zwiedzanie kurozwęckiego pałacu. Najpierw pani przewodnik oprowadziła nas po lochach, co niektórych przyprawiło o dreszcze. Widzieliśmy króla Popiela, którego pogryzły myszy, nieszczęśnika zamkniętego w lochu, narzędzia służące karaniu oraz studnie.


Po wyjściu z lochów byliśmy oprowadzani po przepięknych komnatach pełnych pamiątek po rodzie Popielów. W sali fortepianowej czekała na nas kolejna niespodzianka. Pan wygrywał znane melodie z bajek a naszym zadaniem było ich rozpoznawanie.

Jedną z głównych atrakcji było również zwiedzanie tamtejszego safari, gdzie z bliska podziwialiśmy całe stado bizonów oraz inne egzotyczne zwierzęta.

Wiele emocji dostarczył nam bukowy labirynt, w którym poszukiwaliśmy zaginionych postaci.

Aby uspokoić nieco emocje mogliśmy przejechać się na kucyku.

Po południu, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Przedszkola.

więcej...

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Do Święta Mamy i Taty przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. W tajemnicy przed Rodzicami przygotowywaliśmy dla nich własnoręcznie wykonane niespodzianki. Mamusiom zrobiliśmy serwetki z kolorowych włóczek, a Tatusiom portrety w fantazyjnie przyzdobionych ramkach.

22 maja w Środowiskowym Domu Kultury zaprezentowaliśmy swój występ. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy i graliśmy na instrumentach dla naszych Rodziców.

Na zakończenie wręczyliśmy im przygotowane niespodzianki.

więcej...

 

WIZYTA W RADIU LELIWA

 

21 maja dzięki zaproszeniu Pani Ewy Wójcik-Lis, mamy Hani z naszej grupy, mieliśmy okazję zwiedzić siedzibę tarnobrzeskiego Radia Leliwa. Spotkaliśmy tam redaktorów i reporterów, których znamy jedynie ze słyszenia. Zwiedzaliśmy studio, gdzie realizowane są audycję, oglądaliśmy pomieszczenia pełne płyt oraz specjalistycznych urządzeń, mikrofonów i komputerów.


Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy radiowych opowieści Pani Ewy oraz innych redaktorów pracujących w rozgłośni.

Każde chętne dziecko mogło usiąść na fotelu, założyć słuchawki i powiedzieć coś do mikrofonu. Kilkoro przedszkolaków samodzielnie nadało piosenki na antenę radia.

Pani Ewa nagrywała nasze głosy, po czym jeden z panów przekształcał je w specjalnym programie wywołując tym salwy śmiechu.


Na koniec nagraliśmy pozdrowienia dla wszystkich słuchaczy Radia Leliwa, które zostały wyemitowane na antenie!

Pozdrowienia można odsłuchać klikając w poniższy link:

Nagranie w Radiu Leliwa

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za zaproszenie oraz zapoznanie nas z pracą radiowca.

więcej...


 

SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI

 

Miło nam poinformować, że koleżanka z naszej grupy - Milenka Gucwa - zajęła II miejsce w konkursie plastycznym dotyczącym Jana Pawła II. 16 maja 2015 r. Milenka udała się do Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu, która była organizatorem konkursu, by tam z rąk pani dyrektor odebrać nagrody oraz pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy naszej koleżance i życzymy jej dalszych sukcesów!

 

 

PIOSENKI DLA PAPIEŻA

 

18 maja to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka z Trzynastki. Tego dnia 95 lat temu w Wadowicach urodził się nasz patron - Jan Paweł II. Aby uczcić tę datę spotkaliśmy się wspólnie ze wszystkimi dziećmi, by śpiewać piosenki papieskie i recytować wiersze dotyczące jego osoby.

Za udział w przeglądzie "Piosenki dla papieża" otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, słodkości, książkę o Janie Pawle II oraz grę, która bardzo nam się spodobała.

więcej...

 

TEATR POD JABŁONIĄ

 

7 maja gościliśmy aktorów z Teatru pod Jabłonią, którzy zagrali dla nas spektakl "Śpiąca Królewna". Przedstawienie bardzo nam się podobało, ponieważ nie było wierną kopią znanej bajki - wiele wątków nas zaskoczyło. Dodatkową atrakcją były elementy tańca dworskiego, współczesnego i towarzyskiego.

więcej...


 

PSZCZOŁY

 

W minionym tygodniu poznawaliśmy sekrety pszczół. Dowiedzieliśmy się czym jest pasieka, ul, poznaliśmy również rodzaje pszczół oraz ich obowiązki. Na zakończenie tej tematyki zajęć wykonaliśmy własną pasiekę. Jedna z grup wycinała pszczółki, druga przygotowywała ule a grupa trzecia wykonała łąkę pełną kwiatów.

