Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

II Miejsce 5- latków w Ogólnopolskim Konkursie

Bardzo miło jest nam poinformować, że grupa 5-latków "Pszczółki" zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie literacko-plastycznym dla przedszkoli "Bezpiecznie z misiem". Gratulujemy!


DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym dniu Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne upominki.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech...


ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: motorykę dużą. równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową.

Bajkowy tydzień przyniósł do przedszkolaków "magiczny chodnik" . Złożony był z płytek z różnych światów po którym mogliśmy trochę pospacerować. Dzieci wymyślały nazwy dla poszczególnych krain, a także wybrały swoje ulubione światy.


WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

3 marca przedszkolaki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na kolejne spotkanie. Tym razem dzieci przeniosły  się w świat bajek i baśni. Przypomniały sobie zasady higieny dzięki pomocy bajkowych postaci. Pomogły w tym m.in. Trzy Świnki. Na koniec wykonały piękne kwiaty z chusteczek higienicznych.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 13 lutego odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Nie zabrakło  piosenek, wierszyków,  a  przede wszystkim własnoręcznie wykonanych prezentów dla kochanych babć i dziadków. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości była przygotowana niespodzianka - film w którym dzieci mówiły za co kochają swoich dziadków i jak lubią z nimi spędzać czas. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.


Teatr Moralitet

We wtorek 11 lutego, odwiedzili nas aktorzy Teatru Moralitet z Krakowa, z przedstawieniem zatytułowanym: „Ence pence”. Oglądaliśmy wspólnie, bajkę edukacyjną z morałem, w której to, występowali: Tygrysek, Zajączek i Kot pasiasty. Z przedstawienia,  dowiedzieliśmy się że:  należy zdrowo się odżywiać, pomagać innym w potrzebie oraz leczyć zęby i właściwie o nie dbać, aby były zdrowe.


Projekt edukacyjny "Dbajmy o środowisko"

W poniedziałek 3 lutego przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym  przygotowanym przez uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Uczniowie w krótkich scenkach przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące segregowania śmieci i dbania o środowisko naturalne. Na koniec odbył się quiz w którym dzieci sprawdzały swoją wiedzę. Bardzo dziękujemy uczniom za przygotowanie tak ciekawego i edukacyjnego spotkania.


BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek 28 stycznia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty bal. W odświętnie udekorowanej sali, w kolorowych kostiumach wszystkie przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki granej na żywo przez "Pracownie Jaszczur i Przyjaciele". Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń.

Galeria zdjęć dostępna na grupowej poczcie.


ŚWIĄTECZNA FABRYKA MAGII

W piątek 20 grudnia wybraliśmy się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na wspaniałe, przedświąteczne widowisko dla dzieci, zatytułowane: „Świąteczna Fabryka Magii”. Przezabawne przygody skrzatów, oczekujących na Święta Bożego Narodzenia, połączone z ich popisami cyrkowo – żonglerskimi, bardzo nam się podobały


"Droga do Betlejem"

17 grudnia grupa Pszczółek zgodnie ze świątecznym zwyczajem przygotowała pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Dzieci przedstawiły drogę Maryi i Józefa do Betlejem. Podczas podróży spotkali oni między innymi modelkę, informatyka czy księgową, którzy zajęci swoimi sprawami nie mieli czasu na pomoc drugiemu człowiekowi. Mały Jezus narodził się w biednej stajence, gdzie pokłony przyszli mu oddać królowie, aniołkowie i pastuszkowie. "Zabiegani ludzie" zrozumieli, że pieniądze i praca nie są w życiu najważniejsze i również przyszli oddać hołd i dary Małemu Dzieciątku. Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na koniec wszystkim zgromadzonym złożyli życzenia świąteczne:

"Wielkim półkolem się ustawiamy,
naszym bliskim życzenia składamy:
byście zawsze zdrowi byli
i nigdy się nie smucili,
żeby oczy Wasze nigdy nie płakały,
żeby usta Wasze wesoło się śmiały,
żeby Was cieszyła każda życia chwila
i była tak piękna, jak skrzydła motyla,
żeby prezenty były udane,
a Święta rodzinne i niezapomniane!

Wesołych Świąt!


Jasełka w wykonaniu uczniów

We wtorek 17 grudnia, odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, którzy przedstawili wszystkim  naszym przedszkolakom -  „Jasełka”. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony nam czas.


