Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

 

 

 

RADOSNY POWRÓT DO PRZEDSZKOLA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

 

Dziś był pierwszy dzień po wakacjach. Wszyscy z nas niecierpliwie czekaliśmy na powrót do przedszkola, by pochwalić się kolegom oraz paniom gdzie spędziliśmy wakacje. Każdy z nas z uśmiechem oraz zapałem do zabawy i nauki przekraczał progi naszej sali.

 


 

 

ZAJĘCIE POKAZOWE DLA RODZICÓW

 

W dniu 12 kwietnia na nasze zaproszenie przybyli do Przedszkola nasi rodzice ubrani w wygodne stroje i nieco zaniepokojeni po co takie wymagania. My wraz z naszymi paniami przygotowaliśmy dla nich zajęcia sportowe. W pierwszej ich części to my prezentowaliśmy nasze umiejętności – chodziliśmy po równoważni, przez tunel, pełzaliśmy pod pajęczyną ze sznura, toczyliśmy piłkę slalomem za pomocą laski gimnastycznej, pokonywaliśmy bosą stopą całą długość maty kolczastej itp.  Zaś w części z rodzicami wykorzystaliśmy zabawy według metody Weroniki Sherborne – właśnie wtedy zaczęła się cała, wspaniała zabawa. Rodzice mieli za zadanie przewieść nas na kocu, przywitać się wskazanymi częściami ciała, rozwinąć nas zwiniętych w paczkę, wspólny rowerek, naciskanie różnych części ciała itp. Każdy z nas miał mnóstwo wspaniałej zabawy z rodzicami.

 


 

SMACZNA I ZDROWA PIZZA WIELOKOLOROWA

 

 

Dziś w czasie zajęć technicznych wykonywaliśmy wspólnie smaczną pizze, do której użyliśmy tylko zdrowych składników. Poznaliśmy sposób w jaki robi się ciasto na pizzę oraz niezbędne do tego składniki. Następnie kroiliśmy wszystkie składniki, jakie chcieliśmy mieć na pizzy.

Na koniec zostało najgorsze – czekanie aż pizza się upiecze, długo czekaliśmy, aż wreszcie mogliśmy przystąpić do konsumpcji. Mniam było smacznie!

 

 

 

SMOK ŚMIECIOK

 

Dzisiaj w naszej Sali zaroiło się od śmieci, ale bez obaw szybko sobie z nimi poradziliśmy. Z surowców wtórnych wykonaliśmy przyjaciela Smoka Śmiecioka. W ramach konkursu "NASZE EKOLOGICZNE PRZEDSZKOLE" uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę. Już wiemy, że można po raz kolejny wykorzystać zużyte opakowania, butelki czy inne śmieci świetnie się przy tym bawiąc. zachęcamy do głosowania na nasze przedszkole od 22 kwietnia do 9 maja na stronie internetowej www.programyedukacyjne.pl w zakładce konkurs. Głosować mogą wszyscy Przyjaciele Przedszkola - można oddać głos raz na 24 godziny.

 

 

 

"Zdrowia, szczęścia, pomyślności,

W pierwsze Święto – dużo gości,

 

W drugie Święto – dużo wody,

 

- to dla zdrowia i urody!

 

Moc pisanek kolorowych,

 

Świąt wesołych oraz zdrowych”

 

 

 

W dniu 18.03.2016 grupa Motylków wraz ze swoimi Paniami przygotowały przedświąteczne spotkanie z okazji Świat Wielkanocnych dla przedszkolaków oraz personelu przedszkolnego. Nasi koledzy ze starszaków przygotowali piękny występ, wprowadzając gości w klimat zbliżających się Świat, przypomnieli Wielkanocne tradycje i zwyczaje. Na zakończenie polali wszystkich wodą i wręczyli samodzielnie przygotowane upominki.

 

 

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA

 

Podczas tygodnia rozmów o zdrowiu poznaliśmy jak zbudowana jest piramida zdrowia, jakie witaminy zawierają najpopularniejsze owoce i warzywa oraz jak należy zachowywać się przy stole. Dodatkowo wykonaliśmy sałatkę jarzynową. Z przyniesionych warzyw każdy dostał kawałek by mógł samodzielnie pokroić. Wszystkie składniki wymieszaliśmy i degustowaliśmy. Dodatkowo poczęstowaliśmy Panie z przedszkola, którym również nasza sałatka smakowała.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W dniu 11 lutego do naszego Przedszkola zawitała Pani Barbara Zych - Rzecznik Pana Prezydenta Tarnobrzega ds. Promocji Zdrowia. Pani Basia podczas rozmowy z nami przypomniała nam o ustanowionym przez Świętego Jana Pawła II "Światowym dniu chorego".

