Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

 

 

SUKCES JULCI

 

Julcia Matyka została wytypowana, by reprezentować naszą placówkę w konkursie pt. "Wisły wstążeczka mija piękne miasteczka" organizowanym przez Przedszkole Nr 18 w Tarnobrzegu. Jej talent recytatorski został doceniony przez komisję konkursową - Julcia zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy naszej koleżance dalszych sukcesów!

 


 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY...

 

Tak oto nasza grupa witała pierwsze powiewy wiosny. Gdy już jako pszczółki przebudziliśmy się ze snu zimowego od razu wyruszyliśmy szukać pierwszych oznak nadejścia wiosny. Z radością korzystaliśmy z pięknej pogody i ciepłych słonecznych promieni.

 

 

 

 

UKŁAD SŁONECZNY OCZAMI PSZCZÓŁEK

Kosmos to przewodni temat rozmów i zajęć mijającego tygodnia w naszej grupie. Aby dobrze zapamiętać wszystkie informacje postanowiliśmy zbudować Układ Słoneczny i jego poszczególne elementy (planety). Zbiegło się to z odkryciem siedmiu nowych planet przez naukowców.

 

 

 

NATURA 2000

W poniedziałek 20 lutego do naszego przedszkola zaprosiliśmy przedstawicieli projektu "natura 2000". Opowiadali nam oni o ptakach oraz o ich mieszkaniach. Ponadto na ręce Pani Dyrektor podarowali naszemu przedszkolu wspaniałe budki lęgowe, do których mogą się wprowadzać różne gatunki ptaków. Sami możecie sprawdzić jak i gdzie są one umieszczone.

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

9 lutego w Tarnobrzeskim Domu kultury zgromadzili się najznakomitsi goście - nasze babcie i dziadziusiowie. My - ich wnuczęta przygotowaliśmy dla nich niespodziankę. Naszymi tańcami i piosenkami chcieliśmy przenieść ich w lata młodości. Nasz Twist, Cza-cza, "Kolorowe jarmarki" oraz "Kto za tobą w szkole ganiał?" wywołały u naszych gości uśmiech na twarzach i nie jedną łezkę wzruszenia.

 

 

 

JASEŁKA W ŚRODOWISKOWYM DOMU KULTURY


Poniedziałek po feriach przywitał nas niespodzianką - razem z paniami poszliśmy do Środowiskowego Domu Kultury na występ jasełkowy przygotowany przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

 

 

 

JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ

W naszym przedszkolu we wtorek zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło, ponieważ wszystkie dzieci zamieniły się w księżniczki, czarownice, piratów, superbochaterów oraz w wiele innych postaci bajkowych. Wszyscy wyśmienicie się bawiliśmy przy muzyce oraz słodkim poczęstunku.

 


 

 

HU HU HA NASZA ZIMA NIE JEST ZŁA

Tak oto w naszej grupie sześciolatków spędzamy zimę. Nikt się tutaj śniegu ani mrozu nie boi, tylko zakłada ciepłe buty, kurtkę, szalik i rękawice żeby móc wyjść na podwórko. Zabawa na śniegu dostarcza nam mnóstwo frajdy, w szczególności wtedy gdy możemy obrzucać nasze panie śnieżkami.

 

 

 

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

 

W dniu 15 grudnia przygotowaliśmy dla naszych rodziców przedświąteczne spotkanie Bożonarodzeniowe, które miało na celu przybliżyć nas do nadchodzących Świąt i zaprezentować nasze umiejętności teatralne, wokalne oraz taneczne. Na zakończenie wspólnie kolędowaliśmy i poczęstowaliśmy rodziców wcześniej samodzielnie przygotowanymi pierniczkami.

 

 

 

PIERNIKOWE SMAKOŁYKI

 

Dzięki nam w całym przedszkolu można było poczuć niesamowite zapachy, ponieważ piekliśmy pierniczki. Narobiliśmy smaku każdemu kto wszedł do naszego przedszkola. Możemy wam jeszcze zdradzić tylko tyle, że były one przeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeepyszne ;)

 

 

 

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NASZE PRZEDSZKOLE

 

6 grudnia był dniem pełnym wrażeń. Występ dla Świętego Mikołaja przygotowały najmłodsze grupy 3 i 4 latki. Nasz gość był zachwycony występem, lecz my byliśmy jeszcze bardziej rozpromienieni i radośni, gdy Mikołaj rozdawał nam prezenty . Na dodatek starsze grupy były w kinie na bajce Dysneya "Vaiana".