Następnie wszystkie elementy połączyliśmy w jedną całość i tak oto prezentuje się nasza pasieka:


 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU O JANIE PAWLE II

 

28 kwietnia w naszym Przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Jan Paweł II wszystkim dobrze znany a przez nas Polaków bardzo ukochany" z okazji I-szej rocznicy kanonizacji patrona placówki. Na tę okoliczność przygotowaliśmy występ dotyczący osoby Jana Pawła II.

Serdecznie gratulujemy koleżankom i kolegom z naszej grupy, którzy zdobyli miejsca na podium i wyróżnienia. W kategorii wiersz Piotruś Gruca otrzymał I miejsce, III miejsce przyznano Hani Lis i Poli Rawskiej, natomiast wyróżnienie zdobył Krzyś Michalak i Hania Lis za swój kolejny wiersz. W kategorii praca plastyczna Szymon Smoliński otrzymał II miejsce, zaś wyróżnienia przyznano Arkowi Nowakowi, Piotrusiowi Stępińskiemu, Amelce Kasprowicz, Piotrusiowi Dzierzkowskiemu, Filipowi Podkowie, Filipowi Gurdakowi, Oli Zawiskiej, Czarkowi Truniarzowi, Milence Gucwie, Poli Rawskiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu kanonizacyjnego.

więcej...


 

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

 

28 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XII Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków zorganizowany przez Przedszkole Nr 4. Naszą grupę reprezentowały Amelka, Helenka, Maja i Ola. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę o drzewie i jego mieszkańcach, za co otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz sadzonkę drzewa.

 


 

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW

 

W niedzielne południe 29 kwietnia na Placu Bartosza Głowackiego odbył się XXXV Tarnobrzeski Bieg Siarkowca im. K. Sławka. Nasze Przedszkole reprezentowało dziesięcioro 6-latków, którzy dzielnie walczyli w biegowej konkurencji. Za udział w zawodach otrzymaliśmy pamiątkowy puchar, dyplomy oraz słodkości.

więcej...


 

NA KONKURSIE PIOSENKI

 

14 kwietnia nasz kolega Filip Gurdak wziął udział w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Nr 3 na najpiękniejszą piosenkę o Tarnobrzegu. Chłopiec zaśpiewał autorską piosenkę napisaną przez jego mamę, czym zyskał uznanie jury. Serdecznie gratulujemy Filipkowi!

 


 

ZABAWY W TEATR

 

Miniony tydzień poświeciliśmy na rozmowy o teatrze. Podczas zajęć utrwalaliśmy słownictwo związane z tym zagadnieniem, zaś na zajęciach plastycznych przygotowaliśmy maski i kukiełki. Maski wykonaliśmy z papierowych talerzyków. Każdy według własnego projektu ozdabiał maskę.

Przygotowanie kukiełek także przysporzyło nam wiele radości. Z plastikowych łyżek i mieszadełek wykonaliśmy szkielet postaci, po czym przyozdabialiśmy ją plasteliną, serwetkami i włóczką. Kukiełki tak bardzo nam się spodobały, że tego dnia bawiliśmy się wyłącznie nimi.

 

 

W teatralną tematykę doskonale wpisał się spektakl  ,"Gucio zaczarowany" w wykonaniu aktorów z teatru Bajka z Nowego Sącza, który oglądaliśmy 9 kwietnia.

 


 

WIELKANOCNE NASTROJE

 

Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przygotowaliśmy kurczaczki w pisankach, ich symbol, które teraz zdobią naszą salę.


 

 

O wielkanocny nastrój zadbały również 5-letnie Motylki, które zaprosiły wszystkich na przedświąteczne spotkanie pt. "Awantura w kurniku".

więcej...


 

WIOSENNE ZASIEWY

 

Wiosną przyroda budzi się do życia i wszystko wokół zaczyna rosnąć więc i my postanowiliśmy założyć własną hodowlę popularnych ziół. Zasialiśmy również piękne bratki, które będą mogły ozdobić nasz ogród. Teraz codziennie podlewamy nasze zasiewy a już niedługo będziemy jeść szczypiorek z własnej hodowli!

Przy okazji wiosennych zasiewów przeprowadziliśmy doświadczenie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, jak szkodliwe są kwaśne deszcze. Pomogły nam w tym akcesoria przyniesione przez naszego kolegę Czarusia, który dostarczył nam rośliny i odpowiednie roztwory wodne, którymi codzienie podlewaliśmy kwiatki.

