Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia".

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego też 14 lutego w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji ich święta. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami oraz prezentowały swoje umiejętności taneczne. po występie artystycznym wnuczęta obdarowały swoich dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

ENCE PENCE W KTÓREJ RĘCE Smile

11 lutego nasze przedszkole odwiedził teatr Moralitet z Krakowa, z teatrzykiem zatytułowanym "Ence pence". Była to bajeczka z morałem, w której występowali: Tygrysek, Zajączek oraz Kot pasiasty. Z przedstawienia dowiedzieliśmy się, jak ważne jest zdrowe odżywianie, dbanie o ząbki oraz pomaganie innym w potrzebie.

DZIŚ BAL W PRZEDSZKOLU!

We wtorek 28 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy podczas którego mogliśmy zaprezentować wszystkim nasze piękne stroje. Zabawa prowadzona była przez grupę animacyjną "Jaszczur i Przyjaciele". Wszyscy razem wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy, a śmiechu przy tym było co nie miara.

JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

Dlatego też dnia 19 grudnia nasz grupa wystawiła akademie jasełkową pt.: "Betlejem" dla naszych najbliższych. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

FABRYKA BOMBEK

Dnia 13 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej do Nowej Dęby, gdzie zostaliśmy zaznajomieni z procesem produkcji pięknych ozdób choinkowych. Swoją podróż rozpoczęliśmy od zwiedzenia DEKORATORNI, gdzie przyglądaliśmy się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieliśmy się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów.

Kolejnym etapem zwiedzania była DMUCHALNIA, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Następnie nasza pani przewodnik pokazała nam w jaki sposób bombki są poddawane SREBRZENIU, czyli pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia.

Ostatnim etapem wycieczki były warsztaty, podczas, których każdy z nas wykonał samodzielnie swoją pamiątkową bombkę.

Wycieczka bardzo się nam podobała, a do przedszkola wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźliśmy także drugą- ze swoim imieniem.

MIKOŁAJ

Mikołajki w przedszkolu to niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków. Pod okiem swoich pań "pisaliśmy" listy do Mikołaja, w których rysowaliśmy swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden  z najbardziej oczekiwanych przez nas dni w roku i tak właśnie się stało, że 6 grudnia zawitał do nas ten długo wyczekiwany gość. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników, potem donośne "hou, hou, hou" i pojawił się on- nasz ukochany Święty Mikołaj! Cała sala powitała go ogromnymi brawami oraz wesołym śpiewem, wcześniej przygotowanej przez nas piosenki dla Mikołaja. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na naszych twarzach. Podczas spotkania Mikołaj życzył nam oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. Na zakończenie Mikołaj obdarował nas wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

STUDIO NAGRAŃ

Dnia 5 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do studia nagrań "ESTEKA", gdzie zobaczyliśmy w jaki sposób są nagrywane piosenki oraz jak wygląda prawdziwe studio nagrań. Celem naszej wycieczki było nagranie pastorałek na płytę przedszkolną.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

27 listopada o godzinie 15:00 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Nasi kochani najbliźsi mogli zobaczyć jak wygląda nasz dzień w przedszkolu oraz zaobserwować w jaki sposób przyswajamy wiedzę.

"ALICJA W KRAINIE INTERNETU"

W piątek 22 listopada wraz z wszystkimi przedszkolakami mieliśmy okazję obejrzeć teatrzyk w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola pt.: "Alicja w Krainie Internetu". Przedstawienie miało na celu uświadomienie nam jakie zagrożenia mogą czekać na nas w Internecie oraz zapoznało nas z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci.

SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG

20 listopada mieliśmy spotkanie z panią psycholog, która rozmawiała z nami na temat zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z komputerów i innych środków masowego przekazu. Na zakończenie serdecznie podziękowaliśmy pani Irminie za edukacyjne spotaknie.

