Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – POZNAJEMY ŻYCIE PSZCZÓŁ

 

 

14 czerwca zawitał do naszego przedszkola pan, który opowiadał nam o życiu pszczół.

 

Mogliśmy zobaczyć wszystko to,  co jest w prawdziwym ulu.

 

Oglądaliśmy również plaster miodu zrobiony przez dzikie pszczoły.

 

 

Aby bezpiecznie przebywać w obecności pszczół należy zadbać o odpowiedni strój.

 

 

Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o pszczołach,

 

Mogliśmy popróbować pysznego miodku – nawet Ci którzy na co dzień kapryszą, również się skusili.

 

Na koniec były nagrody dla tych dzieci które najwięcej zapamiętały,

 

Później zobaczyliśmy prawdziwe pszczoły. Nie były dla nas groźne, bo były zamknięte w szklanym ulu. Można je było  doskonale obserwować.

 

Największą atrakcją był strój pszczelarza, w którego mogły wcielić się wszystkie dzieci.

 


 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

W tym roku Dzień Dziecka spędziliśmy w Figlolandzie. Było wiele radości ze wspólnej zabawy. Chociaż pot ciekł z czoła,  figli ciągle było za mało. Każde dziecko próbowało swoich sił podczas wspinania się, przechodzenia przez długie tunele oraz zeskoki w dół. Można było budować z olbrzymich klocków i pobawić się w domkach. Zwolennicy skakania mogli również ćwiczyć do woli. Dobrze ze wracaliśmy MKS-em, bo już pieszo to byśmy na pewno nie mogli dojść.

 

 

KONKURS „BEZPIECZNE WAKACJE”

 

 

9 czerwca nasza grupa „Stokrotki” zdobyła I miejsce w Miejskim  Konkursie Plastyczno – Literackim pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, który zorganizowany był przez Przedszkole Nr 2 w Tarnobrzegu.

 

Ilustracje do wiersza ułożonego wspólnie z panią wykonały: Natalia, Martynka, Lenka S. i Laurka.

 

Książeczka została odczytana przez panią z Urzędu Miasta.

 

Bardzo cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu.


 

 

 

SPARTAKIADA GRUPY „BIEDRONEK” I „STOKROTEK”

 

8 kwietnia odbyła się spartakiada najmłodszych grup. Dzieci rywalizowały ze sobą biorąc udział w pięciu konkurencjach. Zaangażowanie dzieci było ogromne. Chociaż każde dziecko musiało włożyć wiele wysiłku potrzebnego do wykonania zadania, to zabawy było wiele. W pierwszej konkurencji dzieci „przekraczały rzekę” idąc po wąskiej kładce.

 

Druga zabawa polegała na rzucie woreczkiem do celu.

 

Później dzieci przeskakiwały „po szczeblach drabinki”

 

Przechodziły też przez tunel. Chociaż czasem trudno pokonać strach, to wszystkie dzieci wykonały zadanie.

 

Na końcu bawiliśmy się w „przesyłanie paczki”, podając kolejno woreczek.

 

Emocjom nie było końca, ale w końcu, po przeliczeniu punktów przez przedstawicieli obu grup, wygrały 3-latki, zaś 4-latki zdobyły drugie miejsce.


więcej...


 

POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY

 

Już zegnamy zimę, chociaż trochę nam jej szkoda. Ania pięknie przedstawiła rolę pani Zimy, a wszystkie 3 – latki ”odwiozły” ją na saneczkach do morza.

 

Chociaż wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na przybycie wiosny, to zdążyła ona spotkać się z panią zimą i wypić kawę.

 

Wiosna – Alusia – przywitana przez dzieci wesołą piosenką, rozdała im kwiatuszki i zatańczyła z obudzonym przez dzieci niedźwiadkiem – Jasiem.

 

Zielonym gaikiem zaakcentowaliśmy, że już  zaczęła się wiosna.

 


 

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

 

 

Rozmawiamy o zdrowej żywności, prawidłowym odżywianiu się i higienie spożywanych posiłków. Wiemy, co jest dla nas zdrowe, a czego należy unikać.

I tak powstała wykonana przez nas piramida żywieniowa.

