Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

 

 

MARZANNO, MARZANNO TY ZIMOWA PANNO

  


POŻEGNANE ZIMY

 

 


KONKURS EKOLOGICZNY 


TŁUSTY CZWARTEK

 
 


NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ
 


TEATRZYK O "TRZECH  ŚWINKACH"

 

 


HU-HU-HA - NASZA ZIMA NIE JEST ZŁA

 
 


DZIEŃ BABCI I DZIADKAWARSZTATY BURSZTYNIARSKIE

 


NASZE SŁODKOŚCI DLA MIŁYCH GOŚCI

 
BAL KARNAWAŁOWY

 


KINO ŚWIĄTECZNE

 


JASEŁKA


 


SPOTKANIE MUZYCZNE JASZCZUR I PRZYJACIELE


 

PRZYJEDŹ DO NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJU

 

 

UROCZYSTA AKADEMIA 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

9.11.2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci z grupy "Pszczółek" przypomniały legendarną piosenkę "Płynie Wisła płynie " oraz "Katechizm Polskiego Dziecka" zaś "Motylki" przygotowały montaż słowno - muzyczny w którym zaprezentowały znane pieśni patriotyczne, zatańczyły Mazurka i w wyjątkowy sposób zachęcili wszystkich zgromadzonych do wspólnego odśpiewania znanych pieśni. Pond to z okazji Dnia Seniora wspólnie wybraliśmy się na wielką scenę do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, by tam wspólnie ze starszym pokoleniem śpiewać nasze najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

 

 

 

WIZYTA KOMINIARZY

W diu 26 października do przedszkola z wizytą przybyli kominiarze z "Krajowej Izby Kominiarskiej", którzy opowiadali przedszkolakom o smogu, czadzie, konieczności regularnych przeglądów instalacji oraz wyjaśnili dla czego wiedząc kominiarzy to łapiemy się za guzik.

 

 

 

POZNAJEMY ZAWÓD LISTONOSZA

23 października "Pszczółki " odwiedziły Urząd Pocztowy z okazji "Dnia Listonosza". Dzięki tej wizycie dowiedzieliśmy się na czym polega praca listonosza, pracowników poczty, mogliśmy samodzielnie stemplować własne kartki oraz zakupiliśmy kartki i znaczki pocztowe ze zdjęciami Tarnobrzega, gdyż nasza grupa bierze udział w ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej. Wszystkie nadesłane pocztówki i listy od dzieci z całej polski oglądaliśmy na tablicy i wspólnie z panią czytaliśmy pozdrowienia z  różnych zakątków naszego kraju.

 

 

 

REMIZA JAGODALNIA

Podczas spotkania z przedstawicielami Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 200 w Tarnobrzegu mieliśmy możliwość poznania krzewów oraz drzew tworzących remizy jagodajne tworzące oazę różnorodności dla owadów, ptaków oraz zwierząt. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się jakie ptaki i zwierzęta korzystają z takiej remizy a także po c one są zwierzętom potrzebne oraz otrzymaliśmy krzewy, które zostały zasadzone w naszym przedszkolnym ogrodzie oraz na terenie przedszkola w celu stworzenia doskonałego miejsca pożywienia, rozmnażania lub schronienia dla zwierząt różnych gatunków.  Dla małych owadów np. trzmieli, biedronek otrzymaliśmy piękny domek, który również został zamontowany w ogrodzie przedszkolnym. Dzięki uprzejmości naszych gości przedszkole otrzymało tablice  dydaktyczno- informacyjne.

 

 

 

JASZCZÓR I PRZYJACIELE- CZYLI SPOTKANIE Z GRUPĄ MUZYCZNĄ

Podczas spotkania z pasjonatami muzyk mieliśmy okazję obejrzeć taniec capoeira, który łączy w sobie elementy sztuki walki i tańca oraz poznaliśmy nowe dotychczas nie znane nam instrumenty o egzotycznie brzmiących nazwach jak na przykład bęben atabaque, pandeiro, berimbau. Wraz z prowadzącym spotkanie tańczyliśmy sambę a wybrane dzieci mogły zagrać na prezentowanych instrumentach.

 

 

 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

 

29 października w naszym przedszkolu odbył się VII Przedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Na tę okoliczność wspólnie z grupą 6-latków przygotowaliśmy krótki montaż słowno-muzyczny o naszym patronie i zaprezentowaliśmy go zgromadzonym gościom.

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA


W piątek 28 września świętowaliśmy w naszej grupie "Dzień Chłopaka". Śpiewaliśmy sto lat, składaliśmy życzenia naszym chłopcom. Mamy z naszej grupy wykazały się świetną intuicją w ramach prezentu dla naszych kolegów zakupiły śliczne samochodziki. Nie zapomniały także o dziewczynkach i zorganizowały słodki poczęstunek. Serdecznie DZIĘKUJEMY.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 22 września wybraliśmy się na tereny zielone nad Wisłą by włączyć się w coroczną akcję "Sprzątania Świata". Przed wyjściem wraz z naszymi paniami rozmawialiśmy na temat ekologii, konieczności segregowania odpadów, porządkowania otaczającego nas świata, oraz do jakich kolorów kontenerów należy wrzucać poszczególne odpady. Na tereny Powiśla wyruszyliśmy z kolegami z grupy "Motylków" i "Biedronek" zaopatrzeni w rękawiczki i kolorowe worki wkroczyliśmy do akcji.