 

 

TEATRZYK "WILK WITEK"

 

1 kwietnia oglądaliśmy interesujący spektakl w wykonaniu tarnobrzeskiej firmy ECO pt. "Wilk Witek". Przedstawienie poruszało ważny problem dotyczący oszczędzania energii cieplnej. Na zakończenie każdy otrzymał książeczki z przygodami bohatera spektaklu.

 


 

WYSTAWA O JANIE PAWLE II

 

W poniedziałek 30 kwietnia oglądaliśmy wystawę o naszym patronie Janie Pawle II otwartą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu.

Mieliśmy okazję przejrzeć fotografie przedstawiające papieża,

zapoznać się z literaturą autorstwa Karola Wojtyły, także tą dla dzieci.

Widzieliśmy różę wykonaną z sandomierskiego krzemienia pasiastego, która miały być podarkiem dla Ojca Świętego. W jednej z gablot znajdowały się relikwie II stopnia, czyli piuska, pektorał i stuła, które towarzyszyły Janowi Pawłowi II podczas mszy świętej w Sandomierzu oraz zdjęcia z tej pielgrzymki.więcej...

 

"TRZYMAJ ZDROWIA STRONĘ"

 

25 marca wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu, by uczestniczyć w Przeglądzie Małych Form Teatralnych o charakterze profilaktycznym "Jestem EKO! - dbam o zdrowie". Zgromadzonej na auli publiczności zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. "Kochaj ruch będziesz zdrów", poprzez które promowaliśmy zdrowy tryb życia. Główna bohaterka, czyli Hania, nauczyła się od lekarza (w tej roli Piotruś W.), jak dbać o zdrowie. Witaminki (Ola i Wiktorka) mówiły o konieczności zdrowego odżywiania. Sportowcy - Czarek, Emilka i Jacek - uświadomiły dzieciom, jak ważny jest ruch, natomiast Ekolodzy (Szymuś S. i Aruś) przypomnieli, że stan środowiska ma wpływ na nasze zdrowie. Za występ zostaliśmy nagrodzeni brawami i nagrodami.


więcej...

 

WARSZTATY WIELKANOCNE

 

Z myślą o zbliżających się świętach Wielkiej Nocy wybraliśmy się do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega na wielkanocne warsztaty rękodzielnicze. Zajęcia poprowadziły panie z zespołu "Lasowiaczek" z Baranowa Sandomierskiego. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, jak samodzielnie wykonać pisanki i palmy oraz, co powinno znaleźć się w koszyczku. Pod okiem Lasowiaczek wykonywaliśmy wielkanocne ozdoby.

 


 

TEATRZYK "ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK"

 

23 marca w Przedszkolu gościliśmy Studio Artystyczne MAGIC z Białegostoku. Aktorzy przygotowali dla nas spektakl "Zamieszanie w krainie bajek".

 


 

POŻEGNANIE ZIMY

 

20 marca żegnaliśmy zimę. Na tę okoliczność, wszyscy ubrani na zielono spotkaliśmy się w naszej sali, by oglądać wiosenne występy przygotowane przez dzieci. Główny program zaprezentowały maluszki ale wiosenne piosenki śpiewały także czterolatki i my.

Następnie w barwnym korowodzie wyruszyliśmy na spacer ulicami miasta z Marzanną. Po powrocie do Przedszkola zakopaliśmy ją w piaskownicy, by już na dobre pożegnać zimę.


więcej...

 

NA WYSTAWIE ILUSTRACJI

 

12 marca 2015 r. byliśmy na wycieczce w Tarnobrzeskim Domu Kultury na wystawie ,,Mistrzowie ilustracji". Wystawiono prace: Zbigniewa Lengrena, Bohdana Butenko, Jana Marcina Szancera, Teresy Wilbik i Mirosława Pokory. Prace miały duży format i bardzo się nam podobały. Przeczytaliśmy także ciekawostki na temat życia ilustratorów. Po powrocie do Przedszkola postanowiliśmy zrobić własną wystawę prac.

 

 

NASZE ZABAWKI

 

Nie do dziś wiadomo, że największą satysfakcję przynosi zabawa własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Samodzielnie przygotowane samochody z pudełek i kolorowego papieru postanowiło wykonać kilkoro dzieci. A oto efekty ich pracy.


 


 

DZIEŃ KOBIET

 

8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Z uwagi na to święto chłopcy z naszej grupy postanowili wręczyć dziewczynkom drobne upominki w postaci tulipanów wykonanych techniką origami. Wszystkim dziewczynkom, zarówno tym młodszym, jak i starszym życzymy wszystkiego najlepszego!