 

Byliśmy też zobaczyć w jaki sposób przygotowuje się dla nas posiłki. W przedszkolnej kuchni było wiele urządzeń, przyborów i naczyń. Olbrzymie garnki i patelnie mówiły same przez siebie, że jedzenia w przedszkolu przygotowuje się dużo. Najciekawszym urządzeniem okazała się obieraczka do ziemniaków, którą dzieci bardzo się zainteresowały.

 

Wiemy, że posiłki należy przyrządzać w higienicznych warunkach. My także uczymy się tego wykonując dyżury przy posiłkach. To bardzo ciekawe doświadczenie.

Nasze posiłki są smaczne i zdrowe, chociaż czasami trudno nam to zrozumieć.

 

Doskonały apetyt mamy zawsze po  spacerach.

 

 

MALI OGRODNICY

 

Nadchodzi wiosna, więc czas zmienić wystrój naszego kącika przyrody. Wspólnie postanowiłyśmy założyć hodowle roślin. Przygotowaliśmy pojemniki, ziemię i nasionka do sadzenia. Dzieci samodzielnie wsypywały ziemię do pojemników, aby później posadzić w nich cebulkę i posiać kwiaty - aksamitki.

Natomiast Tomuś i Kamilek mieli za zadanie posiać rzeżuchę, przygotowali więc pojemniki z watą i wysypali na nią ziarenka. Pani podlała wodą wszystkie posadzone roślinki i ustawiła w kąciku przyrody. Teraz będziemy codziennie obserwować wzrost roślin, nie zapominając o ich podlewaniu.

 

 

W KRAINIE MROZÓW I ŚNIEGU

 

W pierwszym tygodniu lutego rozmawiamy o życiu w krajach polarnych. Poznaliśmy zwierzęta żyjące na obu biegunach, które bardzo nas zaciekawiły. Pani opowiadała nam o życiu Eskimosów. Bardzo podobały nam się ich domki, które zabawnie wyglądają. Dzisiaj razem z Eskimosami łowimy rybki.

 

Naszym zadaniem jest złowić rybkę i umieścić ją na tablicy zgodnie z wyznaczonymi kolorami. Każde dziecko próbuje, no i każdemu się udaje. Przecież mamy wprawę w łowieniu rybek! Trochę trudniej jest dopasować kolory, ale pani troszkę nam pomaga, jeśli ktoś tego potrzebuje.

 

Chętne dzieci przeliczają, który Eskimos ma najwięcej ryb. Zajęcie obserwowała dzisiaj pani Agatka, która czasami bywa na naszych zajęciach.


 

 

NASZE IMIONA

 

W naszej grupie w dalszym ciągu realizujemy program własny "Wprowadzenie dzieci w świat pisma na podstawie elementów I. Majchrzak". Podczas zabawy literkami, dzieci wyszukiwały te litery, które występują w ich imionach, aby później według wzoru tj. wizytówki dziecka, ułożyć swoje imię. Z niewielką pomocą pani wszystkim dzieciom udało się wykonać to zadanie.
Gratulacje dla wszystkich dzieci.

 

 

TEATRZYK "GAJOWY BADURA"4.02.2016 tj. w czwartek nasze dzieci uczestniczyły w teatrzyku przedstawionym przez firmę ECO pt."Gajowy Badura". We wspólnej zabawie pokazał dzieciom jak należy zadbać o czyste powietrze i nauczył ekologicznych zachowań.

 

 

ZIMOWE OBSERWACJE

 

 

Zima jest w tym roku łagodna. Śniegu niewiele, ale dziś prószy na nas biały, bielutki i miękki. Gwiazdki śniegowe znikają pod dotknięciem.


 

Do przedszkola pani przyniosła cały słoik śniegu. Jest zimny i  mokry. Po chwili jest go trochę mniej. Aż nie ma go w ogóle – tylko niezbyt czysta woda.

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Dzisiaj w Tarnobrzeskim Domu Kultury wystąpiliśmy na scenie, przedstawiając dla naszych kochanych Babć i Dziadziów Jasełka.

 

 

Z wielką radością wręczaliśmy wykonane przez nas prezenty.