 

 


NIE MA TO JAK RÓWNOWAGA

Aby zdrowo się rozwijać nie tylko się uczymy lecz również ćwiczymy nasze ciało, między innymi zmysł równowagi. Takie zajęcia przysparzają nam mnóstwo frajdy i zabawy, gdyż możemy pokazać nasze umiejętności w dziedzinie sportu. W tym roku wszyscy musimy także pamiętać o strojach na gimnastykę, gdyż jako "dorosłe" przedszkolaki samodzielnie zmieniamy strój =) nasze panie mówią że jesteśmy już zuchami i są z nas bardzo dumne.

 

 


POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANTA

W dniu 18 września wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu gdzie spotkaliśmy się z panem policjantem Stanisławem Ciba, który przybliżył nam specyfikę pracy policji. Przypomniał nam o tym jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy, przejścia dla pieszych oraz wskazał nam jak należy się zachowywać w kontakcie z nieznajomym. Wzięliśmy udział w quizie, który sprawdzał naszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Wraz z panem policjantem zwiedziliśmy pomieszczenia gdzie pracują policjanci, a na koniec naszej wizyty zaglądnąć do radiowozu policyjnego, oglądaliśmy motocykle policyjne, które największe wrażenie zrobiły na chłopcach z naszej grupy. Największą atrakcją jednak była możliwość przejechania się na policyjnym kładzie. Była to niezapomniana wizyta. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

 

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Z okazji "Dnia Przedszkolaka" wybraliśmy się autobusem miejskim do Fabryki Zabawy w Tarnobrzegu. Czekało nas tam mnóstwo atrakcji, począwszy od wspaniałych zabawek, zjeżdżalni, autek, labiryntów do basenu pełnego kulek. Najfajniejsze było to, że nasze panie bawiły się równie dobrze jak my, ścigaliśmy się w labiryntach, nurkowaliśmy w basenie z kulkami, nawet razem zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni. Wszystko to sprawiło, że świętowanie naszego dnia sprawiło nam ogrom radości i spędziliśmy naprawdę fajny dzień.

 

 

 

TEATRZYK "ZAGUBIONA OWIECZKA"

17 września do naszego przedszkola przyjechała do nas grupa aktorów z teatru Eden ze spektaklem "Zagubiona Owieczka". Przedstawienie to bardzo nam się podobało i nauczyło nas, iż lepiej być sumiennym i pracowitym, niż być leniwym. Teatrzyk pokazał nam jakie niebezpieczeństwa czają się w lesie, ale na szczęście wszystkie przygody zakończyły się dobrze. Świetna gra aktorów, oprawa muzyczna, rekwizyty oraz scenografia zachęciła nas do czynnego udziału w przedstawieniu. Nasza pani po spektaklu bardzo nas chwaliła za wzorowe zachowanie podczas przedstawienia i cała grupa otrzymała w nagrodę  słoneczka.

 

 

 

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Nasze panie mówią, iż ćwiczenia gimnastyczne są niezwykle ważne, a my mówimy jeszcze, że sprawiają nam mnóstwo frajdy. Lubimy pokazywać jacy jesteśmy sprawni i jak szybko możemy biegać. Najfajniej jest, kiedy możemy rywalizować ze sobą, uczyć się zdrowych zasad fair play oraz uczestniczyć w licznych zabawach ruchowych.

 

 

 

PAPIER, KLEJ I NOŻYCZKI

Podczas zajęć, my jako czterolatkowie, musimy wykazać się coraz większymi umiejętnościami, czy to matematycznymi, sportowymi, czy nawet plastycznymi. I tak jest między innymi na zajęciach plastycznych, czy technicznych. Uczymy się coraz bardziej precyzyjnie wycinać, tworzyć mozaiki, czy samodzielnie rysować. A oto garstka zdjęć ukazująca nasze arcydzieła =)

 

 

 

PIERWSZY SPACER CZTEROLATKÓW

W tym roku na dobrze pożegnaliśmy się z naszym wężem - przekazaliśmy go maluszkom. Teraz to ich ma nauczyć jak należy chodzić na spacery, my jesteśmy już za duzi na niego ;) My jako starsza grupa chodzimy już w parach, co prawda czasami zdarzy nam się gdzieś zagapić, zrobić jakąś lukę, ale na szczęście nasze panie dbają o to, żeby nasza grupa szła w jednym zwartym szeregu.

 

 

 

POWITANIE PRZEDSZKOLA

Jesteśmy już grupą czterolatków, więc prosimy nie nazywać nas maluchami. Po wakacjach musieliśmy sporo nadrobić, powymieniać się wspomnieniami z wakacji, pochwalić się nowymi zabawkami oraz ukochać nasze panie. W naszej grupie zaszło wiele zmian, między innymi doszło do nas paru nowych kolegów. Przyjęliśmy ich bardzo ciepło i serdecznie, już zdążyliśmy się z nimi zaprzyjaźnić. Doszliśmy do wniosku że "nie ma to jak w przedszkolu".

 

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.