Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

23 czerwca odbyło się pożegnanie starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Koledzy i koleżanki z 5-latków wręczyli upominki dla 6-latków życząc im powodzenia w szkole. Tego dnia były tańce, konkursy i zabawy.

Kochani!

Żegnając Was, życzymy sukcesów, wspaniałych przyjaźni, rozwoju waszych zainteresowań i talentów oraz nieustającej ciekawości świata! Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie – nawet z najmniejszych sukcesów. To, czego nauczyliście się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie.

Dziękujemy za wspólny czas.

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

"... Pożegnamy przedszkole,
pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie..."

22 czerwca odbyła się  uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: wiersze i piosenki. Tradycyjnie zatańczyły "Poloneza". Pani Dyrektor wraz z nauczycielkami wręczyła dyplomy i upominki. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń!

 

BIEGI SZTAFETOWE

13 czerwca w niedzielę 6 latki: Julka, Zuzia P., Filip K., Filip R., Stefan, Antoś D., Janek, Michał, Kuba K., Kuba Ch., wzięli udział w sztafecie przedszkolaków podczas 40-stego Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych dzieci za sportową postawę, ducha walki i uśmiech na twarzach. Mali sportowcy dali z siebie wszystko i wspaniale zaprezentowali nasze przedszkole. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i dziękujemy za świetną zabawę!

DZIEŃ DZIECKA

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Przedszkolaki świętują bowiem Dzień Dziecka. W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym Przedszkolakom liczne gry i zabawy: była muzyka, dużo balonów, bańki mydlane, malowanie twarzy, zdjęcia w fotobudce, wyjście do kina, konkursy z nagrodami, pokazy eksperymentów chemicznych, zabawy z chustą animacyjną do tego odrobina smakołyków i medale dla wszystkich dzieci.

WYSTĘP DLA MAMY I TATY

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu.26 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny.

KĄCIK KSIĄŻKI

Kącik książki w grupie sześciolatków pełni ważną rolę w rozwijaniu umiejętności czytania. Dzieci nie tylko słuchają czytanych przez nauczycielkę książek, ale często samodzielnie próbują odszukać w tekście znaną literkę lub przeczytać łatwy wyraz.

ZABAWY W OGRODZIE

Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczają wiele radości . W czasie wesołych harców kształtuje się także nasza zręczność, zwinność, wytrzymałość i siła.

ODKRYWAMY KOSMOS

W maju przedszkolaki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Ponadto dzieci wcielały się w rolę ufoludków, układały rakietę z figur geometrycznych, rysowały statki kosmiczne, a także stworzyły galaktykę w słoiku! Był to tydzień pełen wrażeń.

ALICJA ONLINE

29 kwietnia nasze przedszkolaki mogły obcować z teatrem, sztuką i magią, oglądając niezwykły spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa aktorzy, artyści cyrkowi oraz akrobaci pojawili się u nas dzięki połączeniu on-line. Przedstawienie zostało wzbogacone takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane, balony oraz ledowe show.  Na zakończenie każdy otrzymał upominek.

KONKURS PLASTYCZNY

Bardzo miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych 6-latków. Filip K. zdobył I miejsce, Filip R. - III miejsce, natomiast  Jaś uzyskał wyróżnienia w konkursie plastycznym, którego tematem były słowa Jana Pawła II: „Tu w tym mieście, W Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła……” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnobrzegu. Wyłonionych laureatów nagrodzono za pomysłowość, estetykę i trud włożony w wykonanie prac konkursowych. Serdecznie gratulujemy!

SADZENIE KWIATÓW

6-latki rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody – pomagały i same sadziły kwiaty cebulkowe oraz zioła. Zajęcia edukacyjne „Od nasiona do rośliny” miały na celu poszerzenie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Codzienna obserwacja da dzieciom możliwość poznania cyklu rozwoju rośliny.  Przedszkolaki z ogromną niecierpliwością oczekują na efekty swojej pracy.

ŚWIĘTY JÓZEF - OPIEKUN NASZYCH RODZIN

Bardzo miło nam poinformować, że Oliwka, Julka, Malinka, Wiktor, Kuba K., Antoś Z., oraz Nikoś B. wzięli udział Międzyprzedszkolnym przeglądzie twórczości plastycznej „Święty Józef – opiekun naszych rodzin” zorganizowanym przez Przedszkole Katolickie im. Św. Józefa w Tarnobrzegu. Dzieci otrzymały wyróżnienia. Efekty pracy, której celem było zapoznanie dzieci z osobą i życiem św. Józefa, włączenie się w obchody Roku Św. Józefa oraz wspieranie dzieci w rozwijaniu zdolności plastycznych i poszukiwanie ciekawych form wyrazu artystycznego można obejrzeć w poniższym linku.