AUDYCJA MUZYCZNA

Dnia 19 listopada braliśmy udział w audycji muzycznej "Pracownia Jaszczur i Przyjaciele", podczas której zostaliśmy zaznajomieni z różnymi stylami tanecznymi m.in.: jazz, latino, disco dans, hip-hop, cheerleading oraz taniec ze wstążką. Niektórzy z nas mieli okazję uczestniczyć w szybkim instruktażu tańca hip-hop. Spotkanie bardzo się nam podobało i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

Dnia 18 listopada naszą grupą odwiedził specjalny gość. była to pani stomatolog,a zarazem mama naszego kolegi Szymka. Pani stomatolog przybliżyła nam na czym polega jej praca. Ponadto mieliśmy możliwość zobaczyć, jak wyglądają zawiązki zębów stałych na prześwietleniu, a także zobaczyliśmy w jaki sposób należy prawidłowo myć nasze ząbki. Każde z nas miało możliwość umyć zęby  w ogromnej szczęce używając dużej szczoteczki do zębów. Pod koniec naszego spotkania otrzymaliśmy przepiękne kolorowanki oraz szczoteczki do mycia naszych ząbków.

Ponadto dziś dokończyliśmy naszą pracę na konkus plastyczny z Akademii Aquafresh, gdzie wszyscy mogliśmy sobie po kolei zrobić pamiątkowe zdjęcie.

FLAGA NARODOWA

5 listopada podczas zajęć plastycznych stworzyliśmy piękną pracę zbiorową pt.: "Flaga Polski". Nasza praca została wykonana za pomocą białych i czerwonych serwetek klejonych przy pomocy kleju na biały bristol. Wykonując tą pracę uczyliśmy się, jak należy zgodnie współpracować z kolegami i koleżankami.

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW

We wtorek 22 października mieliśmy zaczyt gościć na uroczystym otwarciu naszego nowego placu zabaw. Nasi starsi koledzy z grupy 6-latków przygotowali z tej okazji krótki, a zarazem piękny program artystyczny, który bardzo się nam podobał.

PLANETARIUM "HALO WIEDZA"

W poniedziałek 7 października odbyliśmy niezapomnianą podróż do gwiazd, jak i na krańce naszego Układu Słonecznego, a wszystko to dzięki mobilnemu planetarium "Halo Wiedza", które zaszczyciło nas swoją obecnością. Dzięki tej podróży zgłębiliśmy wiedzę na temat wszechświata, historii Kosmosu, a także zaspokoilismy swoją ciekawość i poszerzyliśmy wiedzę z zakresu astronimii.

TEATRZYK

W piątek 27 września poznaliśmy "Legende o smoku wawelskim" zaprezentowaną przez teatr Bazyl. Było mnóstwo śmiechu i radości, chociaż smok był groźny Smile

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września włączylismy się do akcji "Sprzątanie Świata" mającej na celu zadbanie o nasze środowisko. Dlatego też zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice wyruszyliśmy sprzątać świat. Dokładne i rzetelnie wykonaliśmy swoje zadanie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

19 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia wybraliśmy się komunikacją miejską do Fabryki Zabawy, gdzie mogliśmy "fikać" do woli.

SPACER

Dzisiaj na spacerze uczymy się poruszać prawą stroną. Odwiedzamy też fontanne, nasze ulubione miejsce.

DYŻURNI

W tym roku  uczymy się dyżurować podczas posiłków. Pani jest z nas dumna, że tak dobrze nam wychodzi.

ROBIMY WIZYTÓWKI

Nasze imiona pięknie ozdabiamy  i samodzielnie przyklejamy. Potrafimy odszukać swoje imię.

POZNAJEMY BOHATERÓW SWOICH KSIĄŻECZEK: MISIĘ I MICHAŁKA.

Robimy wypychanki unbranek z  kartoników, ćwicząc paluszki. Wszystkie elementy musimy pochować do piórników.

W PRZEDSZKOLU SIĘ NIE NUDZIMY.

Po przyjściu do sali każde dziecko odszukuje swój znaczek i zaznacza obecność na liście.

WYCHODZIMY TEŻ NA PLAC ZABAW BO POGODA JEST WYŚMIENITA!

JAK TO MIŁO RAZEM SPOTKAĆ SIĘ PO WAKACJACH!

Nasza sala jest miła i przytulna, więc można wymyślać ciekawe zabawy.

To my STOKROTKI, ale już 4-latki!

Pierwsze dni w przedszkolu.

(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.