 

Wraz z panią Basią rozmawialiśmy co to jest zdrowie, jak należy o nie dbać, jak prawidłowo się odżywiać, czego unikać w naszej diecie, a co koniecznie musimy jeść by cieszyć się dobrym zdrowiem. Pamiętaliśmy również by wspomnieć o ćwiczeniach fizycznych tak ważnych dla zdrowia. Poznaliśmy też nowe słowo - empatia oraz jego znaczenie. Okazało się, iż każdy z nas jest empatyczny, umie bowiem okazać współczucie, troskę o innych i pomoc słabszym.

 

Na zakończenie pani Basia przypomniała nam znany wiersz Stanisława Jachowicza pt."Chory kotek", który najlepiej pokazuje jak źle może skończyć się łakomstwo.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

W dniu 21. stycznia 2016 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wraz z kolegami z trzylatków oraz czterolatków przygotowaliśmy piękne, jasełkowe przedstawienie dla naszych kochanych babć i dziadziusiów. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności – wiersze, pastorałki, kolędy. Występy były nagradzane gromkimi brawami, zaś na zakończenie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały dla zgromadzonych gości tradycyjne „Sto lat” i wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki.


 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Jak co roku, w tym dniu nasze oczka ze szczególną wrażliwością spoglądały na pluszowe misie w naszej sali. Każdy z nas opisywał, jak wygląda jego ulubiony pluszowy miś, wspólnie z naszymi przedszkolnymi przyjaciółmi tańczyliśmy, kolorowaliśmy ich portrety, lepiliśmy ich podobizny z plasteliny, a to wszystko po to, by uczcić święto najmilszego pluszowego bohatera bajek.

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA PSZCZÓŁEK I MOTYLKÓW

 

W dniu 27 listopada odbyła się Olimpiada Sportowa dzieci z grup 5 i 6-latków. Rywalizację sportową pomiędzy najstarszymi dziećmi  w przedszkolu zorganizowano w ramach poszerzania więzi koleżeńskich, nauki zachowań fair pay oraz przypomnienia dzieciom, jak ważne jest posiadanie dobrej kondycji fizycznej.


 

 

 

Przed zawodnikami postawione zostały zadania o różnym stopniu trudności. Pierwsza konkurencja związana była z rzutem do celu woreczkiem z grochem. W tej dziedzinie obie grupy zanotowały remis w postaci czterech celnych rzutów. Druga konkurencja to skok obunóż przez linę rozłożoną na podłodze. W tej konkurencji obie drużyny wykonały zadanie w tym samym czasie i odnotowały ponownie remis. Podczas kolejnej konkurencji należało się wykazać dużym sprytem i dobrą koordynacją wzrokowo–ruchową. Konkurencja ta polegała bowiem na pokonaniu wyznaczonej trasy slalomem z jabłkiem umieszczonym na talerzyku. Tę konkurencję z małą przewagą zwyciężyły Pszczółki. Jednak konkurencja przeciągania liny okazała się łatwiejszą dla grupy Motylków. 

 

 

Dwie kolejne konkurencje wymagały od zawodników dużo cierpliwości, zwinności. Jedna z nich nazwana „Kulawy lisek” podczas jej wykonywania zawodnik poruszał się na „trzech nogach” . Ostatnia konkurencja polegała na popychaniu małej piłki laską gimnastyczną po slalomie.


 

 

 

Obie drużyny zanotowały w podsumowaniu remis. Na zakończenie spotkania 6-latki wykonały piosenkę promującą zdrowy tryb życia i zachęcającą do uprawiania sportu. Każdy zawodnik na pożegnanie otrzymał słodki upominek.

więcej...

 

JAK PSZCZÓŁKI W WODZIE


We czwartek od rana nie mogliśmy się doczekać podwieczorku, ponieważ po nim mieliśmy się udać na basen. Wszystkim bardzo się podobało i z przyjemnością będziemy tu wracać co tydzień.

 

 

 

 

CIASTECZKA MARCHEWKOWE PSZCZÓŁEK

 

We czwartek 22. 10 w naszym przedszkolu każdemu ciekła ślinka, ponieważ pachniało wspaniale gdy piekły się nasze przepyszne marchewkowe ciasteczka ;)

 

 

„ DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA – 11 LISTOPADA ,

 

TYM CO PADLI ZA OJCZYZNĘ, HOŁD OJCZYŹNIE WDZIĘCZNOŚĆ SKŁADA”

 

 

 

Chcąc uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z historią naszego kraju wraz z paniami zorganizowaliśmy montaż słowno – muzyczny z okazji dnia 11-go Listopada czyli Święta Odzyskania Niepodległości .

 

Na naszą akademię przybyli licznie zaproszeni goście, nasi rodzice, dziadkowie oraz koledzy z innych grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami. W czasie występu cofnęliśmy się do momentu gdy Polska zniknęła z map świata, poprzez niewolę, wyzwolenie aż po współczesne wiersze o naszym kraju. Wraz ze zgromadzonymi gośćmi zaśpiewaliśmy znane polskie pieśni patriotyczne, każdy przypomniał sobie, jakże ważny dla każdego wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Zakończony występ nagrodzony był gromkimi brawami, z czego bardzo się ucieszyliśmy.

więcej...