Prace konkursowe

KONKURS WIELKANOCNE CUDEŃKA

Z dumą przedstawiamy wyniki konkursu " Wielkanocne cudeńka" zorganizowanego przez "Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Tarnobrzegu" pod honorowym patronatem posła na sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego.  

II miejsce zdobyła Maja D., wyróżnienia otrzymali: Filip K. i Maja Z. Naszym przedszkolakom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

WYJŚCIE DO KINA 

W środę 10 marca nasze przedszkolaki wybrały się do kina na animację pt. "Co w duszy gra" Historia opowiada o nauczycielu muzyki w szkole, który przez nieostrożny krok sprawia, że prosto z nowojorskiej ulicy dostaje się w Przedświaty - niezwykłe miejsce, gdzie nowe dusze, zanim zejdą na Ziemię, otrzymują osobowość, dziwactwa i pasje.

DZIEŃ KOBIET

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"
               

                                                                       Zbigniew Jeżyna 

 

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

 

ZABAWA KLOCKAMI

Klocki to nie tylko zabawa. Zabawa klockami ma wiele zalet - rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Gdy przedszkolaki eksperymentują z kolorowymi klockami budują także niezbędne umiejętności wczesnego rozwiązywania problemów, komunikacji i współpracy. Patrząc na budowle naszych sześciolatków śmiało można powiedzieć, że ich wyobraźnia nie ma granic.

DZIEŃ DINOZAURA

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy i wykonywały prace plastyczne oraz słuchały informacji dotyczących dinozaurów. 26 lutego był wypełniony "dinozaurowymi" zabawami.

ZABAWA W "RZEŹBIARZY"

W tygodniu w którym rozmawialiśmy o sztuce mieliśmy okazje zamienić się w rzeźbiarzy, a pomogła nam w tym masa solna. Zabawa masami plastycznymi wpływa na doskonalenie sprawności rąk, pobudza wyobraźnię, kształtują twórcze myślenie i wrażliwość zmysłową. "Pszczółki" i tym razem dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wykonały swoje zadanie tworząc oryginalne rzeźby.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Przedszkolaki aktywnie biorą udział w zajęciach w których poprzez zabawę poznają kolejne litery i cyfry. Ćwiczą motorykę małą i dużą, utrwalają przeliczanie poprzez np. gry planszowe. Chętnie wykonują prace plastyczne, które prezentujemy na wystawach w przedszkolu.

 

DZIEŃ KOTA

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.W środę 17 lutego dzieci obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Tego dnia były wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?, wykonanie kocich prac plastycznych. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

12 lutego 2021 roku był dla sześciolatków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Na początku dzieci zapoznały się ze zwyczajami walentynkowymi, ich historią i symbolami. Dzieci wzięły udział w zabawach taneczno-ruchowych, zabawach związanych z walentynkami, a także wykonały walentynki dla bliskich osób. Na koniec dnia na naszych przedszkolaków czekały walentynki-niespodzianki w przedszkolnej szatni. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo ważny przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

"NAJCIEKAWSZE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA"

Serdecznie gratulujemy wszystkim 6 latkom, które wzięły udział w konkursie "Najciekawsze przygody Koziołka Matołka". Wyróżnione prace należały do: Grzesia K, Mai D., Alinki B., Kuby K., Oliwki C., Zuzi G., Zosi B., Filipka K., Filipka R., Julki K.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Przedszkolaki przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków słowno - muzyczno-taneczne niespodzianki. W tym roku niestety nie mogliśmy gościć najukochańszych dziadków w przedszkolu ze względu na obostrzenia sanitarne. Mamy jednak nadzieję, że wnuczęta swoimi występami i upominkami sprawiły radość najbliższym.


 

BAL KARNAWAŁOWY!

Karnawał to czas, przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Zgodnie z tą tradycją w dniu 22 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy. Jest to dla przedszkolaków niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych przedszkolaków to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy.


My się zimy nie boimy i na śniegu się bawimy!

Zima w tym roku  sprawiła przedszkolakom miłą niespodziankę – spadł długo oczekiwany śnieg. Dzieci z radością bawiły się w ogrodzie przedszkolnym, podziwiały zimowy świat na spacerach, dotykały śnieg, wydeptywały ślady tworząc różne wzory. Nie obyło się oczywiście bez lepienia bałwana, bitwy na śnieżki i jeżdżenia na sankach. Była to też okazja do obejrzenia płatków śniegu przez szkło powiększające, a także na przeprowadzenie eksperymentu pokazującego jak śnieg zamienia się w wodę.


RUCH TO ZDROWIE!