 

 

KONKURS "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

 

27 lutego w Przedszkolu Nr 17 rozstrzygnięto konkurs "Bezpieczny przedszkolak" zorganizowany przy współpracy z tarnobrzeskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu oraz pod honorowym patronatem Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. występ dzieci 6-letnich, słodki poczęstunek oraz uroczyste rozdanie nagród. Miło nam poinformować, że Piotruś Dzierzkowski i Filipek Podkowa z naszej grupy zajęli II miejsce! Serdecznie gratulujemy!więcej...

 

CZTERY ŻYWIOŁY

 

W minionym tygodniu na zajęciach poznawaliśmy żywioły: powietrze, ogień, wodę i ziemię. Powietrza doświadczaliśmy m.in. podczas zabaw z chustą, puszczania baniek mydlanych, rozdmuchiwania kolorowych kleksów.


Z ogniem w roli głównej przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia, sprawdzaliśmy jak zachowuje się rozgrzane powietrze.


Równie ciekawe były zabawy z wodą. Badaliśmy jej właściwości i opisywaliśmy różne stany skupienia.


Poznając ziemię zastanawialiśmy się nad zagrożeniami środowiska płynącymi z działalności człowieka.

 


 

"KRÓLOWA ŚNIEGU"

 

W czwartek aktorzy teatru Fiku-Miku zaprosili nas na spektakl "Królowa Śniegu". Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy przygody Kaja i Gerdy. Po przedstawieniu wysłuchaliśmy pogadanki na temat pracy aktora.

Aktorskie warsztaty zainspirowały nas do zabawy w teatr.

więcej...

 

"ZAMBEZJA"

 

12 lutego wspólnie z młodszymi Motylkami oglądaliśmy w Tarnobrzeskim Domu Kultury bajkę pt. "Zambezja". Animowana opowieść o ptasim mieście bardzo nam się podobała. Z zapartym tchem śledziliśmy losy głównych bohaterów, a potem jeszcze długo rozmawialiśmy o nich po powrocie do przedszkola.

więcej...

 

ZABAWY NA ŚNIEGU

 

Gdy na dworze pojawi się śnieg, zawsze staramy się korzystać z uroków zimy. Urządzamy wtedy bitwy na śnieżki,


wydeptujemy w śniegu najróżniejsze wzory,

niektórzy nawet na śniegu składają podpisy.

Przede wszystkim jednak pamiętamy o tym, by dokarmiać ptaszki.

 

 

BADAMY ŚNIEG

 

Korzystając ze śnieżnej pogody podczas ferii postanowiliśmy zbadać właściwości białego puchu. Śnieg przynieśliśmy z ogrodu przedszkolnego a następnie pod mikroskopem sprawdzaliśmy czy jest czysty oraz co się z nim dzieje pod wpływem ciepła.


 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

 

W środę skorzystaliśmy z zaproszenia nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 i braliśmy udział w zajęciach sportowych. Ćwiczenia i zabawy z piłką, bardzo przypadły nam go gustu.

 


 

NASZE ZABAWY

 

W czasie wolnym od zajęć chętnie się bawimy. Chłopcy wybierają najczęściej klocki konstrukcyjne, z których potrafią wykonać najróżniejsze rekwizyty. Dziewczynki w tym czasie tworzą prawdziwe dzieła sztuki.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Naszych wyjątkowych gości zaprosiliśmy do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, gdzie wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami zaprezentowaliśmy swe umiejętności wokalno-taneczno-recytatorskie. Przed naszym występem udzieliliśmy wywiadu dla tarnobrzeskiej Miejskiej Telewizji, w którym opowiadaliśmy o swych dziadkach.

Nasz występ poruszył zebranych gości. W oczach niejednych Babć i Dziadziusiów można było dostrzec łzy wzruszenia.

Po występie wręczyliśmy gościom własnoręcznie wykonane upominki: dla babć laurki a dla dziadziusiów medale.


więcej...


 

"WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ"

 

W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się w Tarnobrzeskim Domu Kultury na koncercie charytatywnym "Wszystkie dzieci nasze są" dedykowanym Patrykowi Ordonowi. Na deskach sceny zaprezentowaliśmy swe umiejętności wokalno-taneczne w programie artystycznym pt.: "W krainie Alladyna".

Zebrane podczas koncertu pieniądze nasza Pani Dyrektor przekazała rodzicom Patryka, który potrzebuje protezy prawej rączki.

więcej...


 

"W KARNAWALE SAME BALE"

 

W czwartek nasze Przedszkole odwiedziły księżniczki, motylki, piłkarze, superbohaterowie, żółwie i wiele jeszcze innych bajkowych postaci, a wszystko to za sprawą balu karnawałowego.