WIZYTA W MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

6 grudnia po wizycie Mikołaja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Po zwiedzeniu wszystkich ekspozycji dzieci obserwowały pokaz „dmuchania” bombek, a następnie oglądały prace pań w dekoratorni, gdzie przyozdabiano bombki w różne motywy i wzory. Na zakończenie uczestniczyły również w warsztatach, gdzie każdy przedszkolak, samodzielni ozdabiał i przystrajał swoją bombkę. Nie ominęła ich również niespodzianka w postaci Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodycze.


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość -  św. Mikołaj.  Na początku wysłuchał wierszyka i piosenki które dzieci przygotowały specjalnie na spotkanie. Następnie  wręczył wszystkim wspaniałe prezenty. Były wspólne zdjęcia i mnóstwo uśmiechu. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Mikołajowi piękny album z własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.


WYJŚCIE DO KINA - KRAINA LODU II

We wtorek 3 grudnia, w oczekiwaniu na Mikołajki – wraz z grupą 4- i 6-latków wybraliśmy się do kina, na film „Kraina Lodu II”. Niezwykłe - dalsze losy, sióstr: Elzy i Anny oraz ich kolejne, zaskakujące przygody, bardzo nam się podobały.


STUDIO NAGRAŃ

28 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do studia nagrań Pro-Media, gdzie zobaczyliśmy w jaki sposób są nagrywane piosenki oraz jak wygląda prawdziwe studio nagrań. Mieliśmy także okazję poczuć się jak zawodowi piosenkarze i zaśpiewać pastorałki, które zostały nagrane na płyty CD.


"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".

29 listopada w grupie Pszczółek odbyły się "Andrzejki". Przedszkolaki różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość: były wróżby w kubeczkach,  na kolorowych kartkach, ustawianie butów. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Wśród atmosfery zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.


"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

W dniu 25 października  przedszkolaki z grupy Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in.: „Jadą, jadą misie", „Ja jestem niedźwiadek”. Pszczółki złożyły również obietnice, że będą dbać o swoje misie i często je przytulać. Wszyscy otrzymali medale "Przyjaciela Pluszowego Misia". Kolejną atrakcją była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej gdzie czekało wiele "misiowych" zabaw i zadań.


"ALICJA W KRAINIE...INTERNETU"

W piątek 22 listopada wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk "Alicja w Krainie... Internetu". Przedstawienie miało na celu uświadomienie dzieciom jakie zagrożenia mogą czekać na nie w Internecie oraz poznanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Teatrzyk został przygotowany i zrealizowany przez nauczycielki z naszego przedszkola, pani: Agata, Ania, Natalia i Jagoda.


SPOTKANIE NA TEMAT ZAGROŻEŃ PŁYNĄCYCH Z MEDIÓW I INTERNETU

W środę 20 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią psycholog Irminą G. Tematem zebrania były zagrożenia płynące z mediów i internetu. Pani Irmina opowiadała o tym jak używanie telefonów, komputerów i tabletów wpływa na nasz mózg, zachowanie i samopoczucie. Za pomocą włóczki stworzyliśmy sieć internetową, która zobrazowała nam jak Internet łączy wszystkich ludzi. Rozmawialiśmy także jak zachować się w konkretnych sytuacjach, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Na zakończenie serdecznie podziękowaliśmy Pani Irminie za ciekawe i edukacyjne spotkanie.KONKURS PLASTYCZNY

Dziewczynki z naszej grupy Maja Dz. i Julka K. wzięły udział w konkursie plastycznym "Wiersze Juliana Tuwima". Zdobywając wyróżnienia otrzymały upominki, które sprawiły im wiele radości. Składamy gratulacje naszym koleżankom i życzymy dalszych sukcesów!


TANECZNY WTOREK

We wtorek 19 listopada przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej Pracowni Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem dzieci miały okazję poznać różne style taneczne prezentowane przez profesjonalną tancerkę. Przedszkolaki zobaczyły pokaz tańców takich jak: jazz, latino, disco dance, hip hop, cheerleading oraz taniec ze wstążką. Niektórzy spróbowali nawet swoich sił w krótkim układzie choreograficznym w stylu hip-hop. Dzieci chętnie uczestniczyły w pokazie i z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę.
NASZA MAŁA OJCZYZNA

Święto Niepodległości to także okazja do poznania historii lokalnej i kształtowania postaw patriotycznych u dzieci. Dlatego też w listopadzie "Pszczółki" odwiedziły pomnik mjr Hieronima Dekutowskiego, ps. "Zapora". Wizyta miała na celu oddanie hołdu bohaterowi walki o niepodległość.