 

 


 

KARTKA NA PARADĘ ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW

 

Tak nasza grupa sześciolatków tworzyła kartkę dla Świętego Mikołaja. Wspólnymi siłami, starając się by wyszła jak najpiękniej. Kartka powstawała przez parę dni, bo w pierwszy dzień malowaliśmy i wycinaliśmy kolorowe bombki, a w kolejne wypełnialiśmy kontury podartymi kawałkami papieru, tak b nie było widać białej przestrzeni w tle.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA:

https:/www.facebook.com/371249319560295/photos/?tab=album&album_id=1386044894747394

 

OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA

 

Tak nasza grupa świętowała DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Każdy z nas miał przynieść swojego ulubionego pluszaka, po to by zaprosić go na bal dla misiów. Było dużo śmiechu, muzyki i tańca. A po udanej zabawie wszyscy dostali dyplom dla Przyjaciela Pluszowego Misia.

 


 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA :

https://www.facebook.com/371249319560295/photos/?tab=album&album_id=1372569572761593

 

 

NAELEKTRYZOWANE SZEŚCIOLATKI

 

Podczas zajęć związanych tematycznie z urządzeniami elektrycznymi wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu państwa Biernat - rodziców Oli z naszej grupy. Dzięki uprzejmości właścicieli mogliśmy obserwować różnorodne rodzaje lamp umieszczonych na sklepowej ekspozycji, zobaczyliśmy różnego rodzaju latarki, żarówki, świetlówki oraz przypomnieliśmy sobie, iż należy je wyrzucać do odpowiednich kubłów. Na zakończenie Pan Bartosz poczęstował nas słodyczami i przekazał na rzecz placówki świetlówki.

Serdecznie dziękujemy.

 

 

 

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

 

Dzisiejszy dzień dostarczył nam wielu wrażeń, gdyż oprócz przedstawienia rozpoczęliśmy blok tematyczny dotyczący zdrowia. Wraz z naszą panią udaliśmy się na pobliską siłownię na świeżym powietrzu gdzie mogliśmy się przekonać, iż powiedzenie "ruch to zdrowie" mówi prawdę.

 


 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA:

https://www.facebook.com/371249319560295/photos/?tab=album&album_id=1368116606540223

 

PODZIEL SIĘ SERCEM PODZIEL SIĘ ZŁOTÓWKĄ

17 listopada jako najstarsza grupa mieliśmy możliwość obserwowania występu dzieci z Tarnobrzeskich Placówek Opiekuńczych, którzy w ramach corocznej akcji "Podziel się sercem, podziel się złotówką" przygotowali dla darczyńców spektakl teatralny. Już po raz czternasty nasza placówka brała udział w zbiórce artykułów chemicznych i higienicznych, dzieci i rodzice chętnie przynosili do przedszkola niezbędne produkty, które w dzniu finału akcji zostały przekazane na ręce dyrektorów tarnobrzeskich placówek.

Serdecznie dziękujemy państwu za zaangażowanie się w akcję.

 

 

 

TARNOBRZESKI CMENTARZ WOJSKOWY

 

2 listopada wybraliśmy się na Cmentarz Wojskowy by zapalić znicze na grobach osób poległych na ziemi tarnobrzeskiej oraz uczcić ich pamięć.

 

 

 

JAN PAWEŁ II -KONKURS

 

W ten szczególny dzień nasza grupa przedstawiła program artystyczny o Janie Pawle II. W naszym przedszkolu zorganizowano również konkurs dotyczący jego osobie. Ponadto możemy się pochwalić, iż nasza koleżanka Marcelina Obara zajęła w nim pierwsze miejsce.

 


 


 

 

WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

 

W trakcie omawiania tematyki związanej ze zwierzętami domowymi każdy z nas mógł opowiedzieć o swoim pupilu lub zwierzątku jakie chciałby mieć. Oglądaliśmy albumy, fotografie i śmieszne filmiki o zwierzętach. Na zakończenie tygodnia podsumowując tematykę tygodnia wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu zoologicznego gdzie dzięki uprzejmości Państwa Pruchników mogliśmy oglądać różnorodne zwierzęta świnki morskie, króliki, kanarki, ryby, kameleona itp.