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych spotkały się na naszej sali, by wspólnie tańczyć, śpiewać i świętować rozpoczęcie karnawału.

W przerwach pomiędzy tańcami jedliśmy pyszne ciasteczka przygotowane przez nasze mamusie.

więcej...


 

TEATRZYK "JAŚ I MAŁGOSIA"

 

W piątkowe przedpołudnie odwiedził nas Teatr Lalek BAJKA z przedstawieniem pt:"Jaś i Małgosia". Bohaterowie spektaklu przypomnieli nam, jak ważny jest sport oraz jakie konsekwencje będą czekały każdego, kto nie będzie go uprawiał. Losy Jasia i Małgosi uświadomiły nam również, że dobro, którym obdarujemy drugiego człowieka zawsze do nas powróci.

więcej...


 

"NIBY JASEŁKA"

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożegonarodzenia, Motylki zaprosiły nas na "Niby jasełka", czyli opowieść o przedświątecznym zamieszaniu.

Po części artystycznej w wykonaniu naszych młodszych kolegów podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wesołych świąt.

więcej...

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ"

 

10 grudnia jedna z naszych koleżanek - Pola Rawska, wraz z młodszą Kasią Surowiec z grupy 4-latków, udały się na rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Przedszkole nr 7 na "Najpiękniejszą bombkę choinkową". Dziewczynki obejrzały jasełka w wykonaniu przedszkolaków z "Siódemki", wysłuchały kolęd a następnie odebrały upominki i dyplomy. Na każdego uczestnika konkursu czekał również słodki poczęstunek.

 

 

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

 

W minionym tygodniu poznawaliśmy zawód krawcowej. Poza zaznajomieniem się z narzędziami niezbędnymi podczas wykonywania prac krawieckich, takich jak igła, nożyczki, metr, mieliśmy również okazję zaobserwować, jak działa maszyna do szycia. Pani Ewa zaprosiła nas na krawiecki pokaz.

Z guzików tworzyliśmy obrazy:

Kiedy już o zawodzie krawcowej wiedzieliśmy wszystko, przystąpiliśmy do wykonania sukni dla Królowej Śniegu.

 

 

W MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

 

8 grudnia 2014 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie - zakładu, gdzie produkuje się ozdoby choinkowe. Uczestniczyliśmy w procesie ręcznego tworzenia ozdób na każdym z jej etapów; od projektowania, dmuchania szkła, srebrzenia za pomocą azotanu srebra, wypalania, lakierowania, dekorowania aż do pakowania.

Zwiedziliśmy wystawę szklanych wyrobów prezentujących dorobek firmy.


Braliśmy również udział w warsztatach plastycznych. Pod okiem profesjonalnych dekoratorek każde z nas malowało własną bombkę.


Na koniec otrzymaliśmy bombki podpisane własnymi imionami.

więcej...

 

TEATRZYK W WYKONANIU RODZICÓW

I WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

 

Wizyta św. Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkie dzieci. Tego roku odwiedzinom świętego towarzyszyło jeszcze wiele dodatkowych atrakcji. Najpierw odwiedził nas pomocnik Mikołaja, który każdego obdarował cukierkami.


 

 

 

Następnie ogromną niespodziankę sprawili nam Rodzice, którzy odegrali dla nas przedstawienie pt.: „Pomocnicy św. Mikołaja potrzebni od zaraz”.  Byliśmy bardzo dumni, ponieważ w rolę elfa wcieliła się mamusia Hani - Pani Ewa, natomiast diabełkiem została mamusia Poli - Pani Ania. Wszyscy doskonale bawiliśmy się oglądając je w aktorskich rolach!


 

 

 

Na końcu, do Przedszkola zawitał długo wyczekiwany gość – św. Mikołaj, który dla każdego dziecka przyniósł podarki.


więcej...

 

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

W czwartek 27 listopada bawiliśmy się wraz ze wszystkimi przedszkolakami na zabawie andrzejkowej. Bały tańce, wróżby i konkursy.

Bawiliśmy się doskonale, choć nie zabrakło również takich, którzy podpierali ściany - tym wypadku kaloryfery Wink

 

Po wspólnej zabawie rozpoczęliśmy indywidualne wróżby na naszej sali. Próbowaliśmy poznać imię wybranki serca, sprawdzaliśmy, która z dziewczynek jako pierwsza wyjdzie za mąż, a na koniec losowaliśmy kartoniki z przepowiednią na cały rok. Oczywiście wszytkie wróżby potraktowaliśmy z lekkim przymrużeniem oka.

 

 

PROSIMY O GŁOSY!!!