 

 

Każde dziecko robiło je samodzielnie lub z niewielką pomocą nauczycielki.

 

 

Z blaskiem pierwszej gwiazdki

 

Składamy życzenia:

 

Niech się wszystkim Babciom i Dziadziusiom

 

Spełnią wyśnione marzenia.

 


 

 

DYŻURNI

 

 

Jesteśmy coraz bardziej samodzielni: potrafimy kulturalnie zjadać posiłki i prawidłowo zachowywać się przy stole. W tym miesiącu zaczynamy dyżurować podczas posiłków. Sprawia nam to wiele radości i mobilizuje do zjadania posiłków – bo pani wybiera tych, co starają się wszystko zjadać.

 

Nasze panie chwalą nas za nowe umiejętności – są z nas dumne.

 

 

KARNAWAŁ

 

 

W karnawale same bale, więc bawimy się wspaniale!


Bawiliśmy się w kole, w parach i małych grupkach. Czasami tworzyliśmy pociąg, lub wąż. Najbardziej jednak podobały nam się tańce w parach: „Czółko do czółka”, Plecki do pleców”  itp.

Podczas zabawy rozstrzygnięty został również konkurs na najdłuższy łańcuch Z naszej grupy wyróżniony został Szymonek S. Łańcuch był bardzo pomysłowo wykonany.


 

Po wspaniałych pląsach dzieci oglądały teatrzyk „Rubinowy książę”, który bardzo im się podobał.


 

Dziewczynki nawet uczestniczyły w balu razem z księciem.

 

A na balu byli wszyscy którzy są na tym zdjęciu.

 

 

JASEŁKA

 

 

17 grudnia Stokrotki z grupy 4-latków zaprosiły wszystkich przedszkolaków i personel przedszkola na Jasełka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie i słuchały kolęd. Czterolatki  nagrodzono wielkimi brawami.


 

Po południu naszych wspaniałych aktorów, wcielonych w jasełkowe postacie, oglądali zaproszeni Rodzice. Wiele emocji wzbudziły odgrywane role, a śpiewane kolędy i pastorałki uświadomiły, że Święta tuż, tuż.


 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

 

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

 

Wielką radość sprawił dzieciom Mikołaj, który przyniósł prezenty podarowane od Rodziców dla całej grupy. Dzieci otrzymały domek dla lalek, kucyki, samochody i zestaw do rysowania sznurkiem. Emocji było co niemiara. Każde dziecko miało udział w rozpakowaniu prezentów,  a później wspólnej zabawie.

 

 

 

 

7 grudnia dzieci odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie. Było wspaniale. Mikołaj z każdym dzieckiem rozmawiał:  pytał o ulubione zabawy, kolegów, przedszkole i inne bliskie dzieciom sprawy. Każdy dostał prezent. Zwiedzając całą wioskę odwiedziliśmy również Eskimosów i dinozaury. Będziemy długo wspominać ten dzień.

 

 

JESIENNE SPACERY

 

 

Najbardziej bajecznie i kolorowo jest jesienią. Dlatego też do woli korzystamy ze spacerów: zbieramy kolorowe liście i bawimy się nimi. Kiedy po nich chodzimy, wspaniale szeleszczą. Porównujemy ich kształt: są duże i małe, postrzępione i owalne. Nam najbardziej podobają się liście klonu, bo są najbardziej kolorowe. Najmniej liści nad fontanną, bo tutaj liście są posprzątane.

 

 

TEATRZYK "KOCMOŁUSZEK"

 

 


 

RUCH DROGOWY - BEZPIECZNE SPACERY

 

Podczas spacerów obserwujemy ruch uliczny i staramy się chodzić prawą stroną.

Przed przejściem zatrzymujemy się i uczymy się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

To nie jest takie trudne, ale trzeba się sprawnie poruszać. Sygnalizacja świetlna szybko się zmienia. Udaje man się sprawnie przejść.

W przedszkolu oglądamy książeczki o ruchu drogowym. poznajemy znaki które widzieliśmy na spacerze.4504, 05.


Pani mówi nam, co one oznaczają.

 


 

 

NASZA WSPANIAŁA GRUPA - CZTEROLATKI

 


 


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.