 

MIEJSKI DZIEŃ SENIORA

 

 

W zorganizowanym po raz pierwszy Światowym Dniu Seniora w Tarnobrzeskim Domu Kultury mogliśmy zaprezentować program artystyczny związany tematycznie z historią naszego kraju. Jednak by urozmaicić nasz występ na jego początku przypomnieliśmy zgromadzonej publiczności w żartobliwy sposób, jak miła może być jesień życia oraz jak należy ją doceniać. Po jego zakończeniu na ręce pani dyrektor spłynęły komplementy z których jesteśmy bardzo dumni.

Piszą o nas w prasie

 

 

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY OCHRONY KOLEI

 

W dniu 29.10.2015 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei PKP Polskie Linie Kolejowe, zakład linii kolejowych w Lublinie, Posterunek Straży Ochrony Kolei Stalowa Wola - Rozwadów.


Spotkanie dotyczyło bezpiecznych przejazdów. Funkcjonariusze poprzez animowane filmy ukazali jak należy właściwie się zachować podczas przejazdu przez tory kolejowe, jak bezpiecznie przechodzić przez tory oraz jakie znaki ostrzegają przed zbliżającym się przejazdem. Mogliśmy obejrzeć kilka nagrań z monitoringu umieszczonego przy przejazdach kolejowych, by omówić z funkcjonariuszami niewłaściwe a wręcz nie mądre zachowania ludzi oraz skutki takiego zachowania. Poprzez animowane scenki wyświetlane na projektorze Mogliśmy samodzielnie oceniać, czy prezentowane zachowanie jest dobre czy też złe. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei opowiadali nam o swojej pracy oraz prezentowali swoje umundurowanie. Każdy z nas mógł przymierzyć kamizelkę, kask, potrzymać pałkę oraz tarczę. Na zakończenie otrzymaliśmy śliczne książeczki, w których samodzielnie możemy wykonać zadania. My zaś podziękowaliśmy Funkcjonariuszom za przybycie i trud włożony w przeprowadzenie spotkania wręczając pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.

 

 

PSZCZÓŁKI KONTRA ŚCIANKA WSPINACZKOWA

 

W ramach obchodzonych Dni Sportu do Tarnobrzega na zaproszenie pana Arka Błasiaka, taty naszej koleżanki Liliany z grupy "Motylki" zawitali zwolennicy wspinaczki ścianowej z Kielc. Korzystając z zaproszenia i uprzejmości pana Arka mogliśmy sami wypróbować wspinaczki. Każde chętne dziecko z naszej grupy mogło wspiąć się na sam szczyt ścianki, byliśmy profesjonalnie zabezpieczeni i asekurowani, każdy z nas musiał założyć kask i uprząż, by zachować maksimum bezpieczeństwa.

 

 

5 - LATKI I KOCMOŁUSZEK

 

Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk, więc razem ze wszystkimi przedszkolakami mogliśmy podziwiać lalkowe przedstawienie. Przedstawienie bardzo nam się podobało, ale chyba i tak największe wrażenie lalki zrobiły na najmłodszej z nas - Marcie - wnuczce naszej Pani Dyrektor.

 

 

 

 

PSZCZÓŁKI W POSZUKIWANIU JESIENI

 

W ramach poszukiwania skarbów jesieni wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Dzikowskiego, gdzie zbieraliśmy kasztany, żołędzie, kolorowe liście i obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie związane z nadejściem nowej pory roku. Zgromadzone eksponaty umieściliśmy w kąciku przyrody oraz wykorzystujemy je do wielu zajęć.

 

 

 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

W piątek 18 września cały Tarnobrzeg lśnił czystością i my z radością dołączyliśmy się do akcji sprzątania świata.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

W piątek gościliśmy w naszym przedszkolu dwójkę specjalnych gości - policjantów (w tym tatę naszego kolegi Szymka Myszki). Wszyscy mieliśmy możliwość porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, zapytać gości o ich pracę oraz uważnie przyjrzeć się ich mundurom. Największą jednak radość sprawiło nam przymierzanie czapki policyjnej, kajdanek, trzymanie pałki, a także możliwość sprawdzenia czy wóz policyjny jest wygodniejszy niż nasze auta.

 

 

W BIBLIOTECE

 

Fotorelacja z wyjścia do biblioteki, czyli jak my - pracowite Pszczółki - zamieniamy się w mole książkowe.

 

 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI

 

Oto jak nasza grupa powróciła z uśmiechem do pracy po wakacyjnej przerwie. Na jednych z zajęć malowaliśmy dłońmi najpiękniejsze wspomnienia z letnich miesięcy.

 


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.