 

Bardzo prosimy o oddanie głosów na wykonaną przez nas pracę: "Butelkowy słoń ruralski". Do słonia dołączyła także palma wykonana przez 5-latki i stonoga 4-latków. Głosowanie rozpocznie się 27 listopada o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 23.00 dnia 1 grudnia. Aby zagłosować należy zalogować się na stronie http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/?utm_source=buliba&utm_medium=odsylacz&utm_campaign=eko2014 a następnie przejść do zakładki GALERIA, w pierwszym polu wybrać województwo, w drugim wpisać "TARNOBRZEG" lub nazwę pracy: "BUTELKOWY SŁOŃ RURALSKI", po czym wyszukać naszą pracę i oddać swój głos. Na głosujących czekają nagrody! Bardzo prosimy o zachęcenie do głosowania swoich znajomych.

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada wszystkie pluszowe misie obchodzą swój dzień więc i my postanowiliśmy świętować razem z pluszakami. Poznaliśmy historię tego święta, prezentowaliśmy na forum grupy swoje ulubione misiaczki, rozwiązywaliśmy misiowe zagadki, wykonaliśmy zabawkę z papieru a na końcu zorganizowaliśmy nawet misiowy bal. Ten dzień upłynął nam bardzo misiowo!

 

 

BUTELKOWY SŁOŃ RURALSKI

 

Nasze Przedszkole zostało zaproszone do udziału w konkursie ekologicznym "Zwierzakolubni". Zabawa polegała na przygotowaniu ze śmieci postaci ulubionego zwierzaka. W ten sposób mieliśmy podkreślić, że odpady stanowią zagrożenie nie tylko dla nas ludzi, ale także dla zwierząt. Dzięki naszemu kreatywnemu recyklingowi powstał Butelkowy Słoń Ruralski.

 

 

TEATRZYK "KOZIOŁEK MATOŁEK"

 

W poniedziałek nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk ze spektaklem pt. "Koziołek Matołek". Widowisko bardzo nam się podobało, tym bardziej, że sami uczestniczyliśmy w nim jako aktorzy.

więcej...

 

PAMIĘTAJ - MAM SWOJE PRAWA

 

20 listopada, zgodnie z ustawą Sejmu, po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tak ważnym dla nas dniu, postanowiliśmy porozmawiać o przywilejach, które nam - dzieciom przysługują. Poza poważną dyskusją na temat praw, mieliśmy również wiele powodów do śmiechu. Zaczarowanym pociągiem wyruszyliśmy do "Krainy Praw", słuchaliśmy bajki o pajacyku a na koniec wykonaliśmy plakat, by przypomnieć wszystkim o tym ważnym dniu.

 

 

"D" JAK DOM

 

W minionym tygodniu mówiliśmy o najróżniejszych domach - o tych, w których mieszkają zwierzęta, i o tych, których właścicielami są ludzie. Przy tej okazji, poznaliśmy również kolejną literkę alfabetu, tym razem było to D. Na zakończenie cyklu zajęć wykonaliśmy z papierowych pudełek makiety domów.

 

 

11 LISTOPADA

 

7 listopada spotkaliśmy się wspólnie z całą społecznością przedszkolną, by świętować obchody związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości. Ważną i pouczającą lekcję z historii naszej Ojczyzny zaprezentowały nam dzieci z grupy 5-latków.

 


 

NA CMENTARZU WOJSKOWYM

 

W przeddzień Święta Zmarłych wybraliśmy się na tarnobrzeski cmentarz wojskowy, by oddać hołd poległym żołnierzom. Paliliśmy znicze na mogiłach i modliliśmy się za zmarłych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

 

 

III KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

 

Już po raz trzeci odbył się konkurs wiedzy o naszym patronie – świętym Janie Pawle II. Z racji tego, że jesteśmy najstarszą grupą przedszkolaków, na tę okoliczność przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny dotyczący Karola Wojtyły.

Ponadto Czaruś z naszej grupy był jednym z uczestników samego konkursu. Nasz kolega zmagał się z pytaniami dotyczącymi papieża, recytował o nim wiersz, kolorował ramkę z wizerunkiem świętego oraz oceniał zachowanie bohaterów krótkich historyjek.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszną kremówkę.

Gratulujemy Czarusiowi zdobycia wyróżnienia!

więcej...

 

NA OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI

 

 

17 października wspólnie z młodszymi Motylkami wybraliśmy się na Plac Bartosza Głowackiego, by uczestniczyć w plenerowym pikniku zorganizowanym z okazji  Światowego Dnia Żywności. Obejrzeliśmy wiele występów, które nawoływały do nie marnowania żywności oraz do zachowania rozsądku podczas robienia zakupów spożywczych.