Praca grupowa podsumowująca temat Ruch to zdrowie! W ramach zadania z planu dydaktyczno-wychowawczego, który brzmi: "Zaspokojenie potrzeby ruchu u dzieci jako wyznacznik zdrowego rozwoju".


KOLĘDOWANIE

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. 21 grudnia grupa 6-latków zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Repertuar był bardzo różnorodny. Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej, kolędy, pastorałki, a także wiersze. Cały program artystyczny został nagrany i wysłany Rodzicom, którzy w tym roku z powodu pandemii, nie mogli być obecni na wspólnym kolędowaniu.


UBIERANIE CHOINKI

„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

Nikt nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Ubieranie iglastego drzewka to chyba jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych, który dzieciom dostarcza wiele radości i dobrej zabawy. "Pszczółki" z wielkim zaangażowaniem i przejęciem ubierały swoje świąteczne drzewko: zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. W sali od razu czuć atmosferę zbliżających się Świąt.


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość. Przedszkolaki serdecznie powitały św. Mikołaja i zaśpiewały dwie piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja.


ANDRZEJKI

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary"

 

30 listopada w naszej grupie świętowaliśmy "Andrzejki" . Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.


ROCZNICA URODZIN NASZEGO PATRONA

26 listopada grupa 6 - latków zaprezentowała uroczystą akademię z okazji 100-lecia urodzin naszego patrona Jana Pawła II. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przedstawienie zostało nagrane i udostępnione Rodzicom.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 października grupa Pszczółek świętowała Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przeniosły się do misiowej krainy gdzie poznały historię święta, odgadywały zagadki, rozpoznawały misie z różnych bajek. Wykonały misiową fotoramkę. Wszystkie dzieci obiecały mocno przytulić w domu swoje misie, które w tym roku niestety nie mogły odwiedzić naszego przedszkola.


JESIENNY PARK

Za oknem króluje piękna, złota jesień, wszystkie liście przybierają wówczas odmienne kolory. Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów, przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce. Po powrocie do przedszkola wykonały wspólnie pracę plastyczną pt. "Park Jesienią".


DZIEŃ CHŁOPAKA

30  września obchodziliśmy w naszej grupie  niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki wręczyły upominki swoim kolegom. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wszystkim chłopcom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia!


WYJŚCIE DO KINA

We wtorek 29 września, w przeddzień "Dnia Chłopaka", Pszczółki wraz z grupą Biedronek i Stokrotek wybrały się na premierową bajkę dla dzieci, zatytułowaną: "Trolle 2". W seansie, uczestniczyły tylko dzieci z naszego przedszkola. Bajka bardzo podobała się przedszkolakom, a jej wokalno - muzyczne akcenty, były doskonałą okazją do świetnej zabawy.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

 

 

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Były zabawy z chustą animacyjną, zawody sportowe, zabawy muzyczno - ruchowe , słodkie poczęstunki, dyplomy i upominki, a przede wszystkim dużo zabawy, radości i uśmiechu.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki  zaangażowały się w tę akcję. 6-latki wyszły poza teren przedszkola – na tereny zielone nad Wisłą.  Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.


 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

17 września odbyło się spotkanie z Policjantem. Nasz gość opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na co dzień. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjanta. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Policjantowi wręczając laurkę.


DZIEŃ KROPKI

15 września w grupie Pszczółek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - talenty. Tego dnia dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Bawiliśmy się w detektywów i szukaliśmy ich w naszej przedszkolnej sali. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną ozdabiając jesienne liście kropkami. Każdy przedszkolak zamienił także kropkę w wymyślony przez siebie obrazek i tak powstały: misie, słoneczka, kwiatki, znaki drogowe i wiele innych.


JESIENNY SPACER

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na jesienny spacer, aby zaobserwować zmiany w przyrodzie. Uzupełniliśmy nasz kącik przyrodniczy kasztanami i orzechami, które zebraliśmy podczas naszej wyprawy. Była to także okazja, aby przypomnieć sobie zasady zachowania na ulicy i bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

DRZEWO PRZYJAŹNI

"Przyjacielem być, przyjaciela mieć" to jeden z tematów realizowanych we wrześniu.  Przedszkolaki nawiązywały życzliwe kontakty z rówieśnikami a także uświadamiali sobie wartości więzi międzyludzkich, takich jak: koleżeństwo i przyjaźń.  Jednym z zadań było wykonanie "Drzewka przyjaźni" z dłoni odciśniętych w farbie.


WITAMY PO WAKACJACH!

Serdecznie witamy wszystkie dzieci po wakacyjnej przerwie.

 

Szczególnie ciepło witamy naszych nowych przedszkolaków - Matyldę i Grzesia, którzy dołączyli do grupy "Pszczółek".

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wycieczek, spotkań z ciekawymi gośćmi, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.


 

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.