 

 

 

WIZYTA W WARZYWNIAKU

 

Jesienna aura nam nie przeszkadza. We wtorek wyruszyliśmy, aby na własnej skórze przekonać się na czym polega praca w warzywniaku. Pani w sklepie była bardzo zdziwiona, gdy odgadliśmy wszystkie nazwy warzyw i owoców. My natomiast dowiedzieliśmy się jakie warzywa i owoce najszybciej się sprzedają, co należy zrobić, aby coś sprzedać oraz to, iż wbrew pozorom kapusta nie ma głowy pustej. Po powrocie do przedszkola mieliśmy degustację kupionych przez nas owoców i warzyw.

 


WIĘCEJ ZDJĘĆ NA :

https://www.facebok.com/371249319560295/photos/?tab=album_id=1324764000875484

 

MIEJSKI DZIEŃ SPORTU

 

Ciepłego wrześniowego dnia wzięliśmy udział w "V Miejskim Dniu Sportu", który odbył się na terenie Miejskiego ośrodka Sportu i Rekreacji. Czekały tam na nas ciekawe atrakcje między innymi ściana wspinaczkowa, pole do gry w badmintona, czynny udział w pokazie Karate, rzuty do celu oraz zdrowy poczęstunek. Na zakończenie spotkania nasza grupa otrzymała pamiątkowy dyplom.

 

 

 

Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

22 września otrzymaliśmy zaproszenie do Miejskiej Biblioteki publicznej na spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Joanną Krzyżanek. Pani Joanna zaprezentowała nam swoją książkę "Bajkę pachnącą cytrynami" oraz przygody głównych bohaterów. W trakcie spotkania każdy z nas mógł wykonać pachnące cytryną guziki oraz oglądać inne książki autorstwa Pani Joanny.

 

 

 

WIZYTA PANI POLICJANT W PRZEDSZKOLU

 

21 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjant z Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu. Zaproszony gość przypomniał Nam jak prawidłowo poruszać się po drodze, jakie znaki drogowe obowiązują pieszych, a jakie kierowców oraz jak dbać o to by być widocznym na drodze. Każdy z nas miał możliwość przymierzenia policyjnej czapki  oraz poznać elementy wyposażenia stroju policyjnego.

 

 

 

UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

16 września mieliśmy okazję do wzięcia udziału w miejskich obchodach "Sprzątania Świata" - nasze chętne do pracy ręce wyposażone w jednorazowe rękawiczki sprzątały tereny zielone nad Wisłą. Uzbieraliśmy kilka worków pełnych butelek, foliowych opakowań, puszek itp. odpadów. Mieliśmy przy tej okazji możliwość obserwowania jak bardzo mieszkańcy Tarnobrzega nie dbają o przyrodę - była to smutna lekcja, ale dzięki temu nie będziemy powielać tych błędów.

 

 

 

35 URODZINY PRZEDSZKOLA

 

W dniu 15  września odbyły się huczne 35-te urodziny przedszkola im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. Zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Korczak, a my dzieci z grupy sześciolatków przygotowałyśmy występ z tej okazji.

Pani Dyrektor przybliżyła zgromadzonym gościom historię przedszkola, wspomnieniami objęła byłych pracowników Przedszkola oraz sytuacje dzięki którym powstało Nasze Przedszkole.

Zgromadzeni goście wspólnie zaśpiewali z nami "100 lat" oraz częstowali się pysznym tortami. Zgromadzeni goście mięli okazje do wspólnego grilowania, zapoznania się oraz spotkania naszych byłych absolwentów. Całość spotkania odbyła się w przedszkolnym ogrodzie przy udziale zespołu "Efekt".

Dziękujemy , że jesteście z nami!

 

 

MODLITWA JUBILEUSZOWA

 

W środę dzień przed obchodami naszego przedszkola my, czyli starsze grupy przedszkolaków : cztero, pięcio i sześciolatków wybraliśmy się do kościoła Ojców Dominikanów w celu podziękowania Bogu za jubileusz. W ramach modlitwy rozmawialiśmy z Ojcem Dominikaninem, poznaliśmy kościół oraz składaliśmy w podziękowaniu własnoręcznie zrobione Serca.

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA :

www.facebook.com/371249319560295/photos/?tab=album&album_id=1301667783185106

 

RADOSNY POWRÓT DO PRZEDSZKOLA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

 

Dziś był pierwszy dzień po wakacjach. Wszyscy z nas niecierpliwie czekaliśmy na powrót do przedszkola, by pochwalić się kolegom oraz paniom gdzie spędziliśmy wakacje. Każdy z nas z uśmiechem oraz zapałem do zabawy i nauki przekraczał progi naszej sali.

2016 - 2017


(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.