 

Na obchodach został rozstrzygnięty konkurs na malowaną książkę kucharską – miło nam poinformować, że nasza praca została doceniona. Otrzymaliśmy miejsce na podium i wspaniałe nagrody!


 

Poza atrakcjami kulinarnymi, które bardzo nam smakowały, oglądaliśmy również ciekawe pokazy. Ratownik medyczny opowiedział nam o swojej pracy, zaprosił do obejrzenia karetki, ćwiczyliśmy na fantomie sztuczne oddychanie i masaż serca. Chętne dzieci mogły usiąść na policyjnym motocyklu.

więcej...

 

 

 

WARZYWNE CUDACZKI

 

Ubiegły tydzień poświęciliśmy na rozmowy o warzywach. Utrwalaliśmy ich nazwy, wygląd, smak. Wiemy też, że wszystkie są bardzo zdrowe. Na podsumowanie zajęć o tej tematyce wykonaliśmy jarzynowe cudaczki.

 


 

ZAJĘCIA NA BASENIE

 

Od października mamy możliwość uczęszczania na bezpłatne zajęcia na basenie. Pod czujnym okiem ratowników uczymy się pływać.

 


 

FILIPEK I JEGO ZWIERZĄTKO

 

W piątek nasz kolega Filipek przyniósł do Przedszkola chomika, co wzbudziło wśród nas ogromne zainteresowanie. Każdy z zaciekawieniem oglądał zwierzątko a Filipek chętnie opowiadał o swoim pupilu ciekawskim przedszkolakom.

 


 

BIEDRONKI

 

Jesteśmy Biedronkami więc na zajęciach plastycznych postanowiliśmy wykonać logo naszej grupy. Owady wyczarowaliśmy z papierowych talerzyków, które przecinaliśmy, malowaliśmy i ozdabialiśmy czarnymi kółkami.

 


 

"CZARNA OWIECZKA"

 

2 października oglądaliśmy spektakl "Czarna Owieczka" w wykonaniu teatru Bazyl.

więcej...

 

MALUJEMY Z "DULUX LET'S COLOUR"

 

Wygrana w projekcie "Dulux Let’s Colour" umożliwiła nam odświeżenie elewacji Przedszkola. 27 września każdy chętny mógł chwycić za pędzel i zabawić się w ożywianie przestrzeni kolorem. Projekt nie zostałby zrealizowany gdyby nie nasi sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy!

 

Wspólną zabawę rozpoczął Pan Prezydent Norbert Mastalerz, następnie my zaprezentowaliśmy swoje umiejętności. Przebrani za kolorowe kredki śpiewaliśmy, recytowaliśmy wiersze i tańczyliśmy z chustą animacyjną.


 

Następnie ubrani w fartuszki ochronne, z pędzlem w ręku zabraliśmy się do pracy.


 

Podczas kolorowego pikniku każdy mógł udać się do namiotu Duluxa, gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Można było skosztować pysznej waty cukrowej, popcornu, zjeść kiełbaskę z grilla. Dorośli natomiast odwiedzali namioty firm remontowo-budowlanych i zapoznawali się z ich asortymentem.


 

Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z psem Dulkiem.


 

27 września ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego „Tarnobrzeg kolorowe miasto”. Miło nam poinformować, że dzieci z naszej grupy: Hania Lis i Filipek Gurdak zajęli I miejsce, Pola Rawska II, natomiast Amelka Kasprowicz i Filipek Podkowa - III. Gratulujemy wygranej!


 

A oto efekty naszego wspólnego malowania:

więcej...

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20 września to jedna z ważniejszych dat dla każdego przedszkolaka - tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na tę okoliczność zostaliśmy zaproszeni do tarnobrzeskiej hali MOSiR, by świętować wspólnie z kolegami z innych placówek.

Na wstępie wysłuchaliśmy powitania Pana Prezydenta, który podkreślił jak ważną rolę odgrywa edukacja przedszkolna, po czym przystąpiliśmy do zabawy. Czekała na nas moc atrakcji m.in. przeróżne zabawy taneczne, integracyjne, konkursy.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się balony, z których prowadzący potrafili wyczarować najróżniejsze kształty.

Podczas wspólnego świętowania mieliśmy okazję oglądać pokaz tańca w wykonaniu uczniów szkoły "Samba". Wysłuchaliśmy również pogadanki pana policjanta na temat bezpieczeństwa. Udzieliliśmy także wywiadu dla MTV Tarnobrzeg.

Na zakończenie każdy przedszkolak z okazji swego święta otrzymał niespodzianki.