Świętujemy „Dzień Niepodległości”

7 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji „ Dnia Niepodległości”, przygotowana przez dzieci  5-letnie. Piękny program przedstawiający wiersze, piosenki patriotyczne podziwiały dzieci z przedszkola , jak również zaproszeni rodzice i dziadkowie, którzy tak licznie przybyli na występ. Bardzo pięknym akcentem było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego . Dzieci za występ  zostały nagrodzone gromkimi brawami . Przedstawiona akademia niech będzie bardzo ważnym przesłaniem dla kultywowania naszej tradycji narodowej, oraz dumy z odzyskania Niepodległości.SPOTKANIE Z AUTORKĄ WIERSZY DLA DZIECI!

W środę 30 października, wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola, uczestniczyły w spotkaniu z autorka wierszy przyrodniczych dla dzieci – Panią Jolantą Tworek. Tomik wierszy zatytułowany: „Przyrodyki „ – czyli wierszowane spotkania z przyrodą bardzo spodobał się dzieciom.


"Dzień Kundelka"

28.10. przedszkolaki z grupy Pszczółek wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach , które dotyczyły "Dnia Kundelka - 25.10." . Podczas spotkania przedszkolaki odgadywały imiona piesków z różnych bajek oraz wykonały prace z papieru. Dowiedziały się także w jaki sposób psy pomagają ludziom w różnych sytuacjach. Przedszkolaki wiedzą już, że pies to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. Wiedzą także, że jest to najlepszy przyjaciel człowieka i nieważne czy jest: mały, duży, biały, czarny czy brązowy, z krótką, czy długą sierścią, każdy jest wyjątkowy.


Jesienny spacer po parku

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych oraz zabaw matematycznych.


„O YETI!” – WYJŚCIE DO KINA

W środę 16 października grupa "Pszczółek" wybrała się do kina „Wisła” w Tarnobrzeskim Domu Kultury,  na premierową komedię animowaną dla dzieci - "O Yeti!"  Bajka dostarczyła przedszkolakom dużą dawkę emocji. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.


Planetarium "HALO WIEDZA"

7 października gościliśmy w przedszkolu mobilne planetarium. Przedszkolaki w przenośnym namiocie sferycznym odbyły podróż przez Układ Słoneczny. W jednej chwili przeniosły się w świat zagadek kosmosu i w przystępny sposób przyswoiły zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Przedszkolaki były zaciekawione i oczarowane pokazem, w którym Słońce, gwiazdy i planety znalazły się...na wyciągnięcie ręki.


Dzień Chłopaka - 30 września

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie "Pszczółek" dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia. Serdecznie dziękujemy Trójce Grupowej za zorganizowanie i zakup prezentów dla chłopców, a także za słodycze dla całej grupy.Teatrzyk

27 września odwiedził nas Teatr Bazyl z przedstawieniem "Legenda o smoku wawelskim".


Spotkanie z Policjantem

26 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Tarnobrzegu. Policjanci  przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Więcej zdjęć na poczcie grupowej.


 

PRACOWITE PSZCZÓŁKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!

W dniu 20 września Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w akcji "Sprzątania Świata" i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Akcję poprzedziły zajęcia dydaktyczne, podczas których Przedszkolaki przypomniały sobie do czego służą kolorowe pojemniki oraz w jaki sposób należy dbać o przyrodę.


"Dzień Przedszkolaka"

W czwartek 19 września wraz z grupami cztero- i sześciolatków świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.  Z tej okazji wybraliśmy się do Fabryki Zabawy. Czekało nas tam mnóstwo atrakcji: wspaniałe zabawki, zjeżdżalnie, auta, gry, labirynty, trampolina, a także basen z kulkami.  Wszystkie Pszczółki świetnie się bawiły, a szeroki uśmiech gościł na każdej buzi.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” /Janusz Korczak/Witamy po wakacjach!


Serdecznie witamy wszystkie dzieci po wakacyjnej przerwie.

Szczególnie ciepło witamy nasze nowe koleżanki - Zosię i Maję które dołączyły do grupy "Pszczółek".

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wycieczek, spotkań z ciekawymi gośćmi, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy dużo radości, uśmiechu oraz wielu sukcesów!(C) 1981 - 2022 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.