 


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

We wrześniu obchodzony jest Dzień Sprzątania Świata. Co roku chętnie włączamy się w tę akcję, bo wiemy, jak ważna jest troska o środowisko. W piątkowe popołudnie wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami z grupy Motylków wybraliśmy się na nadwiślańskie tereny, by oczyścić je ze znajdujących się tam śmieci.

 


 

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKAMI TARNOBRZESKIEGO STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT "OGRÓD ŚWIĘTEGO FRANCISZKA"

 

W czwartkowe popołudnie zawitali do nas wyjątkowi goście - odwiedziły nas wolontariuszki z tarnobrzeskiego schroniska dla zwierząt "Ogród Świętego Franciszka" wraz z byłą podopieczną Ogrodu – Figą.

Dziewczyny mówiły nam o swojej ważnej i odpowiedzialnej pracy, wyjaśniły czym jest schronisko oraz jak można pomóc porzuconym zwierzętom. Wysłuchaliśmy również niektórych smutnych historii porzuconych piesków i kotów.

Na koniec Figa zaprezentowała nam swoje umiejętności. Z wielkim podziwem oglądaliśmy jak przybija piątkę, kłania się i turla.

 

Chcąc wspomóc podopiecznych Ogrodu Św. Franciszka zebraliśmy dla potrzebujących zwierząt suchą karmę.

Pieski i kotki z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Ogród Świętego Franciszka" czekają na naszą pomoc przez cały rok. Możemy im pomagać wpłacając dowolne datki lub przekazując 1% podatku.

TSPZ "Ogród Świętego Franciszka"

 


 

WYCIECZKA NA LOTNISKO

 

12 września wraz z młodszymi kolegami z Przedszkola wyruszyliśmy na wycieczkę do Rzeszowa-Jasionki. Na lotnisku czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po tym niezwykłym miejscu. W pierwszej kolejności przeszliśmy kontrolę osobistą, ponieważ zaglądaliśmy do miejsc, których zwykli pasażerowie nie oglądają. Ze względów bezpieczeństwa tej procedury nie mogliśmy fotografować.


Z wielkiej płyty lotniska oglądaliśmy wieżę kontroli lotów, dowiedzieliśmy się też jaką pełni funkcję.

Następnie trafiliśmy do miejsca, gdzie stacjonuje Lotniskowa Straż Pożarna. Strażacy zaprezentowali nam, z jakich specjalistycznych narzędzi korzystają podczas wypadków lotniczych. Każdy chętny mógł również przymierzyć najprawdziwszy hełm strażacki. Największe wrażenie wywarł jednak na nas pokaz gaśniczy wozu strażackiego.

Ogromną atrakcją dla wszystkich okazało się oglądanie lądowania i startu samolotu.

Pani przewodniczka w ciekawy sposób omówiła drogę, jaką musi przejść każdy pasażer. Dowiedzieliśmy się również, jakie przedmioty można przewozić, a które są surowo zabronione. Wiemy też, że samolotem mogą być transportowane jedynie dwa pieski lub dwa kotki.

Nieopodal lotniska zjedliśmy drugie śniadanie, po czym wróciliśmy do Przedszkola.

więcej...

 

ODWIEDZINY MATEUSZKA

 

Miłą niespodziankę odwiedzinami sprawił nam nasz kolega - Mateuszek, który od obecnego roku uczy się już w pierwszej klasie. Chłopiec opowiedział nam, jak to jest w szkole a my bardzo dokładnie oglądaliśmy jego tornister i szkolne przybory.

 

 

RYSUJEMY SIEBIE

 

Pierwsze dni września poświęciliśmy głównie na rozmowy o sobie, naszej grupie oraz o naszych kolegach i koleżankach. Dzisiejsze zajęcia plastyczne pomogły nam zdobyć dodatkowe informacje o innych dzieciach z naszej grupy a także zrozumieć, że choć każdy z nas jest inny, to jednak wspólnie tworzymy jedną grupę. Dobrani w pary odrysowywaliśmy swoje sylwetki rozmawiając o naszych upodobaniach, ulubionych grach i zabawach.

Kiedy już nasze sylwetki były gotowe, przystąpiliśmy do ich ozdabiania. Część z nas dorysowywała ubrania, niektórzy z kolei wypełniali je ulubionymi wzorami.

A tak prezentują się nasze dzieła:

 

 

WITAMY PO WAKACJACH!

 

Jak co roku, po wakacjach wracamy do Przedszkola, tym razem już jako sześciolatki. Do naszej grupy dołączyły nowe dzieci: Maja, Milenka, Filipek, Amelka, Hania, Aruś, Pola oraz Szymuś, których serdecznie witamy w biedronkowym gronie.

 

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.